PDA

Επιστροφή στο Forum : UNI-LIVER & ΑΜΙΝΟΞΕΑ



sharkatack
02-04-12, 16:07
Καλησπερα στο forum.. θα ηθελα να ρωτησω η ληψη BCAA και UNI-LIVER δεν ειναι υπερβολικη σε καθημερινη βαση? τα UNI LIVER περιεχουν κατα μεγαλες ποσοτητες Leucine-Isoleusine k Valine.... τα BCAA ειναι πχ. 2caps πριν την προπονηση και αλλα 2 αμεσως μετα....ενω τα UNI-LIVER τα προτινουν μαζι με το φαγητο απο 2 εως 6 caps μαζι με καθε γευμα δλδ μπορει να φτασεις και τις 8 με 10 ταμπλετες ημερισιως..... THNKS....

NASSER
02-04-12, 16:14
Εσυ τι αναζητάς?
Φυσικά μπορείς να κάνεις χρίση μόνο ενός προϊόντος από τα δυο.

sharkatack
02-04-12, 16:26
χρησιμποιω και τα δυο εδω και καιρο (βλακια μου) γιαυτο και ρωταο μιπως υπερβαλω.... το κουτι με τα UNI-LIVER τελιωνει....λεω να χρησιμποιω μονο τα BCAA και μολις τελιωσουν και αυτα ξανα τα UNI-LIVER.. τι λες?

mika68
02-04-12, 18:17
Αυτο που κανει το Uni-liver να ξεχωριζει ειναι πως θα μπορουσε να θεωρηθει και πληρες γευμα-σε αντιθεση με τα αμινοξεα που η συμβολη τους ειναι συγκεκριμενη

sharkatack
02-04-12, 18:46
Αυτο που κανει το Uni-liver να ξεχωριζει ειναι πως θα μπορουσε να θεωρηθει και πληρες γευμα-σε αντιθεση με τα αμινοξεα που η συμβολη τους ειναι συγκεκριμενη
Καταλαβαινω τι εννοεις ομως αλλο ρωτησα ,το UNI LIVER εχει μεγαλη περιεκτηκοτητα σε Αμινοξεα και σιγκεκριμενα οπως εγραψα και ποιο πανω στα-BCAA- Αμινοξεα που ειχουν οι αντιστοιχες ταμπλετες πχ (της Warrior ).....Οποτε παει η UNI-LIVER η BCAA ... Αλλιως θα παιρνεις μεγαλες ποσοτητες αμινοξεων και το σωμα θα τα αποβαλει σωστα?

Lao
03-04-12, 13:55
@sharkatack, πως χρησιμοποιείς το Uni-Liver και για ποιο λόγο το έχεις πάρει;

sharkatack
03-04-12, 15:47
Lao το UNI-LIVER το παιρνω μαζι με τα γευματα μ.. 3 το μεσημερι και αλλα 3 με το βραδυνο και τα χρησιμοποιω σαν συμλιρωμα στην διατροφη μ.. πριν την προπονηση παιρνω 2 caps BCAA και αλλα 2 αμεσως μετα....την σιζιτιση την ανοιξα για 1 λογο... επειδη τα UNI-LIVER οπως εγραψα κ παραπανω εχουν μεγαλη περιεκτικοτητα σε AMINOS και ειδικα στα BCCA AMINOS....οποτε λεω εγω τωρα μηπως ειναι καλητερο να χρησιμοποιεις μονο τα UNI-LIVER και να αυξησεις την ποσοτητα τους? πχ 3 με το μεσημεριανο 2 πριν την προπονηση αλλα 2 αμεσως μετα και αλλα 3 με το βραδυνο γευμα....

Lao
03-04-12, 15:59
Lao το UNI-LIVER το παιρνω μαζι με τα γευματα μ.. 3 το μεσημερι και αλλα 3 με το βραδυνο και τα χρησιμοποιω σαν συμλιρωμα στην διατροφη μ.. πριν την προπονηση παιρνω 2 caps BCAA και αλλα 2 αμεσως μετα....την σιζιτιση την ανοιξα για 1 λογο... επειδη τα UNI-LIVER οπως εγραψα κ παραπανω εχουν μεγαλη περιεκτικοτητα σε AMINOS και ειδικα στα BCCA AMINOS....οποτε λεω εγω τωρα μηπως ειναι καλητερο να χρησιμοποιεις μονο τα UNI-LIVER και να αυξησεις την ποσοτητα τους? πχ 3 με το μεσημεριανο 2 πριν την προπονηση αλλα 2 αμεσως μετα και αλλα 3 με το βραδυνο γευμα....

Δεν μου απάντησες στο γιατί πήρες το UL;)

sharkatack
03-04-12, 18:28
Σου ειπα σαν συμπληρωμα στην διατροφη μου...:green: