PDA

Επιστροφή στο Forum : ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΟ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΩΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΓΙΑ ΚΑΘΑΡΟ ΜΥΙΚΟ ΟΓΚΟ



jackalos
03-04-12, 21:52
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,
Είμαι καινούριος στο φόρουμ....αλλά παλιός στην πιάτσα. :green:

Λοιπόν είμαι 1,70m και 68kg.
Ασχολούμαι 2 χρόνια κ είμαι σε αρκετά καλό επίπεδο.Έχω χρησιμοποιήσει μέχρι τώρα μόνο συμπλήρωμα πρωτείνης και νιτρικών.
Θέλω να συνδυάσω τα παρακάτω συμπληρώματα για να αυξήσω τα κιλά μου χωρίς να πάρω περιττό λίπος.

TESTO-4HD 120 caps (STACKER)
ESTRODEX / 90 caps (SAN)
ISOPURE ZERO SUGAR, 2000g (Nature´s Best) ή WHEY PROTEIN 2273g (OPTIMUM) ή PLATINUM WHEY 2270 gr (SAN)
ENTERIC FISH OIL 100softgels (OPTIMUM)
Αμινοξέα AMINO PROFESSIONAL DROPS 2500

Ακούω γνώμες για εναλλακτικές λύσεις ή οτιδήποτε άλλο θα μου επιφέρει μυικά κιλά χωρίς περιττό λίπος.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Lao
04-04-12, 12:30
Τα Ω3 τα αλλάζεις με τα Ultra Omega 3 της NOW (70-75% καθαρότητα έναντι 30% αυτών που θέλεις να πάρεις).

Πρωτεϊνη, όποια και να πάρεις καλή είναι, οι διαφορές είναι αμελητέες. Απλά κοιτάς να πάρεις μια Whey 70άρα-80άρα.

Τα testo για μένα είναι πολυτέλεια, όπως και τα αμινοξέα. Τα αμινοξέα σε μικρότερο βαθμό ίσως, αλλά πολυτέλεια.

Στην θέση σου θα έπαιρνα τα Ω3, την πρωτεϊνη, μια αξιοπρεπή multi και ένα Uni-Liver.

Dimitrios
04-04-12, 14:14
Φίλε μου αρχικά καθαρά μυικά κιλά δεν βάζεις έτσι εύκολα με 2-3 απλά συμπληρώματα.
Από διατροφή πώς πας;
Για πρωτεϊνη αν και ουσιαστικά όποια και να πάρεις το ίδιο θα κάνει(όπως σου είπε και ο Λαο αρκεί να είναι 80αρα περίπου) αν δεν παίζει θέμα με χρήματα πάρε την Nature's Best. Για μένα τοπ.
Τώρα ίσως και μια κρεατίνη θα σε βοηθούσε πιστεύω και μια πολυβιταμίνη.

s0k0s
04-04-12, 18:27
Dimitrios. Πολυβιταμινη βοηθαει τοσο πολυ;

Lao
05-04-12, 00:22
Dimitrios. Πολυβιταμινη βοηθαει τοσο πολυ;

Είναι από τα βασικότερα πράγματα. Είναι κάτι σαν τα μπουζί για ένα αυτοκίνητο.

s0k0s
05-04-12, 09:28
Είναι από τα βασικότερα πράγματα. Είναι κάτι σαν τα μπουζί για ένα αυτοκίνητο.

Και απο την στιγμη που καποιος τρωει πολυ καλα; Εννοω βασικα οτι τρωει τα παντα.. φρουτα, ψαρια, κρεατικα, οσπρια κλπ κλπ..;

Keirox
05-04-12, 09:52
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,
Είμαι καινούριος στο φόρουμ....αλλά παλιός στην πιάτσα. :green:

Λοιπόν είμαι 1,70m και 68kg.
Ασχολούμαι 2 χρόνια κ είμαι σε αρκετά καλό επίπεδο.Έχω χρησιμοποιήσει μέχρι τώρα μόνο συμπλήρωμα πρωτείνης και νιτρικών.
Θέλω να συνδυάσω τα παρακάτω συμπληρώματα για να αυξήσω τα κιλά μου χωρίς να πάρω περιττό λίπος.

TESTO-4HD 120 caps (STACKER)
ESTRODEX / 90 caps (SAN)
ISOPURE ZERO SUGAR, 2000g (Nature´s Best) ή WHEY PROTEIN 2273g (OPTIMUM) ή PLATINUM WHEY 2270 gr (SAN)
ENTERIC FISH OIL 100softgels (OPTIMUM)
Αμινοξέα AMINO PROFESSIONAL DROPS 2500

Ακούω γνώμες για εναλλακτικές λύσεις ή οτιδήποτε άλλο θα μου επιφέρει μυικά κιλά χωρίς περιττό λίπος.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αν είσαι προχωρημένος όπως λές. Μύ δεν βάζεις χωρίς λίπος. Τα συμπληρώματα... είναι απλά συμπληρώματα διατροφής.. βοηθάνε τα κενά σου.. αν παίρνεις την πρωτείνη και τα Ω3 απο την διατροφή σου δεν χρειάζεται να πάρεις τίποτα..

Πρωτείνη πάρε την πιο φθηνή 80% concentrate. Fish oil πάρε η αυτό που σου έιπε ο lao ή υγρό (αν αντέχεις την ψαρογεύση) και πίνε 10ml την ημέρα. Τα testo-4hd,και τα estrodex δεν λειτουργούνε είναι πεταμένα λεφτά. Σε γενικές γραμμές να ξέρεις τα νόμιμα test boosters και οι λιποδιαλύτες είναι βλακείες και δεν υπάρχει περίπτωση να δείς gains απο αυτά για κανέναν λόγο (εκτός του placebo). Τα αμινοξέα δεν τα χρειάζεσαι. Κρεατίνη παίρνεις; και άν όχι γιατί; είναι το μόνο νόμιμο supplement που έχει 200 μελέτες απο πίσω ότι βοηθάει με τα gains!

Επίσης τα παιδιά έχουν δίκιο αν σου περισσεύουν τα λεφτά χτύπα και μια πολυβιταμίνη.. και μια βιταμίνη D3.

Αν δεν σου περισσεύουν ξέχνα την πολυβιταμίνη και πάρε πρωτεΐνη/κρεατίνη/Ω3 και βιταμίνη D3 και τρώγε κάνα λαχανικό/φρούτο και θα είσαι κομπλέ.

jackalos
05-04-12, 20:54
Κατ'αρχάς ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σας.
Κρεατίνη όχι δεν χρησιμοποιώ από μόνη της αλλά από μετά την προπόνηση παίρνω την After της Warriorlab και από εκεί έχω περίπου 2,5-3γρ τη δόση.

Αυτή τη στιγμή έχω περίπου 6% σωματικό λίπος και κάθε καλοκαίρι φτάνω στα 4% περίπου και γι'αυτό νομίζω ότι είναι αργά για να ξεκινήσω κρεατίνη γιατί θα μου βάλει νερά που δύσκολα θα τα χάσω σε 1-2 μήνες και πρηξίματα τα οποία διαρκούν μόνο όσο διαρκεί ο κύκλος της.
Θέλω να πάρω λίγα μυικά κιλά ακόμα χωρίς να θολώσω ιδιαίτερα.

Από διατροφή τα πάω αρκετά καλά με 5-6 γεύματα καθημερινά αλλά σε αυτό που υστερώ είναι ότι δεν τρώω πολύ ψάρι γι'αυτό αποφάσισα να αρχίσω ω3.

Δηλαδή το testo 4hd δεν θα με πιάσει?? Δεν έχω χρησιμοποιήσει κάτι τόσο δυνατό. Το μόνο συμπλήρωμα που χρησιμοποιώ εδώ και καιρό είναι πρωτείνη 80% κυρίως(και πιο παλιά είχα δοκιμάσει για ένα μήνα νιτρικά) και γι'αυτό πιστεύω ότι θα έχει αποτέλεσμα το testo πάνω μου.

Η πολυβιταμίνη σε τί θα με βοηθήσει??

Lao
06-04-12, 02:23
Η πολυβιταμίνη σε τί θα με βοηθήσει??

Είναι σαν να ρωτάς σε τι θα βοηθήσουν ένα σπίτι τα θεμέλειά του.

jackalos
06-04-12, 19:58
ΟΚ συμφωνώ μαζί σου..αλλά θα δω κάποια διαφορά στο σώμα ή στις επιδόσεις μου στην προπόνηση??

Lao
07-04-12, 02:43
ΟΚ συμφωνώ μαζί σου..αλλά θα δω κάποια διαφορά στο σώμα ή στις επιδόσεις μου στην προπόνηση??

Μου αρέσει που συμφωνείς. :rolf:

Για να σου απαντήσω, γίνεται να φτιάξεις ένα ωραίο και γερό σπίτι χωρίς καλά θεμέλεια;

jackalos
07-04-12, 07:57
Συμφωνώ ότι για να φτιάξεις ένα γερό σπίτι χρειάζονται γερά θεμέλια αλλά το γιατί η πολυβιταμίνη είναι τόσο σημαντική δεν μπορώ να καταλάβω.

Έχεις να μου προτείνεις κάποια??

Keirox
07-04-12, 11:23
Κατ'αρχάς ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σας.
Κρεατίνη όχι δεν χρησιμοποιώ από μόνη της αλλά από μετά την προπόνηση παίρνω την After της Warriorlab και από εκεί έχω περίπου 2,5-3γρ τη δόση.

Αυτή τη στιγμή έχω περίπου 6% σωματικό λίπος και κάθε καλοκαίρι φτάνω στα 4% περίπου και γι'αυτό νομίζω ότι είναι αργά για να ξεκινήσω κρεατίνη γιατί θα μου βάλει νερά που δύσκολα θα τα χάσω σε 1-2 μήνες και πρηξίματα τα οποία διαρκούν μόνο όσο διαρκεί ο κύκλος της.
Θέλω να πάρω λίγα μυικά κιλά ακόμα χωρίς να θολώσω ιδιαίτερα.

Από διατροφή τα πάω αρκετά καλά με 5-6 γεύματα καθημερινά αλλά σε αυτό που υστερώ είναι ότι δεν τρώω πολύ ψάρι γι'αυτό αποφάσισα να αρχίσω ω3.

Δηλαδή το testo 4hd δεν θα με πιάσει?? Δεν έχω χρησιμοποιήσει κάτι τόσο δυνατό. Το μόνο συμπλήρωμα που χρησιμοποιώ εδώ και καιρό είναι πρωτείνη 80% κυρίως(και πιο παλιά είχα δοκιμάσει για ένα μήνα νιτρικά) και γι'αυτό πιστεύω ότι θα έχει αποτέλεσμα το testo πάνω μου.

Η πολυβιταμίνη σε τί θα με βοηθήσει??

Η κρεατίνη που παίρνεις είναι λίγη. Πάρε ξεχωριστά 5γρ την ημέρα.. Τα νερά της κρεατίνης χάνοντε στα μπαμ όταν σταματήσεις να την παίρνεις.

Τα testo δεν λειτουργούνε τσάμπα λεφτά θα δώσεις.

Επίσης αποκλείετε... για κανέναν λόγο δεν είσαι 6% και δεν πας 4 στης διακοπές.. Η μέτρηση σου είναι λάθος.. 6% και 4% για να πας (είτε νάτουταλ, είτε φαρμακωμένος) εινε ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ (και δεν νομίζω να έχεις της γνώσεις να το κάνεις αυτό.) και πάλι δεν διατηρήστε μακροπρόθεσμα.. Η μέτρηση σου είναι λάθος.. το να είσαι 13 και να πηγαίνεις 9-10 μου φένετε πιο φυσιολογικό. Δεν τα πολυπάω καλά από αγωνιστικό BB αλλά 4% είναι αγωνιστικό όριο και ο μύς είναι cartoon/3d και φαίνονται τα insertions απίθανα, έχω την εντύπωση ότι βλέπεις και τένοντες...


Επίσης μην ξεχνάς στα κιλά (64 κιλά στο 170) που είσαι δεν έχεις μυ.. ή αν έχεις είναι ελάχιστος... Αυτό που πρέπει να κάνεις έιναι να bulkάρεις στα 80/90 κιλά και μετά να κόψεις να φανείς.. κατά την γνώμη μου..

Lao
07-04-12, 14:47
Συμφωνώ ότι για να φτιάξεις ένα γερό σπίτι χρειάζονται γερά θεμέλια αλλά το γιατί η πολυβιταμίνη είναι τόσο σημαντική δεν μπορώ να καταλάβω.

Έχεις να μου προτείνεις κάποια??

Διάβασε το εξής άρθρο, είναι αρκετά καλό.

http://www.bodybuilding.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=100:2009-09-25-06-48-00&catid=3:2009-09-23-07-10-00&Itemid=4

lykos
07-04-12, 20:56
Αυτή τη στιγμή έχω περίπου 6% σωματικό λίπος και κάθε καλοκαίρι φτάνω στα 4% περίπου και γι'αυτό νομίζω ότι είναι αργά για να ξεκινήσω κρεατίνη γιατί θα μου βάλει νερά που δύσκολα θα τα χάσω σε 1-2 μήνες και πρηξίματα τα οποία διαρκούν μόνο όσο διαρκεί ο κύκλος της.
Θέλω να πάρω λίγα μυικά κιλά ακόμα χωρίς να θολώσω ιδιαίτερα.


