PDA

Επιστροφή στο Forum : Επιλογή Testo booster



xgiwrgos
20-04-12, 15:02
Λοιπόν έκανα εξετάσεις και βγήκαν όλες καλά εκτός από την αρκετά πεσμένη τεστοστερόνη που μου είπε ο γιατρός οτι είναι και αφύσικο για την ηλικία μου που είναι 24 (και δεν έχω κάνει χρήση από στεροειδή, τα οποία σταματάνε την παραγωγή ενδογενούς τεστοστερόνης). Το αίτιο βρίσκεται κατά την γνώμη μου στο τρομερό στρες και άγχος για την υγεία ενος συγγενικού μου προσώπου που είχα για 5 μήνες σαν αποτέλεσμα την απομακρυνση μου από το γυμναστήριο και την σωστή διατροφή(το μόνο καλό βέβαια σε αυτή την ιστορία είναι που έκοψα το τσιγάρο εδώ και 5 μήνες). Εδώ και 3 μήνες όμως έχω ξεκινήσει και πάλι δυναμικά το gym και την διατροφή.

Το θέμα μας λοιπόν για την αύξηση της τεστοτερόνης, εκτός από την καθημερινή άσκηση με τα βάρη, την σωστή διατροφή και ακολουθώντας το άρθρο το Αsdf (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?2711-%CE%94%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%B1%CF%8D%CE%BE%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B5%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B5%CF%81%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82) , τι συμπλήρωμα θα μπορούσε να με βοηθήσει? Σαν No1 σε effectiveness έχω ακούσει/διαβάσει το D-aspartic acid. Τι λέτε?

sofos
20-04-12, 16:01
ενα καλο τεστο μπουστερ ειναι το core test,εχει καλα συστατικα και ειναι σε σχετικα καλη τιμη,παρε αυτο και μετα απο ενα μηνα ξανα κανε εξετασεις....αν εχεις επιπλεον λεφτα μπορεις να βαλεις και triazole,activate extreme...

Devil
20-04-12, 17:26
για ποσο χαμηλα μιλαμε?

εγω θα σου ελεγα να χασεις βαρος αρχικα.... και μετα να ξανακανεις αιματολογικες....;)

xgiwrgos
20-04-12, 17:28
για ποσο χαμηλα μιλαμε?

εγω θα σου ελεγα να χασεις βαρος αρχικα.... και μετα να ξανακανεις αιματολογικες....;)

Δεν έχω τις εξετάσεις στα χέρια μου..τις έχει ο γιατρός επειδή είναι και συγγενής. Αλλά μου είπε είναι 30% κάτω από το νορμάλ για μένα.

Devil
20-04-12, 17:42
Δεν έχω τις εξετάσεις στα χέρια μου..τις έχει ο γιατρός επειδή είναι και συγγενής. Αλλά μου είπε είναι 30% κάτω από το νορμάλ για μένα.

μαν το ''νορμαλ για μενα'' δεν παει να πει τιποτα....

ειναι μεσα στα ορια η' οχι? ρωτα ποια ειναι τα νουμερα.....

xgiwrgos
20-04-12, 19:20
μαν το ''νορμαλ για μενα'' δεν παει να πει τιποτα....

ειναι μεσα στα ορια η' οχι? ρωτα ποια ειναι τα νουμερα.....

Λοιπόν μόλις μίλησα μαζί με τον γιατρό στο τηλ και μου είπε οτι ο δείκτης είναι 412.. τώρα δεν ξέρω αυτό τι σημαίνει.

τα φώτα σας..

Galthazar
20-04-12, 19:31
στους αντρες νομιζω το φυσιολογικο ειναι 250 – 750

xgiwrgos
20-04-12, 19:35
στους αντρες νομιζω το φυσιολογικο ειναι 250 – 750

δεν καταλαβαίνω τότε γιατί να πει οτι δεν είναι φυσιολογικό? την προηγούμενη φορά που έκανα εξετάσεις, δλδ το καλοκαίρι μου είπε ότι είχα 669

Keirox
20-04-12, 19:40
δεν καταλαβαίνω τότε γιατί να πει οτι δεν είναι φυσιολογικό? την προηγούμενη φορά που έκανα εξετάσεις, δλδ το καλοκαίρι μου είπε ότι είχα 669

