PDA

Επιστροφή στο Forum : Fat burner programma



Gasturb
21-07-06, 02:31
Kalhspera.Exw skopo gia tis epomenes 3 evdomades na asxolhthw kathara me aerovikh diadromo dld gia 45 me 60 lepta k koiliakous mera para mera se syndiasmo me to animal cuts. Tha hthela na rwthsw sxetika me tis apaithseis ths diatrofhs mou pleon sto programma mou. Paramenh ws exei dld konta sta 150 gr prwteinh hmerhsiws k to metaproponhtiko rofhma to gnwsto me whey/dextrozh/malto+antioxidotika epeita h den xreiazonte ola auta afou den tha kanw varoi (ektos apo kana xemoudiasma) ? Opoios xerei as me kanei kana reply please! :bounce:

Muscleboss
21-07-06, 11:03
Στα γρήγορα...

Η κατανάλωση πρωτείνης πρέπει και στη δίετα να είναι τουλάχιστον 2.5gr ανά κιλό μυικής μάζας και πάνω.
Σχετικλα με το μεταπροπονητικό ρόφημα. Αν σκοπεύεις η δίετά σου να διαρκέσει ΜΟΝΟ 3 εβδομάδες τότε θα σου πρότεινα να ελαχιστόποιήσεις την ποσότητα υδατανθράκων μετά την προπόνηση σε 10 με 20 γρ το πολύ απλά για το κέντρισμα της ινσουλίνης (και να τους κόψεις δεν είναι μοιραίο σφάλμα). Έτσι θα έχεις πιο γρήγορα ορατά αποτελέσματα.

Muscleboss

Albert_Wesker
21-07-06, 14:54
Muchleboss θέλω να σου κάνω μια ερώτηση: αν η δίαιτα διαρκεί για πάνω απο δυο μήνες και πιιο πολύ, πες πχ οτι θες να κάψεις δέκα κιλα, τότε το ρόφημα μετα την προπόνηση πρέπει να είναι το ίδιο?δεν θέλω να δώ ξαφνικά και γρήγορα αποτελέσματα θέλω να το πάω σιγά σιγά (και το πάω) για να μπορέσω μετά να το διατηρήσω...
αρα για εμένα που σκοπέυω μακροπρόθεσμα, το μεταπροπονητικό ρόφημα μένει το ίδιο?ανεξάρτητα απο το αν ειναι βαρή η αερόβιος?

Muscleboss
21-07-06, 15:31
Muchleboss θέλω να σου κάνω μια ερώτηση: αν η δίαιτα διαρκεί για πάνω απο δυο μήνες και πιιο πολύ, πες πχ οτι θες να κάψεις δέκα κιλα, τότε το ρόφημα μετα την προπόνηση πρέπει να είναι το ίδιο?δεν θέλω να δώ ξαφνικά και γρήγορα αποτελέσματα θέλω να το πάω σιγά σιγά (και το πάω) για να μπορέσω μετά να το διατηρήσω...
αρα για εμένα που σκοπέυω μακροπρόθεσμα, το μεταπροπονητικό ρόφημα μένει το ίδιο?ανεξάρτητα απο το αν ειναι βαρή η αερόβιος?

Σε περίοδο γράμμωσης στην οποία έχεις αρκετό χρόνο στη διάθεσή σου (περισσόετρο από 2 μήνες) το ρόφημα μετά την προπόνηση έχει τις μισές ποσότητες υδατανθράκων από την περίοδο όγκου (βλέπε σχετικό άρθρο). Όσο προχωράει η δίετα και το σωματικό λίπος μειώνεται επακολουθεί περεταίρω μείωση των απλών υδατανθράκων στο ρόφημα εως και την απόλυτη εκμηδένισή τους για ένα τελικό μικρό διάστημα.

Muscleboss

Albert_Wesker
21-07-06, 15:49
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!
Μια ακόμα ερώτηση που ίσως θα έπρεπε να στην κάνω απο την αρχή:γενικά θέλω αν μπορείς να μου περιγράψεις την πορεία των διατροφικών ομάδων σε περίοδο γράμμωσης. δηλαδή:πως αλλάζουνε τα ποσοστά των πρωτεινών των υδατανθράκων και του λίπους στην διατροφή?μου έχουνε πει οτι ενα ποσοστό 40% 30% και 30% αντίστοιχα είναι καλό(αν κι εγώ έχω μειώσει τους αμυλώσεις κι άλλο διότι πρέπει αν έχω και κάποια δυσανεξία).αλλα επίσης έχω ακούσει οτι στα τελευταία στάδια αλλάζουνε κάπως τα πράγματα άλλοι κόβουνε τα φρούτα λόγων των απλών σακχάρων άλλοι τα γαλακτομικά γιατι δημουργουν θολερότητα στο σώμα(πολυ νάτριο λένε).
Θά ήσουνα ήμουνα ευγνώμων αν μου απαντούσες. πιστεύω ότι κι άλλα άτομα θα ωφεληθούνα απο τις πληροφορίες αυτές. :geek:

Gasturb
23-07-06, 02:53
Σε περίοδο γράμμωσης στην οποία έχεις αρκετό χρόνο στη διάθεσή σου (περισσόετρο από 2 μήνες) το ρόφημα μετά την προπόνηση έχει τις μισές ποσότητες υδατανθράκων από την περίοδο όγκου (βλέπε σχετικό άρθρο). Όσο προχωράει η δίετα και το σωματικό λίπος μειώνεται επακολουθεί περεταίρω μείωση των απλών υδατανθράκων στο ρόφημα εως και την απόλυτη εκμηδένισή τους για ένα τελικό μικρό διάστημα.

Muscleboss

Euxaristw pano gia to reply. Me auth th logikh tote to na mhn vazoume katholou hc apo thn arxh wste na epitaxynoume ta apotelesmata apo to na ta meiwnoume stadiaka, right?

Duke-Nukem
23-07-06, 03:01
an vgaleis tous idatanthrakes edelos-elaxisto pososto gia megalo diastima den tha exeis katholou adoxi kai borei na parousiastoun alla provlimata(zalades).gia auto mione tous stadiaka oste na deis pos adapokrinete kai o ogranismos sou

Gasturb
23-07-06, 03:09
an vgaleis tous idatanthrakes edelos-elaxisto pososto gia megalo diastima den tha exeis katholou adoxi kai borei na parousiastoun alla provlimata(zalades).gia auto mione tous stadiaka oste na deis pos adapokrinete kai o ogranismos sou

xm swsth h exhghsh sou Duk-Nukem, proswpika gia mikres doseis energeias kata ti diarkeia ths aerovikhs pernw 'dextrose' karameles k opote exw banana trww mia prin xekinhsw gia argh paroxh hc. Opote exontas auta den nomizw oi epipleon hc sto rofhma na einai apolytws xrhsimh ektos k an exoun ws skopo to recovery

Albert_Wesker
23-07-06, 03:23
an vgaleis tous idatanthrakes edelos-elaxisto pososto gia megalo diastima den tha exeis katholou adoxi kai borei na parousiastoun alla provlimata(zalades).gia auto mione tous stadiaka oste na deis pos adapokrinete kai o ogranismos sou

Άχα. Όταν λες μείωνε σταδιακά τι εννοείς?δηλαδή οκ θα τους μειώνουμε αλλά μέχρι πόσο?Ποιο μπορεί να είναι το ελάχιστο ποσοστό που μπορούμε να τους μειώσουμε?κι ελπίζω να μιλάμε για τους αμυλώδεις και τα φρούτα οι άπεπτες ίνες των λαχανικών είναι χρήσιμες σε κάθε γεύμα.σωστά?

xm swsth h exhghsh sou Duk-Nukem, proswpika gia mikres doseis energeias kata ti diarkeia ths aerovikhs pernw 'dextrose' karameles k opote exw banana trww mia prin xekinhsw gia argh paroxh hc. Opote exontas auta den nomizw oi epipleon hc sto rofhma na einai apolytws xrhsimh

Εγώ πίνω powerade i gatorade. Αν κάνω πάνω απο μια ώρα, τότε παίρνω δύο μαζί μου. καλό αυτό η να βάζω καλυτερα γλυκόζη σε νέρο?(θα μου πεις κι αυτά τι έχουνε τεσπα)

Μια πληροφορία παιδιά: κάποιοες μελέτες λένε ότι για τους οργανισμούς που έχουνε την τάση να αποθηκεύουνε εύκολα λίπος άρα και να το καίνε χρειάζεται πολύ χρόνος στον διάδρομο-πάνω απο 50 λεπτά για να αρχίσει τρομακτική λιπόλυση στο σώμα. εντάξει και πιο πρίν καίγεται λίπος αλλα όχι τόσο όσο νομίζουμε-πιο πολύ γλυκόζη και αμινοξέα χρησιμοποεί ο οργανισμός!ναι τα αμινοξέα γίνονται γλυκόζη στο ήπαρ, νομίζω έτσι γίνεται...τεσπα. υπ όψιν λοιπόν γρήγορο περπάτημα με ενάλλαγές και πολύς χρόνος(πάνω απο μία ώρα) είναι απαραίτητα για τους...αποθηκάριους.

