PDA

Επιστροφή στο Forum : Λιποδιαλύτες και Δίαιτα



ANTIFACEBOOK
30-06-12, 17:19
ΤΑ ΣΕΒΗ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΟΥΣ..ΑΝΑΜΕΝΩ ΤΙΣ ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ!
Καλησπέρα σε όλους! Διαβάζω και παρακολουθώ αρκετές μέρες το FORUM οπου έχω σχηματίσει θετικότητα άποψη και θα παρακαλούσα
για καθοδήγηση και συμβουλές πάνω στο πρόβλημά μου.

Έχω σοβαρό πρόβλημα βάρους και μετά από πάρα πολλές προσπάθειες κάνω μια ύστατη για να τα καταφέρω! Θα με διευκόλυνε τρομερά
κάποιος mod/admin να με κατευθύνει στο κατάλληλο topic ώστε να υποβάλω τις ερωτήσεις μου!

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
«νους υγιής εν σώματι υγιές» σε όλους εύχομαι!

ANTIFACEBOOK
30-06-12, 17:20
Έχω διαβάσει αρκετά από τα θέματα για να αντλήσω πληροφορία αλλά μάλλον το ιδανικό θα είναι να σας μεταφέρω την ¨ταυτότητα¨ & τις ερωτήσεις μου
για να μπορέσετε να με βοηθήσετε!

29 ετών 155kg με αμέτρητες προσπαθείς απώλειας βάρους. Αυτή τη στιγμή κάνω διατροφή 4 γέματα/μέρα
με την συμβολή γιατρού,δεν έχω κάποιο παθολογικό πρόβλημα, κάνω 6/7 μέρες γυμναστήριο 30min κυκλική βάρη & 1h αερόβια διάδρομο.
χρησιμοποιώ 3 ligacaps LIPODEX & 20ml L-CARNITINE 30min πρίν το πρωινό και 3 ligacaps LIPODEX & 20ml L-CARNITINE 30min πρίν την προπόνηση το απόγευμα.
Αξιόπιστος λιποδιαλυτής ή όχι?? Άλλη πρόταση στο συγκεκριμένο κομμάτι?

Χίλια ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση και το καλώς ορισμα!!

Michaelangelo
30-06-12, 17:42
Καλησπέρα φίλε μου.
θα αρχίσω με το τίτλο του ποστ σου, καθώς άλλοι με αυτά που πόσταρες (155κιλά) θα σου απαντήσουν με τον κλασσικό τρόπο.

Δεν τον ξέρω τον λιποδιαλύτη και θα πρότεινα να πας σε κάτι πιο αξιόπιστο. Επίσης για λιποδιάλυση από καρνιτίνη θα δεις μηδέν αποτέλεσμα.
Αν θες άλλη πρόταση, Dexaprine για μένα ήταν το κορυφαίο (πολύ δυνατό ίσως για σένα), επίσης το πιο κλασσικό είναι το Lipo6 το απλό που πιθανώς να προταθεί πολλές φορές.

Σοβαρά τώρα, χωρίς κάποια πάθηση, με αερόβιο 6-7 φορές την εβδομάδα, δεν μπορείς να χάσεις κιλά; (Δοκίμασε να αλλάξεις τι εντάσεις, ανεβοκατεβάζοντας ταχύτητα η απλά να μην έχεις αργή ταχύτητα). Συγνώμη, αλλά ο μόνος λόγος αν δεν έχεις πάθηση και κάνεις αυτό που λες, είναι η σαβουριάζεις συνέχεια και πολύ (το πιο πιθανό) η είσαι φρικιό της φύσης! Ελπίζω να μην παρεξηγηθεί ο γραπτός μου λόγος.

Μπορείς να μας γράψεις τι τρως; Θα σου έλεγα να μειώσεις αρκετά (αν είναι σε μεγάλο βαθμό) τους υδατάνθρακες (ελάττωσε δηλαδή ψωμιά, ζυμαρικά κ.τ.λ., αύξησε το κρέας στη θέση του). Κράτα αυτό που θα σου πω. <<Αν δεν σε βοηθήσει διατροφή και αερόβια, ''κανένας'' λιποδιαλύτης δεν θα σε βοηθήσει, καθώς απλά δίνουν ένα μπουστ σε αυτά τα δύο!>>

Devil
30-06-12, 17:46
τι εχει μεσα ο λιποδιαλυτης?

