PDA

Επιστροφή στο Forum : κόπωση και ημικρανίες μετά από κρεατινη



arxangelos
07-03-12, 19:25
Ξεκίνησα τη Δευτέρα τη μονουδρικη σε χάπια της warriorlab. 1-2 ώρες μετά την χρήση με πιάνουν τρομερές ημικρανίες και έχω κ διάρροια, αυτές ξέρω όμως ειναι γνωστές παρενέργειες...Παράλληλα έχω και ένα τρελό αίσθημα κόπωσης με αποτέλεσμα αντί να σηκώνω παραπάνω κιλά να μην μπορώ να βγάλω καν ολόκληρη προπόνηση... Έχει τύχει σε κανέναν κάτι παρόμοιο?

beefmeup
07-03-12, 19:52
οι ημικρανιες δεν νομιζω να ειναι απο τις γνωστες παρενεργειες της,με την εννοια οτι φταιει η κρεατινη για αυτες..

θα σου πω μια γνωμη ομως..μπορω να μην πινεις αρκετο νερο,πραγμα που χρειαζεται με την κρεατινη,κ αυτο να σου προκαλει τις ημικρανιες..οτι εισαι δλδ ελαφρως υπο στις αναγκες σου για νερο..
αν σκεφτεις οτι χανεις κ υγρα απο τις διαρροιες,καταλαβαινεις οτι θα σαι κομματακι αφυδατωμενος..γιαυτο κ εισαι κουρασμενος στην προπονα κλπ..

αν σου κανει αρκετο θεμα με την τουαλετα,δοκιμασε να την πινεις με πολλυ νερο,κ αργα..βεβαια,εσυ την εχεις σε χαπια..ανοιξε τα μεσα σε ενα ποτηρι νερο,κ ανακατεψε την σκονη..πιες αρκετο μαζι,κ ισως σε βοηθησει..
αν οχι,κοψτην..δεν εχει νοημα να ταλαιπωρεισαι τοσο..

arxangelos
07-03-12, 20:46
άσχετο αλλά δεν έχω κάνει φόρτωμα...το πρωί πίσω 2 γρμ μαζί με 500 ml νερό και 300-500 ml γάλα , στη προπόνηση μετά πίνω 1,5 L νερό. Μετά την προπόνηση πίνω άλλα 3 γρμ με 500 ml νερό και μέσα στην υπόλοιπη μέρα 1,5L ακόμη

Titanium
07-03-12, 20:51
άσχετο αλλά δεν έχω κάνει φόρτωμα...το πρωί πίσω 2 γρμ μαζί με 500 ml νερό και 300-500 ml γάλα , στη προπόνηση μετά πίνω 1,5 L νερό. Μετά την προπόνηση πίνω άλλα 3 γρμ με 500 ml νερό και μέσα στην υπόλοιπη μέρα 1,5L ακόμη

Αφου δεν θα κάνεις φόρτωμα δεν εχει νοημα να πίνεις 2 φορες την ημερα...
Πιες 5 γραμμάρια μετα την προπονα...

arxangelos
08-03-12, 01:06
καθώς ειμαι ακόμη μικρός είπα να μην κάνω φόρτωμα, τα χωρισα έτσι ώστε να υπάρχει καλύτερη αφομοίωση από το οργανισμό, ειναι λάθος?

TEFAAtzis
08-03-12, 01:15
η διαροια παντως ειναι νομιζω μια απο τις παρενεργειες που εχουν μερικοι

COBRA_STYLE
08-03-12, 01:17
^^ναι η διαρροια ειναι λογω κρεατινινης.

arxangelos
08-03-12, 16:45
σήμερα το πρωί δεν πήρα και στην προπόνηση ήμουν μια χαρά επίσης ο πονοκέφαλος δεν εμφανίστηκε...μετά την προπόνηση πήρα μια δόση 5 γρμ (έχει καμία ώρα) κ μέχρι στιγμής ειμαι μια χαρά, άνοιξα τα χάπια κ τα έβαλα μέσα σε 500 ml νερό

Mcstefan7
08-03-12, 16:47
Αφού του φέρνει διάροια δν πρέπει να την κόψει? Χαμένη δν πηγαίνει??

arxangelos
08-03-12, 16:54
η διάρροια σταμάτησε σμρ ήμουν οκ...απλά μήπως αυτό το πράγμα δε ειναι κρεατινη? μήπως ειναι στοκος ή αλεύρι? όταν το ανακατεψα στο νερό το νερό πήρε ένα θολό άσπρο χρώμα

mitsoulas
08-03-12, 17:15
Αντε να ξερεις τωρα τι βαζουν μεσα σε καθε καψουλα - χαπι - σκονη - υγρο η καθε εταιρεια μονο ο Θεος ξερει :shock: παντως δεν το νομιζω οτι εχουν σκοπο να παιξουν με την υγεια του καθε καταναλωτη με την τσεπη του μπορει τι να πω ευχομαι να ειναι ειλικρινεις σε αυτα που λενε οτι εχουν μεσα και να μην μας δηλητηριαζουν.

