PDA

Επιστροφή στο Forum : COMPLETE 8 (WARRIOR LAB) VS MYOFUSION (GASPARI)



Sofo007
22-04-12, 18:42
Επειδή μόλις άρχισα πάλι να προσέχω διατροφή και πρέπει να αρχίσω να παίρνω και πάλι πρωτείνη αποφάσισα να κάνω μια μικρή έρευνα πάνω στο θέμα. Κατέληξα σε αυτές τις 2 αλλά δε ξέρω ποια να προτιμήσω. Δεκτές όλες οι συμβουλές... Η warrior lab βγαίνει στα 75ευρώ ενώ η gaspari στα 57ευρώ.

MYOFUSION (GASPARI) - COMPLETE 8 (WARRIOR LAB)
43615 - 43613
43616 - complete 843614

beefmeup
22-04-12, 18:43
παρε την φτηνοτερη..

koukoutsaki
22-04-12, 18:56
Δεν ξερω τι ακριβως ζητας αλλα εγω προσωπικα που ειμαι και ιδιοτροπη με τις γευσεις δεν αλλαζω τη myofusion με καμια...την αλλη την εχω δοκιμασει σε δειγμα και να μην πω καλυτερα...:^^:
Αν μπορεσεις δοκιμασε δειγμα πρωτα πριν αγορασεις

Sofo007
22-04-12, 19:12
Την Myofusion την έχω δοκιμάσει από έναν ξαδερφό μου που την έχει και ήταν ικανοποιητικότατη μπορώ να πώ. Ακόμη και με νερό (πριν έπαιρνα μια nitrowhey φράουλα και με το νερό ήταν αίσχος και έβαζα γάλα αναγκαστικά), τώρα για δείγμα από την άλλη δε μπορώ να βρώ, απλά είχα ακούσει ότι η warrior lab έχει καλά προιόντα, για αυτό την έβαλα σε σύγκριση. Μάλλον για την Myo θα πάω....

Α! Και αυτό που ζητάω είναι γράμμωση. Όχι για fitness, απλά να δείξει ωραία το σώμα μου.

Dimitrios
22-04-12, 19:37
Την Myofusion την έχω δοκιμάσει από έναν ξαδερφό μου που την έχει και ήταν ικανοποιητικότατη μπορώ να πώ. Ακόμη και με νερό (πριν έπαιρνα μια nitrowhey φράουλα και με το νερό ήταν αίσχος και έβαζα γάλα αναγκαστικά), τώρα για δείγμα από την άλλη δε μπορώ να βρώ, απλά είχα ακούσει ότι η warrior lab έχει καλά προιόντα, για αυτό την έβαλα σε σύγκριση. Μάλλον για την Myo θα πάω....

Α! Και αυτό που ζητάω είναι γράμμωση. Όχι για fitness, απλά να δείξει ωραία το σώμα μου.

Kαλά τις τιμές από τα extreme δεν θα μπω καν στη διαδικασία να τις σχολιάσω...
Για εμένα πάρε τη Myofusion...

billys15
22-04-12, 19:58
Αρχικα,η τιμη της warrior ειναι για γελια.Δεν ειναι δυνατον να ειναι αγνωστη μαρκα,ειδικα σε σχεση με την Gaspari,κι ομως η Gaspari ειναι ΠΟΛΥ φθηνοτερη απο αυτην.Μετα,η τυπικη δοση ειναι καπου στα 35γρ σκονης,οποτε πρωτεϊνη-υδατανθρακες βγαινουν ιδια.

Sofo007
22-04-12, 20:13
Kαλά τις τιμές από τα extreme δεν θα μπω καν στη διαδικασία να τις σχολιάσω...
Για εμένα πάρε τη Myofusion...

Ξέρεις κανένα κατάστημα που να την έχει φθηνότερα(Myofusion)?

Dimitrios
22-04-12, 20:15
Αρχικα,η τιμη της warrior ειναι για γελια.Δεν ειναι δυνατον να ειναι αγνωστη μαρκα,ειδικα σε σχεση με την Gaspari,κι ομως η Gaspari ειναι ΠΟΛΥ φθηνοτερη απο αυτην.Μετα,η τυπικη δοση ειναι καπου στα 35γρ σκονης,οποτε πρωτεϊνη-υδατανθρακες βγαινουν ιδια.

