PDA

Επιστροφή στο Forum : Pack Συμπληρωματων σε περιοδο Γραμμωσης



ts0ts0s
24-03-12, 22:30
Καλησπερα..ειμαι 1,79 86,5 κιλα κ 23 χρονων.το σωματικο λιπος βρισκεται στο 10%..ασχολουμαι με βαρη εδω και εναμιση χρονο με αρκετα καλα αποτελεσματα..ηθελα να ρωτησω επειδη οι αποψεις διυστανται..ενα καλο pack σε περιοδο γραμμωσης..ενασ διατροφολος οταν του ειπα πρωτεινη-νιτρικο-leukic-zma μου ειπε οτι ειναι οκ..ενας αλλος μου προτεινε αμινοξεα και νιτρικο μονο...εγω ειχα στο μυαλο μου κατι σαν πρωτεινη νιτρικο testo 4hd ή leukic κ zma...οικονομικο θεμα δεν εχω προσ το παρον και σκεφτηκα ενα τετιο πακ για ενα μηνα μιασ κ ηδη ειμαι σε στεγνωμα να μπω ενα μηνα λιγο δυνατα και ξανα μετα παλι..καθε γνωμη δεκτη και αν ειναι να προτεινετε κατι ας ειναι κατι που θα πιασει τοπο το χρημα που θα σκασω..ευχαριστω


υ.γ. σκεφτομουν μεσα στο πακ να βαλω κ πολυβιταμινη τυπου animal pak..που ειχα δοκιμασει περσυ παλι σε περιοδο γραμμωσης κ εμεινα ευχαριστημενος

MusclesOfShadow
24-03-12, 22:53
Πρεπει ναναι πολυ γαματο να μην εχεις οικονομικο προβλημα!!
Λοιπον τι σκεφτομαι εγω:
Πρωτεινη(το βασικο, ετσι ωστε να αποφευγεις σε ενα βαθμο τις πολλες θερμιδες απο τις αλλες τροφες) - GH Booster (ετσι για να πεις οτι το εκανες και αυτο)(π.χ. Scitec GH Surge) - Πολυβιταμινη (Η οποια θα περιεχει αν βρεις μια καλη ολα τα συστατικα του zma: zinc, b6 και μαγνησιο) - Κρεατινη (και καλα για να μην χασεις τον ογκο σου:P) - Νιτρικο (για τις φλεβες:P:P αν δουλεψει κιολας:green:) - και μια πετσετα για να σκουπιζεις τον ιδρωτα απτο γυμναστηριο που εκει πρεπει να δωσεις ιδιαιτερο βαρος και ενα πιρουνι γιατι μονο τα συμπληρωματα δεν θα σε βοηθησουν αν δεν προσεξεις την διατροφη σου ετσι ωστε να μην παιρνεις πολλες θερμιδες αλλα να λαμβανεις τα απαραιτητα συστατικα!!!

lazarosT
24-03-12, 23:06
Γραμμωση.
Ο διακαεις ποθος ολων.
Και εγω λεω να ξεκινησω απο τον Απριλιο για γραμμωση.Σκεφτομαι για πρωτεινη γραμμωσης αλλα δεν εχω αποφασισει
εχετε καμια προταση?

beefmeup
25-03-12, 12:30
Καλησπερα..ειμαι 1,79 86,5 κιλα κ 23 χρονων.το σωματικο λιπος βρισκεται στο 10%..

φιλε μου με 10% λιπος στα κιλα/υψος που λες 2 τεινα συμβαινουν.

το πρωτο κ πιθανοτερο,ειναι οτι εχεις κανει λαθος στις μετρησεις,η στις ειπαν λαθος..7 κιλα πανω απο το υψος σου με τοσο λιπος,μαλλον δεν θα ειχες αναγκη για περεταιρω γραμμωση..κανονικα οι κοιλιακοι σου τωρα θα πρεπει να ειναι κουτακια με τοση μυικοτητα..

το δευτερο ειναι οτι σε περιπτωση που οντως εχεις τοσο(χλωμο,για τα κιλα σου),δεν χρειαζεσαι κατι παραπανω σε συμπληρωμα για να κατεβεις κιαλο..
γιατι πολυ απλα,ποσο νομιζεις οτι θα κατεβεις με το συμπληρωμα..:unsure:
εισαι ηδη χαμηλα..αντε να πεσεις 1-2%,αλλα αν ισχυουν τα ποσοστα που γραφεις,για να το κανεις αυτο θα ζοριστεις πολυ...το συμπληρωμα μικρο ρολο θα παιξει εκει..