εισαι λαθος.η κρεατινη μπορει να σου βαλει νερα αλλα θα στα βαλει στο μυικο κυταρο.δεν θα θολωσεις ισα ισα που θα εχεις καλυτερα πρηξιματα.και τα νερα αυτα θα τα χασεις μετα απο 2-3 μερες αφου σταματησεις την κρεατινη.εμενα παντως δεν μου εβαλε νερα..

jackalos
07-04-12, 23:16
Επίσης μην ξεχνάς στα κιλά (64 κιλά στο 170) που είσαι δεν έχεις μυ.. ή αν έχεις είναι ελάχιστος...

Φίλε KEIROX είμαι 68 κιλά στο 1,70 κ όχι 64.
Ίσως να έχεις δίκιο και οι μετρήσεις μου να είναι λάθος αλλά από θέμα σωματικού λίπους είμαι πολύ χαμηλά και δεν έχω λόγο να σου πω ψέματα.
Γυμνάζομαι χρόνια και δεν απέκτησα τα τελευταία δύο χρόνια(που κάνω gym) αθλητικό σώμα γιατί από πολύ μικρός ασχολούμαι με μονόζυγα,δίζυγα και οτιδήποτε άλλο αφορά την αεροβική γυμναστική.Το καλοκαίρι έχω βλεβικότητα ακόμα και πάνω στους κοιλιακούς γι'αυτό θεώρησα ότι πέφτω πολύ χαμηλά.
Στο χώρο της γυμναστικής δεν είμαι καινούριος αλλά στο χώρο των συμπληρωμάτων ΝΑΙ,γι'αυτό άλλωστε ζητάω και τα φώτα σας.

Οπότε δεν πρόκειται να πάρω κάποιο TESTbooster αλλά θα συνεχίσω με 80% πρωτεϊνη και πολυβιταμίνη και σε 2-3 έβδομάδες θα δω τίποτα σε κρεατίνη.

Ποια κρεατίνη μου προτείνετε???
Ένας φίλος μου χρησιμοποιεί NITRO-TECH PRO SERIES και CELL-TECH HARDCORE PRO SERIES και έιναι πολύ ευχαριστημένος...εσείς τι λέτε??

Devil
07-04-12, 23:43
Φίλε KEIROX είμαι 68 κιλά στο 1,70 κ όχι 64.
Ίσως να έχεις δίκιο και οι μετρήσεις μου να είναι λάθος αλλά από θέμα σωματικού λίπους είμαι πολύ χαμηλά και δεν έχω λόγο να σου πω ψέματα.
Γυμνάζομαι χρόνια και δεν απέκτησα τα τελευταία δύο χρόνια(που κάνω gym) αθλητικό σώμα γιατί από πολύ μικρός ασχολούμαι με μονόζυγα,δίζυγα και οτιδήποτε άλλο αφορά την αεροβική γυμναστική.Το καλοκαίρι έχω βλεβικότητα ακόμα και πάνω στους κοιλιακούς γι'αυτό θεώρησα ότι πέφτω πολύ χαμηλά.
Στο χώρο της γυμναστικής δεν είμαι καινούριος αλλά στο χώρο των συμπληρωμάτων ΝΑΙ,γι'αυτό άλλωστε ζητάω και τα φώτα σας.

Οπότε δεν πρόκειται να πάρω κάποιο TESTbooster αλλά θα συνεχίσω με 80% πρωτεϊνη και πολυβιταμίνη και σε 2-3 έβδομάδες θα δω τίποτα σε κρεατίνη.

Ποια κρεατίνη μου προτείνετε???
Ένας φίλος μου χρησιμοποιεί NITRO-TECH PRO SERIES και CELL-TECH HARDCORE PRO SERIES και έιναι πολύ ευχαριστημένος...εσείς τι λέτε??

τσαμπα τα λεφτα και για τις 2.... πολυ ακριβες για το τιποτα..... παρε μια απλη μονουδρικη αμα θες και οταν την χρειαστεις....

jackalos
08-04-12, 11:19
Σε προηγούμενα post που διάβασα για τις συγκεκριμένες έλεγαν τα μέλη του φόρουμ καλά λόγια για την συνδυαστική χρήση των δύο αυτών προϊόντων.

Από απλή μονουδρική ποια μου προτείνετε??

Keirox
08-04-12, 13:34
Σε προηγούμενα post που διάβασα για τις συγκεκριμένες έλεγαν τα μέλη του φόρουμ καλά λόγια για την συνδυαστική χρήση των δύο αυτών προϊόντων.

Από απλή μονουδρική ποια μου προτείνετε??

Οποιαδήποτε μάρκα κάνει χρήση creapure κρεατίνης. Π.χ. Reflex.

jackalos
09-04-12, 16:23
Οποιαδήποτε μάρκα κάνει χρήση creapure κρεατίνης. Π.χ. Reflex.

Τι εννοείς creapure κρεατίνης ????