PDA

Επιστροφή στο Forum : BEST WHEY PROTEIN?



nick_electro
27-05-12, 19:31
θα ήθελα να ρωτήσω τα μέλοι του site πια είναι κατά την γνώμη σας η καλύτερη Whey
πρωτεΐνη 70-80% (ΟΧΙ ISOLATED).Από άποψης υψηλής βιολογικής αξιας, αποροφησιμοτητας,
καθαρότητας υλικών, ασφαλειας υλικών που χρησιμοποιούνται.Και αν υπάρχει περίπτωση
να βλάψουν το συκώτι.

Giannistzn
27-05-12, 19:36
Δεν υπαρχει απαντηση σε αυτο που ρωτας. Για να βλαψει το συκωτι, εαν παιρνεις σωστα το οποιοδηποτε συμπληρωμα δεν υπαρχει θεμα.

Εαν υπηρχε "καλυτερη" δεν θα υπηρχαν ολες αυτες οι μαρκες. Μπες στην αξιολογηση και διαβασε. Αναλογα το στομαχι του καθενως αλλες τον πειραζουν, αλλες οχι. Δεν προκειται να σου πει κανεις παρε αυτη ειναι η καλυτερη της αγορας.

ελμερ
27-05-12, 19:42
Κανεις δεν μπορει να σου απαντησει με σιγουρια....αν αποκλεισουμε καποιες που εχουν μεσα σογια κτλ (φτηνες πηγες πρωτεινης και χαμηλοτερης βιολογικης αξιας) οι περισσοτερες κανουν την ιδια δουλεια με τον ιδιο τροπο...αν θες τη γνωμη μου το ερωτημα πρεπει να ειναι "ποια ειναι η καλυτερη whey πρωτεινη σε σχεση με τα χρηματα που κοστιζει"....εγω πχ παιρνω οποια βρω σε προσφορα tempro,reflex peptide fusion (ειναι πολλων πηγων αυτες απλα τις πηρα σε σουπερ τιμη κι αυτο μου φτανει.....) Υ.Γ ζητω συγγνωμη που ημουν φλυαρος.....:welcome::welcome:

aepiskeptis
27-05-12, 19:46
Για να βλαψει το συκωτι, εαν παιρνεις σωστα το οποιοδηποτε συμπληρωμα δεν υπαρχει θεμα.


Καποιος Μοντ να κανει μια παρεμβαση παρακαλω

ευχαριστω!

Giannistzn
27-05-12, 21:04
aepiskepti, αν θες να εξηγησεις λιγο τι εννοεις γιατι δεν καταλαβα με τι ακριβως διαφωνεις

Ισως δεν ηταν αρκετα ξεκαθαρο το ποστ μου, εννοω οτι εφοσον δεν εχει καποιο προβλημα υγειας και τηρει τις δοσολογιες, γιατι να του προκαλεσει προβλημα? π.χ. 1-2 σκουπ whey?

nick_electro
27-05-12, 21:35
όταν λέω το καλύτερο εννοώ το καλύτερο κατά την γνώμη του καθενός, δεν γίνετε όλοι να συμφωνούνε ότι η καλύτερη είναι η Τάδε

giannis64
27-05-12, 21:45
θα ήθελα να ρωτήσω τα μέλοι του site πια είναι κατά την γνώμη σας η καλύτερη Whey
πρωτεΐνη 70-80% (ΟΧΙ ISOLATED).Από άποψης υψηλής βιολογικής αξιας, αποροφησιμοτητας,
καθαρότητας υλικών, ασφαλειας υλικών που χρησιμοποιούνται.Και αν υπάρχει περίπτωση
να βλάψουν το συκώτι.

αυτή που έχει περάσει από χημικό έλεγχο και έχει αποδειχτεί, πως έχει όλα αυτά τα συστατικά τα οποία αναγράφει πως έχει, και τίποτα παραπάνω, και τίποτα λιγότερο. όλες οι άλλες είναι ίδιες. και όταν λέω όλες, εννοώ όλες..

nick_electro
27-05-12, 21:46
"αυτή που έχει περάσει από χημικό έλεγχο και έχει αποδειχτεί, πως έχει όλα αυτά τα συστατικά τα οποία αναγράφει πως έχει, και τίποτα παραπάνω, και τίποτα λιγότερο."

ξέρουμε καμια τέτοια?

kokolakis
27-05-12, 21:57
reflex

billy89
27-05-12, 21:59
ξέρουμε καμια τέτοια?

Φίλε όλες οι μάρκες ισχυρίζονται ότι το έχουν αυτό... κανείς μας δεν είναι μπροστά όταν τις φτιάχνουν ή όταν τις συσκευάζουν! Οπότε αναγκαστικά εμπιστεύεσαι τα λεγόμενά τους... εγώ προσωπικά πιστεύω ότι, όπως στα περισσότερα προιόντα, ό,τι πληρώνεις παίρνεις...