PDA

Επιστροφή στο Forum : Αυξηση βαρους και γρηγορα



LatTez
08-04-12, 13:59
Γεια σας,
Είμαι νέο μέλος και αμέσως ζητάω την βοήθεια σας.
Είμαι γύρω στο 1,73 κ στα 50 κιλά.Το πρόβλημα μου είναι ότι φέτος δίνω πανελλήνιες για στρατό ενδιαφέρομαι μόνο αλλά έχω ένα πρόβλημα με τα κιλά.
Αυτό π θέλω να πω είναι ότι ύψος επί ύψος το οποίο κάνει 2.9 κ μετά πρέπει να κάνω κιλά δια 2.9 και να βρω 19-26.. αλλά εγώ βρίσκω 18 κοντά.. αρά έχω πρόβλημα.
με αυτή την αφορμή ξεκίνησα γυμναστήριο.
Έχω στην διάθεση μου περίπου 2 μήνες για να βάλω 5 κιλά.. αυτό π θέλω να σας ρωτήσω είναι...
1) γίνεται? εννοώ.. προλαβαίνω?
2) σκέφτομαι για συμπλήρωμα κοίταγα για κάτι weight gainer ... δουλεύουν?
3) έχω δει 2 κατηγορίες
α) β) **********************

Υ.Σ :
1) έχω ΈΛΛΕΙΨΗ ΕΝΖΎΜΟΥ G6PD γίνεται να μου δημιουργήσουν προβλήματα αυτά τ συμπληρώματα?
2) Αρκετοί από εσάς θα πείτε "ΦΆΕΙ ΦΆΕΙ ΦΆΕΙ"
το έχω δοκιμάσει παιδεία..και δεν είδα φως.. πήγα σε γιατρούς για τυχόν πρόβλημα αλλά τπτ.. αρκετοί απ αυτοί είπαν για το ότι ο οργανισμός μου κάνει καλές καύσεις..(ότι μ παν σας λέω)
Με Εκτίμηση Τάσος

beefmeup
08-04-12, 14:00
κατ αρχας δεν επιτρεπονται λινκ περαν των χορηγων..
μετα,γραψε μια τι τρως μια τυπικη μερα,κ βλεπουμε απο κει που θα παμε..

LatTez
08-04-12, 14:08
Συγνώμη για το λινκ..
Άσο Άφορα μια συνηθισμένη μέρα
Πρωινό Στις 7
Μακαρόνια
2 φέτες ψωμί και με βούτυρο και μελί κ ένα ποτήρι γάλα
Στις 10
2 τυρόπιτες ή 2 σαντουιξ (πατάτες τυρί ζαμπόν ντομάτα) +2 χυμούς [Αναλόγως τν ορε3η]
Στις ΄1 30
Κανονικό μεσημεριανό
Συνήθως ότι μαγιρευει η μάνα μου..τα οποία είναι συνη8ως ζυμαρικά και κρέας οπως της ζηταω
στις 5
δημητριακα +3 φετες μελι και βουτηρο κ 1 ποτηρη γαλα
στις 9
περιπου ιδιο οτι και το μεσημερι

beefmeup
08-04-12, 14:11
στις 7 το πρωι τρως μακαρονια?:unsure:

μαν οι θερμιδες απο αυτα που γραφεις ειναι αρκετες δεδομενο οτι δεν τρως κ πολυ καθαρα..δλδ 2 τυροπιτες με χυμο μονο ειναι καπου 700 θερμιδες(αναλογα την τυροπιτα κ τον χυμο)
μηπως εχεις πολυ μικρες ποσοτητες?

lonsdale
08-04-12, 14:12
αυτα τα τρως τωρα η αυτα τα ετρωγες πριν και δεν εβαζες?

Keirox
08-04-12, 14:14
Τρώγε ότι τρώς και βάλε και 1-2 ποτήρια πλήρες γάλα σε κάθε γεύμα.. θα πάρεις τα 5-6 κιλά που θέλεις σε κάνα δυο εβδομάδες.