για την διατροφη σου και την προπονηση σου μπορεις να ανοιξεις καινουργιο θεμα στις αντιστοιχες ενοτητες...

Polyneikos
30-06-12, 17:47
Aυτη την στιγμή,οποιοδήποτε λιποδιαλυτης και να παρεις,δεν θα μπορείς να δεις σημαντικα αποτελεσματα αν δεν μας βαλεις την διατροφή σου.
Οπότε θα πρότεινα να βαλεις την διατροφή σου και να μεταφερθεί στην Ενότητα Διατροφή,δεν μπορεί ενα σκευασμα να σου δωσει τόσο δραστικα αποτελέσματα.

ANTIFACEBOOK
30-06-12, 18:07
Είμαι -15kg σε 1 μήνα και είπα να ξεκινήσω λιποδιαλυτές ως extra βοήθεια. Το ξέρω πως είναι ιδιαίτερη η περίπτωσή μου και θα ήθελα την τοποθέτηση σας
στο αν είναι καλό το LIPODEX ή να πάρω κάτι άλλο την επόμενη φορά. Αυτό με έδωσε ο υπεύθυνος του καταστήματος και το πήρα :oops:
Θα ήθελα να ακούσω πάνω σε αυτό προτάσεις! Σας ευχαριστώ και πάλι για τον χρόνο σας!

ANTIFACEBOOK
30-06-12, 18:09
50619

ANTIFACEBOOK
30-06-12, 18:10
LIPODEX
H ALL-STARS είναι η μεγαλύτερη γερμανική εταιρία στο χώρο των προϊόντων ειδικής διατροφής για αθλητές. Η τελειομανία και η προσήλωση τους στη δουλειά είναι κάτι το αξιοθαύμαστο. Ενώ η σύνθεση του παλιού LIPODEX ¨δούλευε¨ ήδη πολύ καλά, η ομάδα της ALL-STAS αποφάσισε να τελειοποιήσει την επιτυχημένη φόρμουλα του LIPODEX έτσι ώστε να μπορούμε να μιλάμε για τον αρτιότερο θερμογενετικό λιποδιαλύτη που εμφανίστηκε ποτέ
Τι είναι όμως η θερμογένεση;Θερμογένεση είναι ο όρος για την παραγωγή θερμότητας. Όταν αυξάνεται η παραγωγή θερμότητας από τον οργανισμό αυξάνεται ο μεταβολισμός και οι καύσεις. Το σώμα προσπαθεί να αποβάλλει θερμότητα καίγοντας θερμίδες επομένως και λίπος. Ο μεταβολισμός ούτως η άλλως επιταχύνεται μέσω της συστηματικής άσκησης. Ωστόσο εάν θέλετε να χάσετε λίπος γρήγορα, το LIPODEX μπορεί να διπλασιάσει τις προσπάθειές σας για καύση λίπους. Αυτό γίνεται γιατί στη σύνθεσή του περιέχει 1,3,7 Trimethylxanthine Complex και 2 αμινοξέα νευροδιαβιβαστές L-TYROSINE και L-TRYPTOPHAN.
Η ΤΥΡΟΣΙΝΗ διεγείρει από τα επινεφρίδια την έκκριση νορεπινεφρίνης και επινεφρίνης ορμόνες πανίσχυρες και θερμογενετικές που οξειδώνουν το επιπλέον λίπος. Ταυτόχρονα το LIPODEX μπορεί να σας βοηθήσει μειώνοντας την κόπωση, αυξάνοντας την πνευματική εγρήγορση και αυτοσυγκέντρωση, ρυθμίζοντας τη σωστή λειτουργία των αδένων.
Η L-ΤRYPTOPHAN που περιέχει το LIPODEX καταπραΰνει την ανησυχία, τα προβλήματα ύπνου και υπερέντασης. Επομένως, όπως καταλαβαίνετε το LIPODEX αυξάνει το μεταβολισμό (μέσω της θερμογένεσης) οξειδώνει το αποθηκευμένο λίπος μετατρέποντάς το σε ενέργεια, αυξάνει την ενέργεια, μειώνει την κόπωση και δεν προκαλεί ταχυπαλμία και υπερένταση, τις συνήθεις δηλαδή παρενέργειες των άλλων θερμογενετικών σκευασμάτων.
Η ALL-STARS όμως δεν σταματάει εκεί. Δεν θέλει να ρισκάρει ούτε το 1% στην επιτυχία του προϊόντος. Κάθε κάψουλα LIPODEX είναι υγρής μορφής (μέσα στην κάψουλα δεν υπάρχει σκόνη αλλά υγρό) με αποτέλεσμα να αποδεσμεύεται άμεσα και χωρίς καμία ανεπιθύμητη παρενέργεια από το στομάχι. Τι άλλο να κάνει η ALL-STARS;
Δοκιμάστε το νέο LIPODEX και πραγματικά θα εκπλαγείτε από το αποτέλεσμα και την εξαιρετικά υψηλή ασφάλεια του προϊόντος.