Μια χαρά είσαι. Μπορεί να είχες πεσμένη τεστοστερόνη για 1500 λόγους την στιγμή μου έκανες εξετάσεις.

s0k0s
20-04-12, 19:53
Γιατροι να σου τυχουν :jason:

COBRA_STYLE
20-04-12, 21:05
δεν καταλαβαίνω τότε γιατί να πει οτι δεν είναι φυσιολογικό? την προηγούμενη φορά που έκανα εξετάσεις, δλδ το καλοκαίρι μου είπε ότι είχα 669

εχει μια βαση το οτι ειχες περισσοτερη τεστο το καλοκαιρι,λογω αυξημενης βιταμινης D στο αιμα σου απο την ηλιακη ακτινοβολια.Τωρα δεν ξερω αν δικαιολογειται τετοια μειωση.

vaggan
20-04-12, 21:10
Λοιπόν έκανα εξετάσεις και βγήκαν όλες καλά εκτός από την αρκετά πεσμένη τεστοστερόνη που μου είπε ο γιατρός οτι είναι και αφύσικο για την ηλικία μου που είναι 24 (και δεν έχω κάνει χρήση από στεροειδή, τα οποία σταματάνε την παραγωγή ενδογενούς τεστοστερόνης). Το αίτιο βρίσκεται κατά την γνώμη μου στο τρομερό στρες και άγχος για την υγεία ενος συγγενικού μου προσώπου που είχα για 5 μήνες σαν αποτέλεσμα την απομακρυνση μου από το γυμναστήριο και την σωστή διατροφή(το μόνο καλό βέβαια σε αυτή την ιστορία είναι που έκοψα το τσιγάρο εδώ και 5 μήνες). Εδώ και 3 μήνες όμως έχω ξεκινήσει και πάλι δυναμικά το gym και την διατροφή.

Το θέμα μας λοιπόν για την αύξηση της τεστοτερόνης, εκτός από την καθημερινή άσκηση με τα βάρη, την σωστή διατροφή και ακολουθώντας το άρθρο το Αsdf (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?2711-%CE%94%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%B1%CF%8D%CE%BE%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B5%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B5%CF%81%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82) , τι συμπλήρωμα θα μπορούσε να με βοηθήσει? Σαν No1 σε effectiveness έχω ακούσει/διαβάσει το D-aspartic acid. Τι λέτε?τα τεστο μπουστερ ειναι πεταμενα λεφτα αν οντως εχεις προβλημα ελα σε συννενοηση με το γιατρο σου να σου δωσει συνταγη για ενεσιμη τεστο απο φαρμακειο

COBRA_STYLE
20-04-12, 21:16
Τι λες τωρα ρε vaggan?Δεν εχει καμια δουλεια το TRT σε τετοια φαση.Το παιδι ειναι μεσα στα ορια.Ανετα ανεβαζει την τεστο του αν θελει με ενα καλο testbooster+extra D3+καποιο καλο ΑΙ.Δε θες κατι αλλο σε τετοια περιπτωση.

beefmeup
20-04-12, 22:18
εγω θα σου ελεγα να χασεις βαρος αρχικα....

+1
φιλε αν εχεις περιτο βαρος πανω σου να ξερεις οτι το λιπος σου ριχνει την τεστο..
ουτε μποστερ θες,ουτε τπτ..διατροφουλα κανε κ γυμναστικη να χασεις λιγο..

sobral
20-04-12, 23:03
Τι λες τωρα ρε vaggan?Δεν εχει καμια δουλεια το TRT σε τετοια φαση.Το παιδι ειναι μεσα στα ορια.Ανετα ανεβαζει την τεστο του αν θελει με ενα καλο testbooster+extra D3+καποιο καλο ΑΙ.Δε θες κατι αλλο σε τετοια περιπτωση.

+1 από μένα. Απορώ με μερικούς όμως....αν πραγματικά γνωρίζουν τι κάνει η ΤRT, πόσο εύκολα την ακολουθείς κ μετ' έπειτα τι χρειάζεσαι. ΠΩΣ είναι δυνατόν να προτείνεις σε κάποιον να μπει σε TRT έτσι εύκολα ρε vaggan?!:thumbdown: οκ λες να πάει σε γιατρό αλλά δεν θα έπρεπε καν να το αναφέρεις δεν είναι τραγικές οι τιμές. δεν παίζουνε με αυτά. φιλικά.

xgiwrgos
21-04-12, 02:13
Και εγώ πιστέυω ότι δεν θα ήταν καλό να πάω για TRT. Οπότε λέτε για κάποιο test booster+d3 και κάποιο ΑΙ?

