PDA

Επιστροφή στο Forum : Λιποδιαλυτες & Υποθυροειδισμός



nskoul
10-03-12, 13:01
καλησπερα κ απο εμενα..θα ηθελα να κανω μια ερωτηση..ειμαι 1,90 105 κιλα πλεον(απο 135)..το θεμα μ ειναι το εξης.εχω υποθυροειδισμο κ περνω καθε πρωι χαπακι..επσης εχω ενα μικρο οζο..επερνα καποιους λιποδιαλυτες της on=thermofusion reflex που μπορω να πω οτι με βοηθησαν λιγο χωρις να μ επηρρεασουν το προβλημα με το θυροειδη μ αφου εκανα εξετασεις κ μετα τη χρηση του..τωρα μ προτεινανε 2 λιποδιαλυτες:OXYELITE PRO και LIPO6 ΒLACK..
Αλλα απο οτι βλεπω εχουν καποια θεματακια με θυροειδη...η γνωμη σας ποια ειναι???μπας κ να παω στα thermofusion παλι,η'σε κατι πιο ελαφρυ οπως cla!??

Andrikos
10-03-12, 13:11
καλησπερα κ απο εμενα..θα ηθελα να κανω μια ερωτηση..ειμαι 1,90 105 κιλα πλεον(απο 135)..το θεμα μ ειναι το εξης.εχω υποθυροειδισμο κ περνω καθε πρωι χαπακι..επσης εχω ενα μικρο οζο..επερνα καποιους λιποδιαλυτες της on=thermofusion reflex που μπορω να πω οτι με βοηθησαν λιγο χωρις να μ επηρρεασουν το προβλημα με το θυροειδη μ αφου εκανα εξετασεις κ μετα τη χρηση του..τωρα μ προτεινανε 2 λιποδιαλυτες:OXYELITE PRO και LIPO6 ΒLACK..
Αλλα απο οτι βλεπω εχουν καποια θεματακια με θυροειδη...η γνωμη σας ποια ειναι???μπας κ να παω στα thermofusion παλι,η'σε κατι πιο ελαφρυ οπως cla!??

Την τσέπη σου θα αδειάσεις και δεν θα δεις αποτέλεσμα. Δεν χρειάζεσαι λιποδιαλύτη my friend. Το CLA κάνει καλή δουλειά σε ποντίκια, σε ανθρώπους πάλι όχι. Και ναι ο θυροειδής σου μπορεί να επηρεαστεί άμεσα από λιποδιαλύτες, δεν θα έπρεπε καν να το σκεφτέσαι σαν επιλογή.

Xefteris
10-03-12, 13:12
Θα σου έλεγα να ρωτησεις το γιατρό σου πρώτα από όλα.

ΦΥΓΑΣ
10-03-12, 13:58
Αυτά που μπορείς να πάρεις είναι πράσινο τσάι και καρνιτινη

Xefteris
10-03-12, 14:25
To πράσινο τσάι κάνει καλή δουλειά, πίνω 2 μεγάλες κούπες την ημέρα με διάφορες γεύσεις, σε ενυδατώνει, έχει ελάχιστη καφεϊνη. Η μόνη παρενέγεια είναι η συχνή επίσκεψη στην τουαλέτα :green:

tyler_durden
10-03-12, 14:48
στη φαση που εισαι(υπερβαρος) μονο ζημια μπορεις να χεις απο αυτα τα σκευασματα,η αποτελεσματικοτητα των οποιων σηκωνει σοβαρη συζητηση..παρολαυτα επειδη κατα πασα πιθανοτητα θα κανεις του κεφαλιου σου,μετρα τακτικα t4 και tsh..

Crased
10-03-12, 18:39
Θα σου πω οτι εμαθα και γω , λυποδιαλητης κανει δουλεια πρωσοπικα εμενα εκανε , ειναι καποια βοηθεια.. αλλα ο καλυτερος τροπος ειναι παντα της γης δηλαδη , Πρασινο τσαι , λεμονι . πιπερι , ξινομυλλο καλη αεροβια και καλη διατροφη ,!

amateur666
10-03-12, 19:26
Θα σου έλεγα να ρωτησεις το γιατρό σου πρώτα από όλα.

:thumbup:

Devil
11-03-12, 06:38
Την τσέπη σου θα αδειάσεις και δεν θα δεις αποτέλεσμα. Δεν χρειάζεσαι λιποδιαλύτη my friend. Το CLA κάνει καλή δουλειά σε ποντίκια, σε ανθρώπους πάλι όχι. Και ναι ο θυροειδής σου μπορεί να επηρεαστεί άμεσα από λιποδιαλύτες, δεν θα έπρεπε καν να το σκεφτέσαι σαν επιλογή.

κατι κανει και σε ανθρωπους αλλα θα πρεπει να αδειασεις και τις 2 τσεπες σου για να κανει...:green::turtle:

οποτε δεν αξιζει....

@nskoul κοιτα τον θυροειδη θα τον επηρεασει ακομα και η απλη καφεινη... οποτε καλο ειναι οτι παρεις να το ξερει ο γιατρος σου....

Andrikos
15-03-12, 00:47
κατι κανει και σε ανθρωπους αλλα θα πρεπει να αδειασεις και τις 2 τσεπες σου για να κανει...:green::turtle:

οποτε δεν αξιζει....

@nskoul κοιτα τον θυροειδη θα τον επηρεασει ακομα και η απλη καφεινη... οποτε καλο ειναι οτι παρεις να το ξερει ο γιατρος σου....

Σε ανθρώπους που γυμνάζονται δεν νομίζω Δημήτρη, τουλάχιστον την τελευταία φορά που τσέκαρα και δεν έχει περάσει καιρός από τότε.

Devil
15-03-12, 01:06
Σε ανθρώπους που γυμνάζονται δεν νομίζω Δημήτρη, τουλάχιστον την τελευταία φορά που τσέκαρα και δεν έχει περάσει καιρός από τότε.

να σου πω την αληθεια ουτε κι εγω θυμαμαι παει καιρος που την ειχα δει.... το μονο που θυμαμαι ηταν οι τεραστιες δοσεις απο CLA που ειχαν.... καπου στα 6γρ τη μερα νομιζω η' κατι τετοιο....