PDA

Επιστροφή στο Forum : βαρος=κιλα



nabalm
26-04-12, 10:37
καλημερα σας

εαν κανω λαθος που ειμαι σε αυτη την ενοτητα.

αυτο που θελω να σας ρωτησω εσας που εισε εμπειροι σε αυτο το χωρο,λοιπον αυτο που ενδιαφερομαι ενα συμπληρωμα για καθαρα αυξηση βαρος ή κιλα τι μου προτεινετε?

Andreas C.
26-04-12, 12:21
Καλώς ήρθες στο φόρουμ :welcome:

Αν θες πέρνα από εδώ (http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?30-Νέα-Μέλη) να συστηθείς στα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ:thumbup:

Από διατροφή πως τα πας?

nabalm
26-04-12, 16:43
Καλώς ήρθες στο φόρουμ :welcome:

Αν θες πέρνα από εδώ (http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?30-Νέα-Μέλη) να συστηθείς στα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ:thumbup:

Από διατροφή πως τα πας?

ειμαι παλιος εδω μεσα ,παει καιρος απο τοτε που πηγα εδω.
οσο για την διατροφη δεν τα παω καθολου καλα,τρωω σχεδον ενα γευμα την μερα :s

Andreas C.
27-04-12, 09:53
Συγνώμη φίλε είδα μόνο πόσα μηνύματα έχεις:toast:
Στο θέμα μας, φίλε αν δεν φτίαξεις την διατροφή σου ότι συμπλήρωμα και να πάρεις θα πάει χαμένο!
Δεν σου λέω να κάνεις τέλεια διατροφή αλλά τουλάχιστο τα βασικά πρέπει να τα κάνεις και μετά να πάρεις κάποιο συμπλήρωμα :toast:

Adinamos
27-04-12, 10:54
Με ένα γεύμα τη μέρα δε βάζει κιλά ούτε ο τσακ νόρις.

Apollonas
28-04-12, 18:22
Πρώτα απ'όλα πόσα κιλά είσαι, τι ύψος έχεις και για να δούμε πως συντηρήσε με το ένα γεύμα την μέρα ψηλέ μου..!! Όχι 1 αλλά και 10 συμπληρώματα να πάρεις άν δεν φάς 5 με 6 γεύματα την μέρα δε κάνεις τίποτα..!!!

nabalm
28-04-12, 20:10
Πρώτα απ'όλα πόσα κιλά είσαι, τι ύψος έχεις και για να δούμε πως συντηρήσε με το ένα γεύμα την μέρα ψηλέ μου..!! Όχι 1 αλλά και 10 συμπληρώματα να πάρεις άν δεν φάς 5 με 6 γεύματα την μέρα δε κάνεις τίποτα..!!!

ειμαι 70 κιλα σταθερα απο τοτε που ημουν 18 ετων μεχρι σημερα,δηλ οτι και να κανω λιγο ή πολυ φαι δεν αλλαζει τα κιλα μου,εχμμμ αυτο με προκαλεσε περιεργεια που δεν αλλαζει κιλα.το υψος μου ειναι 1,78 αντε 1,80. και τελευταιο μερικες φορες τρωω 1 γευμα την μερα και μερικες φορες τρωω 2-3 γευματα την μερα.
αυτα λεει τιποτα ????

Apollonas
29-04-12, 01:46
ειμαι 70 κιλα σταθερα απο τοτε που ημουν 18 ετων μεχρι σημερα,δηλ οτι και να κανω λιγο ή πολυ φαι δεν αλλαζει τα κιλα μου,εχμμμ αυτο με προκαλεσε περιεργεια που δεν αλλαζει κιλα.το υψος μου ειναι 1,78 αντε 1,80. και τελευταιο μερικες φορες τρωω 1 γευμα την μερα και μερικες φορες τρωω 2-3 γευματα την μερα.
αυτα λεει τιποτα ????


