PDA

Επιστροφή στο Forum : φλεγον ζιτιμα για την επιλογη συμπλιροματος



nikos salma
27-06-12, 14:34
ρε παιδιά επίδι δεν γνωρίζω προσωπικά κάποιο που ξέρει καλά από "συμπλιροματα" έτσι skeutικa να μιλήσω σε ένα forum που πιστεύω ότι μπορεί να με βοηθήσει στην επιλογή συμληρωμάτων που θα πετύχουν αυτό που θέλω. πάω γυμναστήριο 3 χρονια είμαι 18 ετών και κάνω ρόλου καλή διατροφή. σε ένα μηνα περίπου θα σταματήσω την γράμμωση και την διατροφή για γράμμωση και θέλω να πάρω λίγα κιλά αλλα ποιοτικά και όχι μονο λίπος που είχα πριν κάνω την γράμμωση. θέλω "γιαυτο" να με βοηθήσετε να επιλέξω κάποια καλή πρωτεΐνη την καλύτερη που πιστεύετε για να πάρω και ότι άλλο πιστεύετε από συμπλήρωμα θα με βοηθήσει(δεν θέλω κάτι πολύ βάρη dld όχι σε σημείο αναβολικού). αυτά. ευχάριστο προκαταβολικά αυτούς που θα με βοηθήσουν και θα παρακαλούσα να με sinboulepsoun άτομα τα οποια είναι αρκετό καιρώ σε αυτόν τον κλάδο και ασχολούνται πολύ. ευχάριστο

polo0
27-06-12, 15:22
ρε παιδιά επίδι δεν γνωρίζω προσωπικά κάποιο που ξέρει καλά από "συμπλιροματα" έτσι skeutικa να μιλήσω σε ένα forum που πιστεύω ότι μπορεί να με βοηθήσει στην επιλογή συμληρωμάτων που θα πετύχουν αυτό που θέλω. πάω γυμναστήριο 3 χρονια είμαι 18 ετών και κάνω ρόλου καλή διατροφή. σε ένα μηνα περίπου θα σταματήσω την γράμμωση και την διατροφή για γράμμωση και θέλω να πάρω λίγα κιλά αλλα ποιοτικά και όχι μονο λίπος που είχα πριν κάνω την γράμμωση. θέλω "γιαυτο" να με βοηθήσετε να επιλέξω κάποια καλή πρωτεΐνη την καλύτερη που πιστεύετε για να πάρω και ότι άλλο πιστεύετε από συμπλήρωμα θα με βοηθήσει(δεν θέλω κάτι πολύ βάρη dld όχι σε σημείο αναβολικού). αυτά. ευχάριστο προκαταβολικά αυτούς που θα με βοηθήσουν και θα παρακαλούσα να με sinboulepsoun άτομα τα οποια είναι αρκετό καιρώ σε αυτόν τον κλάδο και ασχολούνται πολύ. ευχάριστο

αρχικα φιλε μου η διατροφη σου ειναι το παν,κατσε διαβασε στο φορουμ για διατροφη ογκου και θα μαθεις πολλα πραγματα..απο εκει και περα,μπορεις να παρεις μια πρωτεινη ογκου που δν τν προτιμω,αλλιως μια πρωτεινη καθαρη και να βαζεις εσυ τον υ/θ...Αλλο ειναι τα αναβολικα και αλλο το συμπληρωματα! καααααλη αρχη απο εμενα:welcome::welcome::welcome::welcome::welcome:

nikos salma
27-06-12, 16:03
η διατροφή μου είναι παρα πολύ καλή έχω πολλές γνώσεις πάνω στην διατροφή και την διατηρώ χωρίς πολλές παρασπονδίες το θέμα είναι ότι μονο με την διατροφή αυτό που θέλω να κάνω θα γίνει πολύ αργότερα από ότι να το βοηθήσω και με κάποια "σουμλιροματα". τώρα η πρωτεΐνη όγκου πιστεύω ότι θα μου δώσει μονο κιλά χωρίς να είναι ποιοτικά(θα με βρωμίσει) γιατί σκέφτομαι να πάρο μια καθαρή χωρίς υδατάνθρακες αλλα μεγάλη συγκέντρωση σε πρωτεΐνη τώρα το θέμα μου είναι τη άλλο εκτος από την πρωτεΐνη θα χρειαστώ? κάποια κρεατίνη, αμινοξέα τη άλλο δηλαδή εκτος από την πρωτεΐνη?;;;

polo0
27-06-12, 16:42
η διατροφή μου είναι παρα πολύ καλή έχω πολλές γνώσεις πάνω στην διατροφή και την διατηρώ χωρίς πολλές παρασπονδίες το θέμα είναι ότι μονο με την διατροφή αυτό που θέλω να κάνω θα γίνει πολύ αργότερα από ότι να το βοηθήσω και με κάποια "σουμλιροματα". τώρα η πρωτεΐνη όγκου πιστεύω ότι θα μου δώσει μονο κιλά χωρίς να είναι ποιοτικά(θα με βρωμίσει) γιατί σκέφτομαι να πάρο μια καθαρή χωρίς υδατάνθρακες αλλα μεγάλη συγκέντρωση σε πρωτεΐνη τώρα το θέμα μου είναι τη άλλο εκτος από την πρωτεΐνη θα χρειαστώ? κάποια κρεατίνη, αμινοξέα τη άλλο δηλαδή εκτος από την πρωτεΐνη?;;;

