PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΓΙΑ ΑΥΞΗΣΗ ΜΥΙΚΟΥ ΟΓΚΟΥ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΛΙΠΟΥΣ.....?



nikosmo
28-03-12, 17:43
Καλησπέρα,

Δεν γνωρίζω και πολλά από συμπληρώματα γι'αυτό και σκέφτηκα να ρωτήσω σε αυτό το forum που από ότι βλέπω είστε αρκετά ψαγμένοι οι περισσότεροι. Ψάχνω μια πρωτεΐνη που να με βοηθήσει να αυξήσω τον μυϊκό μου όγκο και παράλληλα να μην γίνει προσθήκη λίπους. Μου έχουν προτείνει την Optimum Gold standard 100% Whey, καθώς και την Cellucor super sport... Εσείς ποια θα επιλέγατε? Έχετε να μου προτείνετε κάτι καλύτερο? Θα πρέπει να πάρω και αμινοξέα ή επαρκούν αυτά που περιέχονται στις πρωτεΐνες?

Σας ευχαριστώ!!!

panakos
28-03-12, 17:56
καλησπερα φιλε μου!
η πρωτη δηλαδη η οπτιμουμ ειναι μια παρα πολυ καλη επιλογη...

η cellucor ειναι καλυτερη σαν προτεινη γιατι ειναι isolate αλλα ειναι και παρα πολυ ακριβη για τις δοσεις που σου βγαζει!

παρε την πρωτη αφου ετσι και αλλιως λογικα ειναι η πρωτη σου πρωτεινη!!

αλλα το παν να ξερεις ειναι η διατροφη σου τοσο στον ογκο οσο και στην γραμμωση!και φυσικα οι προπονησεις!
εχει παρα πολυ χρησιμα αρθρα το φορυμ τοσο στην διατροφη οσο και στις προπονησεις!!ξεκινα το διαβασμα...

ααα και το τελευταιο...δεν γινεται να αυξησεις κιλα χωρις να βαλεις λιπος!!απλα μπορεις με την σωστη διατροφη και προπονηση να περιορισεις το ποσοστο λιπους που βαλεις!!

:welcome:

nikosmo
28-03-12, 18:33
καλησπερα φιλε μου!
η πρωτη δηλαδη η οπτιμουμ ειναι μια παρα πολυ καλη επιλογη...

η cellucor ειναι καλυτερη σαν προτεινη γιατι ειναι isolate αλλα ειναι και παρα πολυ ακριβη για τις δοσεις που σου βγαζει!

παρε την πρωτη αφου ετσι και αλλιως λογικα ειναι η πρωτη σου πρωτεινη!!

αλλα το παν να ξερεις ειναι η διατροφη σου τοσο στον ογκο οσο και στην γραμμωση!και φυσικα οι προπονησεις!
εχει παρα πολυ χρησιμα αρθρα το φορυμ τοσο στην διατροφη οσο και στις προπονησεις!!ξεκινα το διαβασμα...

ααα και το τελευταιο...δεν γινεται να αυξησεις κιλα χωρις να βαλεις λιπος!!απλα μπορεις με την σωστη διατροφη και προπονηση να περιορισεις το ποσοστο λιπους που βαλεις!!

:welcome:

Ευχαριστώ φίλε μου! Είναι πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες που μου έδωσες! Πάντως δεν είναι η πρώτη μου πρωτεΐνη απλά κάθε φορά έπαιρνα 1 πρωτεΐνη χωρίς να το ψάχνω πολύ πολύ.....

Όσον αφορά τα αμινοξέα? Είναι επαρκή ή θα πρέπει να πάρω extra??

panakos
28-03-12, 20:25
για μενα μην δωσεις ακομη χρηματα για μινοξεα...
ειναι βασικα δεν λεω αλλα και η πρωτεινη μια χαρα αμινοξεα εχει!εννοω σωστη δομη...

ισως αργοτερα βαλεις και αμινοξεα...

nikosmo
29-03-12, 16:59
Οκ.. Ευχαριστώ φίλε μου!

Mcstefan7
29-03-12, 17:54
Οι γουέις ειναι κομπλέ απο αμινοξέα

nikosmo
30-03-12, 12:29
Οκ ευχαριστώ. 2 ερωτήσεις έχω ακόμη...
1ον. Η optimum Gold Standard 100% Whey δεν είναι isolate???
2ον. Ανάμεσα στην Gold Standard 100% Whey και την Elite Whey Protein Isolate ποια θα επιλέγατε???

Ευχαριστώ!