PDA

Επιστροφή στο Forum : Πελματογραφημα



SpikeAman
23-04-12, 18:21
Ανοιξα καινούργιο Θεμα αφου απ' οτι ειδα δεν υπαρχει καπου! Η σωστη σταση του σωματος ειναι αυτονοητο οτι παιζει ρολο στην γυμναστικη κατα την γνωμη μου και γι αυτο σκεφτομαι να παω να κανω καποιο πελματογραφημα για μη τυχον καποιο προβλημα με την σταση μου κατα τις ασκησεις. Δινουν ειδικους πατους μετα για να διορθωθει το οποιο προβλημα απ'οσο επισης ξερω. Θα υπαρχει βελτίωση κατα την ασκηση?

beefmeup
23-04-12, 23:17
αναλογα τι κανεις μαν.
αν αυτο που κανεις εχει να κανει με τρεξιμο,μπασκετ κλπ,μαλλον θα σε βοηθησει..
για τα βαρη χλωμο το κοβω εκτος ισως απο καποιες ασκησεις οπως καθισματα κ αρσεις..
εγω δεν εχω ασχοληθει,αλλα εχω ενα καλο φιλο που το εχει κανει κ του φτιαχνουν πατους ειδικους μιας κ κανει μεγαλες απο στασεις κ τρεχει κ μαραθωνιο..
βεβαια να ξερεις οτι για να σου φτιαξουν τετοιο πατο,θα σου παει περιπου καμια 120 γιουργια..
κ εννοειται οτι με τον καιρο φθειρονται κ θελουν αλλαγη..

xelashai
23-04-12, 23:20
σιγουρα θα υπαρχει βελτιωση μιας κ με τον πατο σου διορθωνει τα σημεια οπου δεν πατας καλα...
εγω πληρωσα για την εξεταση 50ευρω +130ευρω οι πατοι...
κ καθε 6 μηνες χρειαζεται επανεξεταση...κ ισως κ νεους πατους
αξιζει τον κοπο απλα ψαξτο καλα γ την τιμη;)

SpikeAman
23-04-12, 23:23
Εγω μιλησα με εναν φιλο Φυσικοθεραπευτη και μου ειπε 30 η εξεταση και 100 οι πατοι! νομιζω καλα ειναι σε σχεση με αυτα που μου ειπατε!!

GeoDask
23-04-12, 23:24
Πολλά σας πήρανε, εγώ με 70κάτι ευρώ αν θυμάμαι καλά έκανα την δουλειά μου, εξέταση και πάτους.

xelashai
23-04-12, 23:27
ειμαι επαρχια κ ως γνωστον εδω μας πιανουν κοτσο:green:
ψαξτο ομως..απο οτι ειδα μενεις κ αθηνα..οποτε θα βρεις πολυ καλυτερη τιμη...

footscan
24-04-12, 18:39
Ειδική τιμή για ανάλυση στάσης και βάδισης (πελματογράφημα) και πάτους footscan για τα μέλη του bodybuilding.gr, στα 130 ευρώ συνολικά. Πελματογράφοι footscan με κορυφαία τεχνικά χαρακτηριστικά (συχνότητα λειτουργίας, χωρική ανάλυση αισθητήρων) και ορθοπεδικά πέλματα footscan με κορυφαίας ποιότητας υλικά κατασκευής προσαρμοσμένα στις εξατομικευμένες ανάγκες του χρήστη (σωματικό βάρος, είδος άθλησης). Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφθείτε : www.footscan.gr