PDA

Επιστροφή στο Forum : συμπληρωμα που κοντευει να ληξει



marios89
23-05-12, 22:31
παιδια 8α η8ελα την γνωμη σας σε κατι αμα γνωριζετε...γνωστη αλυσιδα καταστηματων με συμπληροματα διατροφης εβαλε σε προσφορα ενα προιον,
συγκερκιμενα το sizeon pre-contest(gaspari) σε αρκετα προσητη τιμη σε σχεση με την αρχικη...μετα που το εψαξα και πηγα και μια βολτα απο το καταστημα
καταλαβα οτι το βαλανε τοσο φτηνα για τον λογο οτι τον 7/2012 ληγει(τον ιουλη που μας ερχετε)...

μηπος ξερει κανεις αν τωρα που κοντεβει στα τελευταια του να ληξει το συμπληρωμα χανει τις δυνατοτητες του(αλειονονται με τον καιρρο)
σε σχεση με τον καιρο που κατασκευαστηκε με αποτελεσματα να μην σου δινει κατι καλο??(που για να ληγει σε ενα μηνα μπορει να εχει και 2 χρονια που εγινε το προιον)....συμφερει να το αγωρασω ή τζαμπα χρηματα??

TRIANTAFYLLOU
24-05-12, 01:09
ένα συμπλήρωμα που δεν έχει ανοιχτεί διατηρείτε άνετα και με ασφάλεια , μέχρι την ημερομηνία λήξης του αλλα και αρκετα περισσότερο , αρκεί να είναι φυλαγμένο σε σωστο μέρος και να μην έχει εκτεθεί σε πολύ υψηλές θερμοκρασίες , απλα επειδή αν περάσει η είναι στην ημερομηνία λήξης τους δεν μπορούν να τα δώσουν , γι αυτο τα βγάζουν σε προσφορά να φεύγουν .

το θέμα είναι να έχει κάποιος μυαλό και να μην παίρνει κάτι που δεν το χρειάζετε μόνο και μόνο επειδή είναι σε προσφορά , αλλα είναι άχρηστο .

billys15
24-05-12, 01:24
ένα συμπλήρωμα που δεν έχει ανοιχτεί διατηρείτε άνετα και με ασφάλεια , μέχρι την ημερομηνία λήξης του αλλα και αρκετα περισσότερο

Ετσι ειναι...Πολλοι πινουν ληγμενα προϊοντα χωρις καποιο θεμα.Το κακο ειναι οτι δεν βρισκουμε ευκολα ληγμενα αρα και αναγκαστηκαμε να τα κοψουμε...:green:

Παντως πολλοι παιρνουν και τρωνε απο τα σκουπιδια παιδια.Αν εμεις δουμε οτι μια ληγμενη πρωτεϊνη ειναι σε καλη κατασταση και δεν εχεις καποια ασχημη μυρωδια στο ανοιγμα,γιατι να μην την κατεβασουμε?

kokolakis
24-05-12, 04:01
Ετσι ειναι...Πολλοι πινουν ληγμενα προϊοντα χωρις καποιο θεμα.Το κακο ειναι οτι δεν βρισκουμε ευκολα ληγμενα αρα και αναγκαστηκαμε να τα κοψουμε...:green:

xaxaxxxaa :bowdown:

beatshooter
24-05-12, 10:31
Ετσι ειναι...Πολλοι πινουν ληγμενα προϊοντα χωρις καποιο θεμα.Το κακο ειναι οτι δεν βρισκουμε ευκολα ληγμενα αρα και αναγκαστηκαμε να τα κοψουμε...:green:

Παντως πολλοι παιρνουν και τρωνε απο τα σκουπιδια παιδια.Αν εμεις δουμε οτι μια ληγμενη πρωτεϊνη ειναι σε καλη κατασταση και δεν εχεις καποια ασχημη μυρωδια στο ανοιγμα,γιατι να μην την κατεβασουμε?

Ωραια λογικη!

Τεσπα,εγω ηπια μια ληγμενη πρωτεινη που ειχα κ εχω και δεν επαθα κατι.Την εχω σε δροσερο μερος μεσα σε ντουλαπι και οταν ξαναπαω στο πατρικο μου θα την καταναλωσω(ειναι και γευση φραουλα χεχε)

Adinamos
24-05-12, 10:40
Καποτε είχα ενα ληγμένο νιτρικό. Δε με ειχε πιασει ουτος ή αλλος, το χα ξεχασει και κανα 2χρονο+ στο ντουλαπι, πηγα να το πετάξω. Μετα σκέφτηκα τον 'καλο τον μύλο' του γυμναστηριου..... Το πολυ πολυ να τον πιασει και να φυγει τρεχαλα για τουαλετα, σκεφτηκα. Μερικες μερες μετα ερχεται το πρωτο σοκ: ''Kαλά τι δυναμίτης ειναι αυτός ρε μου μου δωσες? Μακράν ο,τι καλύτερο έχω πάρει για πριν την προπο.''
Μετα απο λίγο ερχεται το δευτερο σοκ, οταν θυμαμαι οτι του είχα ξαναδωσει μια δοση απο δαύτο οταν το δοκιμαζα και εγω πριν κανα 2χρονο (πριν ληξει) και δεν τον ειχε πιασει ουτε αυτον....

Τα συμπερασματα δικά σας.

spartan77
24-05-12, 10:50
σ ενα καταστημα γνωστης αλυσιδας που πηγαινα πολυ συχνα καποια φεγγαρια, μια μερα αφου ειχα ψωνισει καποια πραγματακια διαλεξα μια μπαρα σοκολατας και του λεω..ποσο εχει κ αυτη η μπαρα?..
''α μου λεει στην κανω δωρο...
μολις βγαινω απ το καταστημα πριν την ανοιξω...βλεπω οτι ειχε ΗΔΗ ληξει η ημερομηνια...επιστρεφω ξανα και του λεω..δωσε μου μια αλλη μπαρα γτ αυτη εχει ληξει!..
'' α οκ μου λεει παρε αυτη(την ιδια εννοειται) αλλα εχει 2.50 ευρω:unsure::unsure::unsure:
" αφου μου την εκανες δωρο του πα..
'' οχι μου λεει εχει 2.50 ευρω αυτη!
''α οκ μου κανες δωρο την ληγμενη ,ενω την κανονικη μου την χρεωνεις! (οτι να ναι)..λοιπον παρε πισω ΟΛΑ τα πραγματα σου και δωσε μου τα χρηματα !

ενταξει..τι να πω...η ξεφτιλα στην ξεφτιλα!

γενικα δν ξερω τι παιζει με την ημερομηνια ληξης γτ δν εχω δοκιμασει..αλλα ουτε και θελω βεβαια να δοκιμαζω...

marios89
24-05-12, 12:53
ωραια ευχαριστω για τις απαντησεις...και για να ρωτησω...to sizeon μπορουμε να το παρουμε 2 μινες συνεχομενα ή πρεπι να κανοθ διακοπη???

marios89
25-05-12, 15:15
κανενας?

spartan77
25-05-12, 15:26
φιλε εδω δεν θα σου απαντησει κανενας

υπαρχει ηδη θεμα με την sizeon που εχεις ηδη βαλει ποστ, οποτε βαλε εκει την ερωτηση σου και να παρεις απαντησεις

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?6077-SizeOn-%28Gaspari-Nutrition%29

λογικα καλο ειναι να διακοψεις ενα διαστημα και να την ξαναπαρεις αργοτερα