PDA

Επιστροφή στο Forum : Θέμα με συμπλήρωμα !



Crased
31-03-12, 21:54
Καλησπερα σας..

Το ποστ μου εχει να κανει με τα συμπληρωματα, ακουω διαφορους και λενε παρε κανει καλο και αλλους να λενε το αντιθετο..!

Ειμαι στον 4 μηνα συνεχόμενης γυμναστικης , Τα χαρακτηριστικα μου ειναι Υψος : 1.67 Βαρος : 63
Η Διατροφη μου ειναι προσεγμενη κατα πολυ πιστευω , σε ενα συνολο εχω κοψει εξωτερικα φαγητα , αναψυκτικα , λυποι, τηγανιτα τρωο πολλα λαχανικα και φρουτα , πινω σαν ροφιμα την μερα καφε χωρις ζαχαρη και πρασινο τσαι...

Ο Σκοπος μου ειναι να κανω σωμα γραμμοση ποιο πολλυ ογκο εχω οχι παρα πολυ αλλα εχω , θελω να μεινω σε αυτα κιλλα και ποιο λιγα αν γινεται...

Τι μπορω να παρω να με βοηθησει ; Για ποιο γρηγορα..

Giannistzn
31-03-12, 21:58
Υπομονη, διατροφη και σωστη προπονηση. Η βιασυνη δεν θα οφελησει σε τπτ.

Crased
31-03-12, 22:03
Υπομονη, διατροφη και σωστη προπονηση. Η βιασυνη δεν θα οφελησει σε τπτ.
απλά σε καποια σημεια εχω προβλημα σε θεμα γραμμοσης! αλλα για να το λες κατι θα ξερεις!

Giannistzn
31-03-12, 22:06
Σημεια μεμονωμενα στο σωμα δεν αλλαζουν. Δηλαδη, δεν γινεται να χασεις τοπικα απο τη μεση μονο (π.χ.) λιπος. Για να χασεις θες αεροβιο, που στοχευει γενικα στο λιπος. Και λιποδιαλυτη να παρεις (γιατι απ'οτι καταλαβαινω σε κατι τετοιο αναφερεσαι, αν και σε πιο παλιο σου ποστ νομιζω ειχες γραψει οτι ειχες παρει καποιον) εαν δεν κανεις αεροβιο + πειθαρχημενη, τσαμπα τον χρησιμοποιεις.

Ο λιποδιαλυτης θα σου δωσει ενα πολυ μικρο boost οσον αφορα τη λιποδιαλυση που προσφερει το αεροβιο. Δεν προκειται να σε στεγνωσει χωρις προσπαθεια.

Mcstefan7
31-03-12, 22:06
Αμα δν έχεις κρέας πάνω σου πως θα το γραμμώσεις...Ανέβα σε καθαρά κιλα και ακολούθα σωστή διατροφή!

Crased
31-03-12, 22:15
Σημεια μεμονωμενα στο σωμα δεν αλλαζουν. Δηλαδη, δεν γινεται να χασεις τοπικα απο τη μεση μονο (π.χ.) λιπος. Για να χασεις θες αεροβιο, που στοχευει γενικα στο λιπος. Και λιποδιαλυτη να παρεις (γιατι απ'οτι καταλαβαινω σε κατι τετοιο αναφερεσαι, αν και σε πιο παλιο σου ποστ νομιζω ειχες γραψει οτι ειχες παρει καποιον) εαν δεν κανεις αεροβιο + πειθαρχημενη, τσαμπα τον χρησιμοποιεις.

Ο λιποδιαλυτης θα σου δωσει ενα πολυ μικρο boost οσον αφορα τη λιποδιαλυση που προσφερει το αεροβιο. Δεν προκειται να σε στεγνωσει χωρις προσπαθεια.

εκανα διατροφη και κανω ακομα , κανω καλη γυμναστικη την αεροβια την εχω κοψει λιγο τωρα δλδ κανω 15 λεπτα συνολικα , επαιρνα λιποδαλυτες για 20 μερες και σε 3 μηνες εχασα 11 κιλλα περιπου!! να ανεβασω παλι την αεροβια και ολα καλα ; υπαρχει κατι για βοηθημα ; να παρω παλι λιποδιαλυτη ;


Αμα δν έχεις κρέας πάνω σου πως θα το γραμμώσεις...Ανέβα σε καθαρά κιλα και ακολούθα σωστή διατροφή!

εγω θελω να βγαλω ολο το λιπος απο πανω μ και μετα να ογκονομαι! ο λογος εχω φιλο που ηταν 172 94 κιλλα και αρχισε ογκο και τωρα ειναι ενα χαλι γιατι ειχε λιπος και τωρα εχει μια μεση σαν νταλικας χδ εγω θελω να ειμαι αδυνατος γενικοτερα 62-63 και οσο ογκο θα εχω καλο θα ειναι! γτ ειμαι 63 και εχω λιπος λιγο στους κυλιακους αλλα πολυ πισω ραχαιους...

Giannistzn
31-03-12, 22:21
Εχεις διαβασει καθολου το φορουμ και τα αρθρα που εχει?

Και να χασεις το λιπος, δεν μπορεις να βαλεις μετα μονο μυς. Θα ξαναβαλεις και λιπος. Οκ, ειναι καλυτερο να ξεκινας bulking απο το 10-14% αλλα δεν νομιζω να εισαι σε τρομερα ποσοστα αυτη τη στιγμη. Οσο δεν τρως και δεν βαζεις κιλα δεν θα φανει το σωμα σου σωστα, οποτε παντα θα βλεπεις (αρκετο) λιπος.

