PDA

Επιστροφή στο Forum : λιγη βοηθεια για καλυτερο αποτελεσμα?



Dionysos
04-03-12, 18:25
εχω καποια συμπληρωματα και θα ηθελα να μου
πειτε την καλυτερη δυνατη ληψη τους.

gold standard 100% whey (ON)
creatine monohydrate (reflex)
elite recoup amino (dymatize)

οι γνωμες ευπροσδεκτες!

ggeorge
04-03-12, 19:38
gold whey το πρωι μολις ξυπνησεις και αμεσως μετα την προπόνηση
Την κρεατίνη μετα την προπόνηση. Αλλοι περνουν και το πρωι μια δοση και μια πριν ή μετα την προπόνηση

Το τριτο δεν εχω ιδεα τι είναι... (Αμινοξεα προφανως αλλα δεν εχω παρει ποτε και δε μπορω να εκφερω αποψη)

average_joe
04-03-12, 21:15
τη whey βαλτη στα γευματα που δεν εχεις αρκετη πρωτεινη ή σαν γευμα απο μονο του με βρωμη κτλ. μπορεις και μεταπροπονητικα αλλα αφου εχεις τα amino (dymatize) βαλε αυτα για μεταπροπονητικο (1 με 1.5 scoop).

επισης τα αμινοξεα μπορεις να τα βαλεις πριν την προπονηση αν πηγαινεις χωρις να εχεις φαει.

κρεατιν αναλογα σε ποσες δοσεις τη σπας.
μπορεις μια το πρωι και αλλη μια πριν ή μετα την προπονηση.

Dionysos
06-03-12, 15:10
τη whey βαλτη στα γευματα που δεν εχεις αρκετη πρωτεινη ή σαν γευμα απο μονο του με βρωμη κτλ. μπορεις και μεταπροπονητικα αλλα αφου εχεις τα amino (dymatize) βαλε αυτα για μεταπροπονητικο (1 με 1.5 scoop).

επισης τα αμινοξεα μπορεις να τα βαλεις πριν την προπονηση αν πηγαινεις χωρις να εχεις φαει.

κρεατιν αναλογα σε ποσες δοσεις τη σπας.
μπορεις μια το πρωι και αλλη μια πριν ή μετα την προπονηση.
Δηλαδη να μη βάλω την whey μετα την προπόνηση;μόνο τα αμινοξεα;

average_joe
06-03-12, 15:17
το βρισκω σπαταλη.
απο τη στιγμη που τιθεται θεμα απορροφησης (γι αυτο αλλωστε εχεις αγορασει τα αμινοξεα ή κανω λαθος? :P), πινεις τα αμινοξεα σου, γυρνας σπιτι και τρως ενα στερεο γευμα με τα macros που εχεις θεσει εσυ.
αν καπου χωραει η πρωτεινη σε σκονη μεταπροπονητικα συμφωνα με αυτο το πλανο, ειναι να συμπληρωσεις πρωτεινη στο στερεο σου αν ειναι ελλειματικο (γενικα, συνισταται μεγαλυτερη ποσοτητα πρωτεινης στο μεταπροπονητικο γευμα σε σχεση με τα αλλα γευματα της ημερας).

Dionysos
09-03-12, 01:11
το βρισκω σπαταλη.
απο τη στιγμη που τιθεται θεμα απορροφησης (γι αυτο αλλωστε εχεις αγορασει τα αμινοξεα ή κανω λαθος? :P), πινεις τα αμινοξεα σου, γυρνας σπιτι και τρως ενα στερεο γευμα με τα macros που εχεις θεσει εσυ.
αν καπου χωραει η πρωτεινη σε σκονη μεταπροπονητικα συμφωνα με αυτο το πλανο, ειναι να συμπληρωσεις πρωτεινη στο στερεο σου αν ειναι ελλειματικο (γενικα, συνισταται μεγαλυτερη ποσοτητα πρωτεινης στο μεταπροπονητικο γευμα σε σχεση με τα αλλα γευματα της ημερας).

Σε ευχαριστώ πολυ! Βοηθησες αρκετά!