PDA

Επιστροφή στο Forum : σωστη χριση και συνδιασμος συμπλιρομαων



nikos salma
04-07-12, 12:24
θέλω κάποιος έμπειρος να μου λύσει μια απορία που έχω. λοιπόν τώρα που θα μπω στον όγκο θα χρησιμοποιήσω τα εξής συμπληρώματα: "μονουδρικη" κρεατίνη,δεξτρόζη,μαλτοδεξτρίνη,whey πρωτεΐνη. το ερώτημα μου είναι ποτε είναι οι σωστές ώρες να πάρω τα συπληρώματα αυτά δηλαδή θέλω μετά την προπόνηση στα καπάκια να πίνω 2 scoop whey,δεξτρόζη και μαλτοδεξτρίνη όλα αυτά μαζί στο σεικέρ το θέμα μου είναι να βάλω και την κρεατίνη μέσα η όχι διότι μου ηπε καπιος ότι είναι καλο να μην την περνώ με την πρωτεΐνη μαζί γιατί θα την κατουράω και δεν θα μένει τιποτα στον οργανισμο, άρα πως να κατατάξω αυτά τα 4 συμπληρώματα κατά την διάρκεια της ημέρας;;;;;;;; μπορεί να έχει ξανασυζητηθεί το θέμα απλά έψαξα πολύ και δεν το βρήκα παρακαλώ κάποιος που ξέρει καλά να μου λύσει την "απρια" μου. ευχάριστο προκαταβολικά

spartan77
04-07-12, 12:31
θέλω κάποιος έμπειρος να μου λύσει μια απορία που έχω. λοιπόν τώρα που θα μπω στον όγκο θα χρησιμοποιήσω τα εξής συμπληρώματα: "μονουδρικη" κρεατίνη,δεξτρόζη,μαλτοδεξτρίνη,whey πρωτεΐνη. το ερώτημα μου είναι ποτε είναι οι σωστές ώρες να πάρω τα συπληρώματα αυτά δηλαδή θέλω μετά την προπόνηση στα καπάκια να πίνω 2 scoop whey,δεξτρόζη και μαλτοδεξτρίνη όλα αυτά μαζί στο σεικέρ το θέμα μου είναι να βάλω και την κρεατίνη μέσα η όχι διότι μου ηπε καπιος ότι είναι καλο να μην την περνώ με την πρωτεΐνη μαζί γιατί θα την κατουράω και δεν θα μένει τιποτα στον οργανισμο, άρα πως να κατατάξω αυτά τα 4 συμπληρώματα κατά την διάρκεια της ημέρας;;;;;;;; μπορεί να έχει ξανασυζητηθεί το θέμα απλά έψαξα πολύ και δεν το βρήκα παρακαλώ κάποιος που ξέρει καλά να μου λύσει την "απρια" μου. ευχάριστο προκαταβολικά


Θα χασεις την πρωτεινη με τα ουρα σου αμα την πιεις με κρεατινη μαζι?:unsure: αρα με αυτην την λογικη και την κρεατινη δεν την κρατας την κατουρας καθημερινα!

δεν νομιζω ρε φιλε! δεν παθαινεις τιποτα παντως

την κρεατινη μπορεις να την παρεις μολις τελειωσεις την προπονηση και μετα απο κανα 20λεπτο την πρωτεινη με ενα σκουπ οχι δυο!
και μπορεις και ολα μαζι σε ενα σεικερ μετα την προπο!

nikos salma
04-07-12, 13:00
να πάρω με το που τελειώσω την προπόνηση την πρωτεΐνη μαζί με δεξτρόζη και μαλτοδεξτρίνη και μετά από ένα 15 να πάρω την κρεατίνη;;;; η να κάνω το αντίθετο δηλαδή πρώτα την κρεατίνη και μετά τα αλλα 3;;;;;; εσύ τη μου προτείνεις;

SOSTARAS
04-07-12, 13:11
ολα μαζι ρε φιλε πρωτεινη κρεατινη και μαλτο μολισ τελειωσεισ την προπο !!!!και μετα απο 30-45 λεπτα γευματακι

spartan77
04-07-12, 13:12
να πάρω με το που τελειώσω την προπόνηση την πρωτεΐνη μαζί με δεξτρόζη και μαλτοδεξτρίνη και μετά από ένα 15 να πάρω την κρεατίνη;;;; η να κάνω το αντίθετο δηλαδή πρώτα την κρεατίνη και μετά τα αλλα 3;;;;;; εσύ τη μου προτείνεις;


μετα την προπονηση μπορεις να τα παρεις ολα μαζι! ετσι κ αλλιως φορμουλες που κυκλοφορουν σου δινουν σε ενα σκουπ δοση απο κρεατ-δεξτρ-μαλτο-πρωτεινη



μπορεις να ριξεις μια ματια και σ αυτα

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?2448-%CE%9C%CE%B1%CE%BB%CF%84%CE%BF%CE%B4%CE%B5%CE%BE%CF%84%CF%81%CE%AF%CE%BD%CE%B7-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%94%CE%B5%CE%BE%CF%84%CF%81%CF%8C%CE%B6%CE%B7&highlight=%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%80%CF%81%CE%BF

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?886-%CE%9F%CF%84%CE%B9-%CE%B5%CF%87%CE%B5%CE%B9-%CF%83%CF%87%CE%B5%CF%83%CE%B7-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%9A%CF%81%CE%B5%CE%B1%CF%84%CE%B9%CE%BD%CE%B7