PDA

Επιστροφή στο Forum : Διπλη προπονηση - Δοσολογια πρωτεινης



smrodrigo
10-04-12, 01:37
Καλησπερα παιδια.Τον τελευταιο καιρο αρχησα διπλες προπονησεις δλδ.. πρωι κανω βαρυ και απογευμα αεροβια (πυγμαχια) οταν ενοω πρωι ειναι 10-11 και απογευμα απο 5-6 μπορει και 7-8

Η ερωτηση μου ειναι η εξης..Εχω μια πρωτεινη on whey standard και αυτο που κανω μεχρι στιγμης ειναι..

Πρωινο 1 scoop με γαλα μεσα στα cornflakes

Μετα τα βαρυ 1 scoop με νερο

Και μετα την κανονικη προπονηση παλι 1 scoop με νερο..

ειμαι 1,70 68κιλα..
Πιστευεται κανω κατι λαθος?καπια υπερβολη-ισως να κοψω το πρωινο σκουπ?
-Ευχαρηστω..

RAMBO
10-04-12, 01:39
Ειναι σαν να λες θα κοψω το φαγητο,ο μονος λογος για να το κανεις ειναι για οικονομικο θεμα και μπορεις να βαλεις φαγητο

smrodrigo
10-04-12, 01:46
φιλε μην βιαζεσε να απαντησεις..δεν ενοω οτι τρωω μονο αυτα κατα την διαρκεια της μερας,ενοω ετσι παιρνω το συμπληρωμα..γευματα κανω 4-5 την μερα..πλην της πρωτεινης..

RAMBO
10-04-12, 01:47
Kαταλαβα τι θες να πεις,η απαντηση μου ειναι η ιδια;)

smrodrigo
10-04-12, 01:49
Οκ τοτε απλα δεν με βοηθας..να συνεχησω τα συμπληρωματα μονο μετα τις προπονησεις και να κοψω το πρωινο ή οχι?

Devil
10-04-12, 02:31
Οκ τοτε απλα δεν με βοηθας..να συνεχησω τα συμπληρωματα μονο μετα τις προπονησεις και να κοψω το πρωινο ή οχι?

μαν τι νομιζεις οτι παιρνεις? δεν ειναι ΑΑΣ πρωτεινη ειναι.... τι λαθος να κανεις δλδ?

καταρχην ποιος απο μας να ξερει αν αυτο που κανεις ειναι λαθος η' σωστο? εχεις ποσταρει διατροφη η' τα συνολικα γρ πρωτεινης που παιρνεις.... οχι... τοτε δεν μπορουμε να σου δωσουμε και απαντηση...

και εν τελη.... αν ετρωγες 200γρ κοτοπουλο η' αν επαιρνες 50γρ πρωτεινη σε σκονη ξερεις ποια θα ηταν η διαφορα? ΚΑΜΙΑ...

το λενε συμπληρωμα πρωτεινης.... για καποιο λογο... ποιο? σε βοηθαει να συμπληρωνεις πρωτεινη στη διατροφη σου.... γιατι αν θες να παιρνεις 200γρ πρωτεινης συνολικα.... και απο τις τροφες μπορεις να παιρνεις τα 100γρ... τοτε τα αλλα 100γρ τα βαζεις απο το συμπληρωμα...

αυτα...