PDA

Επιστροφή στο Forum : πρωτεινη-αμινοξεα-κρεατινη



erin
14-05-12, 00:40
παιδια γεια σας.απο αυριο ξεκιναω και εγω γραμμωση και θα χρησιμοποιωσω τα εξης συμπληρωματα ωστε να αποφυγω μεγαλυτερο μερος του μυικου καταβολισμου.ξυπναω το πρωι και τρωω πρωινο και 1-1μιση ωρα μετα θα πηγαινω προπονηση.
στην διαθεση μου εχω αυτα τα συμπληρωματα:πρωτεινη dymatize iso 100,kre-allkalyn efx,και λευκινη και σκονη και bcaa σε σκονη.
οι αποριες που εχω ειναι στον ακριωη χρονισμο των συμπληρωματων.για παραδειγμα το κουτακι της efx λει μια καψουλα πριν και 1 καψουλα μετα την προπονηση,ο ποιητης ενοει μια καψουλα κανα μισαωρο πριν την προπονηση η ακριβος πριν ξεκινησω τα βαρη..αυτα σε γενικες γραμμες..

beefmeup
14-05-12, 11:44
ποσο λιπος εχεις πανω σου στο περιπου,κ τι διατροφη θα κανεις?

erin
14-05-12, 20:00
ειμαι στο 180,με 81 κιλα.λιπος υποθετω οτι εχω γυρω στο 9 αντε βαρια βαρια 10%.το λεω αυτο επειδη η κοιλια μου ειναι καθαρη("6 πακ",) αρκετα και εχω και αρκετη φλεβικοτητα ποδια,χερια.ως τωρα που εκανα ογκο ετρωγα τα εξης
πρωινο
4ασπραδια+1 ολοκληρο +μουσλι+μπανανα
πριν προπονηση
κοτοπουλο με μισο ποτηρι ρυζι(αβραστη ποσοτητα)
μετα προπονητικο
τονος με μισο ποτηρι ρυζι(αβραστη ποσοτητα)
4 γευμα
απαχο μοσχαρι 4 φετες ολικης η πατατα
5 γευμα
κοτοπουλο με σαλατα η παλι υδατανθρακα η κατι "υγιεινο" που λεμε
6 γευμα
2 γιαουρτια 2% με κανα ηξροκαρπι μεσα.

τωρα η διατροφη που ξεκιναω θα ειναι πολυ παρομοια με αυτη που εχει ποσταρει ο μασλμποσσ για διατροφη γραμμωσης.
ειμαι στα 23 με 24 και κανω συστηματικα γυμαστηριο και διατροφη απο τα 18μιση με 19.
συμπληρωματα ξεκινησα τωρα μετα απο διακοπη 2-3 χρονια.αυτααααα.....