PDA

Επιστροφή στο Forum : Γρήγορο Αποτέλεσμα



Kostaskoko
21-06-12, 21:38
Καλησπέρα παίδες,δεν ξέρω αν βάζω την ερώτησή μου στο σωστό μέρος, απλά επειδή έχει σχέση με συμπληρώματα κτλ.είπα να την βάλω εδώ.
Λοιπόν,ας τα πάρουμε απο την αρχή.Είμαι 1.80 26 χρονών 83 κιλά,έπαιζα παλιά handball (12 χρόνια κάποια απο αυτά πρωταθλητισμό)το σταμάτησα στα 22 και απο τότε λόγω δουλειάς ή καθημερινή μου άσκηση είναι σε απλά φυσιολογικά πλαίσια.Μετά το στρατό (γύρισα +10 κιλά) μπήκα σε διατροφή-δίαιτα και κατάφερα και έχασα τα 8 απο αυτά(έχει 2 χρόνια).Απο εκεί και πέρα έκανα κάποια προσπάθεια να ξεκινήσω γυμναστήριο αλλά στην μέση περίπου ξενέρωσα(λόγω γυμναστή)και επίσης δεν είδα κάποια αισθητή βελτίωση πάνω μου + οτι έιχα και έναν τραυματισμό(για τον γυμναστη που σας ελεγα,που τον παρακαλούσα ώστε να με βοηθάει-υποδυκνύει τις ασκήσεις).Λοιπόν για να μην σας τα πολυλογώ και κουράζω,θέλω να ρωτήσω το εξής.Τον Σεπτέμβριο παντρέυομαι( :green: ) και θέλω μέχρι τότε (θα ξεκινήσω και γυμναστήριο και διατροφή) να δώ κάποιο αποτέλεσμα.Η απορία μου λοιπόν είναι η εξής:Τι πρέπει να πάρω-κάνω ώστε να χάσω λίπος-κιλά αλλά και να δώ και αύξηση των μυών μου?Πρέπει να πάρω πρωτεϊνη?Λυποδιαλύτες?Θέλει πολύ αερόβια άσκηση??(βαριέμαι τρελά να τρέχω σαν το ποντίκι πάνω στον διάδρομο πάνω απο 15 λεπτά,).Θέλω γενικά την γνώμη των ειδικών(δηλαδή την δικιά σας)για το πώς μπορώ γρήγορα να πετύχω κάτι(με ενδιαφέρει έντονα να δώ αύξηση μυών)ώστε να αναπτερωθεί και το ηθικό μου για το σώμα μου που είναι υπό το μηδέν αλλα και ταυτόχρονα να χάσω και λίγο απο την λεγόμενη μπάκα :shock: και γενικά να γίνω λίγο fit για τον γάμο.

Περιμένω με αγωνία τις απαντήσεις σας.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

killer85
21-06-12, 22:00
Καλησπέρα παίδες,δεν ξέρω αν βάζω την ερώτησή μου στο σωστό μέρος, απλά επειδή έχει σχέση με συμπληρώματα κτλ.είπα να την βάλω εδώ.
Λοιπόν,ας τα πάρουμε απο την αρχή.Είμαι 1.80 26 χρονών 83 κιλά,έπαιζα παλιά handball (12 χρόνια κάποια απο αυτά πρωταθλητισμό)το σταμάτησα στα 22 και απο τότε λόγω δουλειάς ή καθημερινή μου άσκηση είναι σε απλά φυσιολογικά πλαίσια.Μετά το στρατό (γύρισα +10 κιλά) μπήκα σε διατροφή-δίαιτα και κατάφερα και έχασα τα 8 απο αυτά(έχει 2 χρόνια).Απο εκεί και πέρα έκανα κάποια προσπάθεια να ξεκινήσω γυμναστήριο αλλά στην μέση περίπου ξενέρωσα(λόγω γυμναστή)και επίσης δεν είδα κάποια αισθητή βελτίωση πάνω μου + οτι έιχα και έναν τραυματισμό(για τον γυμναστη που σας ελεγα,που τον παρακαλούσα ώστε να με βοηθάει-υποδυκνύει τις ασκήσεις).Λοιπόν για να μην σας τα πολυλογώ και κουράζω,θέλω να ρωτήσω το εξής.Τον Σεπτέμβριο παντρέυομαι( :green: ) και θέλω μέχρι τότε (θα ξεκινήσω και γυμναστήριο και διατροφή) να δώ κάποιο αποτέλεσμα.Η απορία μου λοιπόν είναι η εξής:Τι πρέπει να πάρω-κάνω ώστε να χάσω λίπος-κιλά αλλά και να δώ και αύξηση των μυών μου?Πρέπει να πάρω πρωτεϊνη?Λυποδιαλύτες?Θέλει πολύ αερόβια άσκηση??(βαριέμαι τρελά να τρέχω σαν το ποντίκι πάνω στον διάδρομο πάνω απο 15 λεπτά,).Θέλω γενικά την γνώμη των ειδικών(δηλαδή την δικιά σας)για το πώς μπορώ γρήγορα να πετύχω κάτι(με ενδιαφέρει έντονα να δώ αύξηση μυών)ώστε να αναπτερωθεί και το ηθικό μου για το σώμα μου που είναι υπό το μηδέν αλλα και ταυτόχρονα να χάσω και λίγο απο την λεγόμενη μπάκα :shock: και γενικά να γίνω λίγο fit για τον γάμο.

Περιμένω με αγωνία τις απαντήσεις σας.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Φίλε αν καταφέρεις μέχρι τον Σεπτέμβρη και γίνεις λίγο fitnnes πες το και σε μας...

Πέρα από την πλάκα και τα δύο μαζί δεν γίνετε... πρέπει να δώσεις προτεραιότητα θες να χάσεις λίπος ή να βάλεις μυικά κιλά αν και μέσα σε δύο μήνες τι κιλά να βάλεις...

Καλύτερα πήγαινε σε μια διατροφή να χάσεις κανά κιλό να δείχνεις πιο ωραία: αλλά θα χρειαστείς αρκετό αερόβιο τα 15 λεπτά δεν είναι τίποτα τουλάχιστον 30 ή 35 και λίγα λέω.

Για πιο γρήγορα αποτελέσματα σωστή διατροφή γράμμωσης, πρωινή αερόβια νηστικός κανά 40 λεπτό και αερόβια μετά τα βάρη... λιποδιαλύτες δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ, κάποιος πιο ειδικός θα σου απαντήσει...

Α και περαστικά για τον γάμο... :green::green::green::turtle::rolf:

sTeLaKoS
21-06-12, 22:01
Ύψος-κιλά;

Xxlakis
21-06-12, 23:45
Μπορεις να κανεις βαρη μετα τον τραυματισμο που ανεφερες?
Τι χρονο μπορεις να διαθεσεις για προπονηση?
Τι τρως περιπου τη μερα?Τηγανιτα/γλυκα τρως?
Το σωμα σου σε τι κατασταση ειναι?

Kostaskoko
22-06-12, 00:28
Ύψος-κιλά;

1.80 υψος 83 κιλα.

Kostaskoko
22-06-12, 00:39
Μπορεις να κανεις βαρη μετα τον τραυματισμο που ανεφερες?
Τι χρονο μπορεις να διαθεσεις για προπονηση?
Τι τρως περιπου τη μερα?Τηγανιτα/γλυκα τρως?
Το σωμα σου σε τι κατασταση ειναι?

Ναι μπορω ν κανω βαρη πλεον.
2 ωρες μαξιμουμ 3 φορες την βδομαδα(ο παλιος ο γυμναστης μου ειχε βγαλει προγραμμα με 2 ομαδες του σωματος καθε φορα,20 λεπτα προθερμανση διαδρομο(βαρεμάρα),βαρη(2 μυικες ομαδες την φορα) κοιλιακους ραχιαιους σε μηχανημα(οχι σε παγκο)και μετα 20 λεπτα ποδηλατο.
Ξεκίνησα διατροφή η οποία έχει πρωινό δημητριακα(fitness),δεκατιανό(συνηθως κουλουρι-μπαρα-χυμο-αβγο),μεσημεριανο (κοτοπουλο-κοκκινο κρεας,οσπρια,λαχανικα,μακαρονια,ψαρι),απογευματινο(συνηθως φρούτα ή χυμό),και βραδινο (συνηθως σαλάτα με τόστ-σαλατα με τονο κτλ.) και παντα προ υπνου εχω ενα γιαουρτι που δεν το τρωω εγω ποτε(δεν μ'αρεσει)
Τηγανιτα τρώω πολύ σπάνια και μόνο αν βγούμε για φαγητό κάνα σάββατο,το ίδιο και μετα γλυκά(αν και υπάρχει περίπτωση να φάω κ τιποτα έξτρα :P )
Το σώμα μου είναι ως εξής λεπτά πόδια ,κλασσικά μπάκα,στήθος ίσιο και χέρια - ώμοι ψιλογυμνασμένοι(λόγω handball)

polo0
22-06-12, 01:32
φιλε δν υπαρχει το μαγικο χαπι που θα σε κανει οπως θες!!:P τα αγαθα κοποις κτωνται με αεροβια και σωστη διατροφη γραμμωσης,θα δεις διαφορα,η διατροφη ειναι το κλειδη! να το ξερεις!ασε τα βαριεμαι λοιπον,διατροφη,σωστη προπονηση,και ξεκουραση!!καλη αρχη απο εμεναααα:welcome::welcome::welcome:

ippokratis
22-06-12, 01:50
Φίλε ΜΙΑ είναι Η συμβουλή : ακύρωσε το γάμο! μα 26 χρονών,το σκέφτηκες καλά;
πλάκα κάνω να ζήσεις.
φιτ πάντως δεν προλαβαίνεις να γίνεις(δεν κάνω πλάκα)

killer85
22-06-12, 01:53
Φίλε ΜΙΑ είναι Η συμβουλή : ακύρωσε το γάμο! μα 26 χρονών,το σκέφτηκες καλά;
πλάκα κάνω να ζήσεις.
φιτ πάντως δεν προλαβαίνεις να γίνεις(δεν κάνω πλάκα)


26 χρονών??? Τι έπεσε περενόσπορος και ο κολλητός μου τόσο παντρεύεται, μεθαύριο κιόλας...:banghead::banghead::banghead:

tolis93
22-06-12, 01:56
στη καλυτερη να χασεις 2 κιλα λιπος κ να βαλεις κανα μυικο κιλο.οκ ειναι διαφορα παντως.ιουνιο εχουμε ακομα.κανα 3 μηνο εχεις στο περιπου.αν βαριεσαι διαδρομο κανε ποδηλατο σχοινακι η κολυμβηση σιγα μονο διαδρομος υπαρχει?αλλα δεν ειναι μονοδρομος η αεροβια απλα θα σε βοηθησει πολυ. κανε κ μια υπερστρωτη διατροφουλα κ οτι καταφερεις. εδω θα βρεις και προγραμματα γυμναστικης και διατροφης και ολα αρκει να ψαξεις

Kostaskoko
22-06-12, 16:08
Ναι οκ εντάξει το ξέρω οτι δεν υπάρχει το μαγικό χάπι κτλ,δεν ειμαι κανα παιδάκι και έκανα και 12 χρόνια αθλητισμό , οπότε γνωρίζω τι κόπος χρειάζεται για να φτιάξεις κάτι καλό.Το ζητούμενο όμως χάσατε....Εγω δεν θέλω μέσα σε 2,5 μήνες να κατεβώ σε διαγωνισμό για bodybuilder.....θέλω απλά να χάσω 6-7 κιλά και να πέσει και λίγο η μπάκα,ενώ ταυτόχρονα να δώ και κάποια αύξηση μυών(π.χ. στήθος,ώμους).Αυτό είναι το ζητούμενο και όχι να μπορώ να μετράω τα κουτάκια απο τους κοιλιακούς μου ουτε με ενδιαφέρει να γίνω τούμπανο.
Οσο για το τον γάμο μάγκες να ξερετε οτι σε αυτά δεν υπάρχουν ηλικίες είναι ποτε θα βρείς τον κατάλληλο άνθρωπο.Εσεις που λέτε ακύρωσε κτλ κτλ,απλά δεν τον έχετε γνωρίσει ακόμα.... ;)

tolis93
22-06-12, 18:42
Ναι οκ εντάξει το ξέρω οτι δεν υπάρχει το μαγικό χάπι κτλ,δεν ειμαι κανα παιδάκι και έκανα και 12 χρόνια αθλητισμό , οπότε γνωρίζω τι κόπος χρειάζεται για να φτιάξεις κάτι καλό.Το ζητούμενο όμως χάσατε....Εγω δεν θέλω μέσα σε 2,5 μήνες να κατεβώ σε διαγωνισμό για bodybuilder.....θέλω απλά να χάσω 6-7 κιλά και να πέσει και λίγο η μπάκα,ενώ ταυτόχρονα να δώ και κάποια αύξηση μυών(π.χ. στήθος,ώμους).Αυτό είναι το ζητούμενο και όχι να μπορώ να μετράω τα κουτάκια απο τους κοιλιακούς μου ουτε με ενδιαφέρει να γίνω τούμπανο.
Οσο για το τον γάμο μάγκες να ξερετε οτι σε αυτά δεν υπάρχουν ηλικίες είναι ποτε θα βρείς τον κατάλληλο άνθρωπο.Εσεις που λέτε ακύρωσε κτλ κτλ,απλά δεν τον έχετε γνωρίσει ακόμα.... ;)

την απαντηση στην εδωσα εγω προσωπικα με βαση αυτα π θες.οπως κ ολοι θα λεγα.κ αν μιλουσαμε για να κατεβεις σε αγωνες η να γινεις τουμπανο η να μετρας κουτακια θα συζητουσαμε για χρονια προπονησης κ υπεραυστηρης διατροφης. οσο για τα περι γαμου για πλακα τα λενε τα παιδια απο πανω το γραψαν κιολας;)

killer85
22-06-12, 18:44
Ναι οκ εντάξει το ξέρω οτι δεν υπάρχει το μαγικό χάπι κτλ,δεν ειμαι κανα παιδάκι και έκανα και 12 χρόνια αθλητισμό , οπότε γνωρίζω τι κόπος χρειάζεται για να φτιάξεις κάτι καλό.Το ζητούμενο όμως χάσατε....Εγω δεν θέλω μέσα σε 2,5 μήνες να κατεβώ σε διαγωνισμό για bodybuilder.....θέλω απλά να χάσω 6-7 κιλά και να πέσει και λίγο η μπάκα,ενώ ταυτόχρονα να δώ και κάποια αύξηση μυών(π.χ. στήθος,ώμους).Αυτό είναι το ζητούμενο και όχι να μπορώ να μετράω τα κουτάκια απο τους κοιλιακούς μου ουτε με ενδιαφέρει να γίνω τούμπανο.
Οσο για το τον γάμο μάγκες να ξερετε οτι σε αυτά δεν υπάρχουν ηλικίες είναι ποτε θα βρείς τον κατάλληλο άνθρωπο.Εσεις που λέτε ακύρωσε κτλ κτλ,απλά δεν τον έχετε γνωρίσει ακόμα.... ;)

Μα δεν σου μιλήσαμε για τούμπανο σου μιλήσαμε για αυτά που ζήτησες, 6 ή 7 κιλά λίπος σε 3 μήνες περίπου... Δεν ξέρω αν είναι εφικτό για τόσο πολύ αλλά σίγουρα μέσα σε 3 μήνες μπορείς να κάνεις δουλειά...

Φτιάξε μια διατροφή γράμμωσης και βάλε πολύ αερόβια νηστικός το πρωί και μετά τα βάρη όπως σου ξαναέγραψα. Το αν θα βάλεις μυικά κιλά σε υποθερμιδική το θεωρώ ακατόρθωτο σίγουρα όμως θα "σφίξουν" ο μύες και θα δείχνεις πιο γυμνασμένος.

Σίγουρα με τα παραπάνω θα δείχνεις πολύ μα πολύ καλύτερος... αυτό δεν το συζητώ.

