PDA

Επιστροφή στο Forum : Βοηθηστε εναν rookie



fotis26
06-05-12, 02:38
Καλησοερα σε ολους ειμαι νεο μελος και εχω ενθουσιαστει με το συγκεκριμενο forum.
Για να μην τα πολυλογω ειμαι 19 χρονων υψος 1,90 και βαρος 84 κιλα γυμναζομαι καθημερινα σε γυμναστηριο και παραλληλα κανω ποδοσφαιρικες προπονησεις 3-4 φορες την εβδομαδα.
Θα ηθελα να μου προτεινετε καποια συμπληρωματα ετσι ωστε να βοηθησω το σωμα μου περισσοτερο.
Ευχαριστω προκαταβολικα.

Lao
06-05-12, 02:41
Καλησοερα σε ολους ειμαι νεο μελος και εχω ενθουσιαστει με το συγκεκριμενο forum.
Για να μην τα πολυλογω ειμαι 19 χρονων υψος 1,90 και βαρος 84 κιλα γυμναζομαι καθημερινα σε γυμναστηριο και παραλληλα κανω ποδοσφαιρικες προπονησεις 3-4 φορες την εβδομαδα.
Θα ηθελα να μου προτεινετε καποια συμπληρωματα ετσι ωστε να βοηθησω το σωμα μου περισσοτερο.
Ευχαριστω προκαταβολικα.

Δηλαδή, πως να βοηθήσεις το σώμα σου; Τι θέλεις να πετύχεις;

fotis26
06-05-12, 12:33
Δηλαδή, πως να βοηθήσεις το σώμα σου; Τι θέλεις να πετύχεις;

κανω αρκετη γυμναστικη αλλα δεν βλεπω αποτελεσμα και θελω να δοκιμασω καποια σθμπληρωματα για αυξηση ογκου καθως τα κιλα και το υψος μου δεν ειναι καταληλα για γραμωση

Giannistzn
06-05-12, 16:49
Κανεις σωστα γυμναστικη? Εννοω, ακολουθεις καποιο προγραμμα με βαρη για ενα Χ χρονικο διαστημα ωστε να δεις διαφορα? Και αυτο το Χ χρονικο διαστημα, προσεχεις τη διατροφη σου? Παλι, εννοω να παιρνεις αρκετες θερμιδες ωστε να καλυπτεις τις αναγκες σου ή να εχεις πλεονασμα?

Αν δεν φας, τα συμπληρωματα δεν θα κανουν διαφορα.. Εαν κανεις και βαρη και ποδοσφαιρο (δηλαδη αρκετη αεροβια) και με το υψος που εχεις πρεπει να τρως ΠΟΛΥ καθε μερα. Προσπαθησε να υπολογισες ποσες θερμιδες τρως και ποσες χρειαζεσαι, και με το που ξεκινησεις να τρως (εφοσον προπονεισαι σωστα) τα αποτελεσματα θα ερθουν.

Apollonas
07-05-12, 00:01
κανω αρκετη γυμναστικη αλλα δεν βλεπω αποτελεσμα και θελω να δοκιμασω καποια σθμπληρωματα για αυξηση ογκου καθως τα κιλα και το υψος μου δεν ειναι καταληλα για γραμωση


Πόσταρε το πρόγραμμα της διατροφή σου και την γυμναστική σου να έχουμε μια άποψη...!!!;)

fotis26
07-05-12, 13:22
κανω ενα προγραμμα γυμναστικης 5-6 ημερων (αναλογα και με τις ποδοσφαιρικες προπονησεις)
το προγραμμα του γυμναστηριου μου ειναι χωρισμενο σε γυμναστικη 2 μυικων ομαδων σε καθε προπονηση
ακολουθω αυτο το προγραμμα περιπου 2 μηνες.

Apollonas
07-05-12, 13:51
κανω ενα προγραμμα γυμναστικης 5-6 ημερων (αναλογα και με τις ποδοσφαιρικες προπονησεις)
το προγραμμα του γυμναστηριου μου ειναι χωρισμενο σε γυμναστικη 2 μυικων ομαδων σε καθε προπονηση
ακολουθω αυτο το προγραμμα περιπου 2 μηνες.

Το πρόγραμμα σου πρέπει να το αλλάζεις ανα 1,5 με 2 μήνες για να μην συνηθίζει το σώμα και δε βλέπεις βελτίωση. Για μένα καλό θα ήταν να επικεντρωθείς και να εστιάσεις σε μία μυική ομάδα τη φορά στο γυμναστήριο. Κάθε μέρα από μία, επειδή δουλεύεις πολύ αερόβιο δε βοηθάει στο να αποκτήσεις τόσο γρήγορα όγκο αλλά και με τις προδιαγραφές σου θές πάρα πολύ υδατάνθρακα και πρωτείνη καθώς είσαι ψηλός αρκετά. Πόσταρε τα γεύματα σου και κάθε πότε τρως και τι....!!!

fotis26
09-05-12, 12:44
Καλησπερα ειμαι 19 χρονων υψος 1,90 και βαρος 85 κιλα προπονουμαι καθημερινα σε γυμναστηριο και παραλληλα κανω 3-4 ποδοσφαιρικες προπονησεις
Εδω και 3 μερες ξεκινησα να παιρνω την πρωτεινη:http://www.protein4sport.co.uk/26-68-large/sci-mx-omni-mx-.jpg καθως και την κρεατινη:http://www.prozis.com/images/products/5/optimum-nutrition_micronized-creatine-powder-300g_1.jpg
τα εχω ψαξει και εχω δει οτι ειναι καλα προιοντα
θα ηθελα ομως και την δικη σας γνωμη καθως και τον τροπο που συνισταται για την καταναλωση τους
Ευχαριστω προκαταβολικα :)

ArgoSixna
09-05-12, 13:07
Ποσταρε μας την διατροφη σου για να σου πουμε που μπορεις να τα βολεψεις! Κρεατινη μπορεις να παρεις τις πρωτες 5 μερες απο 5γρ/4φορες την μέρα=20γρ μερα φορτωμα κρεατινης χωρις βεβαια αυτο να ειναι απαραιτητο.. Είτε μπορεις να ξεκινησεις κανονικα με 5γρ ανα μέρα..

Την πρωτεινη μπορεις να την παρεις μαζι με το πρωινο πχ βρωμη γαλα και ενα σκουπ , πριν το γυμναστηριο εαν δεν εχεις φαει για να μην πας νηστικος και σαν μεταπροπονητικο ροφημα

beefmeup
09-05-12, 21:49
μαν ειχες ηδη ενα θεμα κ ζητουσες γνωμες για συμπληρωματα..δεν ηταν αναγκη να ανοιξεις αλλο.