PDA

Επιστροφή στο Forum : Καθαρή πρωτεϊνη



giwrgoss
11-05-12, 19:29
Παίδες καλησπέρα, είμαι 20 χρονών και ξεκίνησα κι εγώ με τη σειρά μου γυμναστήριο. Δεν θέλω να γινώ τεραστίων διαστάσεων, απλά θέλω να στήσω ένα καλό κορμί.
Θέλω τη γνώμη σας για κάποια καθαρή πρωτεϊνη. Δεν κατέχω από συμπληρώματα διατροφής γι'αυτο θέλω να με κατατοπίσετε.
Μου έχουνε προτείνει την nitrotech αλλά δεν διάβασα και τα καλύτερα σχόλια για τη συγκεκριμένη εδώ μεσα.

Giannistzn
11-05-12, 19:34
whey shake της sytnrax
instant whey της reflex
gold standar της on

Ριξε μια ματια στο e-shop (http://www.bodybuilding.gr/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=15) του φορουμ και στους χορηγους, θα βρεις αρκετες "καθαρες"

BlooDdeaD_MefiSt
11-05-12, 19:36
Παίδες καλησπέρα, είμαι 20 χρονών και ξεκίνησα κι εγώ με τη σειρά μου γυμναστήριο. Δεν θέλω να γινώ τεραστίων διαστάσεων, απλά θέλω να στήσω ένα καλό κορμί.
Θέλω τη γνώμη σας για κάποια καθαρή πρωτεϊνη. Δεν κατέχω από συμπληρώματα διατροφής γι'αυτο θέλω να με κατατοπίσετε.
Μου έχουνε προτείνει την nitrotech αλλά δεν διάβασα και τα καλύτερα σχόλια για τη συγκεκριμένη εδώ μεσα.

Διατροφή έχεις φτιάξει καταρχήν? Αν όχι τότε επικεντρώσου εκεί. Αν ναι τότε πάρε μια απλή whey.;)

giwrgoss
11-05-12, 19:41
Nαι έχω ξεκινήσει και διατροφή. Όταν λέμε whey τί εννοούμε;

s0k0s
11-05-12, 19:43
Nαι έχω ξεκινήσει και διατροφή. Όταν λέμε whey τί εννοούμε;

Με πολυ λιγους υδατανθρακες και θερμιδες.

Διαβασε αυτο: http://www.bodybuilding.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=85:2009-09-25-06-37-13&catid=3:2009-09-23-07-10-00&Itemid=4

giwrgoss
11-05-12, 19:43
H πιο καλή κατά τη γνώμη σας ποιά είναι;

lifeguard22
11-05-12, 21:10
Καλησπέρα σε όλους.Έχω ξεκινήσει τώρα πρόγραμμα για χάσιμο λίπους κυρίως στην κοιλιά και επειδή γυμνάζομαι καθημερινά με βάρη και αερόβια νιώθω εξάντληση..Αποφάσισα να βάλω στην διατροφή μου μία καθαρή προτεϊνη , αμινοξέα και λιποδιαλύτες και συγκεκριμένα το animal cuts.Κάνω βάρη μεσημεράκι.Με τι σειρά να παίρνω τα συμπληρώματα ανάλογα με τα γεύματα?Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων..

billys15
12-05-12, 05:44
Γιωργο εμεις που θελουμε να γινουμε τεραστιων διαστασεων,δεν ειναι και τοσο εφικτο! :) Αυτο το παραμυθι οτι η πρωτεϊνη σε κανει τερας,θα δεις οτι δεν ισχυει.Σχετικα με την επιλογη μιας whey παντως,υπαρχουν πολλα θεματα εδω μεσα,κανε εναν κοπο να ψαξεις και θα δεις οτι δεν θα τελειωνεις με τοσα που εχουν γραφτει ;) Αυτες που σου προτειναν παντως ειναι μια χαρα.

@Lifeguard
Δες για topic "animal cuts" ή "λιποδιαλυτες" για να σου λυθουν οι αποριες.Μετα υπαρχουν επισης topic αμινοξεων και πρωτεϊνων.Εν ολιγοις,για τα cuts 1 δοση πριν την προπονηση και την αλλη το πρωι,αμινοξεα πριν την προπονηση σου και πρωτεϊνη οποτε εχεις αναγκη για συμπληρωση πρωτεϊνης μεσα στη μερα.Κατα προτιμηση παντως 1 scoop μετα τα βαρη.

Edit: Μολις ειδα οτι απαντηθηκε απ'τον beef το θεμα με τα cuts!

giwrgoss
12-05-12, 14:01
Ποια η γνώμη σας για αυτή την πρωτεϊνη;
http://www.muscletech.com/products/nitrotech_hardcore/

s0k0s
12-05-12, 14:03
Ποια η γνώμη σας για αυτή την πρωτεϊνη;
http://www.muscletech.com/products/nitrotech_hardcore/

Απαγορευονται τα λινκ εταιριων οπου δεν ειναι χορηγοι.

