PDA

Επιστροφή στο Forum : Λίγη βοήθεια με συμπληρώματα



Ron
09-06-12, 14:39
Χρειάζομαι μια βοήθεια σχετικά με κάτι βιταμίνες και συμπληρώματα.Είμαι κανονικός στα κιλά μου αλλά το πρόβλημα μου είναι οτι έχω λίγο σωσσίβιο γύρω από την κοιλιά.Έτσι λέω να αρχίσω μια ισοθερμιδική δίαιτα σε συνδυασμό με αερόβια κάθε πρωί.Όσον αφορα τα συμπληρώματα διάβασα ότι στη λιποδιάλυση βοηθάει η πρόσληψη πολυβιταμινών με μέταλλα και μικρών ποσοτήτων L - καρνιτίνης και ελεύθερων αμινοξέων πριν την αερόβια προπόνηση.Βοηθάνε οντως αυτά και αν ναι μπορείτε να προτείνετε καποια προιόντα;Ευχαριστώ

ArgoSixna
09-06-12, 17:48
Μια πολυβιταμινη ειναι απαραιτητη στην γραμμωση , επεισης επιπλεον ληψη βιταμινης C.. κατι παιζει και με το χρωμιο νομιζω στα 200mg βοηθαει (ας με διορθωσει καποιος που το ξερει καλυτερα) , επεισης γλουταμινη γυρω στα 20-30γρ..

Επιπλεον ληψη πρωτεινης βοηθαει και το ανισοποιητικο συστημα ..

εσυ τι θα χρειαστεις? Μια πολυβιταμινη προαιρετικα μιας και ειναι λιγο το σωσιβιο οπως λες και το αεροβιο σου!

s0k0s
09-06-12, 18:10
Η γλουταμινη αχρηστη θεωρειται..
Καλυτερα bcaa για κοψιμο.

Ron
10-06-12, 15:23
Η γλουταμινη αχρηστη θεωρειται..
Καλυτερα bcaa για κοψιμο.

Όταν λες για κόψιμο;Επίσης μπορώ να τα προσλαμβάνω άφοβα δηλαδή χρειάζεται να κάνω τίποτα αιματολογικές εξετάσεις για τυχόν παρενέργειες;Και από δοσολογία;

s0k0s
10-06-12, 15:25
Όταν λες για κόψιμο;Επίσης μπορώ να τα προσλαμβάνω άφοβα δηλαδή χρειάζεται να κάνω τίποτα αιματολογικές εξετάσεις για τυχόν παρενέργειες;Και από δοσολογία;

Γραμμωση εννοω. Καρνιτινη που αναφερεις παρε acetyl και με συνδιασμο καφεινης κανει καλυτερη δουλεια. Παρενεργειες κλπ εγω προσωπικα καθαρος βγηκα, κανε καλου κακου 2φορες το χρονο, για σενα, ο καθε οργανισμος διαφερει φιλε.

billys15
10-06-12, 15:31
Μια πολυβιταμινη ειναι απαραιτητη στην γραμμωση

Πολυβιταμινη ολο τον χρονο.


κατι παιζει και με το χρωμιο νομιζω στα 200mg βοηθαει !

200mcg :)

Η γλουταμινη 5γρ τη μερα αν την ξεκινησεις.Καρνιτινη αν παρεις ακετυλικη παιρνε 500mg-1gr πριν την προπονηση.Απο παρενεργειες δεν σου βγαζουν τιποτα παιδια,ειδικα οσο μενεις με τις κοινες δοσολογιες και δεν κανεις υπερβολες.

Ron
10-06-12, 15:42
Πολυβιταμινη ολο τον χρονο.



200mcg :)

Η γλουταμινη 5γρ τη μερα αν την ξεκινησεις.Καρνιτινη αν παρεις ακετυλικη παιρνε 500mg-1gr πριν την προπονηση.Απο παρενεργειες δεν σου βγαζουν τιποτα παιδια,ειδικα οσο μενεις με τις κοινες δοσολογιες και δεν κανεις υπερβολες.

Οπότε με μια ανακεφαλαίωση τι θα πρότεινες για καλύτερη λυποδιάλυση;Σόρρυ είμαι λιγο άσχετος:(

DimitrisT
10-06-12, 22:06
Οπότε με μια ανακεφαλαίωση τι θα πρότεινες για καλύτερη λυποδιάλυση;Σόρρυ είμαι λιγο άσχετος:(

Για καλυτερη λιποδιαλυση, υποθερμιδικη διατροφη και πρωινη αεροβια ασκηση (νηστικος).
Η καρντινινη θα βοηθησει πιο πολυ ψυχολογικα. Οποτε αμα θελεις μπορεις να παρεις. Επισης να πινεις και πρασινο τσαι.
Αν σε πιανουν οι καφεδες πιες εναν σκετο πριν την αεροβια, θα σου δωσει λιγα νευρα.

Ron
11-06-12, 13:55
Για καλυτερη λιποδιαλυση, υποθερμιδικη διατροφη και πρωινη αεροβια ασκηση (νηστικος).
Η καρντινινη θα βοηθησει πιο πολυ ψυχολογικα. Οποτε αμα θελεις μπορεις να παρεις. Επισης να πινεις και πρασινο τσαι.
Αν σε πιανουν οι καφεδες πιες εναν σκετο πριν την αεροβια, θα σου δωσει λιγα νευρα.

ΟΚ ευχαριστώ..Αυτό κάνει; http://www.ebay.com/itm/Dymatize-Acetyl-L-Carnitine-90-capsules-/180859455517?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a1c10481d