PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα κατα την ασκηση



sportis
14-03-12, 17:02
χαιρετω το φορουμ και ολη την παρεα....
θα ήθελα τα φώτα σας για ενα πρόβλημα που αντιμετωπίζω αυτές της μέρες...
λοιπόν εδω και κάτι μέρες έχω παρατηρήσει την ώρα που ξεκινάω να γυμνάζομαι και ιδιαίτερα όταν κάνω βάρη και πιέζομαι πριζοντε η αμυγδαλές μου η η αδένες μου σε βαθμό που να ψιλό δυσκολεύομαι να καταπιώ.. ειναι λες και εχω της αμυγδαλές με την μόνη διάφορα οτι δεν υπάρχει πόνος.. αυτό συμβαίνει μόνο στο γυμναστήριο. πριν ειμαι οκ και μετα οταν τελειωσω ειμαι παλι οκ... τι μπορεί να συμβαίνει τώρα??
και το παρατήρησα να γίνεται αυτό μετα απο την χρήση (μια εβδομάδα μετά) του xpand xtreme pump... μπορει να ειναι κ τυχαιο και να μην εχει καμια σχεση.. δεν ξερω... μπορει και να ειναι καποιο κρύωμα και να επιδεινώνετε στο γυμναστήριο λόγο πίεσης... ( παίρνω και πρωτεΐνη όγκου εδώ και ενα χρονο)
πριν το xpand xtreme pump επεαιρνα το 3jack...
εχετε ξανα ακουσει κατι παρομοιο? λετε να ειναι κατι σοβαρο?
ευχαριστω....

Dreiko
14-03-12, 17:17
Φιλε μου,κατ'αρχην καλως ηρθες.:toast:

Σε ΩΡΛ πηγες καθολου να σε δει?Γι'αυτο ειναι οι γιατροι.
Ο,τι και να σου πουμε εμεις πανω στο συγκεκριμενο θεμα θα ειναι χαζομαρα.γιατι αυτο που περιγραφεις ,ετσι οπως το περιγραφεις δεν αποτελει κλινικη εικονα καποιου προβληματος.
ΑΑΑΑ.....και κατι αλλο....εχεις ελεγξει αν εισαι υπερτασικος?

sportis
14-03-12, 17:22
σε ευχαριστώ για το καλωσόρισμα και για την απάντηση σου....

δεν πήγα σε γιατρό γιατί δεν με ενοχλούσε συνέχεια παρα μόνο στο γυμναστήριο και αυτό έγινε σήμερα κάπως έντονα και έδωσα βάση.. αν συνεχιστεί σίγουρα θα πάω,
απλά εγώ ρώτησα εσας αν έχετε ξανά ακούσει κάτι τέτοιο απο κάποια παρενέργεια...

Dreiko
14-03-12, 17:24
Εγω τουλαχιστον οχι.Ας μας πουν και καποια αλλα μελη ,ηπως εχουν παρατηρησει ποτε κατι παρομοιο.
Ελπιζω να μην ειναι τιποτα φιλος.:thumbup:

Galthazar
14-03-12, 23:22
πρεπει 1-2 φορες να μου χει τυχει συνολικα αν θυμαμαι καλα αλλα οχι πολυ εντονα. Ισως πινεις πολυ κρυο νερο κατα την ασκηση και εχεις ευαισθητες αμυγδαλες και ερεθισονται; η πιθανοτητα ισως να ζοριζεσαι πολυ και να σου βγαινει εκει; αλλα και παλι ομως γιατι εκει...

Πηγαινε σε γιατρο να σου πει, μακαρι να μην εχεις τιποτα, και μετα μας λες και μας να μας λυθει η απορια

Mcstefan7
14-03-12, 23:38
Δεν νομίζω να φτέει το νιτρικό αλλα δοκίμασε μια βδομάδα αποχή.Αν δν σ περάσει πήγαινε σε έναν ΩΡΛ μπορεί κάτι να έχεις

sportis
15-03-12, 10:10
καλημερα και σας ευχαριστω για της απαντησεις σας...
σιγουρα αν συνεχιστει θα παω σε γιατρο...
σκεφτομαι τοσο καιρο που παιρνω την πρωτεινη μηπως εχει αυξηθει η μαζα σε εκεινο το σημειο? μπορει να λεω και βλακειες...
σημερα εχω μια μικρη ενοχληση και οταν ανοιγω το στομα μου βλεπω να ειναι καπως μεγαλες αλλα και παλι δεν εχει πονο ξερετε οταν ειναι να κρυωσεις..

πφφφ μου αρεσει ενω ειμαι ψιλοχεστης με τα διαφορα νιτρικα και πρωτεινες τα παιρνω ομως :unsure:
και σκεφτομαι μηπως ειναι απο αυτα...

νερα παγωμενα μια ζωη πινω ποτε δεν ειχα προβλημα...

mitsoulas
15-03-12, 10:30
Αλλο παλι και τουτο να πριζονται οι αμυγδαλες του ανθρωπου οταν κανει βαρη πρωτη φορα το ακουω αυτο και αφου το εχεις καιρο αυτο το καλητερο ειναι να ρωτησεις εναν δοκτωρ να δεις τι θα σου πει μονο μην του πεις οτι παιρνεις συμπληρωματα διατροφης γιατι υπαρχει πιθανοτητα να σου πει οτι αυτα φταινε για το προβλημα που εχεις :shock: ___ περαστικα φιλε.

Konstantinos!
15-03-12, 10:31
καλημερα και σας ευχαριστω για της απαντησεις σας...
σιγουρα αν συνεχιστει θα παω σε γιατρο...
σκεφτομαι τοσο καιρο που παιρνω την πρωτεινη μηπως εχει αυξηθει η μαζα σε εκεινο το σημειο? μπορει να λεω και βλακειες...
σημερα εχω μια μικρη ενοχληση και οταν ανοιγω το στομα μου βλεπω να ειναι καπως μεγαλες αλλα και παλι δεν εχει πονο ξερετε οταν ειναι να κρυωσεις..

πφφφ μου αρεσει ενω ειμαι ψιλοχεστης με τα διαφορα νιτρικα και πρωτεινες τα παιρνω ομως :unsure:
και σκεφτομαι μηπως ειναι απο αυτα...

νερα παγωμενα μια ζωη πινω ποτε δεν ειχα προβλημα...



Δεν παίζει ούτε μία στο τρισεκατομμύριο . Επίσης το πιο λογικό είναι ότι είναι ιδέα σου το μεγάλωμα των αμυγδαλών σου σήμερα. Η αυθυποβολή δεν είναι και ότι καλύτερο σε θέματα υγείας, επειδή νομίζεις πως έχεις κάτι , ενώ στην πραγματικότητα δεν έχεις τπτ. Επισκέψου έναν γιατρό να σου λυθούν οι απορίες και μην αυθυποβάλεσαι.

sportis
16-03-12, 09:39
θα παω σε γιατρο σιγουρα και θα σας ενημερωσω,, ειμαι κ εγω πολυ περιεργος να δω τι παιζει....

Xefteris
16-03-12, 12:11
Θα σου έλεγα να πίνεις νερό σε θερμοκρασία δωματίου οπωσδήποτε κατα την διάρκεια της προπόνησης που είσαι ιδρωμένος και τώρα που είναι χειμώνας δεν το συζητώ. Δοκίμασέ το και κρίνε.