PDA

Επιστροφή στο Forum : Δυσποινιες.



yiantheo
10-09-11, 20:41
Καλησπερα, τον τελευταιο καιρο με εχουν πιασει δυσπνιες και εχω μια υποψια οτι οφειλονται στα ω3 που παιρνω καθως η υπερκαταναλωση λεει προκαλει ασθμα εσεις τι λετε?

sTeLaKoS
10-09-11, 20:53
Παρατραβηγμένο που φαίνεται. Πόσα γραμμάρια παίρνεις τη μέρα;

yiantheo
10-09-11, 21:02
5 γραμμαρια ημερισιως

ελμερ
10-09-11, 21:32
καλησπερα...νομιζω ειναι καλη ιδεα να μην παιρνεις καθολου ω3 για μερικες μερες να δεις αν συνεχιζεται η δυσπνοια η αν διακοπει...αν συνεχιζεται ψαχνεις για κατι αλλο....εχεις συχνα δυσπνοια μεσα στην μερα?:welcome:

BODYMPAL
10-09-11, 23:09
έπαιρνα και εγω ω3-6-9 και εβγαζα κατι περιεργα σπυράκια που πονούσαν πολυ με το που τα έκοβα περνουσε ε το δοκίμασα ανα μεγαλα διαστηματα κ παρατήρησα πως όντος τα ω έφταιγαν δεν ξαναπαίρνω μέσω συμπληρωμάτων............ απο τη διατροφη μου εχω τα ω τωρα απο καρύδια αμύγδαλα ψάρια κ εχω βρει τν υγεια μου....;););)

κατα τη γνωμη μου κανε το ίδιο !! :welcome::welcome::welcome:

72K
11-09-11, 00:59
Καλά είναι δυνατόν να πιστεύετε ότι τα Ω3 σε αυτές τις δόσεις μπορεί να έχουν τέτοιες παρενέργειες;
Εκτός και αν τα ψάρια είναι από τη Φουκοσίμα.

yiantheo
11-09-11, 01:02
καλησπερα...νομιζω ειναι καλη ιδεα να μην παιρνεις καθολου ω3 για μερικες μερες να δεις αν συνεχιζεται η δυσπνοια η αν διακοπει...αν συνεχιζεται ψαχνεις για κατι αλλο....εχεις συχνα δυσπνοια μεσα στην μερα?:welcome:

οχι πολυ συχνα. Οταν ειμαι στο γυμναστηριο καθολου μηπως φτεει το ανχος?

Txc
11-09-11, 01:06
Αφου σε χαλαει το τσιγαρο...
Κοψτο...

yiantheo
11-09-11, 01:46
Αφου σε χαλαει το τσιγαρο...
Κοψτο...

τσιγαρο ουτε για πλακα δεν εχω δοκιμασει :P

123
25-05-12, 20:56
Καλησπερα παιδια , θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Σας εχει τυχει να σας πιανουν δυσποινιες;;
Mε πιανουν οποτε να ναι , π.χ. το βραδυ ή στην προπονηση...
Γνωριζει κανεις ισως απο τι μπορει να ναι;;
Να ενημερωσω οτι δεν καπνιζω - δεν πινω.

s0k0s
26-05-12, 09:52
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?16855-%CE%94%CF%85%CF%83%CF%80%CE%BD%CE%B9%CE%B5%CF%82&highlight=%CE%94%CF%85%CF%83%CF%80%CE%BD%CE%B9%CE%B5%CF%82

Xefteris
26-05-12, 11:42
Αλλάζεις μετά την προπόνηση ή αφήνεις να στεγνώσει το φανελάκι πάνω σου, αν δεν αλλάζεις είναι τεράστιο λάθος.
Επισκέψου ένα πνευμονολόγο να σε ακροαστεί και να σου κάνει σπιρομέτρηση.

yiantheo
28-05-12, 00:23
Αλλάζεις μετά την προπόνηση ή αφήνεις να στεγνώσει το φανελάκι πάνω σου, αν δεν αλλάζεις είναι τεράστιο λάθος.
Επισκέψου ένα πνευμονολόγο να σε ακροαστεί και να σου κάνει σπιρομέτρηση.

ναι τις περισσοτερες φορες οταν δεν παω σπιτι για μπανιο το αφηνω πανω μου τι σημαινει αυτο?

ARIS1914
28-05-12, 17:24
Χαιρετω ολο το φορουμ,
Λοιπον ειμαι 17 χρονων και πριν 15 μηνες ειχα παει ενα πρωινο για μπασκετ... με αδειο στομαχι και ετρεχα 3 ωρες πανω κατω γιατι λεω ενταξει τρεξιμο ειναι μονο καλο θα μου κανει...επειδη ημουν και παχυσαρκος τοτε...
Λοιπον μετα απο καποιες ωρες ξαφνικα ενιωθα κατι στο στηθος μου και δε μπορουσα να παρω βαθια αναπνοη...την πρωτη βδομαδα πονουσε...
Το αφησα μπας και φυγει το καλοκαιρι και ειναι λογω αγχους αλλα τιποτα...
Μετα μεσα στη χρονια πηγα σε Ωρυλα,Καρδιολογο,Πνευμονολογο,Μου πηραν αιμα και ημουνα σε ψυχολογο για 5 μηνες..Κανεις δε βρηκε τιποτα...
Μεχρι σημερα το εχω αυτο το προβλημα ομως κανω κανονικα την γυμναστικη μου και περιμενω πως και πως να φυγει για να ανεβω επιπεδο..
Οποιαδηποτε πληροφορια θα μου ηταν χρησιμη..
Ευχαριστω εκ των προτερων!!

Gaspari
28-05-12, 18:39
Που και που και εγώ έχω.. Το βράδυ μερικές φορές και όταν υπάρχει πολύ υγρασία, να χει βρέξει πχ.. Μπουκώνει και η μύτη μου και κάθε λίγο παίρνω βαθιές ανάσες.. Αα, επίσης έχω και αλεργική ρυνήτυδα.. Δε ξέρω αν φταίει κάτι ή κάτι που κάνω...

ARIS1914
28-05-12, 19:23
εμενα δε φευγει... 15 μηνες το εχω συνεχομενα..
Για αυτο που λες πηγα στον ωρυλα ελεγα να κανω καυτιριαση πως γραφεται τελος παντων,αλλα με λεει οτι τζαμπα θα την κανω και δεν εχω κατι..
Προσπαθω να βρω τι ειναι και δε μπορω!

Xefteris
28-05-12, 19:27
ναι τις περισσοτερες φορες οταν δεν παω σπιτι για μπανιο το αφηνω πανω μου τι σημαινει αυτο?

ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ μην αφήσεις τα ρούχα να στεγνώνουν πάνω σου όσο κι αυτό νομίζεις ότι δεν πειράζει. Υπάρχει άμεσος κίδυνος να κρυώσεις και αν έχεις ευαίσθησία κάνεις τα πράματα χειρότερα. Υπάρχει πιθανότητα η δυσπνοια να προέρχεται από αυτό.

Όλοι οι φιλοι συνηστώ να πάτε σε πνευμονολόγο για να σας διαγνώσει το αίτιο. Όταν τρεχετε που ιδρώνετε ΠΑΝΤΑ αντιανεμικό πάνω από το φανελάκι ετσι ώστε ο αέρας να μην σας φυσάει στο στηθος και κρυώσετε. Γενικά αυτό το αεράκι όταν είμαστε ιδρωμένοι και τρέχουμε και μας φυσάει κρύβει κινδύνους.

nick_electro
04-06-12, 23:16
εξέτασης καρδιας έχεις κάνει?καρδιογράφημα doplex κλπ?κοίταξε το μπας και έχεις καμια καρδιακή ανεπάρκεια και δεν το ξέρεις..........

yiantheo
13-06-12, 13:36
εμενα μου εχει περασει τελειως εδω και λιγες βδομαδες ...μαλλον ηταν το αγχος για τις πανελληνιες