PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι πρωτείνη να πάρω για να χάσω το λίπος αλλά όχι απο τους μύες?



Newcome
18-04-12, 11:53
Καλημέρα παιδιά. Θα ήθελα την γνώμη σας σαν πιο ειδικοί που είστε για τημ αγορά συμπληρώματος.
Όπως λέει και η επικεφαλίδα θα ήθελα να μου προτείνετε ενα συμπλήρωμα για κάψω το λίπος αλλά να μην χάσω απο μύες. Είμαι 1.83 98kg και κάνω γυμναστική εδω και ενα μήνα περίπου. Έχω τα κλασικά παχάκια στην κοιλία, το γνωστό σωσίβιο αλλά και στο στήθος μου λίγο παραπάνω. Γενικά τα κοιλά τα έχω ομοιόμορφα και δεν θέλω να χάσω τον όγκο μου αλλα το λίπος που έχω να το κανω μύες (Γινεται αυτό?). Γιαυτο θα ήθελα να μου προτείνετε ενα συμπλήρωμα αν υπάρχει, και αν όχι τι θεωρείται καλό για να πάρω γιατι εγώ είμαι τελείως άσχετος με αυτά!

Ευχαριστώ προκαταβολικά!:green:

beefmeup
18-04-12, 12:17
παρε μια απλη πρωτεινη χωρις υ/ες..
αλλα οπως κ να χει δεν θα ειναι αυτη που θα σε βοηθησει να καψεις λιπος αν το ρωτας ετσι..
κανε μια βολτα στις ενοτητες διατροφη κ αεροβια για να δεις λιγο τι πραγματικα θα σε βοηθησει..

xgiwrgos
18-04-12, 13:15
Είναι πολύ απλό να χάσεις λίπος..το να βάλεις μυικό ιστό είναι το δύσκολο ! ! !
Λοιπόν με 3 κινήσεις μόνο θα χάσεις το λίπος που θέλεις με την μικρότερη απώλεια μυικού ιστού που θα μπορούσες να έχεις.

1ον: Βρίσκεις τις θερμίδες συντήρησής σου (βλέπε http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?4298-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CE%B1-%CE%A5%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%85-BMR-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%B9%CE%B4%CF%89%CE%BD) οι οποίες πρέπει να αποτελούντε από 35% πρωτείνες 50% υδατάνθρακες και 15% καλά λιπαρά.Ακολουθείς αυτό το πλάνο για 2 μήνες ακόμα και αφού τώρα ξεκίνησες θα παίρνεις μυικό ιστό και θα κάνεις λίπος ταυτόχρονα.Μετά από 2 μήνες χαμηλώνεις τις θερμίδες πρόσληψής σου από τους υδατάνθρακες την πρώτη εβδομάδα κατά 200 θερμίδες και την δέυτερη εβδομάδα άλλες 300 και ακολουθείς αυτό το πλανο.
2ον: Κάνεις 6 γέυματα την ημέρα και μετά το 4ο γέυμα καθόλου υδατάνθρακα (εκτός απο κανένα γιαουρτάκι πριν κοιμηθείς) tip:το πρωί και μετά την προπόνηση καθαρή πρωτείνη
3ον: Δώσε πιο πολυ βάση στα βάρη επειδή όσους πιο πολλούς μυς έχεις το σώμα σου τόσο πιο πολυ λίπος καίει από μόνο του , καλό θα ήταν να έκανες βάρη και μετά να έκανες και 20-30 λεπτά αερόβια.

Εάν ακολουθήσεις αυτά τα 3 βήματα θα φτάσεις στο επιθυμητό αποτέλεσμα όσο πιο γρήγορα μπορείς.

Επίσης μπορείς να ψάξεις στο γοογλε για ιστοσελίδες με τις περιεκτικότητες των τροφών σε πρωτείνες/υδατάνθρακες/λίπη

Newcome
20-04-12, 16:16
Κάθε μέρα μετά απο τα βάρη κάνω ενα μισάωρο διάδρομο και μετά κοιλιακούς. Με την διατροφή μου προσέχω πάρα πολύ τελευταία, βέβαια όσο το επιτρέπουν και τα οικονομικά μου διότι είμαι και άνεργος. Ήθελα αν μπορούσε κάποιος να μου προτείνει μια συγκεκριμένη μάρκα συμπληρώματος
που θα με βοηθούσε. Διάβασα αντίστοιχα τόπικ αλλά άκρη δεν έβγαλα. Ευχαριστώ για τις συμβουλές.

BlooDdeaD_MefiSt
20-04-12, 16:35
Κάθε μέρα μετά απο τα βάρη κάνω ενα μισάωρο διάδρομο και μετά κοιλιακούς. Με την διατροφή μου προσέχω πάρα πολύ τελευταία, βέβαια όσο το επιτρέπουν και τα οικονομικά μου διότι είμαι και άνεργος. Ήθελα αν μπορούσε κάποιος να μου προτείνει μια συγκεκριμένη μάρκα συμπληρώματος
που θα με βοηθούσε. Διάβασα αντίστοιχα τόπικ αλλά άκρη δεν έβγαλα. Ευχαριστώ για τις συμβουλές.

Να σου προτείνουμε μάρκα για τι συμπλήρωμα? Whey? Για whey δες της Optimum και της Reflex, αρκετά καλές και οι δύο.

xgiwrgos
20-04-12, 16:49
Κάθε μέρα μετά απο τα βάρη κάνω ενα μισάωρο διάδρομο και μετά κοιλιακούς. Με την διατροφή μου προσέχω πάρα πολύ τελευταία, βέβαια όσο το επιτρέπουν και τα οικονομικά μου διότι είμαι και άνεργος. Ήθελα αν μπορούσε κάποιος να μου προτείνει μια συγκεκριμένη μάρκα συμπληρώματος
που θα με βοηθούσε. Διάβασα αντίστοιχα τόπικ αλλά άκρη δεν έβγαλα. Ευχαριστώ για τις συμβουλές.

Εγω θα σου έλεγα την Whey Shake της Syntrax, την χρησιμοποιώ και εγώ και είναι πολυ καλή απο συστατικά και με τέλεια γέυση και διαλυτότητα, την έχει και το e-shop του φόρουμ σε πολύ καλή τιμή.