PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρωτεινη για αρχαριο!



crucified
23-02-12, 13:04
Γεια σας.

Ειμαι 18 χρονον και ειμαι αρχαριος απο γυμναστικη,γυμναζομαι 1 μηνα αλλα πριν καν ξεκινησω ειχα πολλες συζητησεις με φιλους μου που ασχολουνταν και γενικα εχω ψαχτει αρκετα.

Παω γυμναστηριο 1 μηνα και εχω ποροθει αρκετα.Επειδη θελω παντα να δουλευω στο 100% και οχι με πασαλιματα θελω να εχω 100% απο διατροφη,100% απο γυμναστικη και 100% απο συμπληρωματα.


Τωρα το μονο που μου λειπει ειναι μια καθαρη πρωτεινη.Ξεχασα να πω πως ειμαι 18-19% λιπος 70 κιλα με 11 κιλα λιπος και 59 ογκο.Στοχος μου μεχρι το καλοκαιρι να πεσω στα 7% με γραμμωση αλλα παρολα αυτα να βαλω και λιγο ογκο.

Να παρω καθαρη πρωτεινη η δεν χρειαζεται ακομα; ποια πρωτεινη μου προτεινεται; (λεω για την standar GOLD ON η την dymatize της elite) τι γευση να παρω; (ακουσα πως η σοκολατα δινει κατι παραπανω,ισχυει; ) πρεπει να κανεις αποχη απο την πρωτεινη οπως πχ με την κρεατινη; (2 μηνες μεσα-1 εξω;)


Πρεπει να την παιρνω μετα απο προπονηση; ποσα σκουπ και ποτε; να παρω βραδειας η γρηγορης απορροφησης; πρεπει να τρωω και υδατανθρακα μαζι; πχ μπανανα;

Θελω να ακουσω αποψεις.Ποσο περιπου να δωσω για 2κιλι gold on; site εξωτερικου και εσωτερικου για παραγγελιες;

Ευχαριστω πολυ!

Fratsou
23-02-12, 14:22
Φιλε μου αν ημουν στη θεση σου θα επαιρνα καθαρη πρωτεινη και θα προσπαθουσα να παρω υδατανθρακα απο τα φαγητα.Παρε μια 70-80αρα,
οσο για την αποχη δεν νομιζω να ειναι οπως με την κρεατινη(αλλα ενταξει μην το παρακανεις).Μετα την προπονηση παρε μια κουταλια γλυκοζη
(ο οργανισμος την αποροφαει πιο γρηγορα απ οτι την μπανανα) και μετα απο 10-15 λεπτα παρε την πρωτεινη.