Συσκευασία :120caps
Δοσολογία :3 κάψουλες πριν την προπόνηση 3 καθε πρωι

Συστατικά:

composition per 2 Licaps® (1,7g):
energy:

40,2kJ / 9,6kcal

fat:

<1g

protein:

<1g

carbohydrates:

<1g

vitamin C:

30mg

vitamin B1:

0,7mg

vitamin B2:

0,8mg

niacine:

9mg

vitamin B6:

1mg

pantothene acid:

3mg

vitamin B12:

0,6µg

vitamin E:

5mg

L-Tyrosine:

100mg

L-Tryptophane:

100mg

coffeine (1,3,7-Trimethylxanthine):

100mg

taurine:

50mg

Polyneikos
30-06-12, 18:12
Aν ο σκοπος σου είναι η αξιολογηση του προιοντος και μόνο,θα πρεπει να ανοίξεις ενα θεμα με φωτογρφίες και συστατικα στην ενότητα Λιποδιαλυτες.
Ειδαλλως αν θελεις να αξιολογηθεί η περίπτωση σου πιο ειδικευημενα ,θα πρεπει να δωσεις και αλλα στοιχεία.
Τον καλύτερο λιποδιαλυτη αν παρουν 10 αθλουμενοι,ο καθενας θα εχει διαφορετικα αποτελεσματα,καθως υπάρχουν και οι παράμετροι προσπαθεια-προπονηση-διατροφή-μεταβολισμος-παθολογικα προβήματα (που ανέφερες) κτλκτλ..

ANTIFACEBOOK
30-06-12, 18:17
Polyneikos ευχαριστώ αυτό θα κάνω!

DimitrisT
30-06-12, 18:18
Για να χασεις βαρος θα πρεπει να καις παραπανω θερμιδες απ'οτι τρως.
Ενα συμπληρωμα δε θα σε βοηθησει και παρα πολυ..
Διαβασε λιγο την ενοτητα με τις διατροφες (και τα αρθρα) και φτιαξε μια υποθερμιδικη διατροφη στα μετρα σου.
Κανε προπονηση με βαρη και αεροβικη (με αυτη τη σειρα) και αποτελεσμα θα δεις πολυ γρηγορα.

Υ.Γ. Καποτε ημουν 134 κιλα..:unsure:

Xxlakis
30-06-12, 19:57
Είμαι -15kg σε 1 μήνα και είπα να ξεκινήσω λιποδιαλυτές ως extra βοήθεια. Το ξέρω πως είναι ιδιαίτερη η περίπτωσή μου και θα ήθελα την τοποθέτηση σας
στο αν είναι καλό το LIPODEX ή να πάρω κάτι άλλο την επόμενη φορά. Αυτό με έδωσε ο υπεύθυνος του καταστήματος και το πήρα :oops:
Θα ήθελα να ακούσω πάνω σε αυτό προτάσεις! Σας ευχαριστώ και πάλι για τον χρόνο σας!

