PDA

Επιστροφή στο Forum : Βοηθεια για δοσολογια!



dimitrio
31-03-12, 19:09
Γεια σας,ειμαι νεος στο forum και γενικα στη γυμναστικη και θα ηθελα τη βοηθεια σας.
Λοιπον αποφασισα μετα απο 8 μηνες γυμναστιριου να παρω καποια συμπλιροματα διατροφης τα οποια ομως ακομη δε κατασταλαξα πως να τα περνω (δοσολογια) και θα ηθελα τη βοηθεια σας. ειναι τα εξης!

(DYMATIZE SUPER AMINO 4800 450Caplets)
(OPTIMUM NUTRITION CLA 750MG, 90 SOFTGELS)
(OPTIMUM NUTRITION GOLD WHEY 100%, 5LB 2.27KG)

dimitrio
06-04-12, 00:38
λοιπον ας το θεσω διαφορετικα. περνω ενα σκουπ καθε πρωι προτεινη 4 αμινοξεα και ενα cla
μετα την προπονιση περνω 4 αμινοξεα και ενα cla και μιση ωρα μετα ενα σκουπ προτεινη και 4 αμινοξεα και ενα cla πριν κοιμηθω. κανω κατι λαθος?

chro
06-04-12, 00:56
Με τη διατροφή τι πρόβλημα έχεις και αναγκάστηκες να πάρεις συμπληρώματα?

dimitrio
06-04-12, 01:24
οσο δεν επαιρνα καποιο συμπληρωμα δεν εβλεπα διαφορα.μπορω να πω οτι εδω και 3 μηνες που αρχησα να παιρνω αυτα νομιζω οτι κατι αρχησε να φεναιτε στο βαθος του τουνελ..εσυ δε παιρνεισ καποια συμπληρωματα?? γιατι βλεπω στη φωτο οτι εχεις ωραιο σωμα!

Andreas C.
06-04-12, 10:19
λοιπον ας το θεσω διαφορετικα. περνω ενα σκουπ καθε πρωι προτεινη 4 αμινοξεα και ενα cla
μετα την προπονιση περνω 4 αμινοξεα και ενα cla και μιση ωρα μετα ενα σκουπ προτεινη και 4 αμινοξεα και ενα cla πριν κοιμηθω. κανω κατι λαθος?

Καλώς ήρθες στο φόρουμ:welcome:
Αν θες πέρνα από τα νέα μέλη (http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?30-Νέα-Μέλη) να γνωριστείς με τα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ:thumbup:

Φίλε όταν πέρνεις την πρωτεϊνη δεν χρειάζεται να παίρνεις και αμινοξέα την ίδια ώρα:thumbup:
Αμινοξέα να πέρνεις 4 το πρώι μόλις σηκώθεις, 4 λιγα λεπτά πριν αρχίσεις την γυμναστική και 4 αμέσως μόλις τελειώσεις!
CLA να πέρνεις ένα με το πρωινό γεύμα και ένα με το βραδύνο.
Πρωτεϊνη να πέρνεις όταν θα θέλεις να συμπληρώσεις την πρωτεϊνη στα γεύματα σου!

Όταν σου τελειώσουν τα αμινοξέα και το CLA μην τα ξανά πάρεις και πάρε καλύτερα πολυβιταμίνη και Ω3:toast:

Καλή συνέχεια!

dimitrio
06-04-12, 19:08
σ'ευχαριστω για τις πολυτημες συμβουλες σου ανδρεα.
μια ερωτηση. τα cla μου τελειωσαν, αμινοξεα εχω ακομη. τι να παρω τωρα ω3 η πολυβιταμινη???

exkaliber
06-04-12, 19:19
μπορεις να παρεις και τα δυο?

Andreas C.
07-04-12, 21:08
σ'ευχαριστω για τις πολυτημες συμβουλες σου ανδρεα.
μια ερωτηση. τα cla μου τελειωσαν, αμινοξεα εχω ακομη. τι να παρω τωρα ω3 η πολυβιταμινη???

Τίποτα Δημήτρη :toast:

Αν μπορείς πάρε και τα 2 όπως έγραψε ο exkaliber!
Αν δεν μπορείς πάρε την πολυβιταμίνη!