Αν δεν λειτουργήσει αυτό τότε αδερφέ κόψε το γάλα στο μισό και πίνε και 2 Svunt shake την ημέρα http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?18433-Svunt-shake-2000-%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%AF%CE%B4%CE%B5%CF%82

LatTez
08-04-12, 14:14
στις 7 το πρωι τρως μακαρονια?:unsure:

μαν οι θερμιδες απο αυτα που γραφεις ειναι αρκετες δεδομενο οτι δεν τρως κ πολυ καθαρα..δλδ 2 τυροπιτες με χυμο μονο ειναι καπου 700 θερμιδες(αναλογα την τυροπιτα κ τον χυμο)
μηπως εχεις πολυ μικρες ποσοτητες?

οσο αφορα τν τυροπιτα ειναι η κλασικη απ τν φουρνο και χυμος motion
οσο αφορα τις ποσοτητες τι ακριβως εννοεις?

LatTez
08-04-12, 14:15
αυτα τα τρως τωρα η αυτα τα ετρωγες πριν και δεν εβαζες?


αυτα τα τρωω περιπου 3 μηνες..δλδ και πριν και τωρα

LatTez
08-04-12, 14:16
Τρώγε ότι τρώς και βάλε και 1-2 ποτήρια πλήρες γάλα σε κάθε γεύμα.. θα πάρεις τα 5-6 κιλά που θέλεις σε κάνα δυο εβδομάδες.

Αν δεν λειτουργήσει αυτό τότε αδερφέ κόψε το γάλα στο μισό και πίνε και 2 Svunt shake την ημέρα http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?18433-Svunt-shake-2000-%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%AF%CE%B4%CE%B5%CF%82


ευχαριστω για την συμβουλη φιλε !

tolis93
08-04-12, 16:26
παιζει να φταει η ελλειψη ενζυμου γιατι κ ενας φιλος μ ειχε καποια ελλειψη κ τρωει ετσι κ δε παιρνει γραμμαριο. δεν ειμαι ειδικος κ δε ξερω αλλα δες το. αν δεις οτι ακομα κιλα δε βαζεις τι να πω...ο keirox εχει ανεβασει ενα εμπειρο συμπληρωματακι (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?18433-Svunt-shake-2000-%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%AF%CE%B4%CE%B5%CF%82&highlight=svunt) αν δε σ κανει κ αυτο δουλεια ε οκ παω πασο:green:

sifounas1
08-04-12, 18:49
καλησπερα και απο εμενα.........καταρχην καλη επιτυχια στις πανελληνιες .......
θες να βαλεις κιλα.....τρωε καθε 2,5-3 ωρες και αυτο με το γαλα σιγουρα θα σε βοηθησει που σου προτεινε ο keirox........επισης τρωγε και κανενα γιαουρτι πριν κοιμηθεις και γενικοτερα πιστευω πως πρεπει να τρως ποιο μεγαλες ποσοτητες.......επισης τα 5 κιλα που θες τα παιρνεις ανετα[μην ανχωνεσαι για αυτο] αμα αυξησεις τις θερμιδες σου ......αν κανεις τρεξιμο,κολυμπι,ποδοσφαιρο η γενικα αεροβιο περιορισε το για να δεις αν παιρνεις κιλα.....εχω με το που το περιορισα και συνεχισα να τρωω οτι ετρωγα πηρα 2 κιλα σε μια εβδομαδα

LatTez
09-04-12, 12:19
καλησπερα και απο εμενα.........καταρχην καλη επιτυχια στις πανελληνιες .......
θες να βαλεις κιλα.....τρωε καθε 2,5-3 ωρες και αυτο με το γαλα σιγουρα θα σε βοηθησει που σου προτεινε ο keirox........επισης τρωγε και κανενα γιαουρτι πριν κοιμηθεις και γενικοτερα πιστευω πως πρεπει να τρως ποιο μεγαλες ποσοτητες.......επισης τα 5 κιλα που θες τα παιρνεις ανετα[μην ανχωνεσαι για αυτο] αμα αυξησεις τις θερμιδες σου ......αν κανεις τρεξιμο,κολυμπι,ποδοσφαιρο η γενικα αεροβιο περιορισε το για να δεις αν παιρνεις κιλα.....εχω με το που το περιορισα και συνεχισα να τρωω οτι ετρωγα πηρα 2 κιλα σε μια εβδομαδα

Ευχαριστω φιλε μου! θα το δοκιμασω!