ριξε κ μια ματια εδω για να παρεις μια ιδεα για τα ποσοστα..

http://www.leighpeele.com/wp-content/uploads/2010/02/male-body-fat-percentages-pictures.jpg

ts0ts0s
26-03-12, 14:24
φιλε μου με 10% λιπος στα κιλα/υψος που λες 2 τεινα συμβαινουν.

το πρωτο κ πιθανοτερο,ειναι οτι εχεις κανει λαθος στις μετρησεις,η στις ειπαν λαθος..7 κιλα πανω απο το υψος σου με τοσο λιπος,μαλλον δεν θα ειχες αναγκη για περεταιρω γραμμωση..κανονικα οι κοιλιακοι σου τωρα θα πρεπει να ειναι κουτακια με τοση μυικοτητα..

το δευτερο ειναι οτι σε περιπτωση που οντως εχεις τοσο(χλωμο,για τα κιλα σου),δεν χρειαζεσαι κατι παραπανω σε συμπληρωμα για να κατεβεις κιαλο..
γιατι πολυ απλα,ποσο νομιζεις οτι θα κατεβεις με το συμπληρωμα..:unsure:
εισαι ηδη χαμηλα..αντε να πεσεις 1-2%,αλλα αν ισχυουν τα ποσοστα που γραφεις,για να το κανεις αυτο θα ζοριστεις πολυ...το συμπληρωμα μικρο ρολο θα παιξει εκει..

ριξε κ μια ματια εδω για να παρεις μια ιδεα για τα ποσοστα..

http://www.leighpeele.com/wp-content/uploads/2010/02/male-body-fat-percentages-pictures.jpg
και ξαναλεω οτι ξερω πολυ καλα τι μου γινεται και οτι γραφω ισχυει..οι μετρησεις δεν ειναι λαθος μιας κ το αποτελεσμα εχει βγει με 3 διαφορετικους τροπους..με παρακολουθει διατροφολογος μηνιαια..δε ζητησα συμπληρωμα το οποιο θα βοηθησει να στεγνωσω..αλλα βοηθημα που θα με βοηθησει να κρατησω οσο το δυνατον περισσοτερη μυικοτητα κ μιας κ τωρα ειχα κανει αυστηρη διατροφη να παρω κατι για ενα μηνα που θα μ δωσει λιγο τα πανω μου κ ξανα μετα απο μαιο για να ριξω κ αλλο το λιπος μου.και δεν καταλαβαινω πως εισαι σιγουρος οτι οι μετρησεις ειναι λαθος..αρχαριος δεν ειμαι...γνωμες παραπανω ζηταω γιατι δεν εβλαψαν ποτε κανεναν οι γνωμες.

s0k0s
26-03-12, 14:27
Καλοκαιρι για λογο αγωνων (παγκρατιο επρεπε να χασω 3-4kg, λογο κατηγοριας, επεσα στο 6.7% λιπος) κακο πραμα :P και πολυ δυσκολο! Τρωτε τεκνα μ :)

sifounas1
26-03-12, 14:45
καταρχην να πω μπραβο για την δουλεια που εχεις κανει.....πολυ καλος και πολυ στεγνος[10%] και θα εχεις τρελους μυς πανω απο [60κιλα μυς] αρα νομιζω πως ολοι θα θελουν ενα σωμα σαν το δικο σου........επειδη εχω δει πραγματα και θαυματα γενικα στην ζωη μου δεν εχω κανενα λογο να αμφισβητησω τα stats σου και ουτε πιστευω πως εχεις κανενα λογο να πεις ψεματα η ανακρυβιες.......τωρα στο θεμα μας .........πιστευω πως μια isolate πρωτεινη με λιγες θερμιδες[εισαι σε γραμμωση] θα μπορουσες να εχεις.......τωρα παντα εξαρταται το ποσο % θες να πεσεις και για ποιον λογο??π.χ. αν θες να φτασεις το 5% τοτε ξεχνα την πρωτεινη οποτε ακολουθας τον 2 διατροφολογο αλλα αν θες να πας στο 8% τοτε νομιζω πως οριακα μπορεις να χρησιμοποιησεις συμπληρωμα πρωτεινης........και ακολουθεις τον 1 διατροφολογο.......επισης πολυβιταμινη θα επερνα στην θεση σου και νιτρικο και στην δυο περιπτωσης .............τωρα να σου προτεινω προιοντα και μαρκες που δεν εχω χρησιμοποιησει να δω απο μονος αποτελεσμα θα το αποφυγω........ψαξτω και παραπανω και καλες προπονησεις