PDA

Επιστροφή στο Forum : ΚΡΕΑΤΙΝΗ ΣΤΙΣ ΠΟΛΕΜΙΚΕΣ ΤΕΧΝΕΣ



mmatony
25-04-12, 00:01
Γειά σας παιδιά! Είμαι 20 ετών και ασχολούμαι με πολεμικές τέχνες εδώ και καιρό ( παλιά tkd ) τώρα κανώ hapkido. Κάνω προπόνηση 4 φορές την εβδομάδα στο σύλλογο ενώ κανω και μόνος μου βάρη 2 με 3 φορές την εβδομάδα. Και θέλω τη γνώμη σας αν η κρεατίνη θα μου προσφέρει κάποιο όφελος ώστε να βγάζω καλύτερα όλες αύτες τις προπονήσεις και αν θα μου δώσει και λίγο όγκο γιατι είμαι λίγα κιλά ( 1,77 ύψος 62-63 κιλά ). Γιατί παρουσίασα κόπωση τον τελευταίο καιρό και θέλω κάποια επιπλέον ώθηση. Αν έχετε και κάποιο άλλο συμπλήρωμα να μου προτείνεται εννοείτε δεκτό.

billys15
25-04-12, 02:04
Κατα πασα πιθανοτητα θα σε βοηθησει,αυξανοντας την εκρηκτικοτητα.Τωρα τα κιλα που θα σου βαλει θα ειναι 2-3 και θα ειναι νερα.Εξαρταται και απο την διατροφη σου αυτο,οπως επισης κι αν την εκμεταλλευτεις και βαλεις καποια καθαρα πανω σου.

Lao
25-04-12, 02:09
Γειά σας παιδιά! Είμαι 20 ετών και ασχολούμαι με πολεμικές τέχνες εδώ και καιρό ( παλιά tkd ) τώρα κανώ hapkido. Κάνω προπόνηση 4 φορές την εβδομάδα στο σύλλογο ενώ κανω και μόνος μου βάρη 2 με 3 φορές την εβδομάδα. Και θέλω τη γνώμη σας αν η κρεατίνη θα μου προσφέρει κάποιο όφελος ώστε να βγάζω καλύτερα όλες αύτες τις προπονήσεις και αν θα μου δώσει και λίγο όγκο γιατι είμαι λίγα κιλά ( 1,77 ύψος 62-63 κιλά ). Γιατί παρουσίασα κόπωση τον τελευταίο καιρό και θέλω κάποια επιπλέον ώθηση. Αν έχετε και κάποιο άλλο συμπλήρωμα να μου προτείνεται εννοείτε δεκτό.

Επειδή είμαι ομοιδεάτης σου, σου προτείνω τα εξής, τα οποία δουλεύουν άψογα πάνω μου.

- Μια πρωτεϊνη
- Μια πολυβιταμίνη
- Ένα Ω3 supp

Αυτά είναι τα βασικά.

Κρεατίνη παίρνω και εγώ κατά καιρούς, αλλά θα πρέπει να σου πω ότι κάνω ΓΕΡΕΣ προπονήσεις (το ξαναλέω, ΓΕΡΕΣ, μοναστηριακού τύπου αν με καταλαβαίνεις). Δεν ξέρω τι προπονήσεις κάνεις εσύ. Αν νοιώθεις ότι χρειάζεσαι ένα εργαλείο να σε πάει παραπέρα, τότε δοκίμασε κρεατίνη για 2 μήνες να δεις πως θα σε πάει.