PDA

Επιστροφή στο Forum : Απαραίτητα συμπληρώματα..



xgiwrgos
15-04-12, 02:01
Λοιπον είμαι 22 χρονών και γυμνάζομαι γύρω στον ένα χρόνο, αυτό το διάστημα ακολουθώ υποθερμιδική διατροφή.Τα συμπληρώματα που παίρνω είναι μια PHD Pharma Whey ht+ και μια πολυβιταμίνη.
Κρίνετε απαραίτητο κάποιο άλλο συμπλήρωμα? (πχ. vit c/d/e επιπλέον, testo booster, zma, γλουταμίνη, αργινίνη, bcaa κλπ.... )



ευχαριστώ παιδία

sobral
15-04-12, 14:14
Λοιπον είμαι 22 χρονών και γυμνάζομαι γύρω στον ένα χρόνο, αυτό το διάστημα ακολουθώ υποθερμιδική διατροφή.Τα συμπληρώματα που παίρνω είναι μια PHD Pharma Whey ht+ και μια πολυβιταμίνη.
Κρίνετε απαραίτητο κάποιο άλλο συμπλήρωμα? (πχ. vit c/d/e επιπλέον, testo booster, zma, γλουταμίνη, αργινίνη, bcaa κλπ.... )



ευχαριστώ παιδία

Κατ' αρχήν χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη. Πάμε τώρα στα δικά μας. Με υποθερμιδική και αερόβια τα αποτελέσματα είναι σχεδόν σίγουρα ότι θα έρθουν. Πες μας ποια πολυβιταμίνη παίρνεις να δούμε εαν καλύπτεσαι σε αυτό τον τομέα. zma, αργινίνη δεν δουλεύουν βάση ερευνών. Για την γλουταμίνη οι γνώμες διίστανται. Τα test boosters θέλουν ψάξιμο αλλά στην ηλικία των 22 δεν νομίζω να κάνουν τίποτα ακόμη. Εγώ σε υποθερμιδική θα έβαζα bcaa κ επιπλέον vit C αλλά αυτό εξαρτάται από την πολυβιταμίνη που παίρνεις γιατί μπορεί και να σε καλύπτει. Αυτά μόνο.

vaggan
15-04-12, 14:38
Λοιπον είμαι 22 χρονών και γυμνάζομαι γύρω στον ένα χρόνο, αυτό το διάστημα ακολουθώ υποθερμιδική διατροφή.Τα συμπληρώματα που παίρνω είναι μια PHD Pharma Whey ht+ και μια πολυβιταμίνη.
Κρίνετε απαραίτητο κάποιο άλλο συμπλήρωμα? (πχ. vit c/d/e επιπλέον, testo booster, zma, γλουταμίνη, αργινίνη, bcaa κλπ.... )



ευχαριστώ παιδίαγια εμενα προς το παρον εισαι οκ

Lao
15-04-12, 16:05
Λοιπον είμαι 22 χρονών και γυμνάζομαι γύρω στον ένα χρόνο, αυτό το διάστημα ακολουθώ υποθερμιδική διατροφή.Τα συμπληρώματα που παίρνω είναι μια PHD Pharma Whey ht+ και μια πολυβιταμίνη.
Κρίνετε απαραίτητο κάποιο άλλο συμπλήρωμα? (πχ. vit c/d/e επιπλέον, testo booster, zma, γλουταμίνη, αργινίνη, bcaa κλπ.... )



ευχαριστώ παιδία

Ένα συμπλήρωμα Ω3 θέλεις επιπλέον.

Προαιρετικά, βάζεις και καμιά κρεατίνη.

xgiwrgos
15-04-12, 18:26
Η πολυβιταμίνη είναι μια FA multivitamin για την οποία που είναι ολίγον άγνωστη είχα ανοίξει και θρεντ http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?20295-MultiVitamin-AM-PM-Formula-%28FA-Engineered-Nutrition%29&p=550450#post550450 ..

η πρωτείνη όπως είχα αναφέρει είναι η PHD Pharma whey ht+ την οποία μου την προτείναν για καλή και σε καλή τιμή μπορώ να πω..
43245 43246
43244

xgiwrgos
16-04-12, 13:13
Ένα συμπλήρωμα Ω3 θέλεις επιπλέον.

Προαιρετικά, βάζεις και καμιά κρεατίνη.


Να σου πω την αλήθεια και εγώ το σκεφτόμουν για Ω3 γιατί το πολύ πολύ τρώω κανέναν τονο την εβδομάδα από ψαρια..

Κρεατίνη για ποιον λόγο την προτείνεις? Για το boost που θα μου δώσει στα βάρη ή για κάποιο άλλο λόγο?

Lao
16-04-12, 14:15
Να σου πω την αλήθεια και εγώ το σκεφτόμουν για Ω3 γιατί το πολύ πολύ τρώω κανέναν τονο την εβδομάδα από ψαρια..

Κρεατίνη για ποιον λόγο την προτείνεις? Για το boost που θα μου δώσει στα βάρη ή για κάποιο άλλο λόγο?

Ναι, δεν καλύπτεσαι από Ω3 έτσι. Καλύτερα πάρε κάποιο. PM me αν θες λεπτομέρειες.

Την κρεατίνη στην πρότεινα γιατί είναι ένα καλό εργαλείο που θα σε βοηθήσει να κάνεις πιο καλές προπονήσεις.;)