PDA

Επιστροφή στο Forum : Δυσκαμψία στο πόδι



thanaras
22-06-12, 12:03
Χαίρετε,
το όνομα μου είναι Θανάσης και είμαι 15 ετών. Το πρωί όταν σηκώνομαι νιώθω μια δυσκαμψία στο δεξί μου πόδι(εκει που ειναι ο αστραγαλος), δεν μπορώ να πατήσω καλά καλά. Μέτα όμως από κάνα 4-5 λεπτά που θα το κυκλοφορήσω μέσα στο σπίτι μπορώ και το περπατώ κανονικά. Ωστόσο δεν μπορώ να σηκωθώ στη μύτη με το δεξί πόδι. Αυτό το πράμα το έχω εδώ και 5 μήνες. Ξεκίνησε με το δεξί το γόνατο μου πριν 6 μήνες, να μην μπορώ να το ισιώσω, αυτό κράτησε 1 μήνα.
Όλο αυτό ξεκίνησε από το πουθενά. Ένα πρωί σηκώθηκα ανήμπορος να ισιώσω το γόνατο μου. Το δεξί πόδι εκεί που το περπατούσα ένιωσα ότι κάτι είχε συμβεί και την επόμενη μέρα διαπίστωσα ότι δεν μπορούσα να σηκωθώ στις μύτες και γενικα μια δυσκαμψία. Εχει περασει καιρος και το ποδι ακομα να βελτιωθεί.
Εχω παει μονο σε πρακτικο γιατρο ο οποιος ειπε οτι ο τενοντας ειναι ερεθισμενος και θελει λιγο ακομα ξεκουρασει. Εδω και ενα μηνα δεν κανω
τιποτα ιδιαιτερο με το ποδι και δεν υπαρχει βελτιωσει. Να πω και οτι ειχα αρχισει να τρεχω στο γηπεδο καθημερινα για τουλαχιστον μιση ωρα πριν ολο το συμβαν φυσικα.
Αν εχετε ιδεα τι μπορει να μου συμβαινη παρακαλω να μου πειτε και εμενα.

billys15
22-06-12, 15:32
Μια ακτινογραφια θα εδειχνε τι γινεται.Μιλα με καποιον ορθοπαιδκο ή αθλιατρο.