PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΝΕΣΙΜΟΥΣ ΛΙΠΟΔΙΑΛΥΤΕΣ



estefandos
14-07-08, 11:28
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΑΠΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΩ ΕΝΕΣΙΜΟΥΣ ΛΙΠΟΔΙΑΛΥΤΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΤΙ ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΔΟΣ ΤΟΥ ΠΙΟ ΔΡΑΣΤΙΚΟΥ ΕΝΕΣΙΜΟΥ ΛΙΠΟΔΙΑΛΥΤΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΚΟΙΛΙΑΣ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

edited by MB

isis
14-07-08, 12:05
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΑΠΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΩ ΕΝΕΣΙΜΟΥΣ ΛΙΠΟΔΙΑΛΥΤΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΤΙ ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΔΟΣ ΤΟΥ ΠΙΟ ΔΡΑΣΤΙΚΟΥ ΕΝΕΣΙΜΟΥ ΛΙΠΟΔΙΑΛΥΤΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΚΟΙΛΙΑΣ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ



υπάρχουν μερικοί με αρκετά καλά αποτελέσματα , θα μπορέσεις όμως να διαχειριστείς τις παρενέργειες?

RUHL
14-07-08, 13:07
Δεν μου αρεσε αυτο το ποστ καποιος πρεπει να του πει τις παρενεργειες και οτι το τοπικο λιπος δεν φευγει πχ απο κοιλια
πρεπει να φυγει απο ολο το σωμα και φευγει μαζι και της κοιλιας

Muscleboss
14-07-08, 13:29
αναζήτηση πηγών και προμηθευτών απαγορέυεται.

προσπάθησε να κάνεις μια ολοκληρωμένη δίαιτα και ξέχνα τα ενέσιμα για τοπική απώλεια λίπους. στην ουσία δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.

ΜΒ

TRIANTAFYLLOU
14-07-08, 15:00
συμφωνώ πράγματα που γίνονται απλά και με φυσικό τρόπο δεν χρειάζετε να καταφεύγουμε σε τέτειες λύσεις.

giorgos41
15-07-08, 10:03
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΛΟΙΠΟΝ,ΕΙΜΑΙ 41 ΧΡΟΝΩΝ ΕΠΕΙΔΗ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΥΔΙΟΤΡΟΠΗ-ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΕ ΠΛΟΙΟ ΚΑΜΑΡΩΤΟΣ-ΟΠΟΤΕ ΕΧΩ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ΣΧΕΔΟΝ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ- ΜΕΡΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΕ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ.ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΒΑΡΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΤΑΘΕΡΑ ΓΙΑΤΙ Η ΩΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΟΝΟ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΜΙΛΑΜΕ ΠΑΝΤΑ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΑ ΕΤΣΙ;ΠΙΣΤΕΥΗΣ ΟΤΙ ΛΟΓΩ ΗΛΙΚΙΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΣΩΜΑ -ΧΩΡΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ-ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΩΡΑΡΙΟ ΠΟΥ ΕΧΩ;ΜΗΠΩΣ Η ΩΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΕΣ ΚΑΙ ΤΗ ΘΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΣ ΝΑ ΠΑΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΛΥΨΩ ΤΙΣ ΧΑΜΕΝΕΣ ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ.
ΥΓ:ΠΑΙΡΝΩ ΕΙΔΗ ΠΡΩΤΕΙΝΗ,ΚΑΙ ΤΟ NANO VAPOR ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΗΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΛΥΠΟΤΡΟΠΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΚΟΙΛΙΤΣΑ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΛΗ

ioannis1
16-07-08, 21:14
με κεφαλαια ας μη γραφουμε παιδια.κανονας του φορουμ.

giannis64
16-07-08, 21:35
της χαμενες ωρες απο την γυμναστικη οτι και να παρεις δεν μπορεις να την αναπληρωσεις. ολοι μα ολοι οι αντρες ο καιμος τους ειναι η σαμπρελα. προπονηση και καλη διατροφη.οτι λυποτροπικο και να παρεις αν δεν κανεις σωστη διατροφη δεν θα σου κανουν τιποτα. αν μπορεσεις και κανεις τα παραπανω τοτε υπαρχουν πολλα που μπορουν να σε βοηθησουν.διαβασε τα τοπικ τα αναλογα και θα βρεις της απαντησεις σου!! :bodybuilder1:

RUHL
16-07-08, 21:55
Πως λειτουργει το διοξημο της σαμπρελας

Με την εξης σειρα
1 Τελια προγραμματησμενη διατροφη γραμμωσης με στοχο πχ 12 εβδομαδες με σταδιακη μειωση θερμιδων
2 Αεροβικη ασκηση σταδιακα αυξανομενη τις σωστες χρονικες στιγμες για να καψεις λιπος
3 ασκηση με βαρη ενα προγραμα που να προπονει ολο το σωμα

Αφου τα εχεις αυτα τι μπαινουν μετα?
4 συμπληρωματα για χασημου λιπους εχει αρκετα εφοσον κανεις τα απο πανω και ξερεις περιπου τι χανεις τα βαζεις αυτα και χανεις κατι παραπανω
5 ανδρογονα αναβολικα στεροειδη(αας) αν εχεις τα 3 πανω σωστα τοτε τα βαζεις και βλεπεις μεγαλες διαφορες

