PDA

Επιστροφή στο Forum : Προγραμμα συμπληρωματων, μια βοηθεια !



stergiosv
07-07-12, 13:20
Χαιρετε ονομαζομαι Στεργιος, ειμαι 82 κιλα με υψος 1.78
πριν απο 3 χρονια ημουν στα 109 κιλα και καταφερα με διαιτα να χασω τα περισσοτερα κιλα,τα περισσοτερα κιλα
προηλθαν λογο οτι ειχα υπερ-θυροειδη,αλλα πλεον ειναι ελεγχομενος, και εχω σταματησει τα χαπια.
επειτα μπηκε το γυμναστηριο στην ζωη μου. Επερνα καποια συμπληρωματα και τωρα θελω να ξαναρχησω.
Να επισημανω πριν αρχησω πως ειμαι πολλυ φανατικος με τα προιοντα της ΟΝ , γιατι και με αυτα ξεκινησα.


Τα συμπληρωματα που θελω να παρω ειναι :

Optimum CLA

Optimum Enteric Coated Fish Oil

Optimum Essential Amino Energy

Optimum Instantized BCAA 5000 Powder 345g

Optimum Superior Amino 2222

Optimum Pro Complex 2kg

Optimum Platinum Hydrowhey 1,6kg

και για λιποδιαλυτη δυνατο
Gaspari Mitotropin - Cytolean


Θελω πιο πολλυ να κανω γραμμωση και επειτα αυξηση μυικης μαζας, μου προτεινανε αυτες τις πρωτεινε,
τιν προ να την παιρνω πρωι-βραδυ και την πλατινυμ μετα την προπονηση. Θα ηθελα να ακουσω σχολια
πριν τα αγορασω, παλια επερνα την WHEY τις ΟΝ η οποια ηταν πολλυ καλη, αλλα θα ηθελα να δοκιμασω και κατι αλλο.

Ευχαριστω :wcourt:

DimitrisT
07-07-12, 13:49
Ειχες προβλημα με τον θυροειδη και επελεξες λιποδιαλυτη που τον επηρεαζει αμεσα; :unsure:
Μεινε μακρυα, αν δε σε πειθει και τοσο το ποστ μου καλυτερα να ρωτησεις τον ενδοκρινολογο σου.

Για τα υπολοιπα που ρωτας, το CLA πριν την προπονηση, το fish oil μαζι με τα γευματα σου(εγω θα το εβαζα στο πρωινο και στο γευμα πριν τον υπνο), τα BCAA αμεσως μετα τα βαρη και την Hydrowhey μετα την προπονηση η οποια αλλη στιγμη της ημερας.
Τα υπολοιπα δεν ειναι απαραιτητα. Πεταμενα λεφτα κατα τη γνωμη μου, καλυτερα να αγορασεις κοτοπουλο/κοκκινο κρεας με αυτα τα χρηματα.

stergiosv
07-07-12, 13:56
Ειχες προβλημα με τον θυροειδη και επελεξες λιποδιαλυτη που τον επηρεαζει αμεσα; :unsure:
Μεινε μακρυα, αν δε σε πειθει και τοσο το ποστ μου καλυτερα να ρωτησεις τον ενδοκρινολογο σου.



To προβλημα ηταν πριν 8 χρονια , να κοιταξω για καποιον αλλον δηλαδη?

beefmeup
07-07-12, 14:02
To προβλημα ηταν πριν 8 χρονια , να κοιταξω για καποιον αλλον δηλαδη?

καλυτερα να μην ακουμπησεις λιποδιαλυτη.

η Hydrowhey,ειναι πολλα λεφτα για το τπτ..παρε μια αλλη καλυτερα.
συν οτι σου εγραψε ο DimitrisT.

DimitrisT
07-07-12, 14:09
To προβλημα ηταν πριν 8 χρονια , να κοιταξω για καποιον αλλον δηλαδη?

Και προβλημα να μην ειχες καλυτερα θα ηταν να μην ασχοληθεις καν με τον συγκεκριμενο.
Βεβαια μιας και ειχες θεμα, μη παρεις κανενα λιποδιαλυτη και η απλη καφεινη επηρεαζει το θυροειδη..
Μπορεις να χασεις οσα κιλα θελεις και χωρις αυτους, δωσε εμφαση στη διατροφη και στην αεροβια ασκηση και θα τα καταφερεις.

stergiosv
07-07-12, 14:16
Oκ ευχαριστω για την συμβουλη,

stergiosv
07-07-12, 14:19
η Hydrowhey,ειναι πολλα λεφτα για το τπτ..παρε μια αλλη καλυτερα.

εχεις να μου προτεινεις κατι , το οποιο το εχεις δοκιμασει κιολας ?

beefmeup
07-07-12, 14:24
εχεις να μου προτεινεις κατι , το οποιο το εχεις δοκιμασει κιολας ?

