PDA

Επιστροφή στο Forum : Συμπλήρωμα για αδυνάτισμα...?



parginos
29-03-12, 00:40
Παιδιά μπορείτε να μου δώσετε πληροφορία για κανά συμπλήρωμα αδυνατίσματος? Θα πρωτιμούσα κάποιο από αυτά που είναι σε πράσινο τσάι (green tea)

Περιμένω ιδέες...

Galthazar
29-03-12, 00:45
Διατροφη, αεροβιο και διατροφη!

exkaliber
29-03-12, 18:36
υπαρχει αναλογο θεμα

Mcstefan7
29-03-12, 18:38
Διατροφη, αεροβιο και διατροφη!

+1 και απο μένα ΔΙΑΤΡΟΦΗ πάνω απο ολα και ασε τα συμπληρώματα

exkaliber
29-03-12, 18:41
για να γραφει για συμπληρωματα αυτος κατι παραπανω θα ξερει
φανταζομαι

parginos
29-03-12, 21:22
Ρε μάγκες το ξέρω ότι η γυμναστική κ η διατροφή είναι το θέμα...Άλλο ρωτάω όμως. Υπάρχουν οι λυποδιαλύτες κ υπάρχουν διάφορα σκευάσματα βοηθητικά. Με τσάι κ τέτοια που απλά βοηθάνε τον μεταβολισμό. Υπάρχει τίποτα έτσι χαλαρό γιατί με έχει ζαλίσει η δικιά μου...?

Devil
29-03-12, 21:38
καφεινη....

aepiskeptis
30-03-12, 11:43
Τσαι..... οπως λεμε πρασινο τσαι, αυτο που μειωνει τtην LH, που το πινουν οι Κινεζοι κι οι Εγγλεζοι?

Καλα κρασα.

Αν θες να δοκιμασεις τσαγια τοτε νομιζω σε ταμπλετες μια μιξη

καφεινη+τσαι+θεοβρομινη+ο,τι καφεινοειδες παιζει πχ
advanced caffeine prolab

All Natural Caffeine Blend 200mg
(From White Tea Extract (Camellia Sinensis)(Leaf), Guarana Extract (Paulina Cupana)(Seed), Kola Nut Extract (Cola Acuminata)(Fruit), Green Coffee Extract, Green Tea Extract (Camellia Sinensis)(Leaf))
Chocamine® Cocoa Extract (Theobroma Cacau)(Seed)

παιζουν διαφορα συμπληρωματα, βρες καποιο που να σου αρεσει.

Παντως απο τα παραπανω μην περιμενεις και πολλα πολλα.

Η καλη συνταγη ειναι

caffeine+ synephrine hcl + yohimbine hcl ή/κ σαλικίνη


τωρα καποιοι δε συμπαθουν την synephrine και προτιμουν κανα βοτανακι Ma huang και καποιοι αλλοι τα αντιμετωπιζουν επιφυλακτικα ολα αυτα. Που ειναι καλη ιδεα, αν υπαρχει ιστορικο καρδιοπαθειας, υπερτασης, ανισσοροπια στις εκκρισεις κατεχολαμινων (καταθλιψη, κρισεις αγχους κτλ).


Μια αλλη ιδεα ειναι να αυξησεις (αν αυξησεις) κατα παρομοιο τροπο με τα παραπανω (βοτανo- εκχυλισμα νερατζιου) (αλλα απο αλλο δρομο) τις "στροφες" του συμπαθητικου νευρικου συστηματος ωστε να εχεις μεγαλυτερη εκκριση κατεχολαμινων.

l-tyrosine +l-phenylalanine + B6 + C νηστικος

Τωρα μια αλλη, αλλη ιδεα ειναι να προσπαθησεις να αυξησεις την ευαισθησια σου στην ινσουλινη

Ω3 + κανελα + μαυρη σοκολατα (τουλαχιστον 85%) + chromium GTF/polynicotinate + Vanadyl Sulfate + r-ala
με κυκλικη ληψη υδατανθρακα


Μια αλλη αλη αλλη ιδεα ειναι να μαθεις να κανεις διαιτα και να πεις της δικια σου να ξακολλησει και να κανει υπομονη.

Και το ερωτημα ειναι πως κανεις διαιτα... Δεν εχω ιδεα.


Και μια αλλη, αλλη, αλλη ιδεα (το βλεπω το μπαν να ερχεται) ειναι καποια βρογχοδιασταλτικα σιροπακια που δινουν σε μωρα και εμπεριεχουν μια δραστικη ουσια που εχεις καποιες πολυ ωραιες ιδιοτητες και μη ωραιες προφανως.


Υ.Γ. νομιζω οτι το παραπανω μηνυμα, βρισκεται στα ορια της λογοκρισιας. Αρχικα δε γινεται καμια ακριβης αναφορα σε ουσιες και συστατικα που ανηκουν σε κλειστο υποφορουμ, αποτελει απλα ενημερωτικο μηνυμα προς το οπ. Τωρα, αν καποιος το μονταρει, τον παρακαλω να σβησει με κοκκινακι λεξεις αφηνοντας καπως τις προτασεις, ευχαριστω

nikosmo
30-03-12, 12:21
Εγώ πάντως αν και δεν έχω πολλές γνώσεις, έκανα διατροφή και σε συνδυασμό με γυμναστική και ένα προϊόν που περιέχει λεκιθίνη+CLA+πράσινο τσάι (2 χάπια με το πρωινό, 2 με το μεσημεριανό και 1 με βραδινό) είδα αποτελέσματα....

parginos
30-03-12, 13:08
Τσαι..... οπως λεμε πρασινο τσαι, αυτο που μειωνει τtην LH, που το πινουν οι Κινεζοι κι οι Εγγλεζοι?

Καλα κρασα.

Αν θες να δοκιμασεις τσαγια τοτε νομιζω σε ταμπλετες μια μιξη

καφεινη+τσαι+θεοβρομινη+ο,τι καφεινοειδες παιζει πχ
advanced caffeine prolab

All Natural Caffeine Blend 200mg
(From White Tea Extract (Camellia Sinensis)(Leaf), Guarana Extract (Paulina Cupana)(Seed), Kola Nut Extract (Cola Acuminata)(Fruit), Green Coffee Extract, Green Tea Extract (Camellia Sinensis)(Leaf))
Chocamine® Cocoa Extract (Theobroma Cacau)(Seed)

παιζουν διαφορα συμπληρωματα, βρες καποιο που να σου αρεσει.

Παντως απο τα παραπανω μην περιμενεις και πολλα πολλα.

Η καλη συνταγη ειναι

caffeine+ synephrine hcl + yohimbine hcl ή/κ σαλικίνη


τωρα καποιοι δε συμπαθουν την synephrine και προτιμουν κανα βοτανακι Ma huang και καποιοι αλλοι τα αντιμετωπιζουν επιφυλακτικα ολα αυτα. Που ειναι καλη ιδεα, αν υπαρχει ιστορικο καρδιοπαθειας, υπερτασης, ανισσοροπια στις εκκρισεις κατεχολαμινων (καταθλιψη, κρισεις αγχους κτλ).


Μια αλλη ιδεα ειναι να αυξησεις (αν αυξησεις) κατα παρομοιο τροπο με τα παραπανω (βοτανo- εκχυλισμα νερατζιου) (αλλα απο αλλο δρομο) τις "στροφες" του συμπαθητικου νευρικου συστηματος ωστε να εχεις μεγαλυτερη εκκριση κατεχολαμινων.

l-tyrosine +l-phenylalanine + B6 + C νηστικος

Τωρα μια αλλη, αλλη ιδεα ειναι να προσπαθησεις να αυξησεις την ευαισθησια σου στην ινσουλινη

Ω3 + κανελα + μαυρη σοκολατα (τουλαχιστον 85%) + chromium GTF/polynicotinate + Vanadyl Sulfate + r-ala
με κυκλικη ληψη υδατανθρακα


Μια αλλη αλη αλλη ιδεα ειναι να μαθεις να κανεις διαιτα και να πεις της δικια σου να ξακολλησει και να κανει υπομονη.

Και το ερωτημα ειναι πως κανεις διαιτα... Δεν εχω ιδεα.


Και μια αλλη, αλλη, αλλη ιδεα (το βλεπω το μπαν να ερχεται) ειναι καποια βρογχοδιασταλτικα σιροπακια που δινουν σε μωρα και εμπεριεχουν μια δραστικη ουσια που εχεις καποιες πολυ ωραιες ιδιοτητες και μη ωραιες προφανως.