Από συμπληρώματα whey isolate, bcaa μεταξύ βάρη και αερόβιας...

Πάντως και να το βρήκαμε το έτερον ήμισυ το αφήσαμε να φύγει μαν γιατί καλύτερα 40 χρόνια εργένικη ζωή παρά από τα 25 σκλαβιά και φυλακή...:rolf::rolf::rolf::turtle: (ότι να ναι)...

polo0
22-06-12, 23:55
Ναι οκ εντάξει το ξέρω οτι δεν υπάρχει το μαγικό χάπι κτλ,δεν ειμαι κανα παιδάκι και έκανα και 12 χρόνια αθλητισμό , οπότε γνωρίζω τι κόπος χρειάζεται για να φτιάξεις κάτι καλό.Το ζητούμενο όμως χάσατε....Εγω δεν θέλω μέσα σε 2,5 μήνες να κατεβώ σε διαγωνισμό για bodybuilder.....θέλω απλά να χάσω 6-7 κιλά και να πέσει και λίγο η μπάκα,ενώ ταυτόχρονα να δώ και κάποια αύξηση μυών(π.χ. στήθος,ώμους).Αυτό είναι το ζητούμενο και όχι να μπορώ να μετράω τα κουτάκια απο τους κοιλιακούς μου ουτε με ενδιαφέρει να γίνω τούμπανο.
Οσο για το τον γάμο μάγκες να ξερετε οτι σε αυτά δεν υπάρχουν ηλικίες είναι ποτε θα βρείς τον κατάλληλο άνθρωπο.Εσεις που λέτε ακύρωσε κτλ κτλ,απλά δεν τον έχετε γνωρίσει ακόμα.... ;)

ουτε κανενας απο εδω ειπε για να μετρας τα ''κουτακια'' απο τους κοιλιακους!:P:P
7 κιλα σε 2 μηνες δυσκολο αλλα μην τα αφηνεις ολα για το τελως!η διατροφη ειναι το κλειδη :welcome::welcome:

DimitrisT
23-06-12, 18:14
Τα πραγματα ειναι πιο απλα απ'οτι νομιζεις.
1. Διαβασε το φορουμ και φτιαξε μια υποθερμιδικη διατροφη.
2. Αρχισε γυμναστηριο, βαρη και αεροβια ασκηση (με αυτη τη σειρα).
3. Κανε την αεροβια σου το πρωι νηστικος εαν ειναι δυνατον.
4. Σταματα να βαριεσαι. Με βαρεμαρα δεν καταφερε κανεις τιποτα.

Δε θα γινεις τουμπανο, αλλα θα βελτιωθεις αρκετα.
Δεν ξερω αν θα καταφερεις να χασεις οσα κιλα θελεις αλλα το μονο σιγουρο ειναι πως με το να καθεσαι και να το συζητας δεν κανεις τιποτα...

Υ.Γ. Με ολο το σεβασμο ετσι; Ο γραπτος λογος παρεξηγειται ευκολα.. ;)

Michaelangelo
27-06-12, 20:28
Φίλε αν καταφέρεις μέχρι τον Σεπτέμβρη και γίνεις λίγο fitnnes πες το και σε μας...

Και γιατί δεν γίνεται αυτό; Άλλο κομμάτια άλλο φίτνεςς! 3 μηνάκια είναι υπερ-αρκετά για καλή δουλίτσα με σκληρή δουλειά! (πάνω από 3 μέρες/βδομάδα προπόνησης φυσικά+καλή διατροφή)

Πέρα από την πλάκα και τα δύο μαζί δεν γίνετε... πρέπει να δώσεις προτεραιότητα θες να χάσεις λίπος ή να βάλεις μυικά κιλά

Με ποιο σκεπτικό δεν γίνεται; Το recomp να υποθέσω δηλαδή δεν υπάρχει;

Αυτά προς τα σχόλια.


Τα πραγματα ειναι πιο απλα απ'οτι νομιζεις.
1. Διαβασε το φορουμ και φτιαξε μια υποθερμιδικη διατροφη.
2. Αρχισε γυμναστηριο, βαρη και αεροβια ασκηση (με αυτη τη σειρα).
3. Κανε την αεροβια σου το πρωι νηστικος εαν ειναι δυνατον.
4. Σταματα να βαριεσαι. Με βαρεμαρα δεν καταφερε κανεις τιποτα.

Δε θα γινεις τουμπανο, αλλα θα βελτιωθεις αρκετα.
Δεν ξερω αν θα καταφερεις να χασεις οσα κιλα θελεις αλλα το μονο σιγουρο ειναι πως με το να καθεσαι και να το συζητας δεν κανεις τιποτα...

Υ.Γ. Με ολο το σεβασμο ετσι; Ο γραπτος λογος παρεξηγειται ευκολα.. ;)

+1


Ναι οκ εντάξει το ξέρω οτι δεν υπάρχει το μαγικό χάπι κτλ,δεν ειμαι κανα παιδάκι και έκανα και 12 χρόνια αθλητισμό , οπότε γνωρίζω τι κόπος χρειάζεται για να φτιάξεις κάτι καλό.Το ζητούμενο όμως χάσατε....Εγω δεν θέλω μέσα σε 2,5 μήνες να κατεβώ σε διαγωνισμό για bodybuilder.....θέλω απλά να χάσω 6-7 κιλά και να πέσει και λίγο η μπάκα,ενώ ταυτόχρονα να δώ και κάποια αύξηση μυών(π.χ. στήθος,ώμους).Αυτό είναι το ζητούμενο και όχι να μπορώ να μετράω τα κουτάκια απο τους κοιλιακούς μου ουτε με ενδιαφέρει να γίνω τούμπανο.
Οσο για το τον γάμο μάγκες να ξερετε οτι σε αυτά δεν υπάρχουν ηλικίες είναι ποτε θα βρείς τον κατάλληλο άνθρωπο.Εσεις που λέτε ακύρωσε κτλ κτλ,απλά δεν τον έχετε γνωρίσει ακόμα.... ;)

Όπως είπε και ο Δημήτρης, αυτό που θες είναι απλό. Η δυσκολία έρχεται στο ''πόσο'' το θες! Με μια υποθερμιδική δίαιτα χάνεις αυτά τα κιλά πολύ γρήγορα. Και ασφαλώς για σίγουρα αποτελέσματα, αθλήσου στις 5 φορές τη βδομάδα. Αν θες,

1. Μπορείς για ένα ''μικρό'' διάστημα, να μην τρως καθόλου υδατάνθρακα και να τρως π.χ. μόνο κρέας. Σημείωση, δεν έχεις ενέργεια, είναι εξαντλητικό, αλλά αξίζει με το παραπάνω! Αυξάνεις κατά πολύ τη πρωτεΐνη, βασικός κανόνας (αν και ήδη αυξάνει αν τρως παραπάνω πρωτεϊνούχα φαγητά). Φυσικά μπορείς να ακολουθήσεις και την επιλογή απλά με λίγους υδατάνθρακες αντί για καθόλου σχεδόν.
2. Πρωί πρωί με το πουρνό αερόβια (τρέξιμο) 40+λεπτά και νηστικός!
Προαιρετικά:
3. Λιποδιαλύτης με καφεΐνη για τσίτωμα και ένα μικρό boost σε ενέργεια και λιποδιάλυση.

Με όλα αυτά, πιστεύω πετυχαίνεις με το παραπάνω το στόχο σου.
Το θέμα είναι όπως σου είπα, πόσο ''εσύ'' το θες! Και δεν εννοώ με το να λες θέλω, αλλά πόσο θα θες να το κάνεις κάνοντας τις διάφορες θυσίες (σε κόπο, χρόνο, φαγητό κ.τ.λ.) που γραπτά φαίνεται απλό, πρακτικά...

ggeorge
27-06-12, 20:40
βρε φίλε μαζί σου σε ολα... Να αδυνατίσεις να κανεις σωμα, ολα καλα...

Αλλα για το γαμο; :turtle:
μια μερα είναι θα περασει... :shock: κουραγιο...

tolis93
28-06-12, 00:52
Αυτά προς τα σχόλια.