Mcstefan7
08-03-12, 17:25
η διάρροια σταμάτησε σμρ ήμουν οκ...απλά μήπως αυτό το πράγμα δε ειναι κρεατινη? μήπως ειναι στοκος ή αλεύρι? όταν το ανακατεψα στο νερό το νερό πήρε ένα θολό άσπρο χρώμα

Αφού είναι χάπια πως το ανακάτεψες σε νερό??

arxangelos
08-03-12, 17:30
τα άνοιξα είναι κάτι "πλαστικές" κάψουλες κ μέσα έχουν την σκόνη

Mcstefan7
08-03-12, 17:37
Γτ δν πήρες σε σκόνη ρε και κάθεσαι και τις ανοίγεις??

arxangelos
08-03-12, 17:41
ένας 'έξυπνος" με έβαλε να τις πάρω σαν καλή κρεατινη...Ε κ γω είδα ότι έκαναν δουλειά πάνω του κ τις πήρα...

επειδή ειμαι 18 ακόμη μήπως πρέπει να ρίξω την δόση από τα 5 στα 3-4 γρμ?

primordial
08-03-12, 17:52
Χρησιμοποιείς κάποιο άλλο συμπλήρωμα για πρίν την προπόνηση...???
Οι ημικρανίες μπορεί να προκύπτουν κ από κανένα τέτοιο λόγω των stims που έχει μέσα.
Κ φυσικά παίζει κ σαν σενάριο αυτό που σου είπε ο beef στο 2ο post. Ότι πιθανόν να μην ενυδατώνεσαι αρκετά.

arxangelos
08-03-12, 17:55
όχι, μια βδομάδα πριν άρχισω την κρεατινη έκοψα το superpump 250

COBRA_STYLE
08-03-12, 18:04
Αφού του φέρνει διάροια δν πρέπει να την κόψει? Χαμένη δν πηγαίνει??

Οχι δεν παει χαμενη.Σε ολους υπαρχει ενα ποσοστο της κρεατινης που παιρνουν,το οποιο θα μετατραπει σε κρεατινινη...δε το γλιτωνεις αυτο...απλα καποιοι εχουν πιο ευαισθητο εντερο κτλ και βγαζουν τα sides.

Andrikos
08-03-12, 18:26
Ξεκίνησα τη Δευτέρα τη μονουδρικη σε χάπια της warriorlab. 1-2 ώρες μετά την χρήση με πιάνουν τρομερές ημικρανίες και έχω κ διάρροια, αυτές ξέρω όμως ειναι γνωστές παρενέργειες...Παράλληλα έχω και ένα τρελό αίσθημα κόπωσης με αποτέλεσμα αντί να σηκώνω παραπάνω κιλά να μην μπορώ να βγάλω καν ολόκληρη προπόνηση... Έχει τύχει σε κανέναν κάτι παρόμοιο?

Φίλε μου έχεις κάποια γρίπη. Απλά έτυχε να πάρεις και κρεατίνη και κάνεις αυτό που λέγεται post hoc πλάνη (http://www.skepdic.gr/Entries/Pi/posthoc.htm)

Εdit : Eπίσης το ότι το ΞΕΡEIΣ (αν είναι όντως άλλη κουβέντα) δεν αποκλείει να υπάρχει αυθυποβολή, βλέπε Φαινόμενο Nocebo (http://psi-gr.tripod.com/nocebo.html)

arxangelos
09-03-12, 16:55
παιδιά έχω αρχίσει κ πριζομαι περιφερειακα στη μέση κ την κοιλιά ειναι φυσιολογικό αυτό???

Lao
10-03-12, 00:32
παιδιά έχω αρχίσει κ πριζομαι περιφερειακα στη μέση κ την κοιλιά ειναι φυσιολογικό αυτό???

Δηλαδή; Έχεις φουσκώματα σα να λέμε; Τι εννοείς;

dio32
10-03-12, 10:49
Φίλε μου έχεις κάποια γρίπη. Απλά έτυχε να πάρεις και κρεατίνη και κάνεις αυτό που λέγεται post hoc πλάνη (http://www.skepdic.gr/Entries/Pi/posthoc.htm)

Εdit : Eπίσης το ότι το ΞΕΡEIΣ (αν είναι όντως άλλη κουβέντα) δεν αποκλείει να υπάρχει αυθυποβολή, βλέπε Φαινόμενο Nocebo (http://psi-gr.tripod.com/nocebo.html)

θα συμφωνισω με andriko κυκλοφορει μια κολοφριπη τα συμπτωματα ειναι πονος στο στομαχι και πριξιμο σε μερικους και σε ποιο ελαφρια μορφη δοιαροια και μυρωδια ψινιλας στην τουαλετα και το τελευταιο πονοκεφαλους.