Moνο σε μενα εκανε εντυπωση αυτο?

marvin
30-06-12, 23:20
Αν στα κιλα που ειναι εχει κοψει μαχαιρι τις θςρμιδες και ολες τις κακες συνηθειες του μαζι με αεροβιο..μην ξεχνας κουβαλοντας τοσα κιλα κανεις υπερπροσπαθεια να τρεξεις..τοτε μπορει και να εχει χασει τοσα.Αλλα φοβαμαι οτι το να κολλησει ειναι θεμα χρονου αλλα και το να εχει χασει πολλα νερα και λιγο λιπος ειναι πολυ πιθανον!!!Μια περιγραφη του τι τρωει καθημερινα θα βοηθουσε!!

ANTIFACEBOOK
01-07-12, 00:41
Κόλλησα γι΄ αυτό ήθελα ένα kickstart με τους λιποδιαλυτές! Εύχομαι σε κάνα χρόνο να μιλάμε για γράμμωση κτλ. :toast:

ΥΓ. Με έδωσε γιατρός 4 γεύματα τη μέρα με όποια σειρά θέλω. Θα προσπαθήσω αργότερα να ποστάρω ένα δείγμα!
ΥΓ2. Συμβουλές προπόνησης ευπρόσδεκτες :welcome:

Michaelangelo
01-07-12, 01:01
Moνο σε μενα εκανε εντυπωση αυτο?

Και εμένα μου έκανε γιατί αντιφάσκει με το 1ο του ποστ.


Όπως και να έχει αντίφέις, μη παίρνεις ότι σου δίνει ο κάθε πωλητής! :P

Κατά τα άλλα, ότι σου είπαν τα παιδιά.

Και ΠΡΟΣΟΧΉ, αν χάνεις τόσο απότομα τα κιλά, σε λίγους μήνες θα κλαίγεσαι για το περισσευούμενο δέρμα!

marvin
01-07-12, 01:03
Κοιτα αν πριν απο λιγο καιρο ετρωγες ''τα παντα ολα'' και ξαφνικα ελαττωσες σημαντικα τις θερμιδες που παιρνεις,τοτε το σωμα αυτοματα μπαινει σε αμυνα.Καλο θα ηταν να μιωσεις σιγα σιγα τις θερμιδες που τρως!!Ετσι και το σωμα δε θα αντιστεκεται αλλα και θα χανεις λιπος.Κανε τον τροπο που τρως τροπο ζωης,καλη συνηθεια και οχι καταναγκαστικη διαιτα.Ετσι οποιο αποτελεσμα ερθει θα ειναι και μονιμο!!
Αποψη μου ειναι πως στα τοσα κιλα που εισαι καλο θα ηταν να αποφευγεις το αεροβιο.Καταπονεις τα κοκκαλα σου ετσι.Δεν ξερω σε τι ταχυτητα τρεχεις και αν τρεχεις,αλλα απο τα γραφωμενα σου αυτο συμπεραινω.Για αρχη ριχτο στο περπατημα και απεφυγε τους κραδασμους του αεροβιο.Ισως σου φαινονται πολλα τα κιλα που θα πρεπει να χασεις ομως με υπομονη και επιμονη θα τα καταφερεις.Αρκει να προσεχεις για να εχεις!!!;)

ANTIFACEBOOK
01-07-12, 09:47
Καλημέρα σε όλους! 30min βάρη 2 σετ 12άρια όλες τις μυικές ομάδες εκτός από πόδια λίγα κιλά και 1h διάδρομο στο 5.
Χμ μπορεί σε κάποιους να φαίνεται περίεργο όλο αυτό που μεταφέρω αλλά δυστυχώς είναι πραγματικότητα. Έβαλα στόχο να ξεμπερδεύω και εύχομαι να τα καταφέρω.
Έχω ξανά χάσει πολλά kg αλλά τα έπαιρνα πίσω. Το ξέρω πως είναι γρήγορη η απώλεια αλλά θα παραφράσω μια γνώστη ρήση στη χώρα αυτή τη στιγμή..ΚΙΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ! :green:
Σας ευχαριστώ όλους και πάλι για τις τοποθετήσεις σας είναι καταλυτικές στην προσπάθεια μου...