Devil
21-04-12, 03:13
Λοιπόν μόλις μίλησα μαζί με τον γιατρό στο τηλ και μου είπε οτι ο δείκτης είναι 412.. τώρα δεν ξέρω αυτό τι σημαίνει.

τα φώτα σας..

δεν ειναι χαμηλα μαν... μια χαρα στα ορια ειναι....


δεν καταλαβαίνω τότε γιατί να πει οτι δεν είναι φυσιολογικό? την προηγούμενη φορά που έκανα εξετάσεις, δλδ το καλοκαίρι μου είπε ότι είχα 669

βασικα μου φαινετε λιγο δυσκολο γιατρος να σου κανει εξετασεις ορμονολογιες 2 φορες σε λιγοτερο απο ενα χρονο.... εκτος αν ψαχνει κατι?


Και εγώ πιστέυω ότι δεν θα ήταν καλό να πάω για TRT. Οπότε λέτε για κάποιο test booster+d3 και κάποιο ΑΙ?

και πες οτι τα πηρες.... τι περιμενεις να δεις?

COBRA_STYLE
21-04-12, 12:29
Διαφορά στα χαρτιά σιγουρα:green:

average_joe
21-04-12, 16:50
εγω θα σου ελεγα να χασεις βαρος αρχικα.... και μετα να ξανακανεις αιματολογικες....;)

αυτο.

εξαλλου. εισαι 24 και λενε οτι αυτα τα συμπληρωματα περαν του οτι η αυξηση ειναι προσωρινη ειναι για παραπανω ηλικιες.
επιοσης την προηγουμενη φορα που εκνες εξετασεις ποσα κιλα ησουν?
ωραιος με το τσιγαρο παντως :thumbup:

xgiwrgos
21-04-12, 22:10
αυτο.

εξαλλου. εισαι 24 και λενε οτι αυτα τα συμπληρωματα περαν του οτι η αυξηση ειναι προσωρινη ειναι για παραπανω ηλικιες.
επιοσης την προηγουμενη φορα που εκνες εξετασεις ποσα κιλα ησουν?
ωραιος με το τσιγαρο παντως :thumbup:

να σε καλα.. να ξερες πόσο πιο ωραία νιώθω τώρα χωρίς το τσιγάρο.. κάπνιζα 8 χρόνια σχεδόν αλλα είπα τερμα.
τεσπα στις προηγούμενες εξετάσεις ήμουν γύρο στα 82 και σε αυτές ήμουν 92+ ..

Devil
21-04-12, 22:15
να σε καλα.. να ξερες πόσο πιο ωραία νιώθω τώρα χωρίς το τσιγάρο.. κάπνιζα 8 χρόνια σχεδόν αλλα είπα τερμα.
τεσπα στις προηγούμενες εξετάσεις ήμουν γύρο στα 82 και σε αυτές ήμουν 92+ ..

δεν ξερω σου λεει κατι αυτο?

xgiwrgos
21-04-12, 22:51
δεν ξερω σου λεει κατι αυτο?

Δικαιολογεί τέτοια πτώση?

Devil
21-04-12, 23:36
Δικαιολογεί τέτοια πτώση?

χασε ενα 10κιλο και θα το μαθεις...;)

aepiskeptis
21-04-12, 23:55
αδερφε υπαρχουν 2 τεστ βοοστερς!

το 1ο λεγεται νηστεια,
γρηγορα κ ευκολα νηστεια
καθε εβδομαδα 24 ωρες νηστεια δλδ σταματας να τρως τεταρτη στις 20.00 και ξανατρως πεμπτη στις 20.00, φροντισε την πεμπτη να εισαι αρκετα δραστηριος και να πιεις κανα 2 καφεδες και αρκετο νερο.

το 2ο λεγεται χοληστερινη...

