PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρωτείνες Γράμμωσης



PETE
09-05-12, 18:04
ειμαι 16 χρονων 1.85 υψος και καπου στα 85 κιλα κανω γυμναστιριο αυστιρα και kickboxing θελω να παρω προτεινη για γραμμωση δν εχω πολυ λοιπος ... εχετε καμοια συβλουλη,κανει να παρω,θαχω προβληματα,και αν εχετε να προτεινετε καποια προτεινη καθαρη κανα δυμηνο λεω να παρω..


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

chro
09-05-12, 21:14
ειμαι 16 χρονων 1.85 υψος και καπου στα 85 κιλα κανω γυμναστιριο αυστιρα και kickboxing θελω να παρω προτεινη για γραμμωση δεν εχω πολυ λοιπος ... Δε κολλάνε στα στατς σου, με την ηλικία σου.

PETE
09-05-12, 22:46
Δε κολλάνε στα στατς σου, με την ηλικία σου.

απλα εχω χασει λυπος οχι πολη αλλα εχω χασει και μπορω να παρω προτεινη για γραμμωση ? εχω κιλα θα φανουν αποτελεσματα?

mercy_
09-05-12, 23:02
απλα εχω χασει λυπος οχι πολη αλλα εχω χασει και μπορω να παρω προτεινη για γραμμωση ? εχω κιλα θα φανουν αποτελεσματα?

Κλασσικη περιπτωση.....16 χρονου γιατι πιστευεις οτι η πρωτεινη ειναι ενα μαγικο φιλτρο που θα σε κανει φουσκα και κομματια παραληλα...απο διατροφη πως πας φιλε μου??? Για ποσταρε να δουμε.....ακου εδω
Διατροφη
Γυμναστικη
Ξεκουραση
Συμπληρωματα.......ετσι παει ;):thumbup::thumbup:

PETE
09-05-12, 23:06
Κλασσικη περιπτωση.....16 χρονου γιατι πιστευεις οτι η πρωτεινη ειναι ενα μαγικο φιλτρο που θα σε κανει φουσκα και κομματια παραληλα...απο διατροφη πως πας φιλε μου??? Για ποσταρε να δουμε.....ακου εδω
Διατροφη
Γυμναστικη
Ξεκουραση
Συμπληρωματα.......ετσι παει ;):thumbup::thumbup:
εμμμ.. διατρωφη αρχησα απο σεπτεβριο κανω καλη διατροφη καθαρο φαγητο τιποτα περιτο και τα λοιπα βραστα λαχανικα και ολαα...απλα θελα να κανω γραμμοση αφτο ειναι το θεμα μου .. :/

PETE
09-05-12, 23:06
Κλασσικη περιπτωση.....16 χρονου γιατι πιστευεις οτι η πρωτεινη ειναι ενα μαγικο φιλτρο που θα σε κανει φουσκα και κομματια παραληλα...απο διατροφη πως πας φιλε μου??? Για ποσταρε να δουμε.....ακου εδω
Διατροφη
Γυμναστικη
Ξεκουραση
Συμπληρωματα.......ετσι παει ;):thumbup::thumbup:
εμμμ.. διατρωφη αρχησα απο σεπτεβριο κανω καλη διατροφη καθαρο φαγητο τιποτα περιτο και τα λοιπα βραστα λαχανικα και ολαα...απλα θελα να κανω γραμμοση αφτο ειναι το θεμα μου ..

polo0
09-05-12, 23:08
κανε μια σωστη διατροφη και μαι σωστη προπονηση ξεκουρασου και θα δεις αποτελεσματα ;)

PETE
09-05-12, 23:09
κανε μια σωστη διατροφη και μαι σωστη προπονηση ξεκουρασου και θα δεις αποτελεσματα ;)

αλλα τα αποτελεσματα θα φανουν σε πολοι χρονικο διαστημα ετσι ? .....

billys15
10-05-12, 01:04
Εννοεις θα φανουν σε μεγαλο χρονικο διαστημα σε σχεση με το αν επαιρνες πρωτεϊνη? Οχι κανεις λαθος.Αν κανεις ο,τι χρειαζεται,θα φανουν τα αποτελεσματα σε μικρο διαστημα.Αν θελεις ομως να χαραμισεις χρηματα,παρε 2-3 πρωτεϊνες και τελειωσε τες μεσα σε 1 μηνα.Ετσι θα δεις και μονος σου οτι δεν ειναι αυτες που κανουν την διαφορα.Δωσε βαση σε προπονηση και διατροφη.

