PDA

Επιστροφή στο Forum : Βοηθήστε με να συνδιάσω σωστά τα παρακάτω συμπλήρώματα



Panasec87
17-02-12, 12:47
Βοηθήστε με να συνδιάσω σωστά τα παρακάτω συμπλήρώματα γιατί έχω ακούσει πολλές διαφορετικές γνώμες και δεν ξέρω. Ποτε τι και ποσο ( δοσολογία ).

Gaspari Myofusion
Gaspari Super pump max
Gaspari Size on
Gaspari anavite
Gaspari bcaa 6000
Dymatize HMB 1000
Reflex Omega 3
Scitec ZMA

Εχω και μια πρωτείνη Jumbo tis scitec αν μπορώ να κάνω κάτι και με αυτήν

Ευχαριστώ εκ των προτέρων, σεβαστές όλες οι απόψεις

Devil
17-02-12, 13:47
λογικα πρεπει να σε σπονσοραρει η gaspari....:green:

λοιπον....

Gaspari Myofusion.......................... πρωτεινη ειναι... βαλε μια δοση πριν την προπονηση και αμα σου χρειαστει και μεσα στη μερα...
Gaspari Super pump max................. αυτο ειναι για πριν την προπονηση....
Gaspari Size on.......................... αυτο ειναι για μεσα στην προπονηση... απο εκει και περα μπαινει και μετα την προπονηση....
Gaspari anavite........................... η δοση ειναι 6 καπς την ημερα.... σπαστη σε 3+3 με τα μεγαλητερα γευματα της ημερας
Gaspari bcaa 6000....................... αμινοξεα ειναι.... θα μπορουσες να τα χωσεις prewo... αλλα δεν ειναι αναγκαιο...
Dymatize HMB 1000...................... αυτο ειναι εντελως αχρηστο.... απο εκει και περα παρε 3γρ την ημερα... κυριως πριν-μετα την προπονηση
Reflex Omega 3........................... αυτο Ω3.... με γευματα τα παιρνεις....
Scitec ZMA.................................. και αυτο αχρηστο ειναι.... ισως δεις μια βελτιωση στον υπνο.... 45' πριν κοιμηθεις με αδειο στομαχι

Panasec87
17-02-12, 14:47
hehehe! euxAristw file m

Devil
17-02-12, 14:48
hehehe! euxAristw file m

τιποτα..... απλα γραφε με ελληνικους χαρακτηρες....;)

Lao
17-02-12, 16:00
λογικα πρεπει να σε σπονσοραρει η gaspari....:green:


Gaspari anavite........................... η δοση ειναι 6 καπς την ημερα.... σπαστη σε 3+3 με τα μεγαλητερα γευματα της ημερας

Scitec ZMA.................................. και αυτο αχρηστο ειναι.... ισως δεις μια βελτιωση στον υπνο.... 45' πριν κοιμηθεις με αδειο στομαχι

Μια λεπτομέρεια, Devil:

Ο συνδιασμός Anavite και ΖΜΑ, μήπως οδηγήσει σε μεγάλες ποσότητες ψευδαργύρου και μαγνησίου;

Panasec87
17-02-12, 18:24
[QUOTE=Lao;519497]Μια λεπτομέρεια, Devil:

Ο συνδιασμός Anavite και ΖΜΑ, μήπως οδηγήσει σε μεγάλες ποσότητες ψευδαργύρου και μαγνησίου;

τότε ισως είναι καλύτερα να πέρνω 3 καψούλες anavite για να πέρνω και το ZMA ;

Dimitrios
17-02-12, 21:11
[QUOTE=Lao;519497]Μια λεπτομέρεια, Devil:

Ο συνδιασμός Anavite και ΖΜΑ, μήπως οδηγήσει σε μεγάλες ποσότητες ψευδαργύρου και μαγνησίου;

τότε ισως είναι καλύτερα να πέρνω 3 καψούλες anavite για να πέρνω και το ZMA ;

Καλύτερα άστο ZMA και πάρε κανονικά την Anavite.. Το ΖΜΑ, επειδή και εγώ το έψαχνα, ΔΕΝ δουλεύει.

Devil
17-02-12, 22:43
Μια λεπτομέρεια, Devil:

Ο συνδιασμός Anavite και ΖΜΑ, μήπως οδηγήσει σε μεγάλες ποσότητες ψευδαργύρου και μαγνησίου;

απο zinc να σε βγαζει κοντα στα 60mg.... και κανα 600mg mg.... αλλα ειναι και τα 2 chelated.... οποτε μιλαμε για λιγοτερο elemental....

αλλα και παλι και οι δοσεις να μην ειναι chelated.... δεν ειναι υπερβολικο....

Lao
20-02-12, 02:34
απο zinc να σε βγαζει κοντα στα 60mg.... και κανα 600mg mg.... αλλα ειναι και τα 2 chelated.... οποτε μιλαμε για λιγοτερο elemental....

αλλα και παλι και οι δοσεις να μην ειναι chelated.... δεν ειναι υπερβολικο....

Ρε συ το Upper Limit για Zinc είναι 40 mg. 6 ταμπλέτες Anavite = 30 mg.

60 mg αν είναι, είναι πάνω από το όριο. Βέβαια, δεν θα απορροφιέται όλο, αλλά...

Devil
20-02-12, 02:51
Ρε συ το Upper Limit για Zinc είναι 40 mg. 6 ταμπλέτες Anavite = 30 mg.

60 mg αν είναι, είναι πάνω από το όριο. Βέβαια, δεν θα απορροφιέται όλο, αλλά...


εχω ηδη πειραματιστει πανω μου με 100mg+... δεν ειχα κανενα side....

δες λιγο εδω.... αυτες και αν ειναι τρελες δοσεις....;)
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16648789

Lao
20-02-12, 03:16
εχω ηδη πειραματιστει πανω μου με 100mg+... δεν ειχα κανενα side....

δες λιγο εδω.... αυτες και αν ειναι τρελες δοσεις....;)
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16648789

:shock::shock::shock:

Ήθελα να ξερα ποιος ^%$@^@#%$ βγάζει τα Upper Limits... :P:P:P

Devil
23-02-12, 11:23
:shock::shock::shock:

Ήθελα να ξερα ποιος ^%$@^@#%$ βγάζει τα Upper Limits... :P:P:P

καλα αυτο ειναι ενα θεματακι γενικοτερα.....:green::turtle: