PDA

Επιστροφή στο Forum : Lipo 6 - Chitosan Blockers - Animal Cuts - GetIntelligent



wolf
27-07-06, 04:51
Καλησπερα σε ολους...Πρωτο post για μενα - και σχετικα καινουριος αλλα μπαινω σιγα σιγα κ γω στο "τρυπακι" του κτισιματος :bodybuilder2: !
Θαθελα να σας ρωτησω για μερικα προιοντα σαν πιο εμπειροι να με βοηθησετε σε ουσιαστικες αγορες..

1.Καταρχην ποσο αποτελεσματικα κ ποσο χρησιμα θεωρουνται τα Φat blockers(Chitosan)

2.Ψχνω ενα καλο λιποτροπικο,γιατι αυτα τα τσα'ι'α κ τα καφενοειδη τα βλεπω λιγο ακυρα...Γιατι να μη χτυπησω μια φραπα ή την τσαγάρα μου κ να πλακωθω στο διαδρομο τοτε?

3.Το Lipo 6 ειναι ενα προιον που μου συστησε ενας "ιντερνετακιας" απο sait του εξωτερικου που βεβαια δε βρηκα ακομη στην ελληνικη αγορα ουτε καν αντιπροσωπο καπου...Ξερετε κατι Σχετικα?(Ψαξτο για το store moderator... :wink: )

http://www.bodybuilding.com/store/nutrex/lipo6.jpg
Supplement Facts:

Serving Size: 2 Liqui-Caps
Servings Per Container: 60

Amount Per Serving:

Synephrine HCL 20mg
Synthetic 99% Guggulsterones Z&E 1:1 20mg
Yohimbe HCL 3mg
Caffeine Anhydrous USP 200mg
Bioperine 5mg

Other Ingredients:
Sesame oil, oleic acid, gelatin.
Αλλο ενα ειναι το animal cuts αλλα δε ψηνομαι να παιρνω 1000 χαπια το μηνα!!

4.Τα Thyroid λιποτροπικα πως λειτουργουν???

5.Η Καρνιτινη τελικα ειναι δεν ειναι "πατατα" συμπληρωμα?Εχω διαβασει περιοδικα κ ο καθενας λεει του κεφαλιου του...

6.Το ξερετε πως υπαρχουν συμπληρωματα που βοηθουν στο να θυμασαι καλυτερα,ναχεις καλυτερη εγρηγορση κ γενικα να σκεφτεσαι καλυτερα?Δηλαδη να γινεις πιο εξυπνος???Ειχα πεσει κατα τυχη σενα site με τετοιες συζητησεις κ σχεδον οι περισσοτεροι ηταν φοιτητες ιατρικης ή δασκαλοι που επαιρναν τετοια συμπληρωματα!
η εφεδρα θεωρειται ενα απο αυτα Οπως και το DHEA κ πολλα αλλα...
Το μελλον των συμπληρωματων τους ανηκει. . . :???:

Gasturb
27-07-06, 07:30
Kalwshrthes! Ekanes polles erwthseis opote gia thn wra tha apanthsw oses borw ta ypoloipa aurio.. methaurio.... geroi na eimaste panw apo ola!

Loipon sxetika me ta fat blockers thyroid tsekare auto to link na pareis mia genikh eikona

http://www.bodybuilding.com/store/fatloss.htm

Symvoulh pantws einai ta symplhrwmata pou peirazoun ton thyroeidh na apofeugonte k na asxolhse perissotera me ta thermogenic fat burners. Akomh tsekare k to arthro tou filou Bene sto forum 'ΛΙΠΟΔΙΑΛΥΤΕΣ-ΑΔΥΝΑΤΙΣΜΑ'.

To proion Lipo 6 an to thes toso tha sou steilw ena link na to agoraseis online.Yposphn ta fat burners den kanoun thaumata apla me thn diaita sou vohthoun ton metavolismo sou. To pan einai h swsth diatrofh xwris lipara me gym of course!

Gia ta paraskeuasmata sto telos pou les gia thn egrhgorsh skepsh k den symmazeuetai den exw idea, les na parw kammia douzina tetoia xapakia na teleiwsw k pio grhgora to didaktoriko :???: :???: :P

Ta proionta me efedrinh DHEA na apofeugontai epishs giati exoun parenergeies. Giauto olo k perissoteres etairies vgazoun pleon ta proionta tous xwris autes tis ousies.

Auta gia arxh pernw kazeinh k peftw gia ypno bye!! :sleeping:

wolf
27-07-06, 20:11
Thanks φιλε μου!
Στειλε μου ενα p.m. με το λινκ αν ειναι απο ελλαδα...γιατι αλλιως πρεπει να παραγγειλω κανα κοντεινερ για να μου βγει σε "γηινη" τιμη!Εκτος αν εχεις κατι να προτεινεις κ εσυ δοκιμασμενο...

Οσο για τα συμπληρωματα "μυαλου" για το διδακτορικο σου που λες,αρκει να κανεις ενα Google-ρισμα" στη λέξη Nootropics...!!!Εχει γινει πανικ στο εξωτερικο,απλα στην ελλαδα αργησε λιγο.Αν κ ειμαι της αποψης να μην "παιζεις" με το μυαλο σου...Αφου τοσες παρενεργειες εχει το σωμα με τα διαφορα σκευασματα φανταζεσαι να μην παει καλα κατι σε αυτα...?:affraid:Δεν ειναι να βγαλεις κανα βυζακι η κανα συκωτακι εδω,μιλαμε για το μυαλο ε...:cyclops:
Μας βλεπω να παιζουμε ολοι στο θεατρο της τεταρτης μαζι με το Κατμαν! :clown:

Albert_Wesker
27-07-06, 22:31
Thanks φιλε μου!
Στειλε μου ενα p.m. με το λινκ αν ειναι απο ελλαδα...γιατι αλλιως πρεπει να παραγγειλω κανα κοντεινερ για να μου βγει σε "γηινη" τιμη!Εκτος αν εχεις κατι να προτεινεις κ εσυ δοκιμασμενο...

Οσο για τα συμπληρωματα "μυαλου" για το διδακτορικο σου που λες,αρκει να κανεις ενα Google-ρισμα" στη λέξη Nootropics...!!!Εχει γινει πανικ στο εξωτερικο,απλα στην ελλαδα αργησε λιγο.Αν κ ειμαι της αποψης να μην "παιζεις" με το μυαλο σου...Αφου τοσες παρενεργειες εχει το σωμα με τα διαφορα σκευασματα φανταζεσαι να μην παει καλα κατι σε αυτα...?:affraid:Δεν ειναι να βγαλεις κανα βυζακι η κανα συκωτακι εδω,μιλαμε για το μυαλο ε...:cyclops:
Μας βλεπω να παιζουμε ολοι στο θεατρο της τεταρτης μαζι με το Κατμαν! :clown:

Αχ Αχ φίλε wolf οι άνθρωποι πάντα θα διαλέγουνε τον εύκολο δρόμο σε όλα τα θέματα... ΠΑΝΤΑ.
Θα σου πω κάτι αλλα δεν θέλω να με περάσεις για ψώνιο:σπουδάζω ιατρική και ξέρω τι παλούκι είναι... Όσοι νομίζουνε ότι με το να πάρουνε ένα χαπάκι θα τους φτιάξει το μυαλό κάνουνε μεγάλο λάθος. Πάνω απο όλα πρέπει να το γουστάρεις το όλο θέμα. Και μετά έρχεται το διάβασμα που ξέρεις ότι θα σε ακολουθεί μια ζωή. Αυτά είναι τα απαραίτητα στοιχεία. Τώρα το πολύ μυαλό ούτε που σου χρειάζεται-κανείς δεν γεννήθηκε με αυτό, δουλεύεται...---και στο κάτω κάτω ο επιμελής ξεπέρασε τον εκ γεννητής έξυπνο... Αν λοιπόν κάποιοι νομίζουνε ότι με ένα χαπάκι σωθήκανε η θα φτιάξουνε περισσότερο μυαλό, κούνια που τους κούναγε...
]
Τώρα όσον αφορά τα σκευάσματα, είναι χημικά. και κάθε χημικό ,που είναι φυσικά άγνωστο προς τον οργανισμό, έχει παρενέργειες. Απλά άλλα έχουνε λιγότερες άλλα περισσότερες παρενέργειες. Το θέμα έιναι να βρεις αυτά που θα σου κάνουνε δουλειά με την όσο δυνατόν λιγότερη και μη αισθητή ζημιά(πχ λιποδιαλύτης:καφεδάκι---μόνη παρενέργεια λίγο τσίτωμα στα νεύρα-σιγά τα ουά αυτά αυτο στο κάνει και η μάνα σου λολ).

Ελπίζω να μην σε κούρασα

Gasturb
27-07-06, 23:20
File Albert den hxera oti spoudazeis iatrikh tou logou sou nice. Se ti klado akrivws? Perimenw iatrika arthra k energotath symmetoxh sta provlhmata mas!

Sxetika me thn apopsh ths apofyghs fatburner genika k kyriws twn fat blockers k Thyroid Regulators sygkekrimena poia einai h dikh sou apopsh?

File wolf ta site einai sthn agglia tha sou ta steilw ligo argotera gaiti im rushed twra! :?

wolf
29-07-06, 01:43
Αλανιαρη μου gasturb13 θενξ!
Albert_Wesker εγω εξαλλου δε ψηνομαι οπως εξηγησα κ παραπανω να χρησιμοποιησω τετοια σκευασματα-νοημοσυνης...Σεβομαι την αποψη σου κ ειναι σωστη...εν μερη ομως!Γιατι με την ιδια λογικη κ η πρωτεινουλα ή η κρεατινουλα που βοηθαει πολυ στο να γινεις "Βουνο",οπως συνηθιζω να λεω,-χωρις να κανει θαυματα απο το καναπε αραχτος- ιδια φαση ειναι κ τα Νootropics!Απλα τα ζυγιζεις τα πραγματα κ βλεπεις τι θελεις!
Δεν εχει βγει ακομη το "φυστικι του σουπερ γκουφη"(ακομη ε...) οποτε συν αθηνα κ χειρα κεινη.
Διαβασα σημερα για μειγμα μαυρου κ πρασινου τσαγιου βοηθαει πολυ στην απορροφηση λιπους,ξερετε κατι?

Gasturb
29-07-06, 16:42
Genika h kafeinh voithaei sthn lipodialysh opote mias k to tsai periexei posothta ypologishmh (20 me 30 mg kaffeinh) se sxesh me ton kafe (80 mg ellhnikos 70 mg gallikos 90 mg espresso) kanoun twra mixeis trelles k sto tsai gia max apodoseis. Edw enas filos mou leei exw provlhma ypnou alla den pinw kafe k meta apo ta polla molis mou eipe oti pinei 7 8 pothria tsai !! lew megale kala pas.. me thn tsagiera aggalia eisai k meta mou les gia insomnia. :?

Gasturb13

PS eixe k diaforetikes geuseis na exei poiothta sth zwh tou :geek:
PS apo oti vlepw to green tea exei konta sta 20 mg k to black 45 opote gia osous den pinoun kafe einai ena antikatastato kalo

:iconlink: http://wilstar.com/caffeine.htm
:iconlink: http://coffeetea.about.com/library/blcaffeine.htm

Albert_Wesker
29-07-06, 18:32
Αλανιαρη μου gasturb13 θενξ!
Albert_Wesker εγω εξαλλου δε ψηνομαι οπως εξηγησα κ παραπανω να χρησιμοποιησω τετοια σκευασματα-νοημοσυνης...Σεβομαι την αποψη σου κ ειναι σωστη...εν μερη ομως!Γιατι με την ιδια λογικη κ η πρωτεινουλα ή η κρεατινουλα που βοηθαει πολυ στο να γινεις "Βουνο",οπως συνηθιζω να λεω,-χωρις να κανει θαυματα απο το καναπε αραχτος- ιδια φαση ειναι κ τα Νootropics!Απλα τα ζυγιζεις τα πραγματα κ βλεπεις τι θελεις!
Δεν εχει βγει ακομη το "φυστικι του σουπερ γκουφη"(ακομη ε...) οποτε συν αθηνα κ χειρα κεινη.
Διαβασα σημερα για μειγμα μαυρου κ πρασινου τσαγιου βοηθαει πολυ στην απορροφηση λιπους,ξερετε κατι?

Γειά σου φίλε μου. Καλά κάνεις και δεν ψήνεσαι. Αλλά απο την άλλη έχεις άδικο η πρωτείνη και η κρεατίνη είναι υποκατάστατα-συμπληρώματα μαζί με πολλά άλλα τα οποία ούτως η άλλως τα τρώς στις τροφές. Δεν έιναι άγνωστες προς τον οργανισμό ίσα ίσα που τα χρειάζεται. απλά η κρεατίνη βρίσκεται σε τροφές που έχουνε πολύ λίπος και δεν συμφέρει να την φας απο κει... έτσι νομίζω. τεσπά.
Δεν ξέρω τι είναι τα Νootropics αλλά αν δεν είναι χημικά τότε δεν είναι και επικύνδινα. πχ η εφεδρίνη που πολύς κόσμος παίρνει για απώλεια λίπους κάνει θαύματα ναι αλλά σπάνια να μην σου βγεί μετά κάποια παρενέργεια. Εξαρτάται απο εσένα τι επιλογές κάνεις στην ζωή σου. Εγώ δεν θα έπαιρνα ένα τέτοιο σκεύασμα. Δεν θα θυσιάσω την μελλοντική μου υγεία για να αποκτήσω μια πιο ωραία εικόνα στα νιάτα μου. έτσι σκέφτομαι εγώ. δεν είναι τυχαίο λοιπόν ότι θέλει χρόνο. Για ενίσχυση πίνω καφεδάκι πριν τον αερόβιο-όχι όμως...εφεδρίνη. δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις.
Όσο για το τσάι όπως συζητάγαμε και πριν μερικές μέρες , κάνει λιποδιάλυση και πολύ μάλιστα. αλλά πρέπει να πίνεις νερό πολυ σε κάνει να θες να ουρήσεις όλη την ώρα χαχα.
Για τον συνδυασμό αυτόν δεν ξέρω κάτι, αλλά αφού είναι τσάι δοκίμασε το...σιγά...

Προς gasturb13: είμαι μικρό ακόμα είμαι στην σχολή δεν κάνω είδικότητα. κι εννοείται ότι όταν υπάρχουνε απορίες θα προσπαθώ να βοηθώ ψάχνοντας όσο μπορώ αν και νομίζω ότι τα παιδιά που έχουνε το σάιτ είναι ήδη καλά καταρτισμένα. :wink:

wolf
01-08-06, 21:25
Μολις διαβασα μερικα rewiew για το Lipo 6 και επαθα πλακα!3 στους 4 ενιωθαν αηδια στο στομαχι τους ξερνουσαν τους πονουσε η κοιλια κ αλλα τετοια τρελα!Τωρα οι αλλοι ειπαν τα καλυτερα λογια πως τωρα γινανε φετες κτλ...Μαλλον θα στραφω σε κανενα αλλο προιον πιο εμπορικιλα...Αρε φραπεδακι αθανατο!!!
Επισης ενα αρθρο που λεει πως κ τα chitosan ειναι εντελως αχρηστα φραγκα γιατι απλα ...δε κανουν τπτ σχεδον!Βεβαια κατι παρομοιο ειχα διαβασει και για την L-καρνιτινη ..οποτε καταληγω:
TO KAΛΥΤΕΡΟ ΜΠΕΡΝΕΡ ΕΙΝΑΙ ΤΟ
Κopsomasakompoykidious 540

Supplements:

Ksekolomatodiadrom 120mg,
Kopso-souvlakium 50mg
Kafedakious Sketious (no milk added) 200mg
L-Podilatini,Stepper κ.α,

Gasturb
01-08-06, 22:01
Μολις διαβασα μερικα rewiew για το Lipo 6 και επαθα πλακα!3 στους 4 ενιωθαν αηδια στο στομαχι τους ξερνουσαν τους πονουσε η κοιλια κ αλλα τετοια τρελα!Τωρα οι αλλοι ειπαν τα καλυτερα λογια πως τωρα γινανε φετες κτλ...Μαλλον θα στραφω σε κανενα αλλο προιον πιο εμπορικιλα...Αρε φραπεδακι αθανατο!!!
Επισης ενα αρθρο που λεει πως κ τα chitosan ειναι εντελως αχρηστα φραγκα γιατι απλα ...δε κανουν τπτ σχεδον!Βεβαια κατι παρομοιο ειχα διαβασει και για την L-καρνιτινη ..οποτε καταληγω:
TO KAΛΥΤΕΡΟ ΜΠΕΡΝΕΡ ΕΙΝΑΙ ΤΟ
Κopsomasakompoykidious 540

Supplements:

Ksekolomatodiadrom 120mg,
Kopso-souvlakium 50mg
Kafedakious Sketious (no milk added) 200mg
L-Podilatini,Stepper κ.α,

xexe kalo mou akougetai gia steile link na to parw :geek:

Oso gia tis epidraseis pou eipes xmm kapou to vlepw ypervoliko mias k feedback afhnei symhthws kapoios pou ta exei parei ligo me to proion k thelei na to kraxei entelws. Otan ola pane mia xara den dinoume k poly shmasia opote k den mas noiazei na grapsoume thn opoia kalh kritikh.Alla apo thn allh gia na yparxoun parapona kati symvainei.. (kapnos xwris fwtia den ginetai). Synnthws me tetoia skeuasmata perneis gia mia evdomada th mish dosh vlepeis tis epidraseis k meta analoga synexizeis.

Alla sthn telikh to pio afovo an k thelei perissotero xrono na dwsei apotelesmata eina to 'Κopsomasakompoykidious 540' :wink: Ase pou nomizw vghke to 580 twra me veltiwmenh synthesh :P

Duke-Nukem
02-08-06, 01:02
orea auta ta fat burners pou lete alla min ksexnate tin epanastatiki formula eksopragmatikis miikis anaptikseis pou kseperdaei akoma kai ta farmaka.to onoma tis einai Oikodomi-250 kai periexei ta ekseis

4-toubanini: 250mg
19-fouskotini:50mg
1-priksimini: 300mg
5-skizoblouzini:200mg

Gasturb
02-08-06, 01:06
orea auta ta fat burners pou lete alla min ksexnate tin epanastatiki formula eksopragmatikis miikis anaptikseis pou kseperdaei akoma kai ta farmaka.to onoma tis einai Oikodomi-250 kai periexei ta ekseis

4-toubanini: 250mg
19-fouskotini:50mg
1-priksimini: 300mg
5-skizoblouzini:200mg

:lol: :lol: ere exei gemisei episthmones to forum oxi asteia!!

wolf
02-08-06, 05:26
:affraid: Ουαααααου!!!!!
Υπαρχει τετοιο προιον??? :bodybuilder1: τρεξτε πριν αδειασουν τα ραφια....Γιατι η σκιζομπλουζινη θα το δειτε θα απαγορευτει γιατι εχει τρελλες επιδρασεις συμφουνα με τους
Dr Vounous,Dr Fetakias,Dr Kotopolovrasmenowa,Dr Winstrolakiouk του Πανεπ.Steroiodum
, κ θα την ψαχνουνε στην "μαυρη"! :notice:

wolf
03-08-06, 03:48
Ξερει κανενας την ULTRA-STACK της MUSCLE-MAX..?
500mg efedrine?*^% :drunken:

Gasturb
03-08-06, 04:20
Ξερει κανενας την ULTRA-STACK της MUSCLE-MAX..?
500mg efedrine?*^% :drunken:

mia xara posothta einai den tha xreiasteis tipota allo meta, tha se pane shkwto..