πρωτα απο ολα εχεις τα αμινοξεα διακλαδισμενης για αυτη την δουλεια μετα την προπονηση..οποτε αν περνεις 8γρ απο δαυτα εισαι οκ εκει.
κ μετα απο κανα 20λεπτο θα τρως κανονικα,η θα περνεις μια δοση Pro Complex με την προυποθεση πως θα φας λιγο αργοτερα αν δεν προλαβαινεις εκει κοντα.
κ μετα για μεσα στην μερα μπορεις να περνεις την Pro Complex,που γραφεις..οποτε μην δινεις λεφτα τσαμπα δεξια αριστερα..κ ετσι καλυμενος εισαι.

stergiosv
07-07-12, 14:35
oποτε μετα απο προπονηση να παιρνω τα bcaa και τα superior amino , και οχι πρωτεινη ?
την Hydrowhey μου την προτεινανε με τα καλυτερα λογια, τωρα δεν ξερω κιολας μικρο κουτι μεγαλη τιμη,
αλλα αν αξιζει τα λεφτα της οκ τοτε..

beefmeup
07-07-12, 14:37
oποτε μετα απο προπονηση να παιρνω τα bcaa και τα superior amino , και οχι πρωτεινη ?
.

αν παρεις κ τα 2 τα περνεις οπως σου εγραψα απο πανω..
απο κει κ περα μπορεις να παρεις σκετη πρωτεινη.κατι σαν την ΟΝ 100% GOLDWHEY..

stergiosv
07-07-12, 14:41
αν παρεις κ τα 2 τα περνεις οπως σου εγραψα απο πανω..
απο κει κ περα μπορεις να παρεις σκετη πρωτεινη.κατι σαν την ΟΝ 100% GOLDWHEY..

οποτε καλυτερα να αγορασω δηλαδη την Pro Complex για να την παιρνω με το φαγητο, και την Whey για μετα την προπονηση (μαζι με αμινοξεα παντα).
η Whey και Hydrolized , δεν ειναι σχεδον ιδιες ??

Tasos Green
07-07-12, 15:00
οποτε καλυτερα να αγορασω δηλαδη την Pro Complex για να την παιρνω με το φαγητο, και την Whey για μετα την προπονηση (μαζι με αμινοξεα παντα).
η Whey και Hydrolized , δεν ειναι σχεδον ιδιες ??

Hydrolized ειναι ο τροπος παρασκευης της whey (ορου γαλακτος) με την μεθοδο αυτη παρασκευαζουν πρωτεινη μεγαλυτερης περιεκτηκοτητας αλλα ειναι πανακριβη και δεν θα δεις διαφορες απο το να παρεις καποια αλλη πχ consetrate whey που σου ειπε ο beef πιο πανω.

kokolakis
12-07-12, 03:27
αν βρεις μιτοτροπιν στειλε μου απο που το βρηκες....

μην κολλας με την ον, μια πρωτεινη εβγαλε φιρμα και κατι τρεχει :P

sharkatack
17-07-12, 21:54
καλησπερα... για δειτε ενα πλανο συπληρωματων που θα ακολουθισω απο αρχες Σεπτεμβριου ακουω αποψεις.... Πρωτεινη(πρωι-μετα προπονηση) Πολυβιταμινη(μαζι με το πρωινο) Ω3(μαζι με την πολυβιταμινη) ΗΜΒ(με τα γευματα) ΑΑΚG(πριν την προπονηση) Κρεατινη(μετα την προπονηση) Αμινοξεα(πριν-μετα την προπονηση και πριν τιν υπνο).... Η κρεατινη θα ακολουθιθει σε κυκλους οπως και η ΑΑΚG.....

Lao
18-07-12, 13:01
καλησπερα... για δειτε ενα πλανο συπληρωματων που θα ακολουθισω απο αρχες Σεπτεμβριου ακουω αποψεις.... Πρωτεινη(πρωι-μετα προπονηση) Πολυβιταμινη(μαζι με το πρωινο) Ω3(μαζι με την πολυβιταμινη) ΗΜΒ(με τα γευματα) ΑΑΚG(πριν την προπονηση) Κρεατινη(μετα την προπονηση) Αμινοξεα(πριν-μετα την προπονηση και πριν τιν υπνο).... Η κρεατινη θα ακολουθιθει σε κυκλους οπως και η ΑΑΚG.....

Πάρε μια multi με διαδοχικά servings ανά μέρα, δηλαδή να έχει δοσολογία 2-3 ταμπλέτες/κάψουλες/softgels.

sharkatack
18-07-12, 15:38
Πάρε μια multi με διαδοχικά servings ανά μέρα, δηλαδή να έχει δοσολογία 2-3 ταμπλέτες/κάψουλες/softgels.

εννοεις να ανεβασω τις δοσεις στις πολυβιταμινες??? σκεφτομαι να χρεισιμοποιησω μαζι με τις πολυβιταμινες Μαγια ... περιπου 2 καψουλες την μερα...