Ε για όλους αυτούς τους λόγους + ότι η Myo έχει αντικειμενικά από τις καλύτερες γεύσεις ας πάρει ο φίλος την Myo.
Aν και για εμένα καλύτερα να πάρει μια απλή whey.
Τέσπα του προτείνω μπανάνα που τα σπάει.;)

Sofo007
22-04-12, 20:42
Aν και για εμένα καλύτερα να πάρει μια απλή whey.
Τέσπα του προτείνω μπανάνα που τα σπάει.;)

Αν λες αυτήν εδώ(μπανάνα-φράουλα), την έπαιρνα πριν. Ακόμη έχει λίγη μέσα στο κουτί, αλλά το κακό είναι πως δεν μπορώ να την πάρω με νερό γιατί η γεύση της γίνεται άθλια! Με γάλα 1,5% από την άλλη είναι άπαιχτη! Για αυτό θέλω να πάρω μια άλλη που να πίνεται με νερό γιατί στις 22:00 που τελειώνω την προπόνηση δε μπορώ να πίνω μισό λίτρο γάλα και μετά από μισή ώρα να τρώω το ψητό με τη σαλάτα! Και μετά μια ώρα ύπνο? Πολύ δεν είναι???

billys15
23-04-12, 04:43
Πρεπει να μπερδευεσαι καπου.Η myofusion δεν εχει μπανανα-φραουλα.Εχει ή μπανανα ή φραουλα.:) Επισης,το τελευταιο που λες,ναι ειναι πολυ αν παιρνεις καπου στο 30αρι στις 10 και 10μιση παιρνεις αλλα 30-40γρ πρωτεϊνης.Ασε που μια απλη whey δεν απορροφαται σε μιση ωρα,φαντασου η myo που εχει και πολλες πηγες.

mpotsikas
25-05-12, 22:34
παιδια θελω ψυχολογικη υποστηριξη.σημερα για αλλου ξεκινησα και αλλου κατεληξα.πηγαινα για μια whey η μια πολλαπλων πηγων και τελικα ο τυπας απο τα x-treme με εψησε να παρω την way complete 8 της warriorlab.με το που την πηρα ηρθα σπιτι και μπηκα στο forum αυτο αλλα και αλλου και ολοι την εθαβαν σαν ποιοτητα και σαν μαρκα.εγω ηδη επερνα τρεισ μηνες απο την ιδια εταιρια την whey της και ηταν οκ σε ολα αλλα ηθελα περισσοτερα αμινοξεα και πολλαπλων πηγων αυτη την φορα.και για να καταληξω.θελω αν την εχει δοκιμασει κανεισ η αν ξερει κανεισ να μου πει την γνωμη του...

Tasos Green
25-05-12, 22:39
xaxaxa ειναι κορυφαίοι τελικα στα xtreme!:bowdown::bowdown:

panakos
25-05-12, 22:45
Φιλε μου Πρέπει να είσαι σίγουρος για το τι θες να ψωνισεις!!αυτοι οι πωλητές σου πουλάνε ότι προωθούν για μεγαλύτερο κέρδος...
Δεν πειράζει αφου την αγοράσες καταναλώσε την μην παει και χαμένη!!
Την άλλη φορά πήγαινε και πες τους απλα τι θες εσυ χωρις να τους αφήσεις περιθώριο να σου προτείνουν!

Tasos Green
25-05-12, 22:51
^^+1

Τωρα αφου την πήρες έληξε το θεμα θα την καταναλώσεις... απο τα συστατικά της μια χαρα φαίνεται. μην το ψαχνεις παρα περα.. :green:

mpotsikas
25-05-12, 23:00
ναι την πατησα...και εννοειται οτι θα την καταναλωσω.δεν υπαρχει κι χρημα για να το παιζουμε και ανετοι.παλι καλα να λεω που ο τυπας μου εδωσε απο το τετρακιλο πακετο που την πουλανε δυο σακουλες του κιλου και αντι για 74 ευρω πληρωσα μονο 60 (αν μπορει κανεισ να πει μονο 60 και παλι πολλα ειναι)αλλα ναι το εμαθα το μαθημα μου δεν την ξαναπαταω (ελπιζω..) σας ευχαριστω παιδια!