PDA

Επιστροφή στο Forum : μυικη μαζα



ggg89
18-02-12, 06:06
καλησπερα θελω να ρωτησω αν γνωριζει κανεις αν σε περιπτωση απωλειας κιλων ασχετως αν χανεται μυικη μαζα μπορει να προστεθει λιπος.Π.χ εχω χασει 5 κιλα με διαιτα και εχω χασει σιγουρα μυικη μαζα αλλα μπορει ενω χανω κιλα να βαζω λιπος ?

billys15
18-02-12, 08:46
Δεν γινεται να χανεις κιλα και να βαζεις λιπος φιλε,εχοντας υποθερμιδικη διατροφη.

Galthazar
18-02-12, 11:39
σε υποθερμικη να χανεις μυικη μαζα αλλα αντιθετα να βαζεις λιπος ειναι πολυ δυσκολο εως απιθανο.

Ποσταρε τη διατροφη σου και το προγραμμα προπονησης που ακολουθεις.

Γιάννηςς
18-02-12, 17:32
Παιδιά σε υποθερμιδική εφόσον κρατήσεις τα επίπεδα πρωτεϊνης σταθερά 2,5 επι σωματικο βαρος και απλα μειώσεις λίγο υδατάνθρακα και λίγο λίπος δεν μπορείς ταυτόχρωνα να χάνεις λίπος και να παίρνεις μυϊκή μάζα;Και αν όχι γιατί;Αλλοι λένε ναι άλλοι όχι...έχω μπερδευτεί.

Galthazar
18-02-12, 17:39
Παιδιά σε υποθερμιδική εφόσον κρατήσεις τα επίπεδα πρωτεϊνης σταθερά 2,5 επι σωματικο βαρος και απλα μειώσεις λίγο υδατάνθρακα και λίγο λίπος δεν μπορείς ταυτόχρωνα να χάνεις λίπος και να παίρνεις μυϊκή μάζα;Και αν όχι γιατί;Αλλοι λένε ναι άλλοι όχι...έχω μπερδευτεί.

γινεται, δεν ειναι αδυνατο.

Γιάννηςς
18-02-12, 17:45
Οκ γιατί και εγω αυτό κάνω ουσιαστικά.Σε υποθερμιδική 2800 θερμιδών είμαι και απλά κρατάω την πρωτεϊνη σταθερη.Και επειδή βάζω κιλά πανεύκολα,λογικά όταν θα θέλω να πάω σε όγκο θα κάνω ή recomp ή απλά θα αυξήσω ελάχιστα.