την Πεμπτη στις 20.00 θα σπασεις τη νηστεια με 3-4 αυγα ολοκληρα, προσεξε να μην σπασεις τον κροκο κατα το μαγειρεμα δλδ ή καν τα ματια ή βραστα (εμενα μαρεσουν οι κροκοι ματια και τα ασπραδια περα δωθε aka scrambled, τηγανισε τα σε κοκονατ οιλ ή φρεσκο βουτυρο), κατα τις 22.30 μια μπριζολα μοσχαρισια ψητη ή σε τηγανι με λιγο φρεσκο βουτυρο

οχι σαλατες, όχι παπατες κτλ συνοδευτικα.

επισης καλη ιδεα ειναι η μαυρη σοκολατα οσο πιο μαυρη τοσο το καλυτερο

xgiwrgos
26-04-12, 01:24
Λοιπόν πήγα και ξαναέκανα εξετάσεις για τέστο και ο δείκτης αυτήν την φορά είναι 319. Δεν μίλησα ακόμα με τον γιατρό.. ποια είναι η γνώμη σας?Θα δουλέψει κάποιο τέστο μπούστερ..??

Devil
26-04-12, 01:28
Λοιπόν πήγα και ξαναέκανα εξετάσεις για τέστο και ο δείκτης αυτήν την φορά είναι 319. Δεν μίλησα ακόμα με τον γιατρό.. ποια είναι η γνώμη σας?Θα δουλέψει κάποιο τέστο μπούστερ..??

μαν.... απο πανω σου ειπα να χασεις βαρος.... απο οτι φαινετε εσυ θα ριξεις την τεστο κατω απο το 0 σε λιγο μονο και μονο για να παρεις τεστπουστερ....

οποτε για να τελειωνει το θεμα..... τσεκαρε το thread με το DAA....;)

xgiwrgos
26-04-12, 01:55
Το ξέρω για τα κιλά έτσι και αλλιώς είμαι σε υποθερμιδική και χάνω.. θα τσεκάρω daa.. thx παντως μαν

Eddie
26-04-12, 02:00
εγω θα σου ελεγα να χασεις βαρος αρχικα.... και μετα να ξανακανεις αιματολογικες....;)


+1
φιλε αν εχεις περιτο βαρος πανω σου να ξερεις οτι το λιπος σου ριχνει την τεστο..
ουτε μποστερ θες,ουτε τπτ..διατροφουλα κανε κ γυμναστικη να χασεις λιγο..


Δικαιολογεί τέτοια πτώση?


χασε ενα 10κιλο και θα το μαθεις...;)

:shock::shock::shock::shock:


Ωραια,αυτο χρειαζομουν για να χασω τα ρημαδοκιλα που εβαλα το χειμωνα,που δεν ειναι και καθολου λιγα..

Μια συμπληρωματικη ερωτηση πανω σ αυτο που λεει ο διονυσης..δεδομενου οτι οταν βαζεις/εχεις αρκετο λιπος πεφτει η τεστο,προφανως μειωνεται και η λιμπιντο..σωστα? :unsure:

Devil
26-04-12, 02:13
:shock::shock::shock::shock:


Ωραια,αυτο χρειαζομουν για να χασω τα ρημαδοκιλα που εβαλα το χειμωνα,που δεν ειναι και καθολου λιγα..

Μια συμπληρωματικη ερωτηση πανω σ αυτο που λεει ο διονυσης..δεδομενου οτι οταν βαζεις/εχεις αρκετο λιπος πεφτει η τεστο,προφανως μειωνεται και η λιμπιντο..σωστα? :unsure:

για το πρωτο σκελος χαιρομαι...:green: για το δευτερο με κοκκινα καθολου....:spank:

δεν εχει να κανει και τοσο... και τα οιστρογονα παιζουν ρολο.... λογικα η αναλογια πρεπει να παιζει μεγαλητερο ρολο (αλλα δεν το λεω με σιγουρια...)

Eddie
26-04-12, 02:29
δεν εχει να κανει και τοσο... και τα οιστρογονα παιζουν ρολο.... λογικα η αναλογια πρεπει να παιζει μεγαλητερο ρολο (αλλα δεν το λεω με σιγουρια...)

Α ναι?Κριμα...ε τοτε δε τα χανω!!! :weights:



χαχα,οκ φιλος..tnx για το ινφο :clap:

s0k0s
18-06-13, 20:42
Γεια χαρα, θα ηθελα μια βοηθεια στις δοσολογιες.
Εχω τα εξης.

Τριμπουλους:
69427

D-Aspartic Acid:
69428

Triazole
69429