Το οτι πηρες λιποδιαλυτη για 20μερες και σε 3μηνες εχασες Χ κιλα, δεν εχει καποια σχεση.. Η γνωμη μου ειναι, οχι να μην παρεις, αλλα να κατσεις να διαβασεις λιγο περι δαιτροφης και σωστης προπονησης.

Crased
01-04-12, 13:26
Εχεις διαβασει καθολου το φορουμ και τα αρθρα που εχει?

Και να χασεις το λιπος, δεν μπορεις να βαλεις μετα μονο μυς. Θα ξαναβαλεις και λιπος. Οκ, ειναι καλυτερο να ξεκινας bulking απο το 10-14% αλλα δεν νομιζω να εισαι σε τρομερα ποσοστα αυτη τη στιγμη. Οσο δεν τρως και δεν βαζεις κιλα δεν θα φανει το σωμα σου σωστα, οποτε παντα θα βλεπεις (αρκετο) λιπος.

Το οτι πηρες λιποδιαλυτη για 20μερες και σε 3μηνες εχασες Χ κιλα, δεν εχει καποια σχεση.. Η γνωμη μου ειναι, οχι να μην παρεις, αλλα να κατσεις να διαβασεις λιγο περι δαιτροφης και σωστης προπονησης.
ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΔΙΑΤΡΟΦΗ, απο θεμα προπονησης εχω αυτο που μου εχει δωσει ο γυμναστης

Crased
04-04-12, 19:53
Παιδια για να μην κανω δευτερο ποστ χρησιμοποιω αυτο..

Ψαχνω Νιτρικο , και εχω βρει αυτο ( http://www.bodybuilding.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=bodybuilding_flypage.tpl&product_id=63&category_id=8&keyword=superpump&option=com_virtuemart&Itemid=17 ) ειναι χορηγος , θελω να ρωτησω τι ακριβως καλο κανει περιπου εχω καταλαβει δηλαδη , τι χρηση πρεπει να κανω ; δοσολογιες και τα λοιπα!

BlooDdeaD_MefiSt
04-04-12, 19:59
Παιδια για να μην κανω δευτερο ποστ χρησιμοποιω αυτο..

Ψαχνω Νιτρικο , και εχω βρει αυτο ( http://www.bodybuilding.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=bodybuilding_flypage.tpl&product_id=63&category_id=8&keyword=superpump&option=com_virtuemart&Itemid=17 ) ειναι χορηγος , θελω να ρωτησω τι ακριβως καλο κανει περιπου εχω καταλαβει δηλαδη , τι χρηση πρεπει να κανω ; δοσολογιες και τα λοιπα!

Ψάχνεις νιτρικό χωρίς να ξέρεις τι κάνει?:P Εσύ για ποιον λόγο το θες δηλαδή?

Crased
04-04-12, 20:03
Ψάχνεις νιτρικό χωρίς να ξέρεις τι κάνει?:P Εσύ για ποιον λόγο το θες δηλαδή?

λοιπον να σ πω τι ξερω το νιτρικο θα σε τσιτωσει και θα σε βοηθησει να κανεις μια πιο δυνατη προπονηση απο οτι ξερω ετσι , και ουσιαστικα θα ειναι ενα βοηθημα...

ares
04-04-12, 20:04
Παιδια για να μην κανω δευτερο ποστ χρησιμοποιω αυτο..

Ψαχνω Νιτρικο , και εχω βρει αυτο ( http://www.bodybuilding.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=bodybuilding_flypage.tpl&product_id=63&category_id=8&keyword=superpump&option=com_virtuemart&Itemid=17 ) ειναι χορηγος , θελω να ρωτησω τι ακριβως καλο κανει περιπου εχω καταλαβει δηλαδη , τι χρηση πρεπει να κανω ; δοσολογιες και τα λοιπα!

Πας ποσο..μισο χρονο γυμναστηριο? Εκμεταλλευσου οποια προοδο μπορει να εχει το σωμα σου τωρα στις αρχες χωρις συμπληρωματα. Αν δεν εχεις τη δυνατοτητα να παιρνεις ικανη ποσοτητα πρωτεινης καθημερινα απο την τροφη σου, τοτε χρησιμοποιησε μια πρωτεινη και μονο αυτο. Δεν θα σου προσφερει τιποτα το νιτρικο απο τοσο νωρις. Και μια πολυβιταμινη και εισαι υπερκομπλε

BlooDdeaD_MefiSt
04-04-12, 20:11
λοιπον να σ πω τι ξερω το νιτρικο θα σε τσιτωσει και θα σε βοηθησει να κανεις μια πιο δυνατη προπονηση απο οτι ξερω ετσι , και ουσιαστικα θα ειναι ενα βοηθημα...

Αυτό μπορείς να πετύχεις και με σκέτη καφεΐνη...Το νιτρικό επιτρέπει σε περισσότερο αίμα να περνάει στους μυς και νιώθεις αυτο το pump που λέμε..Γνώμη μου είναι ότι δεν το χρειάζεσαι καν..Από κει και πέρα εσύ απόφασίζεις;)

Crased
05-04-12, 14:24
Αυτό μπορείς να πετύχεις και με σκέτη καφεΐνη...Το νιτρικό επιτρέπει σε περισσότερο αίμα να περνάει στους μυς και νιώθεις αυτο το pump που λέμε..Γνώμη μου είναι ότι δεν το χρειάζεσαι καν..Από κει και πέρα εσύ απόφασίζεις;) τον καθε θα τον πινω πριν την προπονηση ετσι ;; η αναδιαστηματα ; ;/

BlooDdeaD_MefiSt
05-04-12, 15:40
τον καθε θα τον πινω πριν την προπονηση ετσι ;; η αναδιαστηματα ; ;/


Πριν την προπόνηση κανα μισάωρο με ένα τέταρτο περίπου.;)