+1



Όπως είπε και ο Δημήτρης, αυτό που θες είναι απλό. Η δυσκολία έρχεται στο ''πόσο'' το θες! Με μια υποθερμιδική δίαιτα χάνεις αυτά τα κιλά πολύ γρήγορα. Και ασφαλώς για σίγουρα αποτελέσματα, αθλήσου στις 5 φορές τη βδομάδα. Αν θες,

1. Μπορείς για ένα ''μικρό'' διάστημα, να μην τρως καθόλου υδατάνθρακα και να τρως π.χ. μόνο κρέας. Σημείωση, δεν έχεις ενέργεια, είναι εξαντλητικό, αλλά αξίζει με το παραπάνω! Αυξάνεις κατά πολύ τη πρωτεΐνη, βασικός κανόνας (αν και ήδη αυξάνει αν τρως παραπάνω πρωτεϊνούχα φαγητά). Φυσικά μπορείς να ακολουθήσεις και την επιλογή απλά με λίγους υδατάνθρακες αντί για καθόλου σχεδόν.
2. Πρωί πρωί με το πουρνό αερόβια (τρέξιμο) 40+λεπτά και νηστικός!
Προαιρετικά:
3. Λιποδιαλύτης με καφεΐνη για τσίτωμα και ένα μικρό boost σε ενέργεια και λιποδιάλυση.

Με όλα αυτά, πιστεύω πετυχαίνεις με το παραπάνω το στόχο σου.
Το θέμα είναι όπως σου είπα, πόσο ''εσύ'' το θες! Και δεν εννοώ με το να λες θέλω, αλλά πόσο θα θες να το κάνεις κάνοντας τις διάφορες θυσίες (σε κόπο, χρόνο, φαγητό κ.τ.λ.) που γραπτά φαίνεται απλό, πρακτικά...
το πρωτο δε παιζει να τον βοηθησει.μετα με τους πρωτους υδατανθρακες θα ξανα βαλει νερα.και ειναι υπερεξαντλητικο πιστευω.ενω με υδατανθρακες μπορει ανεταν α κοψει θερμιδες με ιδια ποσοτητα φαγητου για να μη στερειται ο ανθρωπος.οσο για τοα εροβιο το πρωι.δεν ειναι απαραιτητο.κ μετα τα βαρη να κανει η να πηγαινει απογευμα η πριν κοιμηθει την ιδια καλη δουλεια κανει. με αυτα δε θα μπει καν στο κοπο

Michaelangelo
29-06-12, 00:52
το πρωτο δε παιζει να τον βοηθησει.μετα με τους πρωτους υδατανθρακες θα ξανα βαλει νερα.και ειναι υπερεξαντλητικο πιστευω.ενω με υδατανθρακες μπορει ανεταν α κοψει θερμιδες με ιδια ποσοτητα φαγητου για να μη στερειται ο ανθρωπος.οσο για τοα εροβιο το πρωι.δεν ειναι απαραιτητο.κ μετα τα βαρη να κανει η να πηγαινει απογευμα η πριν κοιμηθει την ιδια καλη δουλεια κανει. με αυτα δε θα μπει καν στο κοπο

Φίλε δεν παίζει αυτό που λες. Το να σταματάς τον υδατάνθρακα, είναι το πιο σημαντικό, επειδή δεν θα έχεις αυτό να κάψεις για ενέργεια, να κάψεις λίπος. Είναι υπερ-αποτελεσματικό, εκ εμπειρίας. Θα συμφωνούσα μαζί σου, αν ζήταγε απλά και όχι δυσκολούτσικα πράγματα. Ναι, είναι εξαντλητικό, το έχω γράψει. Το πρωί, ειδικά νηστικός, καις πολλές παραπάνω θερμίδες από απόγευμα η βράδυ και κυρίως παραπάνω λίπος! Οι τιμές του γλυκογόνου είναι χαμηλές το πρωί, μετά αλλάζουν. Επίσης μετά τα βάρη, ας πάρει τη πρωτεινούλα του, θα είναι ήδη κουρασμένος. Αγαθά κόπεις κτώνται!