ωραια λοιπον,αφου λες πως η διατροφη σου παααααρα πολυ καλα,με μια πρωτεινη και μια πολυβιταμινη εισαι οκ για εμενα..!
η κρεατινη ειναι για αλλο λογο,κανε ογκου σε ενα μηνα που λες εσυ οτι θα κανεις,δν πως παει το σωμα και βλεπεις,ολα με τν διατροφη θα τα κανεις,παραπανω θερμιδες κ.λ.π
φαε οσο πιο καθαρα μπορεις,και τρωγε! το φαγητο ειναι κλτρο απο το συμπληρωματα πολυ φαει! ;);)

Michaelangelo
27-06-12, 20:09
η διατροφή μου είναι παρα πολύ καλή έχω πολλές γνώσεις πάνω στην διατροφή και την διατηρώ χωρίς πολλές παρασπονδίες το θέμα είναι ότι μονο με την διατροφή αυτό που θέλω να κάνω θα γίνει πολύ αργότερα από ότι να το βοηθήσω και με κάποια "σουμλιροματα". τώρα η πρωτεΐνη όγκου πιστεύω ότι θα μου δώσει μονο κιλά χωρίς να είναι ποιοτικά(θα με βρωμίσει) γιατί σκέφτομαι να πάρο μια καθαρή χωρίς υδατάνθρακες αλλα μεγάλη συγκέντρωση σε πρωτεΐνη τώρα το θέμα μου είναι τη άλλο εκτος από την πρωτεΐνη θα χρειαστώ? κάποια κρεατίνη, αμινοξέα τη άλλο δηλαδή εκτος από την πρωτεΐνη?;;;

Τα βασικά νομίζω είναι αρκετά! Μια πρωτεΐνη (της Nutrisport 90+ προτείνεται ανεπιφύλακτα, τέλεια αναλογία τιμής/ποιότητας) σαν βοήθημα στη διατροφή και μια μονουδρική κρεατίνη για να σου δώσει δύναμη στο γυμναστήριο και είσαι κομπλέ! Ούτε αμινοξέα, ούτε τίποτα, περιττά τα θεωρώ αν παίρνεις αρκετή πρωτεΐνη. Αν θες να βάλεις και μια πολυβιταμίνη, μέχρι εκεί. Τα άλλα είναι ψιλοπεριττά αν δεν έχεις μπει σε δίαιτες για χάσιμο κιλών. Αν έχεις μπει πας πιο βαθιά στον λιποδιαλύτη για ενέργεια και βοήθημα, αλλά δεν είναι και σίγουρο ότι θα σε πιάσει. Γενικά, τα βασικά καλά και μόνα μη περιττά είναι πρωτεΐνη+κρεατίνη!

nikos salma
29-06-12, 21:07
θα ήθελα να σας παρακαλέσω όλους να με βοηθήσετε διότι έχω βρεθεί σε αδιέξοδο. λοιπόν διάβασα από το forum ότι μετά την προπόνηση το τέλειο είναι μέσα στα 20 επόμενα λέτα χωρίς καθυστέρηση να πιο ένα ρόφημα το οποιο θα έχει μέσα proton την πρωτεΐνη μου που εγώ λέω να επιλέξω κατόπιν μεσολαβήσεις από άλλους χρηστες την '90+ της nutrispot' δεύτερον δεξτρόζη περίπου 40g και τρίτον αλλα 40g μαλτοδεξτρίνη. εδώ λοιπόν θα ήθελα την βοήθεια σας, θέλω να μου προτείνεται μια δεξτρόζη και μια "μαρτοδεχτρινη" που έχετε δοκιμάσει ήδη σε σχετικά προσιτή τιμή. και επιπλέον εγώ σκέφτομαι εκτος από αυτά να χρησιμοποιήσω και μια κρεατίνη. ποτε να περνώ την κρεατίνη;;;;; γιατί άκουσα ότι δεν κάνει μαζί με την πρωτεΐνη επειδή την κατουράς και δεν μένει tpt. εφτά είχα να ρωτήσω. ευχάριστο προκαταβολικά όλους όσους θα με βοηθήσουν

sTeLaKoS
29-06-12, 22:54
Σιγά μην είναι φλέγον ζήτημα η επιλογή συμπληρώματος :green:.

Βάλτα όλα μαζί στο σέικερ και πιες τα αμέσως μετά τη προπόνηση. Μικρή διαφορά θα σου κάνει ο χρονισμός. Δεξτρο/μαλτο έχουν τα xtreme.