Δεν έχει σημασία πόσο τρώς, αλλά τι τρώς... κοίτα να δείς, πρέπει να βρεις τις θερμίδες συντήρησης σου.Από κει και πέρα καθορίζεις το φαγητό σου σε μερίδες, ανα 2 με 3 ώρες ένα γεύμα και μετά την προπόνηση καπάκια το συπλήρωμα σου. Έτσι θα δεις διαφορά, προπόνηση, μπόλικο φαγητό και ξεκούραση. Άν ακολουθήσεις κατα γράμμα αυτο, μόνο κερδισμένος θα βγείς. Τα γεύματα σου πρέπει να αποτελούνται από πρωτείνη, υδατάνθρακα και λίγα λίπη σε περίοδο όγκου πάντα και ειδικά εσύ που θές να πάρεις πολύ υδατάνθρακα να ανεβάσεις κιλά. Εγώ ήμουν 2.03 67 κιλά και τα κατάφερα να είμαι 100 τώρα, αλλά φαγητό ξεκούραση συπληρώματα και προπόνηση. Να θυμάσαι αν δεν φάς καλά και ψάξε μέσα στο φόρουμ έχει πολυ καλές διατροφές και τα παιδιά βοηθάνε στο οτιδήποτε...;)

Νικος Τ.
01-05-12, 13:37
Η Δικια μου αποψη ειναι η εξης , οπως ειπαν και η αλλη απο πανω διατροφη ειναι ο μονος σωστος καλος και ευκολος τροπος να παρεις καλα κιλλα καθαρα και μυικα, τα συμπληρωματα απλα βοηθανε στην ολοκληρωση της διατροφης... ψαξε μπες εδω φτιαξε ενα πλανο διατροφης ποσταρετο και σε βοηθαμε αν θες να βαλεις καλα κιλα θες διατροφη σωστη και σωστη προπονηση... και μετα λεμε για συμπληρωματα! ;)

nabalm
06-05-12, 09:23
Η Δικια μου αποψη ειναι η εξης , οπως ειπαν και η αλλη απο πανω διατροφη ειναι ο μονος σωστος καλος και ευκολος τροπος να παρεις καλα κιλλα καθαρα και μυικα, τα συμπληρωματα απλα βοηθανε στην ολοκληρωση της διατροφης... ψαξε μπες εδω φτιαξε ενα πλανο διατροφης ποσταρετο και σε βοηθαμε αν θες να βαλεις καλα κιλα θες διατροφη σωστη και σωστη προπονηση... και μετα λεμε για συμπληρωματα! ;)

χμμμ δεν εχω ιδεα απο διατροφη-προγραμμα,συνηθως τρωω οτι να ειναι και οτι μου ερχεται η πεινα μου.

θα ελεγα απο σας να μας προτεινετε τι διατροφη και επιλεγοντας.

BlooDdeaD_MefiSt
06-05-12, 10:42
χμμμ δεν εχω ιδεα απο διατροφη-προγραμμα,συνηθως τρωω οτι να ειναι και οτι μου ερχεται η πεινα μου.

θα ελεγα απο σας να μας προτεινετε τι διατροφη και επιλεγοντας.

Καταρχήν αν θες να κάνεις σωστή διατροφή ξένχα το 1 γεύμα την ημέρα ή τα 2-3. Άρχισε να κάνεις 5-7 γεύματα την ημέρα με αρκετή πρωτεΐνη και υδατάνθρακες. Παίρνε τα λίπη από καλές πηγές. Διάβασε στο forum θέματα για διατροφή και θα μάθεις δεν είναι τίποτα.

Apollonas
07-05-12, 00:19
χμμμ δεν εχω ιδεα απο διατροφη-προγραμμα,συνηθως τρωω οτι να ειναι και οτι μου ερχεται η πεινα μου.

θα ελεγα απο σας να μας προτεινετε τι διατροφη και επιλεγοντας.

Πρέπει να τρώς ανά 2 με 3 ώρες 5-6 γεύματα τουλάχιστον την μέρα άν θες να δείς διαφορά... με 1 γεύμα ή όποτε θυμηθεί το στομάχι σου το έχασες το παιχνίδι. Ο όγκος είναι αποτέλεσμα διατροφής και όχι τόσο γυμναστικής.