PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρωτείνη + υψηλές θερμοκρασίες = ψυγείο;



zxcvq
24-06-12, 08:38
Καλημέρα.

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την αποθήκευση πρωτείνης(ISOPURE ZERO CARB) στο ψυγείο τους καλοκαιρινούς μήνες;;;
Και αν ναι ... ποιά εναλλακτική λύση υπάρχει;;;;

panakos
24-06-12, 09:34
καλημερα αδερφε!!νομιζω οτι δεν κανει να την εχεις ουτε σε πολλη ζεστη ουτε σε πολυ κρυο!
δηλαδηβαλτην καπου που να μην εχει πολυ υγρασια και να μην την χτυπαει ο ηλιος!
μονο αυτο!:thumbup:

andrikos3kala
24-06-12, 10:09
Στο ψυγειο απο ότι ξέρω δεν παθαίνει τίποτα όπως ειχα μάθει πριν απο λίγα χρόνια, τώρα σίγουρα δεν ξέρω ουτε έχω εύκαιρη καμία έρευνα

ΠανοςΒ
24-06-12, 10:11
Πιο πολυ θεμα εχεις οταν ειναι ετοιμη κτυπημένη.

Η σκονη οπως σου ειπαν οι προηγούμενοι.

zxcvq
24-06-12, 19:31
@panakos,andrikos3kala
Στην αποθήκη την είχα όλο αυτόν τον καιρό και πρόσφατα πήρα την απόφαση να την αποθηκεύσω στη συντήρηση του ψυγείου καθώς είχα παρατηρήσει
το ναυλον που βρίσκεται στο εσωτερικό της συσκευασίας ν'αλλοιώνεται...

@ΠάνοςB
Την καταναλώνω σε ice shake/ρόφημα : Παγάκια,πρωτείνη(σκόνη),κακάο + γάλα + 1κ.σ. φρουκτόζη ή 1κ.σ. κακάο + χυμό πορτοκάλι/βίσινο...άρα λογικά είμαι ΟΚ...

deluxe
26-06-12, 13:39
Καπου υπηρχε παρομοιο θεμα, αλλα για το συνολο των συμπληρωματων, δε το βρισκω ομως. Εχω την ιδια απορια. Αλλα οχι για την πρωτεϊνη, μα για τις βιταμινες και τους λιποδιαλυτες. Τι κανω με αυτα; Εχει αρκετη ζεστη στη κουζινα, και τα εχω μεσα σε ενα ντουλαπακι αυτης. Ειδικα οταν μαγειρευω μαζευεται αρκετη ζεστη.

Τα δραστικα συμπληρωματα τα εχω παντως στο καθιστικο, που εχει καλυτερη θερμοκρασια και ανοιγω αρκετες ωρες την ημερα και το air-condition.

sTeLaKoS
26-06-12, 16:05
Δεν είμαι σίγουρος, αλλά μέσα στο ψυγείο μήπως δημιουργείται υγρασία; :unsure:

Δανάη
26-06-12, 23:27
πολυ σωστα Στελακο, υπάρχει πιθανότητα να δημιουργηθει απο τον αερα που εχει μέσα το κουτι (ειδικα αν ειναι μισοαδειο), ο ατμοσφαιρικός αερας εχει την ικανότητα οσο μεγαλυτερη ειναι θερμοκρασια του τόσο περισσότερους υδρατμους να συγκρατει,αν η θερμοκρασια του αερα πεσει αρκετα (θερμοκρασίες ψυγειου απο 30 κελσιου) τοτε πλέον επερχεται υγροποιηση των υδρατμών

zakoni
28-06-12, 18:35
επειδη σκοπευω να κανω μια αγορα μεγαλου χριματικου ποσου διαφορον συμπλιροματον . μπορει καποιος να μου πει ανα link εξωτερικου με καλες τιμες στο ΕΜΑΙΛ ZAKONI2001@HOTMAIL.COM ευχαριστο εκ τον προτερον