PETE
10-05-12, 14:07
Εννοεις θα φανουν σε μεγαλο χρονικο διαστημα σε σχεση με το αν επαιρνες πρωτεϊνη? Οχι κανεις λαθος.Αν κανεις ο,τι χρειαζεται,θα φανουν τα αποτελεσματα σε μικρο διαστημα.Αν θελεις ομως να χαραμισεις χρηματα,παρε 2-3 πρωτεϊνες και τελειωσε τες μεσα σε 1 μηνα.Ετσι θα δεις και μονος σου οτι δεν ειναι αυτες που κανουν την διαφορα.Δωσε βαση σε προπονηση και διατροφη.

οκ σε ευχαριστω αρα η καλητερη ασκισι για γραμμωση ειναι προπονιση και διατροφηη

ArgoSixna
10-05-12, 14:22
Το κικ μποξιγκ που εγραψε στην αρχη το ειδε κανεις? Δεν νοειται ανθρωπος να κανει ενα εξαμηνο και να εχει λιπος ;)

Μην αγοραζεις καμια πρωτεινη απο την αποψη οτι δεν θα σε βοηθησει , τουλάχιστον οπως το καταλαβαινεις στο μυαλο σου! Αγορασε 2-3 κιλα κοτοπουλο αλλα τοσα γαλοπουλα φαε λιγο μοσχαρακι και θα δεις διαφορα!

PETE
12-05-12, 18:54
Το κικ μποξιγκ που εγραψε στην αρχη το ειδε κανεις? Δεν νοειται ανθρωπος να κανει ενα εξαμηνο και να εχει λιπος ;)

Μην αγοραζεις καμια πρωτεινη απο την αποψη οτι δεν θα σε βοηθησει , τουλάχιστον οπως το καταλαβαινεις στο μυαλο σου! Αγορασε 2-3 κιλα κοτοπουλο αλλα τοσα γαλοπουλα φαε λιγο μοσχαρακι και θα δεις διαφορα!

ωραια ακου εμμ εκανα προπονιση και γυμναστιριο κανα τετραμινο αλλα οχι αυστιρα ειχα προγραμα για σισφιξει οταν τελωσ παντων εσφιξε το σωμα μου ειχα λοιπος ,ακομα εχω..και μου εβγαλε πρωγραμμα για απολοια λοιποδεις ιστου ..κανω αυστιρα εδω και 2 εβδομαδες με αυτο το προγραμμα και εχω δει αποτελεσματα στουσ 2 πανω κοιλιακουσ και στο στηθος ομως λοιπος υπαρχει ακομα αρκετο ποσο καιρω με καθαρη διατροφη και γυμναστιριο θα δω αποτελεσματα και στο χασιμω λοιπους?

aqua_bill
12-05-12, 19:27
κάτι δεν πάει καλα εδώ ;)
http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?20911-ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ-ΑΠΟΛΟΙΑΣ-ΛΥΠΟΔΗΣ-ΥΣΤΟΥ

Silvester
13-05-12, 16:44
Ρε φιλε δε χρειαζεται να ανοιγεις ιδια θεματα....ιδια ηλικια εχουμε...ξερω πως ειναι σε αυτη την ηλικια αλλα οχι κ ετσι!

PETE
01-06-12, 18:43
Γεια σας. θα ηθελα να μαθω κατι.ειμαι 15/5 ηλικια , 85 κιλα ,185 υψος.κανω γυμναστιριο και kickbocing απο τον Σεπτεβριο...ειμουν 95 κιλα και εχω φτασει 85...εχω αρκετα σφηκτο σωμα ,πλατι και χερια...αλλα και αρκετο λοιπος.,,θελω να παρω πρωτεινη γραμμωσης, θα φανουν αποτελεσματα..θα καψει το λοιπος και θα το κανει μυσ..? σας ευχαριστω

beefmeup
01-06-12, 18:44
μαν εχεις κ αλλο θεμα για αυτο το πραγμα..

PETE
01-06-12, 18:47
μαν εχεις κ αλλο θεμα για αυτο το πραγμα..

δες τωρα αυτο και σας παρακαλω απαντιστε μου ... οι προπονισησ που εκανα δεν ηταν και τωσο σκληρες δν προσεχα τοσο ...ρωταω αν θα με βοιθησι ι πρωτεινη γραμμωσης σαυτην την περιπτοση

polo0
02-06-12, 21:43
δες τωρα αυτο και σας παρακαλω απαντιστε μου ... οι προπονισησ που εκανα δεν ηταν και τωσο σκληρες δν προσεχα τοσο ...ρωταω αν θα με βοιθησι ι πρωτεινη γραμμωσης σαυτην την περιπτοση

αρχικα η πρωτεινη ξερεις τι ειναι?κανε σωστη γυμναστικη και διατροφη και θα δεις αποτελεσματα ;)

PETE
03-06-12, 14:16
καλισπερα,μια ερωτιση μονο θελω να κανω .. αν απο τωρα 4 ιουνιου μεχρη τησ 10 ιουλιου θα περνω πρωτεινη για γραμμωση καθαρι EAS whey mypro protein 100% μετα τησ 10 ιουλιου μεχρη τελος αυγουστου δν θα κανω γυμναστιριο θα πεσουν ; διλαδι οσο καιρω μεχρι τησ 10 ιουλιου κανω γυμναστιριο και μετα μονο μπανια τρεξιμο και λιγο σακο του βΟΧ θα βοιθηση για τιν διατιρισι του σωματοσ που θα χει φτια3ει μεχρη τοτε..; ευχαριστω

beefmeup
03-06-12, 14:18
να δω ποσα θεματα θα σου μαζεψω ακομα μαν..

PETE
03-06-12, 14:19
να δω ποσα θεματα θα σου μαζεψω ακομα μαν..

μια απαντιση φιλε μου...

Νικος Τ.
11-06-12, 12:51
Τα πραγματα ειναι απλα ρε συ...

Οπως τα παιδια απο πανω σου λενε ολα ξεκινανε με την διατροφη - προπονηση - ξεκουραση
Η πρωτεινη αλλα και το καθε αλλο τι, ειναι συμπλήρωμα δηλαδή συμπληρώνει την διατροφή σου στα στοιχεία που δεν μπορεις να καλύψεις .. κανε πρωτα τα 3 και μετα πηγαινε στα αλλα...

billys15
11-06-12, 14:35
μια απαντιση φιλε μου...

Δεν θελω να πεις οτι παω με την πλευρα των mods και χαϊδευω αφτια,αλλα απαντηση υπαρχει μεσα στο forum x100 αν ψαξεις.Οχι δεν θα σε βοηθησει να κρατησεις τα κερδη σου διοτι απλα δεν θα εχεις κερδη απο τωρα μεχρι τις 10 Ιουλιου.Κι αυτο γιατι νομιζεις οτι αν παρεις πρωτεϊνη θα βαλεις μαζα,που σημαινει οτι δεν ξερεις τι προπονηση και διατροφη σου ταιριαζει.

Adinamos
11-06-12, 15:27
μια απαντιση φιλε μου...

ΕΓΩ θα σου απαντήσω.:)
Θα πάρεις μια πρωτείνη γράμμωσης και θα γραμμώσεις. Μη δοκιμάσεις να πάρεις πρωτείνη όγκου γιατί μπορεί μεχρι τις 10 ιουλίου να έχεις βάλει τόσο όγκο που μετά να μη προλαβαίνεις να γραμμώσεις μεχρι το καλοκαίρι. Διατροφές κτλ είναι γι αυτούς που δε ξέρουν να χρησημοποιούν πρωτείνες.
Επίσης άνοιξε όσα καινούρια θέματα θες, τζάμπα είναι!:toast:

panakos
11-06-12, 20:49
ΕΓΩ θα σου απαντήσω.
Θα πάρεις μια πρωτείνη γράμμωσης και θα γραμμώσεις. Μη δοκιμάσεις να πάρεις πρωτείνη όγκου γιατί μπορεί μεχρι τις 10 ιουλίου να έχεις βάλει τόσο όγκο που μετά να μη προλαβαίνεις να γραμμώσεις μεχρι το καλοκαίρι. Διατροφές κτλ είναι γι αυτούς που δε ξέρουν να χρησημοποιούν πρωτείνες.
Επίσης άνοιξε όσα καινούρια θέματα θες, τζάμπα είναι!

ο φιλος adinamos εχει δικιο..και εμεις περνουμε πρωτεινη γραμμωσης καισ ε 6 μερες γραμμωνουμε!μετα παιρνουμε 10 μερες πρωτεινη ογκου και γινομαστε σαν τους επαγγελματιες...
και μετα κοβουμε το γυμναστηριο για 20 χρονια γιατι δεν μας χρειαζετε!:turtle::turtle:

φιλε περα απο την πλακα,ασε την πρωτεινη και τα συναφη...
αν δεν μπορεις να κανεις γυμναστηριο δεν κανεις!μολις το παρεις σοβαρα το ζητημα εχουμε ολοι εδω την καλη διαθεση να σου πουμε οτιγνωριζουμε!