Gasturb
23-07-06, 03:34
Εγώ πίνω powerade i gatorade. Αν κάνω πάνω απο μια ώρα, τότε παίρνω δύο μαζί μου. καλό αυτό η να βάζω καλυτερα γλυκόζη σε νέρο?(θα μου πεις κι αυτά τι έχουνε τεσπα)

Μια πληροφορία παιδιά: κάποιοες μελέτες λένε ότι για τους οργανισμούς που έχουνε την τάση να αποθηκεύουνε εύκολα λίπος άρα και να το καίνε χρειάζεται πολύ χρόνος στον διάδρομο-πάνω απο 50 λεπτά για να αρχίσει τρομακτική λιπόλυση στο σώμα. εντάξει και πιο πρίν καίγεται λίπος αλλα όχι τόσο όσο νομίζουμε-πιο πολύ γλυκόζη και αμινοξέα χρησιμοποεί ο οργανισμός!ναι τα αμινοξέα γίνονται γλυκόζη στο ήπαρ, νομίζω έτσι γίνεται...τεσπα. υπ όψιν λοιπόν γρήγορο περπάτημα με ενάλλαγές και πολύς χρόνος(πάνω απο μία ώρα) είναι απαραίτητα για τους...αποθηκάριους.

File Albert auta ta rofhmata exoun karkinogona aspartame opote giati na mhn trws mia pio katharh banana? Mono to Isostar einia aspartame free alla egw edw den borw na vrw :evil: Gia ena kalo apotelesma kane 1 writsa grhgoro perpathma sto fat burner programma wste na rythhzete k h klish tou diadromou analoga me tous palmous k meta kana plagious panw katw koiliakous k eisai mia xara. Alla den nomizw meta apo auta na thes na pas k sta varh giati tha einai apla xasimo xronou.

PS Kalofagwth h prwteinh xexe..

Albert_Wesker
23-07-06, 03:43
an vgaleis tous idatanthrakes edelos-elaxisto pososto gia megalo diastima den tha exeis katholou adoxi kai borei na parousiastoun alla provlimata(zalades).gia auto mione tous stadiaka oste na deis pos adapokrinete kai o ogranismos sou

xm swsth h exhghsh sou Duk-Nukem, proswpika gia mikres doseis energeias kata ti diarkeia ths aerovikhs pernw 'dextrose' karameles k opote exw banana trww mia prin xekinhsw gia argh paroxh hc. Opote exontas auta den nomizw oi epipleon hc sto rofhma na einai apolytws xrhsimh

Την μπανάνα να την τρως μετά το τζίμ(κι αν θες μερικα δαμασκηνα) και να τρως πριν το τζίμ φρούτα που έχουνε πιο πολύ φρουκτόζη πχ μήλο πεπόνι πορτοκάλι καρπούζι κοκ.

Albert_Wesker
23-07-06, 03:59
Κοίτα το σκέφτομαι κι εγώ αυτό συχνά :? γι αυτό και σκέφτομαι μόνος μου να βάζω σε ένα μπουκαλάκι κρύο νέρο μια ποσότητα γλυκόζης. έτσι θα είναι καλύτερο. συν αμινοξέα. ΟΧΙ ΠΡΩΤΕΙΝΗ. ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΑΜΕΣΟ. επισης:
δεν πίστευω σε fat burner πρόγραμμα διαδρόμου. Ο καθείς είναι διαφορετικός με διαφορετικές αντοχές και έτσι δεν μπορεις να πεις ότι όλοι θα μπούνε κάτω απο ένα κουκούλι... εγώ κάνω ενναλαγές ανάλογα με τις αντοχές μου και αυξομειώσεις γενικά.
Πλέον θα αγοράσω κι αμινοξέα για τον λόγο που σου είπα.(σκέφτομαι τα αμινο2002)
αυτά :army1:

Gasturb
23-07-06, 04:07
Κοίτα το σκέφτομαι κι εγώ αυτό συχνά :? γι αυτό και σκέφτομαι μόνος μου να βάζω σε ένα μπουκαλάκι κρύο νέρο μια ποσότητα γλυκόζης. έτσι θα είναι καλύτερο. συν αμινοξέα. ΟΧΙ ΠΡΩΤΕΙΝΗ. ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΑΜΕΣΟ. επισης:
δεν πίστευω σε fat burner πρόγραμμα διαδρόμου. Ο καθείς είναι διαφορετικός με διαφορετικές αντοχές και έτσι δεν μπορεις να πεις ότι όλοι θα μπούνε κάτω απο ένα κουκούλι... εγώ κάνω ενναλαγές ανάλογα με τις αντοχές μου και αυξομειώσεις γενικά.
Πλέον θα αγοράσω κι αμινοξέα για τον λόγο που σου είπα.(σκέφτομαι τα αμινο2002)
αυτά :army1:

