PDA

Επιστροφή στο Forum : Λιποδιαλυση Συμβουλες ?



nikosGal
25-02-12, 02:34
Γεια σε ολους ειμαι νεος στο φορουμ βασικα διαβαζα πολλα θεματα αλλα ποτε δεν ειχα γραφτει..Λοιπον αφτο που θελω να ρωτησω και θελω καπιες συμβουλες ειναι περι γραμμωσης και απωλεια λιπους.Ειμαι 1.86 υψος 77 κιλα και πηγαινω γυμναστηριο σοβαρα 2,5 χρονια (οταν λεω σοβαρα ενοω πωσ εχω παει κατα περιοδους αλλα οχι συστηματικα) το προβλημα που εχω ειναι το λιπος λοιπον που εχω και δεν φαινονται σωστα οι μυες και ι κοιλιακοι κυριως.Πηγαινω καθημερινα γυμναστηριο εκτοσ σαββατοκυριακο 1-1,5 ωρα αεροβιο φοβαμαι να κανω γιατι οσες φορες τοχο κανει χανω πολυ γρηγορα μυικο οποτε κανω τριτη πεμπτη τρεσκιμο σε σκαλια και σπριντ,απο βαρυ κανω 4 ασκησεις 1 σε συπερσετ και 8 επαναληψεις των 4 σετ 1 μερα στηθως με κιλιακους 2 μερα χερια 3 μερα πλατη κιλιακους 4 μερα μονοζυγο με πουσαπς και το αεροβιο που ειπαμε (χαλαρη μερα γενικα)5 μερα ομουσ ποδια κιλιακους,αυτο ειναι το προγραμμα μ απο διατροφη μετραο θερμιδες και προσεχω και γενικα τρωω το πρωι γαλα με βρομι και διμιτριακα / μεσημερι μαγειρευτο / πριν απο ασκηση 1 μπανανα η 1 χουφτα σταφηδες η 1 κουταλια μελη /μετα 8 ασπραδια /αργοτερα κατι σαλατικο /πριν κοιμηθω ενα γιαουρτη.Αυτα κανω πιστευω να ειναι αρκετα αυτα που ειπα,δεν περνω καπιο συμπληρωμα ουτε θελω να παρω για την απωλεια λιπους που επιδιοκω.Αυτο που θελω ειναι συμβουλες που θα με βοηθισουν να καψω λιπος χωρις να χασω ολα τα μυικα κιλα μου καπιες προσωπικες εμπιριες οτιδηποτε εχω διαβασει πολλα αρθρα και απλα εχο μπερδεφτει δεν ξερω τι πρεπει να κανω :( ευχαρηστω πολυ ( συγγνωμη για τα ορθογραφηκα προσπαθησα ;) )