Υπαρχει ηδη θεμα εδω. http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?6395-Nitro-Tech-Hardcore-Pro-Series-(Muscletech)&highlight=nitrotech+hardcore

giwrgoss
12-05-12, 14:23
Συγγνώμη, δεν το ήξερα!
Μάλλον δε θα καταλήξω στην nitrotech μιας και θέλω να ξέρω τί μου γίνεται και τί πίνω. Ακούω αρκετά αρνητικά για το συγκεκριμένο προϊόν ασχετά αν κάνει σχετικά καλή δουλειά.
Θα καταλήξω λογικά σε whey shake της sytnrax ή instant whey της reflex.
Πόσες φορές την μέρα θα πρέπει να παίρνω τις συγκεκριμένες πρωτεϊνες, πότε και πόσα scoop κάθε φορά;

s0k0s
12-05-12, 14:25
Συγγνώμη, δεν το ήξερα!
Μάλλον δε θα καταλήξω στην nitrotech μιας και θέλω να ξέρω τί μου γίνεται και τί πίνω. Ακούω αρκετά αρνητικά για το συγκεκριμένο προϊόν ασχετά αν κάνει σχετικά καλή δουλειά.
Θα καταλήξω λογικά σε whey shake της sytnrax ή instant whey της reflex.
Πόσες φορές την μέρα θα πρέπει να παίρνω τις συγκεκριμένες πρωτεϊνες, πότε και πόσα scoop κάθε φορά;

Aναλογος την διατροφη σου..

giwrgoss
12-05-12, 14:31
Δηλαδή;

s0k0s
12-05-12, 14:34
Δηλαδή;

π.χ. αμα τρως πληρης πρωινο δεν χρειαζεσαι...

giwrgoss
12-05-12, 15:30
Δεν πρέπει να πίνω το πρωί, 1 με μισή ώρα πριν το γυμναστήριο και 1 με μισή ώρα μετά το γυμναστήριο;

Giannistzn
12-05-12, 15:33
Οχι φιλε μου. Εφοσον συμπληρωνεις τις απαραιτητες πρωτεΐνες απο το φαγητο σου, η whey (πρωτεΐνη ορου γαλακτος δηλαδη) ειναι χρησιμη κυριως μεταπροπονητικα για να εχεις αμεση "προσβαση" σε πρωτεΐνη-αμινοξεα.

Ανοιξε ενα θεμα με τη διατροφη σου καλυτερα, και μετα βλεπουμε εαν σου χρειαζεται και η whey.

s0k0s
12-05-12, 15:33
Δεν πρέπει να πίνω το πρωί, 1 με μισή ώρα πριν το γυμναστήριο και 1 με μισή ώρα μετά το γυμναστήριο;

Οχι οτι δεν πρεπει να πινεις το πρωι, αλλα αμα δεν σου χρειαζεται..

Πριν το γυμναστηριο. φαε ενα γευμα 2μιση ωρες πριν αμα μπορεις.
Μετα το γυμναστηριο μετα απο 10 λεπτα πιες.

MusclesOfShadow
12-05-12, 15:39
Οχι οτι δεν πρεπει να πινεις το πρωι, αλλα αμα δεν σου χρειαζεται..

Πριν το γυμναστηριο. φαε ενα γευμα 2μιση ωρες πριν αμα μπορεις.
Μετα το γυμναστηριο μετα απο 10 λεπτα πιες.

:thumbup:

giwrgoss
12-05-12, 15:51
Το πρωί για παράδειγμα πίνω στις 7 άπαχο γάλα με 2 κουταλιές βρώμη. Στις 9 τρώω ενα πολύ ελαφρύ σάντουιτς και στις 11 τρώω ένα μήλο.

s0k0s
12-05-12, 15:59
Το πρωί για παράδειγμα πίνω στις 7 άπαχο γάλα με 2 κουταλιές βρώμη. Στις 9 τρώω ενα πολύ ελαφρύ σάντουιτς και στις 11 τρώω ένα μήλο.

Πανε και ποσταρε το στις διατροφες.

Giannistzn
12-05-12, 16:02
Το πρωί για παράδειγμα πίνω στις 7 άπαχο γάλα με 2 κουταλιές βρώμη. Στις 9 τρώω ενα πολύ ελαφρύ σάντουιτς και στις 11 τρώω ένα μήλο.

Ποσταρε το στην ενοτητα διατροφες ολοκληρωμενο. Και με ποσοτητες εαν γνωριζεις. Με μια πρωτη ματια, κατι κανεις λαθος ;)