To fat burner programma einai kalo giati theteis ena stoxo to pososta epi twn max kardiakwn palmwn k auto analoga me thn auxomeiwsh twn kardiakwn sou plamwn auxomeiwnei analoga k thn klish gia na epanaferei tous palmous sou ston stoxo sou. Gia aerovikh egw vazw 55 % epitou maximum k kanw kammia writsa k meta abs.

Einai kalh h idea sou gia to nero me thn dextrozh alla posh posothta? 10 gr? Kai epeita meta to gymn pali 10 gr malto/dextrosh mazi me 40 gr prwtienh einai kala nomizw right?

Albert_Wesker
23-07-06, 04:16
Κοίτα το σκέφτομαι κι εγώ αυτό συχνά :? γι αυτό και σκέφτομαι μόνος μου να βάζω σε ένα μπουκαλάκι κρύο νέρο μια ποσότητα γλυκόζης. έτσι θα είναι καλύτερο. συν αμινοξέα. ΟΧΙ ΠΡΩΤΕΙΝΗ. ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΑΜΕΣΟ. επισης:
δεν πίστευω σε fat burner πρόγραμμα διαδρόμου. Ο καθείς είναι διαφορετικός με διαφορετικές αντοχές και έτσι δεν μπορεις να πεις ότι όλοι θα μπούνε κάτω απο ένα κουκούλι... εγώ κάνω ενναλαγές ανάλογα με τις αντοχές μου και αυξομειώσεις γενικά.
Πλέον θα αγοράσω κι αμινοξέα για τον λόγο που σου είπα.(σκέφτομαι τα αμινο2002)
αυτά :army1:

To fat burner programma einai kalo giati theteis ena stoxo to pososta epi twn max kardiakwn palmwn k auto analoga me thn auxomeiwsh twn kardiakwn sou plamwn auxomeiwnei analoga k thn klish gia na epanaferei tous palmous sou ston stoxo sou. Gia aerovikh egw vazw 55 % epitou maximum k kanw kammia writsa k meta abs.

Einai kalh h idea sou gia to nero me thn dextrozh alla posh posothta? 10 gr? Kai epeita meta to gymn pali 10 gr malto/dextrosh mazi me 40 gr prwtienh einai kala nomizw right?

Για το πρόγραμμα είπα τις απόψεις μου.
Τωρα για την ποσότητα ναι μου φαίνεται είναι καλές μονο αλλα οχι μονο 10 γρμ στο διαλυμα με το νερο.μονο 40 θερμιδες απο υδατανθρακες κας ρε?εξαρταται απο τα κιλα του καθενος.εγώ θα βάζω 40 γρμ που είναι 160 θερμίδες και λίγες είναι μου φαινεται...

Gasturb
23-07-06, 04:20
Etsi omws tha kaime oses thermides pernoume ekeinh th stigmh k oxi oses exoume ws topiko lipos swsta? An sthn telikh boroume na vgaloume to programma me oso to dynaton ligoterous hc kata thn aerovikh pisteuw einia to kalytero giati etsi kaime tous apothykeumenous apo prin hc. Pwpw me thn kouventa porwthhka :P k einai 2:20 twra ta mesanyxta k ade na vrw gymn anoikto na paw na trexw ligo :lol:
:box1: :wcourt: :hantel: :P

Albert_Wesker
23-07-06, 04:46
Etsi omws tha kaime oses thermides pernoume ekeinh th stigmh k oxi oses exoume ws topiko lipos swsta? An sthn telikh boroume na vgaloume to programma me oso to dynaton ligoterous hc kata thn aerovikh pisteuw einia to kalytero giati etsi kaime tous apothykeumenous apo prin hc. Pwpw me thn kouventa porwthhka :P k einai 2:20 twra ta mesanyxta k ade na vrw gymn anoikto na paw na trexw ligo :lol:
:box1: :wcourt: :hantel: :P

