PDA

Επιστροφή στο Forum : συμπληρωμα για ογκο και σιδηρος



cuntface
11-06-12, 00:22
καλησπερα ονομαζομαι γιωργος ειμαι 20 χρονων πριν 1 χρονο ζυγιζα 100 κιλα την παρουσα στιγμη ζυγιζω 75 και σκεφτομαι αφου περασει το καλοκαιρι ξεκινησω ογκο και θα ηθελα μερικες συμβουλες για τν πρωτεινη να σας πω λιγα πραγματα θελω μια πρωτεινη που να μην ειναι τιγκα στιν ζαχαρη και στους κακους υδατανθρακες και γεμισω λιπος οταν χαζεβα τον forum ειδα μια της ΕΑS MASS FACTOR ΚΑΙ ΤΗΝ πρωτιναν πολλα ατομα τελος παντων τιν chekara λιγο και μου φαινετε καλη τωρα καποιοι θα μου πουν να ξεκινισω ογκο με WHEY θα το κανα αλλα θα ηθελα να ρωτησο κατι πρωτα επειδη εκ γενετης ειχα ελιψη σε σιδηρω και πριν 7 χρονια επερνα αφτα τα μπουκαλια με σιδιρω που μου προτινε ο γιατρος αλλα τα σταματησα ηθελα να ρωτησο αν σχετιζετε ι μυικη δυναμη του ανθρωπου με το σιδηρο δλδ οποιος εχει ελληψι σε σιδηρο εχει λιγοτερι δυναμη απο καποιον που ειναι μια χαρα ευχαριστω...

Lao
11-06-12, 00:24
Η απάντηση σχετικά με τον σίδηρο είναι ένα μεγάλο... «ναι».

cuntface
11-06-12, 00:27
Η απάντηση σχετικά με τον σίδηρο είναι ένα μεγάλο... «ναι».

δηλ φιλε η ελλειψη σιδηρου = μιωμενι μυικη δυναμη ?

Lao
11-06-12, 00:32
δηλ φιλε η ελλειψη σιδηρου = μιωμενι μυικη δυναμη ?

Μειωμένη δύναμη, αντοχή, αντίσταση στις ιώσεις και στις λοιμώξεις, καθώς και διάφορα άλλα.

Δεν έχεις κάτσει ποτέ να διαβάσεις τις επιπτώσεις της έλλειψης σιδήρου;

cuntface
11-06-12, 00:38
Μειωμένη δύναμη, αντοχή, αντίσταση στις ιώσεις και στις λοιμώξεις, καθώς και διάφορα άλλα.

Δεν έχεις κάτσει ποτέ να διαβάσεις τις επιπτώσεις της έλλειψης σιδήρου;

κοιτα επειδη δεν ξερω αν ακομα εχω πριν 7 χρονια κατι τετοιο ειχα καταλαβη μηπως να παω να κανω γενικες να ειμαι σιγουρος?

Lao
11-06-12, 00:43
κοιτα επειδη δεν ξερω αν ακομα εχω πριν 7 χρονια κατι τετοιο ειχα καταλαβη μηπως να παω να κανω γενικες να ειμαι σιγουρος?

Κοίτα, μπαίνουμε σε προσωπικά χωράφια σου, αλλά αφού το ανέφερες, τι εννοείς λέγοντας «εκ γενετής έλλειψη σιδήρου»; Μεσογειακή αναιμία;

Για να φτάνει ο γιατρός στο σημείο να σου χορηγεί αμπούλες, προφανώς είδε κάτι. Από κει και πέρα, δεν ξέρω γιατί τις σταμάτησες, ούτε τι ακριβώς σου είπε.

Εάν έχεις χρόνια αναιμία, νομίζω ότι προφανώς και χρειάζεται να ελέγχεις την κατάστασή σου και να ακολουθείς τις συμβουλές του γιατρού σου.

cuntface
11-06-12, 01:02
Κοίτα, μπαίνουμε σε προσωπικά χωράφια σου, αλλά αφού το ανέφερες, τι εννοείς λέγοντας «εκ γενετής έλλειψη σιδήρου»; Μεσογειακή αναιμία;

Για να φτάνει ο γιατρός στο σημείο να σου χορηγεί αμπούλες, προφανώς είδε κάτι. Από κει και πέρα, δεν ξέρω γιατί τις σταμάτησες, ούτε τι ακριβώς σου είπε.

Εάν έχεις χρόνια αναιμία, νομίζω ότι προφανώς και χρειάζεται να ελέγχεις την κατάστασή σου και να ακολουθείς τις συμβουλές του γιατρού σου.

κοιτα θα παω για γενικες και θα ρωτησο την μανα μου για το τι ακριβος ειχα κια επαιρνα τις αμπουλες οχι δεν ειχα ανεμια σιγουρα