αλλα προς το παρον δεν χρειαζεσαι ουτςε πρωτεινη ουτε τιποτα...
διατροφη...μολις το καταλαβεις αυτο θα ερθουμε στα αλλα....

polo0
11-06-12, 22:46
ΕΓΩ θα σου απαντήσω.:)
Θα πάρεις μια πρωτείνη γράμμωσης και θα γραμμώσεις. Μη δοκιμάσεις να πάρεις πρωτείνη όγκου γιατί μπορεί μεχρι τις 10 ιουλίου να έχεις βάλει τόσο όγκο που μετά να μη προλαβαίνεις να γραμμώσεις μεχρι το καλοκαίρι. Διατροφές κτλ είναι γι αυτούς που δε ξέρουν να χρησημοποιούν πρωτείνες.
Επίσης άνοιξε όσα καινούρια θέματα θες, τζάμπα είναι!:toast:

δεν νμζω ρρ αδερφε εσυ με το αρχισες να τα ηξερες ολα,ετσι δν ειναι?ειναι σε μια ηλικια που επηρεαζεται ευκολα με τς πρωτεινες και ολα αυτα,στο κατω κατω μπηκε για να μαθει μν τον αποπερνεις,και τν περνεις απο τα μουτρα! :P

PETE
22-12-12, 16:38
Γεια σος ειμαι 16 ετων υψος:1.82 κιλα:82-83 γυμναζομαι 2 χρονια με αθλημα πυγμαχια και βαρη .. εχω δοσει περισσοτερα πανω στα βαρη τωρα τελευτεα και εχω μαθει αρκετα οσο και για τα συμπληρωματα....χρισημοποιο WHEY ΟΝ μετα απο ψαξιμο εχω χρισημοποιιση και αλλες 'καθαρες' .και ποληβυταμινη αυτα περνω ως σημπληροματα...διατροφη απο τον γυμναστη μου με πολους υδατανθρακες και προτεινες ... εχω δει αλλαγη στο σωμα μου σε μυες δηλαδη αλλα θελω να κανω μια ερωτισση ... θελω να ανεβω μυικα καθαρα αν συνεχισω με καθαρι πρωτεινι μονο θα δω αποτελεσματα η να παρω καποιων προσθετο υδατανθρακα;μαλτοδεξτρινι-δεξτροζη κατι; λυπος εχω για αυτο και μετα τα βαρη κανω 25-30 αεροβια και εχω κοψη λιγο την πυγμαχια τελευτεα....μετα την προπονα πινω την WHEY με ενα μυλο πρασινο αλλα σηγγεκριμενα στα χερια δεν εχω δει κατι ΤΟ ξεχωριστο μηπως να κανω υπομονη η τσαμπα θα περιμενω γιατι εχω ρωτιση για σκετη καθαρι και μου εχουν πει να χρισημοποιο και υδατανθρακα ξεχωριστα αλλα το θεμα μου ειναι οτι δεν θελω να βαλω πολη λιποσ αρα καλη διατροφη και καλα μυικα κιλα .. πιτε μου τι να κανω γιατι τα εχω πσιλοπεξη ... ευχαριστω εκ των πρωτερων

warrior s
22-12-12, 21:33
Πάρε μαλτοδεξτρίνη. Καλύτερα πάρε καθαρή πρωτείνη whey+μαλτοδεξτρίνη ποσότητα ανάλογα το βάρος σου :cool: Αλλά και γεύμα να κάνεις μετά την προπόνηση το ίδιο είναι... Όπως σε βολεύει

beefmeup
23-12-12, 10:33
Γεια σος ειμαι 16 ετων υψος:1.82 κιλα:82-83 γυμναζομαι 2 χρονια με αθλημα πυγμαχια και βαρη .. εχω δοσει περισσοτερα πανω στα βαρη τωρα τελευτεα και εχω μαθει αρκετα οσο και για τα συμπληρωματα....χρισημοποιο WHEY ΟΝ μετα απο ψαξιμο εχω χρισημοποιιση και αλλες 'καθαρες' .και ποληβυταμινη αυτα περνω ως σημπληροματα...διατροφη απο τον γυμναστη μου με πολους υδατανθρακες και προτεινες ... εχω δει αλλαγη στο σωμα μου σε μυες δηλαδη αλλα θελω να κανω μια ερωτισση ... θελω να ανεβω μυικα καθαρα αν συνεχισω με καθαρι πρωτεινι μονο θα δω αποτελεσματα η να παρω καποιων προσθετο υδατανθρακα;μαλτοδεξτρινι-δεξτροζη κατι; λυπος εχω για αυτο και μετα τα βαρη κανω 25-30 αεροβια και εχω κοψη λιγο την πυγμαχια τελευτεα....μετα την προπονα πινω την WHEY με ενα μυλο πρασινο αλλα σηγγεκριμενα στα χερια δεν εχω δει κατι ΤΟ ξεχωριστο μηπως να κανω υπομονη η τσαμπα θα περιμενω γιατι εχω ρωτιση για σκετη καθαρι και μου εχουν πει να χρισημοποιο και υδατανθρακα ξεχωριστα αλλα το θεμα μου ειναι οτι δεν θελω να βαλω πολη λιποσ αρα καλη διατροφη και καλα μυικα κιλα .. πιτε μου τι να κανω γιατι τα εχω πσιλοπεξη ... ευχαριστω εκ των πρωτερων