ΛΑΘΟΣ!ΑΥΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΟΣΗ ΩΡΑ!
Στα πρώτα 50 λεπτά ο οργανισμός καίε γλυκόζη κι αμινοξέα(ενταξει και λιγο λιπος). αυτά δεν θες να τα κάψεις απο τις θερμίδες που τρως ουτως η αλλως, γι αυτο και μειωσες θερμιδες απο αυτες που εχεις για συντηρηση.δεν ξερω ανα καταλαβαινεις
ΚΙ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ, ΛΙΠΟΛΙΣΗ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚΟ Τ-Ρ-Ο-Μ-Α-Κ-Τ-Ι-Κ-Η συμβαίνει μετά τα 50 ΛΕΠΤΑ. τα πρώτα πενήντα τι θά κάνεις, θα κάψεις μυικό ιστό?αυτό θες?
μην το βλέπεις αφαιρετικά, ο οργανισμός καίει συν θερμίδες πολλές απο γλυκόζη κι αμινοξέα κι αυτά εν μέρει πρέπει να του τα δώσουμε με το διάλυμα.κι εγω πορώθηκα.αλλα νύσταξα κι ολας.και παώ να κοιμηθω.ονειρα γλυκα...ζζζζζζζζζζζζ

Gasturb
23-07-06, 04:50
Malista ok euxaristw gia thn exhghsh twra to katalava 8)

Thn kaseinh mhn xexases prin ton ypno mazi me 2 flaxseed oil xapakia :P

Nyxtaa :sleeping:

mpambis
07-03-10, 14:33
@Gasturb
Γιατί λες οτι μετά τον διάδρομο και τους κοιλιακούς είναι χάσιμο χρόνου τα βάρη? Τι εννοείς?


@Albert_Wesker
Πότε καίς μυικό ιστό κάνοντας διάδρομο δεν κατάλαβα?

nikos*
20-04-10, 11:20
καλημερα,εγω ειμαι στα 64 κιλα κ 1,72 εχω μολις αγορασει το ανιμαλ κατς για στεγνωμα(νερα-λιπος)τι ασκηση-διατροφη θα μου χρησιμευε για το στοχο αυτο?

giannis64
20-04-10, 20:53
καλημερα,εγω ειμαι στα 64 κιλα κ 1,72 εχω μολις αγορασει το ανιμαλ κατς για στεγνωμα(νερα-λιπος)τι ασκηση-διατροφη θα μου χρησιμευε για το στοχο αυτο?

:shock::shock::shock: καλα και αν στεγνωσεις στα ποσα κιλα θα φτασεις!!!!!!!!!!!

για κατσε φρονημα!!!!! θα γινεις σαν λιμοκοντορος!!!!!;)

nikos*
21-04-10, 14:45
ε οσα φτασω ρε ψιλε,αρχιζω μετα απο χειμωνα για να βαλω κιλα,με τη χρηση του ανιμαλ κατς μου ειπανε να μη κανω ουτε αεροβια απλα να προσεχω τι τρωω για να μη χασω κ μυς,ακουω συμβουλες.....

giannis64
21-04-10, 20:01
πρώτον δεν είμαι ψηλός και δεύτερον εγώ λέω να καθαρίσεις την διατροφή σου και να κάνεις όγκο!!!

GEORGEXX1
21-04-10, 20:13
ε οσα φτασω ρε ψιλε,αρχιζω μετα απο χειμωνα για να βαλω κιλα,με τη χρηση του ανιμαλ κατς μου ειπανε να μη κανω ουτε αεροβια απλα να προσεχω τι τρωω για να μη χασω κ μυς,ακουω συμβουλες.....

εδω ρε φιλε με 64 κιλα πηρες το ανιμαλ κατς γιατι θες να χασεις νερα-λιπος, και σε ενδιαφερουν οι μυς;;;

sTeLaKoS
22-04-10, 14:06
ε οσα φτασω ρε ψιλε,αρχιζω μετα απο χειμωνα για να βαλω κιλα,με τη χρηση του ανιμαλ κατς μου ειπανε να μη κανω ουτε αεροβια απλα να προσεχω τι τρωω για να μη χασω κ μυς,ακουω συμβουλες.....


Και η δική μου άποψη είναι πως είσαι πολύ αδύνατος για το ύψος σου.

Στο θέμα σου τώρα, σχετικά με το Animal Cuts και άλλους λιποδιαλύτες της κατηγορίας του, η αερόβια είναι απαραίτητα καθώς λειτουργούν θερμογεννετικά, χωρίς αερόβια δε θα σου δουλέψει καθόλου.
Μυς θα χάσεις είτε κάνεις δίαιτα με λιποδιαλύτη είτε χωρίς. Το αν χάσεις 5% ή 1% μάζας εξαρτάται απ τη διατροφή σου και απ' τα υπόλοιπα συμπληρώματα που χρησιμοποιείς.