αν δεν κανεις 1 απο τα 3 πρωτα και βαλεις αας τοτε και θα κυνδινευση η υγεια σου και λιπος δεν θα χασεις καθολου

Billy
29-07-08, 16:12
ένας φίλος μου πήγε σε Πλαστικό Χειρουργό καί με 4 χιλιαρικάκια τού έβγαλε όλο το λίπος από την κοιλιά, μετά πλακώθηκε στους κοιλιακούς, όχι φοβερές προπονήσεις φυσιολογικά πράματα, καί τώρα είναι πρώτη μούρη.
Πέστε μου εσείς τώρα, με φυσιολογικό τρόπο θα γινόταν ποτέ έτσι;
καί τί το κάκο έπαθε που πήγε σε Πλαστικό;
Το ότι δέν το έριξε με φυσιολογικό τρόπο είναι μόνο θεωρητικό θέμα.

giannis64
29-07-08, 22:00
συγνωμη αλλα αυτος ο φιλος σου που εκανε λιποαναροφηση μολης αφεθει για λιγο θα το ξαναβαλει το λιπος και ισως και το δυπλασιο. η μεταλιποαναροφησης εποχη θελει εφορου ζωης αυστηρη διατροφη. ασε που ειναι και φοβερα επωδυνη.

Parakelsos
29-07-08, 23:50
συγνωμη αλλα αυτος ο φιλος σου που εκανε λιποαναροφηση μολης αφεθει για λιγο θα το ξαναβαλει το λιπος και ισως και το δυπλασιο. η μεταλιποαναροφησης εποχη θελει εφορου ζωης αυστηρη διατροφη. ασε που ειναι και φοβερα επωδυνη.

ΔΕΝ ισχυει αυτο φιλε μου...τα λιποκυτταρα ΔΕΝ αναπλαθονται.....

Billy
30-07-08, 09:06
συγνωμη αλλα αυτος ο φιλος σου που εκανε λιποαναροφηση μολης αφεθει για λιγο θα το ξαναβαλει το λιπος και ισως και το δυπλασιο. η μεταλιποαναροφησης εποχη θελει εφορου ζωης αυστηρη διατροφη. ασε που ειναι και φοβερα επωδυνη.

ΔΕΝ ισχυει αυτο φιλε μου...τα λιποκυτταρα ΔΕΝ αναπλαθονται.....

Σωστός ο Parakelsos,
τα Λιποκύτταρα ΔΕΝ αναπλάθονται καί η κοιλιά είναι το τελευταίο μέρος που θα γίνει εναπόθεση λιπους στην περίπτωση που ο φίλος μου θα θελήσει να τρώει 25.000 θερμίδες την ημέρα.

nEEd4wEEd
30-07-08, 15:55
βασικά οι περιορισμένες γνώσεις μου λένε ότι
α) η λιποαναρρόφηση είναι η μόνο μέθοδος που αφαιρεί λιποκύτταρα(στην δίαιτα ή όταν παχαίνουμε, δεν αλλάζει η ποσότητα, αλλά ο όγκος τους)
β) λόγω του α είναι όντος πιο δύσκολο να πάρει λίπος στην περιοχή αυτή

παρόλα αυτά είναι σημαντικό να καταλαβαίνουν όλοι ότι η παχυσαρκία δεν είναι το αληθινό πρόβλημα, αλλά το σύμπτωμα του αληθινού προβλήματος.
το αληθινό πρόβλημα είναι το λάθος Lifestyle όσον αφορά την διατροφή και την άσκηση (ή την έλλειψη αυτής).

Put simply, ο φίλος σου έβγαλε λίπος πολύ εύκολα, έκανε καλό στον εαυτό του αφαιρώντας λιποκύτταρα, αλλά παρόλα αυτά αν οι συνήθειες του στην διατροφή και στην προπόνηση δεν αλλάξουν, θα ξαναπάρει το λίπος πίσω.

ομοίως για κάποιον που θα πάρει ΑΑΣ (τι ΑΑΣ δλδ, τα 2 που ξέρω για αυτή την δουλειά δεν είναι ΑΑΣ, αλλά τεσπα)

Billy
30-07-08, 16:43
ο φίλος μου είχε πολύ γυμνασμένο σώμα καί πριν την λιποαναρόφηση απλά είχε λίπος στην κοιλιά το οποίο δέν έφευγε παρ'όλες τις προσπάθειες που είχε κάνει,
επίσης η διατροφή του ηταν πολύ προσεγμένη καί παραμένη να είναι.

Η λιποαναρόφηση δέν είναι μεθοδος που αντιμετωπίζει την παχυσαρκία διότι αφαιρεί μόνο 1-1.5 λιτρο λίπος απλά η μέθοδος αυτή είναι γιά το λίπος που δέν φεύγει με τίποτα.
Επίσης κατά την διάρκεια την επέμβασης αφαιρούνται καί το λίπος καί τα λιποκύταρα γι'αυτό θα είναι το τελευταίο μέρος του σώματος που θα ξαναδημιουργηθεί λίπος.
καί όπως πάντα χρειάζεται ποιοτική διατροφή.