φιλε εχεις καποιο προβλημα δυσλεξιας κ γραφεις ετσι?
η εισαι αλοδαπος?

PETE
24-12-12, 13:32
φιλε εχεις καποιο προβλημα δυσλεξιας κ γραφεις ετσι?
η εισαι αλοδαπος?

οχι αλλα βαριεμε γραφω με ξενουσ χαρακτιρες κανονικα και οταν γραφω ελληνικα δεν παρατιρω ΅:)

beefmeup
24-12-12, 14:02
κ γω φιλε βαριεμαι να διαβαζω ποστ γραμμενα ετσι.:)

αυτα που ρωτας εχουν 1000 απαντηθει σε διαφορα θεματα ετσι κ αλλιως.

PETE
24-12-12, 15:18
κ γω φιλε βαριεμαι να διαβαζω ποστ γραμμενα ετσι.:)

αυτα που ρωτας εχουν 1000 απαντηθει σε διαφορα θεματα ετσι κ αλλιως.

εντακξει με συγχωρειτε :D

Kris994
29-12-12, 21:05
φιλε εχεις καποιο προβλημα δυσλεξιας κ γραφεις ετσι?
η εισαι αλοδαπος?

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα ελιωσα :bowdown:beefmeup

zakoni
29-12-12, 22:51
ακριβως 45 λεπτα μετα απο την προπονησει παρε whey+υδατανθρακα αναλογια 1 προς 3 'η 2 και μετα απο μια ωρα φαγητο. τωρα οσο για τον υδανθρακα πιο σου καθεται καλυτερα στο στομαχι

PETE
30-12-12, 17:38
ακριβως 45 λεπτα μετα απο την προπονησει παρε whey+υδατανθρακα αναλογια 1 προς 3 'η 2 και μετα απο μια ωρα φαγητο. τωρα οσο για τον υδανθρακα πιο σου καθεται καλυτερα στο στομαχι

ευχαριστω εχω παρει δεξτροζη και μαλτοδεξτρινη αλλα να ροτισω αν χρησιμοποιο whey και δεξτροζη και μαλτοδεξτρινη θα αναβω αρκετα κιλα ? γιατι δεν θελω να γινω τερασ...ή να χρησιμοποιο μονο whey μετα την προπον. θα δω αποτελεσμα σε αυξιση ?

PETE
01-01-13, 13:45
λοιπον ξερω οτι εγινα κουραστικος...πρωτα καλη χρονια σε ολουσ...ειμαι 16 ετων 1.82 κιλα 81 κανω διατροφη βαρη 4 φορες την εβδομαδα και 2 πηγμαχια εχω διατροφη για ογκο δηλαδη και πολλες πρωτεινες και πολουσ υδατανθρακες χρησιμοποιω καθαρη πρωτεινι και εχω παρει και δεξτροζη+μαλτοδεξτρινη αλλα ειμαι σε δίλημμα αν περνω και ξεχοριστο υδατανθρακα θα ανεβω κιλα και δεν θελω να παρω γιατι ειμαι 81 ποσσο να παω θα φενομαι χοντρος....γνωμη σας θελω να χτισω αλυπη μαζα και εχω καταφερει τοσο καιρο ομως εχω και αρκετο λυπος για αυτο κανς και 20+30 αεροβια 3-4 φορες την εβδομαδα...απλα θελω την γνωμη σας..ευχαριστω

Mikekan
01-01-13, 14:34
λοιπον ξερω οτι εγινα κουραστικος...πρωτα καλη χρονια σε ολουσ...ειμαι 16 ετων 1.82 κιλα 81 κανω διατροφη βαρη 4 φορες την εβδομαδα και 2 πηγμαχια εχω διατροφη για ογκο δηλαδη και πολλες πρωτεινες και πολουσ υδατανθρακες χρησιμοποιω καθαρη πρωτεινι και εχω παρει και δεξτροζη+μαλτοδεξτρινη αλλα ειμαι σε δίλημμα αν περνω και ξεχοριστο υδατανθρακα θα ανεβω κιλα και δεν θελω να παρω γιατι ειμαι 81 ποσσο να παω θα φενομαι χοντρος....γνωμη σας θελω να χτισω αλυπη μαζα και εχω καταφερει τοσο καιρο ομως εχω και αρκετο λυπος για αυτο κανς και 20+30 αεροβια 3-4 φορες την εβδομαδα...απλα θελω την γνωμη σας..ευχαριστω

Ολοι αλιπη μάζα θελουμε να χτίσουμε! σε τι θες τη γνώμη μας?

Lao
01-01-13, 16:18
λοιπον ξερω οτι εγινα κουραστικος...πρωτα καλη χρονια σε ολουσ...ειμαι 16 ετων 1.82 κιλα 81 κανω διατροφη βαρη 4 φορες την εβδομαδα και 2 πηγμαχια εχω διατροφη για ογκο δηλαδη και πολλες πρωτεινες και πολουσ υδατανθρακες χρησιμοποιω καθαρη πρωτεινι και εχω παρει και δεξτροζη+μαλτοδεξτρινη αλλα ειμαι σε δίλημμα αν περνω και ξεχοριστο υδατανθρακα θα ανεβω κιλα και δεν θελω να παρω γιατι ειμαι 81 ποσσο να παω θα φενομαι χοντρος....γνωμη σας θελω να χτισω αλυπη μαζα και εχω καταφερει τοσο καιρο ομως εχω και αρκετο λυπος για αυτο κανς και 20+30 αεροβια 3-4 φορες την εβδομαδα...απλα θελω την γνωμη σας..ευχαριστω

Θα προσπαθήσω να σου δώσω μια «σοβαρή» απάντηση ώστε να ανακουφιστείς εσύ και τα μάτια μας :P

Έχουμε και λέμε, λοιπόν...

Καταρχήν, λες ότι κάνεις βάρη και πυγμαχία, 4 μέρες την εβδομάδα τα μεν, 2 η δε.

Ερώτημα 1ο: την άλΙπη μάζα την θέλεις για αισθητικούς λόγους ή λόγω πυγμαχίας;

Ερώτημα 2ο: η διατροφή σου πως είναι; Μπορείς να γράψεις τι τρως σε μια τυπική μέρα σου;

Ερώτημα 3ο: η προπονητική σου είναι καλή; Τι στόχο έχεις με την πυγμαχία;

Τέλος, please, όταν ποστάρεις πάτα και κανένα ENTER γιατί τα μηνύματά σου θέλουν προσπάθεια για να διαβαστούν. Βάλε και καμιά τελεία, κανένα κόμμα, εν ολίγοις θυμήσου όσα έμαθες στο δημοτικό ώστε να εκφράζεσαι καλύτερα και να καταλαβαίνει και ο κόσμος τι θες να πεις. ;)

PETE
02-01-13, 00:10
Θα προσπαθήσω να σου δώσω μια «σοβαρή» απάντηση ώστε να ανακουφιστείς εσύ και τα μάτια μας :P

Έχουμε και λέμε, λοιπόν...

Καταρχήν, λες ότι κάνεις βάρη και πυγμαχία, 4 μέρες την εβδομάδα τα μεν, 2 η δε.

Ερώτημα 1ο: την άλΙπη μάζα την θέλεις για αισθητικούς λόγους ή λόγω πυγμαχίας;

Ερώτημα 2ο: η διατροφή σου πως είναι; Μπορείς να γράψεις τι τρως σε μια τυπική μέρα σου;

Ερώτημα 3ο: η προπονητική σου είναι καλή; Τι στόχο έχεις με την πυγμαχία;

Τέλος, please, όταν ποστάρεις πάτα και κανένα ENTER γιατί τα μηνύματά σου θέλουν προσπάθεια για να διαβαστούν. Βάλε και καμιά τελεία, κανένα κόμμα, εν ολίγοις θυμήσου όσα έμαθες στο δημοτικό ώστε να εκφράζεσαι καλύτερα και να καταλαβαίνει και ο κόσμος τι θες να πεις. ;)



λοιπον δηατροφη μου

πρωινο:whey 1 scoop
30 λεπτα μετα πιτα quaker (4 ασπραδια 1 κροκο) με μελι +κανελα
και 1 πολιβιταμινι
δεκατιανο:μια fitness μπαρα με ενα ποτιρι γαλα η αποξηραμενα φρουτα
μεσημεριανο:στηθος ψητο με μακαρονια ολικης και σαλατα με λαχανικα πρασινα( π,χ μαρουλι)
4:00 παω γυμναστιριο
5:00 περνω 1scoop whey με μηλο πρασινο ( εδω να βαλω μαλτοδεξτρινη+δεξτροζη? )
μετα απο 40 λεπτα τροω απο το μεσημερι οτι εχει ( αν βαλω ομως μαλτοδεξτρινη+δεξτροζη θα τροω κατι ελαφρι )
βραδυνο:3 ασπραδια με σαλατα και παξιμαδια


μερες που εχω πυγμαχια τροω μετα το μεσημεριανο το δεκατιανο που ειναι : η fitness bar η μιλα,αχλαδια
μετα στης 8:30 παω προπονιση και μετα πινω ενα scoop whey και μετα απο 40 λεπτα τροω γιαουρτι με μελι

την πυγμαχια απλα την κανω για την φυσικη κατασταση και απλα για χασιμο λυπους..ειμαι 81 κιλα αν παρω συνθετο υδατανθρακα θα ανεβω κιλα και δεν θελω να ειμαι χοντρος αρα τι να κανω ? να κατσω να χασω καποια κιλα και να αρχισω μετα να βαζω ? απλα αυτα εχω

warrior s
02-01-13, 00:25
Δεν υπάρχει πρωτείνη γράμμωσης. Δε μπορούν να βοηθήσουν στη γράμμωση τα ροφήματα με την καμία..Υπάρχει απλά πρωτεΐνη υψηλής περιεκτικότητας... Άμα θες να γραμμώσεις και να γίνεις κομμάτια θα το πετύχεις μόνο με διατροφή.. ;)

Lao
02-01-13, 14:19
λοιπον δηατροφη μου

πρωινο:whey 1 scoop
30 λεπτα μετα πιτα quaker (4 ασπραδια 1 κροκο) με μελι +κανελα
και 1 πολιβιταμινι
δεκατιανο:μια fitness μπαρα με ενα ποτιρι γαλα η αποξηραμενα φρουτα
μεσημεριανο:στηθος ψητο με μακαρονια ολικης και σαλατα με λαχανικα πρασινα( π,χ μαρουλι)
4:00 παω γυμναστιριο
5:00 περνω 1scoop whey με μηλο πρασινο ( εδω να βαλω μαλτοδεξτρινη+δεξτροζη? )
μετα απο 40 λεπτα τροω απο το μεσημερι οτι εχει ( αν βαλω ομως μαλτοδεξτρινη+δεξτροζη θα τροω κατι ελαφρι )
βραδυνο:3 ασπραδια με σαλατα και παξιμαδια


μερες που εχω πυγμαχια τροω μετα το μεσημεριανο το δεκατιανο που ειναι : η fitness bar η μιλα,αχλαδια
μετα στης 8:30 παω προπονιση και μετα πινω ενα scoop whey και μετα απο 40 λεπτα τροω γιαουρτι με μελι

την πυγμαχια απλα την κανω για την φυσικη κατασταση και απλα για χασιμο λυπους..ειμαι 81 κιλα αν παρω συνθετο υδατανθρακα θα ανεβω κιλα και δεν θελω να ειμαι χοντρος αρα τι να κανω ? να κατσω να χασω καποια κιλα και να αρχισω μετα να βαζω ? απλα αυτα εχω

Είτε πάρεις την μαλτο είτε όχι, δεν νομίζω να δεις σοβαρές διαφορές στο σώμα σου, αν κάνεις σοβαρή προπόνηση στην πυγμαχία.

Με άλλα λόγια, δε νομίζω ότι πρέπει να σε απασχολεί τόσο.

BTW δεν είμαι σίγουρος γιατί φοβάσαι τόσο τα κιλά. Εγώ είμαι 1,93 και καμιά 95αριά κιλά αυτή την εποχή, και δεν με λες χοντρό...

PETE
02-01-13, 14:49
Είτε πάρεις την μαλτο είτε όχι, δεν νομίζω να δεις σοβαρές διαφορές στο σώμα σου, αν κάνεις σοβαρή προπόνηση στην πυγμαχία.

Με άλλα λόγια, δε νομίζω ότι πρέπει να σε απασχολεί τόσο.