JbG (aka Johnnie be Good)
01-07-12, 10:13
Καλημέρα σε όλους! 30min βάρη 2 σετ 12άρια όλες τις μυικές ομάδες εκτός από πόδια λίγα κιλά και 1h διάδρομο στο 5.
Χμ μπορεί σε κάποιους να φαίνεται περίεργο όλο αυτό που μεταφέρω αλλά δυστυχώς είναι πραγματικότητα. Έβαλα στόχο να ξεμπερδεύω και εύχομαι να τα καταφέρω.
Έχω ξανά χάσει πολλά kg αλλά τα έπαιρνα πίσω. Το ξέρω πως είναι γρήγορη η απώλεια αλλά θα παραφράσω μια γνώστη ρήση στη χώρα αυτή τη στιγμή..ΚΙΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ! :green:
Σας ευχαριστώ όλους και πάλι για τις τοποθετήσεις σας είναι καταλυτικές στην προσπάθεια μου...

α) Διάδρομος στο 5 μου φάινεται πολύ λίγο....δες στο forum το heart rate για την ηλικία σου.... εγώ κάνω στο 7,3 για να φτάσω τους παλμούς!

β)Κιλά υπάρχουν αλλά σε λίγο θα λες και ραγάδες υπάρχουν....Καλώς η κακώς η γυμναστική θέλει και κόπο και τρόπο και πάντως όχι δίμηνα και τρίμηνα θαύματα. Θα βρεις πολλές διατροφές και λύσεις να χάσεις 15 κιλά σε ένα μήνα. Μόνο που δεν ξέρεις τι σύσταση τους (νερό, λίπος, μάζα) οπότε δνε ξέρεις τι έχεις πετύχει. Επίσης κάθε απότομη μεταβολή και 15 κιλά είναι απότοτμη, σοκάρει τον οργανισμό και εσωτερικά και εξωτερικά, εσωτερικά μάλλον δεν σε ενδιαφέρει γιατί έχεις πορωθεί από το αποτέλεσμα, όμως για να σε ξενερώσω τον σοκάρουν και εξωτερικά δημιουργόντας ραγάδες...

DimitrisT
01-07-12, 11:32
Οι ραγαδες δημιουργουνται απο το τεντωμα και οχι απο το χασιμο βαρους. Στα κιλα που ειναι θα υπαρχουν ηδη.
Το μονο που μπορει να κανει ειναι να χασει αργα το βαρος για να μαζεψει οσο γινεται το δερμα.

marvin
01-07-12, 11:44
JbG ανεβα στον διαδρομο και παρε μαζι σου τοσα κιλα ωστε το αθροισμα τους μαζι με το βαρος σου να ειναι το 150 και τρεξε στο 7.3.Θα ηθελα να μας περιγραψεις μετα την εμπειρια!!:welcome:

amateur666
01-07-12, 14:14
φιλε..μ ολο τ σεβασμο..ο μονο τροπος για να χασεισ κιλα ειναι να πεισμωσεις μ την ολη φαση να εχεισ υπομονη κ επιμονη κανενα συμπληρωμα δεν θα σε βοηθησει να δεις αξιοσημειωτη διαφορα..αυτο π προαπαθω να σου πω ειναι οτι δεν εχεισ περιθωριο να πεις σημερα δεν παω γυμναστηριο σημερα θα φαω κανενα παγωτο..οχι πρεπει να αποκτησεις πειθαρχια για ενα μεγαλο διαστημα κ τ αποτελεσματα που θα δεις σε βαθος ενοσ χρονου θα ειναι πολυ καλα...εγω λιποδιαλυτη θ επερνα μονο κ μονο για να μου κοψει την ορεξη λιγο..