Υ.Γ. νομιζω οτι το παραπανω μηνυμα, βρισκεται στα ορια της λογοκρισιας. Αρχικα δε γινεται καμια ακριβης αναφορα σε ουσιες και συστατικα που ανηκουν σε κλειστο υποφορουμ, αποτελει απλα ενημερωτικο μηνυμα προς το οπ. Τωρα, αν καποιος το μονταρει, τον παρακαλω να σβησει με κοκκινακι λεξεις αφηνοντας καπως τις προτασεις, ευχαριστω
Ορίστε απάντηση... Σε ευχαριστώ που με κατάλαβες τι εννοώ

s0k0s
30-03-12, 14:34
Ισως να πω μ@λακια, αλλα το ειχα ακουσει οτι καποιοι το ειχανε παρει κ για αδυνατισμα.. -εφεδρινη-...
Εδω εχω link για την εφεδρινη που συζητηθηκε στο site μας. http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?531-%CE_%CF_%CE%B5%CE%B4%CF_%CE%AF%CE%BD%CE%B7-Ma-Huang

Devil
30-03-12, 19:36
caffeine+ synephrine hcl + yohimbine hcl ή/κ σαλικίνη

δεν παει πουθενα η synephrine.... δεν ειναι εφε και δεν θα φινει ποτε.... οποτε ειναι ακυρο να βαλει σαλικινη/ασπιρινη κτλ κτλ.... κανει καλη δουλεια και η καφεινη....

yohimbine + caffeine ειναι αρκετα...


l-tyrosine +l-phenylalanine + B6 + C νηστικος

αυτο δεν παει πουθενα για εκριση dopamine κτλ κτλ....;)


Ω3 + κανελα + μαυρη σοκολατα (τουλαχιστον 85%) + chromium GTF/polynicotinate + Vanadyl Sulfate + r-ala

αν εξερεσεις τα 2 μαυρισμενα τα αλλα θα κανουν δουλιτσα...:thumbup:

s0k0s
30-03-12, 20:18
caffeine+ synephrine hcl + yohimbine hcl ή/κ σαλικίνη

δεν παει πουθενα η synephrine.... δεν ειναι εφε και δεν θα φινει ποτε.... οποτε ειναι ακυρο να βαλει σαλικινη/ασπιρινη κτλ κτλ.... κανει καλη δουλεια και η καφεινη....

yohimbine + caffeine ειναι αρκετα...


l-tyrosine +l-phenylalanine + B6 + C νηστικος

αυτο δεν παει πουθενα για εκριση dopamine κτλ κτλ....;)


Ω3 + κανελα + μαυρη σοκολατα (τουλαχιστον 85%) + chromium GTF/polynicotinate + Vanadyl Sulfate + r-ala

αν εξερεσεις τα 2 μαυρισμενα τα αλλα θα κανουν δουλιτσα...:thumbup:


:bowdown: :evil2: :bowdown:

parginos
31-03-12, 03:28
caffeine+ synephrine hcl + yohimbine hcl ή/κ σαλικίνη

δεν παει πουθενα η synephrine.... δεν ειναι εφε και δεν θα φινει ποτε.... οποτε ειναι ακυρο να βαλει σαλικινη/ασπιρινη κτλ κτλ.... κανει καλη δουλεια και η καφεινη....

yohimbine + caffeine ειναι αρκετα...


l-tyrosine +l-phenylalanine + B6 + C νηστικος

αυτο δεν παει πουθενα για εκριση dopamine κτλ κτλ....;)


Ω3 + κανελα + μαυρη σοκολατα (τουλαχιστον 85%) + chromium GTF/polynicotinate + Vanadyl Sulfate + r-ala

αν εξερεσεις τα 2 μαυρισμενα τα αλλα θα κανουν δουλιτσα...:thumbup:

Φίλε μου μπορείς να μου τα κάνεις λίγο πιο απλά? Πως κ που τα βρίσκω αυτά?

Devil
31-03-12, 03:58
:bowdown: :evil2: :bowdown:

ειναι ''λιγο'' σπαμ...


Φίλε μου μπορείς να μου τα κάνεις λίγο πιο απλά? Πως κ που τα βρίσκω αυτά?

κοιτα να σου δωσω λινκ και μαγαζια δεν μπορω.... αλλα και δεν γνωριζω...

με ενα search στο google η' στα μαγαζια με supps ολο και κατι θα βρεις....;)