BTW δεν είμαι σίγουρος γιατί φοβάσαι τόσο τα κιλά. Εγώ είμαι 1,93 και καμιά 95αριά κιλά αυτή την εποχή, και δεν με λες χοντρό...

οκ ευχαριστω
οσο για την πυγμαχια που συνδυαζει αεροβια+αναεροβια θα με εμποδισει στο χτησιμο μυικης μαζας?

Lao
02-01-13, 14:59
οκ ευχαριστω
οσο για την πυγμαχια που συνδυαζει αεροβια+αναεροβια θα με εμποδισει στο χτησιμο μυικης μαζας?

Βασικά, όλα έχουν να κάνουν με το τι θέλεις εσύ.

Αν προτεραιότητά σου είναι η πυγμαχία, τότε τα βάρη θα έχουν υποστηρικτικό ρόλο ώστε να ανταπεξέλθεις στις απαιτήσεις της και το σώμα σου θα διαμορφωθεί ανάλογα.

Αν ισχύει το αντίθετο, τότε και πάλι θα έχεις ανάλογα αποτελέσματα.

Βέβαια, δεν ξέρω ποιο πρότυπο έχεις στο μυαλό σου όταν λες κάτι αόριστο όπως «μυϊκή μάζα». Θα πρέπει να καταλάβεις όμως, ότι δεν χωράνε και τα δύο καρπούζια στην ίδια μασχάλη...

PETE
02-01-13, 15:04
Βασικά, όλα έχουν να κάνουν με το τι θέλεις εσύ.

Αν προτεραιότητά σου είναι η πυγμαχία, τότε τα βάρη θα έχουν υποστηρικτικό ρόλο ώστε να ανταπεξέλθεις στις απαιτήσεις της και το σώμα σου θα διαμορφωθεί ανάλογα.

Αν ισχύει το αντίθετο, τότε και πάλι θα έχεις ανάλογα αποτελέσματα.

Βέβαια, δεν ξέρω ποιο πρότυπο έχεις στο μυαλό σου όταν λες κάτι αόριστο όπως «μυϊκή μάζα». Θα πρέπει να καταλάβεις όμως, ότι δεν χωράνε και τα δύο καρπούζια στην ίδια μασχάλη...


οπως σου ειπα και απο πανω κανω πυγμαχια για λογουσ φυσικης καταστασης μονο
παλια εκανα καθε μερα πυγμαχια τωρα εχω βαλει μπροστα τα βαρη
πως σου φενετε να χασω πρωτα καποια κιλα και μετα να αρχισω να βαζω?

Lao
02-01-13, 15:13
πως σου φενετε να χασω πρωτα καποια κιλα και μετα να αρχισω να βαζω?

Αχρείαστο.

Φίλε μου, δε νομίζω πως πρέπει να το ψειρίζεις τόσο. Στην πραγματικότητα, αυτό που χρειάζεται για να δεις αποτελέσματα (όποια και αν είναι αυτά), είναι να τρως αξιοπρεπώς, να κάνεις καλές προπονήσεις και να αποθεραπεύεσαι σωστά.

Φτιάξε λίγο την διατροφή σου γιατί είναι αρκετά μονότονη και ελλειπής, μάθε να προπονείσαι σωστά και θα έρθει η ώρα που θα καταλάβεις ότι κάποιες λεπτομέρειες ίσως να μην σε αφορούν όσο νομίζεις.

Στα λέω αυτά γιατί είσαι και 16 χρονών και στην ηλικία σου καλό είναι να μην κάνεις πειράματα με την διατροφή και τα κιλά σου.

PETE
02-01-13, 15:14
Αχρείαστο.

Φίλε μου, δε νομίζω πως πρέπει να το ψειρίζεις τόσο. Στην πραγματικότητα, αυτό που χρειάζεται για να δεις αποτελέσματα (όποια και αν είναι αυτά), είναι να τρως αξιοπρεπώς, να κάνεις καλές προπονήσεις και να αποθεραπεύεσαι σωστά.

Φτιάξε λίγο την διατροφή σου γιατί είναι αρκετά μονότονη και ελλειπής, μάθε να προπονείσαι σωστά και θα έρθει η ώρα που θα καταλάβεις ότι κάποιες λεπτομέρειες ίσως να μην σε αφορούν όσο νομίζεις.

Στα λέω αυτά γιατί είσαι και 16 χρονών και στην ηλικία σου καλό είναι να μην κάνεις πειράματα με την διατροφή και τα κιλά σου.

ενταξει αυχαριστω