PDA

Επιστροφή στο Forum : αμινοξεα-καρνιτινη



Stavros7
09-06-12, 20:19
Καλησπερα, μετα απο ενα χρονο αθλιας πραγματικα διατροφης και χωρις καθολου γυμναστικης (λογω πανελλαδικων) καταφερα να παρω 16 κιλα!!Εχω αρχισει ξανα προπονησεις και διατροφη απλα χρειαζομαι μια μικρη βοηθεια στο χασιμο του λιπους.Στο γυμναστηριο μου προτειναν αμινοξεα και καρνιτινη.Ποια ειναι η γνωμη σας?Μου προτεινετε καποια συγκεκριμενα?Πως ακριβως τα χρησιμοποιω?(ωρες και αν χρειαζονται καποια διαλυση κλπ)Ευχαριστω εκ των προτερων

panakos
09-06-12, 22:00
Καλησπέρα φιλε μου!καλα αποτελέσματα να έχεις με τις εξετάσεις!
Λοιπόν την Καρνιτινη να την παίρνεις κανά 20 λεπτο πριν την προπόνηση η αλλιως το πρωι!
Τα αμινοξεα ανάλογα...Βασικά αν θες απλα αμινοξεα Πάρε καλύτερα πρωτεινη την ίδια δουλεια κάνουν!!
Αν θες bcaa τότε μετα τα βάρη πριν την Σερβία και στο τέλος της προπόνησης!

s0k0s
09-06-12, 22:06
Τι καρνιτινη εχεις; Acetyl να φανταστω..
Προσθεσε κ καφεινη στην καρνιτινη για καλυτερα αποτελεσματα.

kokolakis
09-06-12, 22:37
Αν θες bcaa τότε μετα τα βάρη πριν την Σερβία και στο τέλος της προπόνησης!

:???:

εγω θα σου προτεινα να κανεις την προσπαθεια σου για κανα διμηνο μονο με whey μετα την προπονηση και να ριχνεις θερμιδες βδομαδα βδομαδα....
βλεπεις αποτελεσματα και μετα πας σε λυποδιαλιτη, σε καποιον αξιολογο οχι καρνιτινη.... δες τις αξιολογισεις...
τα bcaa παρτα οποτε θες.... ;)

panakos
09-06-12, 22:39
Μαν γράφω απο κινητο και κάνει τα δικα του!!
Σοριιιι

killer85
10-06-12, 00:11
Γενικά κάνε μια σωστή διατροφή γράμμωση, βάλε αερόβιο και όταν κολλήσεις βάλε κάποιο λιποδιαλύτη.

Stavros7
10-06-12, 10:09
Διατροφη εχω αρχισει με μειωμενους υδατανθρακες και περισσοτερη πρωτεινη.Γενικα απο την καρνιτινη θα δω αποτελεσματα?

panakos
10-06-12, 10:17
Διατροφη εχω αρχισει με μειωμενους υδατανθρακες και περισσοτερη πρωτεινη.Γενικα απο την καρνιτινη θα δω αποτελεσματα?


οι αποψεις ειναι μοιρασμενες φιλε!
παρε αν θες,για ψυχολογικους λογους περισσοτερο παρα για το αποτελεσμα;)
συνηθως αυτο μετραει...

διατροφη,οπως ειπες με μειωμενους υδατανθρακες και πολυ αεροβιο...:thumbup: