PDA

Επιστροφή στο Forum : Μυική ανάπτυξη..????



alex94gr
08-07-12, 21:48
Παιδία για να πετύχω μυική ανάπτηξη πρέπει να χρησιμοποιώ συμπλήρωμα φόρμουλα αύξησης όγκου όπου περιέχει μεγάλο ποσοστό σε υδατάνθρακες π.χ.80% .. ή ένα συμπλήρωμα προτείνης που να περιέχει αρκετά ποσοστά προτείνης π.χ. 85% :unsure: Αν γνωρίζει κάποιος ας μου απαντήση γιατί έχω ακούσει πολλά και έχω μπερδευτεί πάνω σε αυτό το θέμα.. Ευχαριστώ !!!

Nikolas_mk2
08-07-12, 22:27
Παιδία για να πετύχω μυική ανάπτηξη πρέπει να χρησιμοποιώ συμπλήρωμα φόρμουλα αύξησης όγκου όπου περιέχει μεγάλο ποσοστό σε υδατάνθρακες π.χ.80% .. ή ένα συμπλήρωμα προτείνης που να περιέχει αρκετά ποσοστά προτείνης π.χ. 85% :unsure: Αν γνωρίζει κάποιος ας μου απαντήση γιατί έχω ακούσει πολλά και έχω μπερδευτεί πάνω σε αυτό το θέμα.. Ευχαριστώ !!!


Με μια προσεκτικη αναζητηση στο φορουμ θα βρεις τα παντα γυρω απο το θεμα....Γενικα παντως εχε κατα νου οτι μαγικές ''φορμουλες'' δεν υπαρχουν,ενα σωστο προγραμμα γυμναστικής και σωστο φαγητο(κυριως)θα σου δωσουν με τον καιρό τον μυικό ογκο που ζητας.Γενικα η πρωτεινη βοηθαει σε αυτό,ο υδατανθρακας προσφέρει ενεργεια...

DimitrisT
08-07-12, 23:02
Για να πετυχεις μυικη αναπτυξη πρεπει να κανεις :
1. Σωστη και καθαρη διατροφη.
2. Εντονη προπονηση
3. Καλη ξεκουραση
Δεν ''πρεπει'' να παιρνεις καποιο συμπληρωμα, πρωτεινη παιρνεις κυριως απο το φαγητο.

average_joe
09-07-12, 00:57
προτιμησε μια πρωτεινη 80% και ανω.

αυτο γιατι

1. μπορεις να προσθεσεις εσυ τον υδατανθρακα της αρεσκειας σου που θα ναι και πιο ποιοτικος σε σχεση με τους υδατανθρακες σε σκονη.
2. οι υδατανθρακες απο το φαγυητο θα σου δημιουργουν κορεσμο.

3. οι φόρμουλες αύξησης όγκου ειναι ακριβες σε σχεση με αυτο που πουλανε. ακομα και αν παρεις πρωτεινη γυρω στα 80% και μετα σκετο υδατανθρακα σε σκονη και τα αναμειγνυεις θα σου ρθει φθηνοτερα
4. φροντισε να παιρνεις μια καλη ποσοτητα πρωτεινης απο τη διατροφη σου και γενικα να κινεισαι σε ισοθερμιδικη/ ελαφρως υπερθερμιδικη

alex94gr
09-07-12, 11:07
Με μια προσεκτικη αναζητηση στο φορουμ θα βρεις τα παντα γυρω απο το θεμα....Γενικα παντως εχε κατα νου οτι μαγικές ''φορμουλες'' δεν υπαρχουν,ενα σωστο προγραμμα γυμναστικής και σωστο φαγητο(κυριως)θα σου δωσουν με τον καιρό τον μυικό ογκο που ζητας.Γενικα η πρωτεινη βοηθαει σε αυτό,ο υδατανθρακας προσφέρει ενεργεια...

Αυτό είναι το μόνο σίγουρο...ότι μόνο με την γυμναστική και την σωστή διατροφή θα καταφέρεις κάτι... Η περίσεια ποσότητα υδατανθράκων γίνεται λίπος, έτσι έχω ακούσει...???:unsure:

Nikolas_mk2
09-07-12, 12:12
Αυτό είναι το μόνο σίγουρο...ότι μόνο με την γυμναστική και την σωστή διατροφή θα καταφέρεις κάτι... Η περίσεια ποσότητα υδατανθράκων γίνεται λίπος, έτσι έχω ακούσει...???:unsure:

Διατροφη,ασκηση και ξεκουραση ειναι το τρίπτυχο......Σωστα ακουσες! :thumbup:

alex94gr
09-07-12, 14:35
Βασικά το λέω αυτό διότι έχω πάρει ένα συμπλήρωμα όπου περιέχει στα 220gr, 160gr υδατάνθρακες - 40gr πρωτεΐνη κ.α... Η αλήθεια είναι πως φοβάμαι μήπως πάρω λίπος, επειδή δεν κάνω αερόβια άσκηση εντατικά (1 φορά την βδομάδα κι αν....).έχω 1.82ύψος και είμαι 80 κιλά... Ενώ θα ήθελα να χάσω και λίγο λίπος στην περιοχή της κοιλίας.........;) Λέτε να πάρω λίπος με το συγκεκριμένο συμπλήρωμα.????

Lao
09-07-12, 15:44
Βασικά το λέω αυτό διότι έχω πάρει ένα συμπλήρωμα όπου περιέχει στα 220gr, 160gr υδατάνθρακες - 40gr πρωτεΐνη κ.α... Η αλήθεια είναι πως φοβάμαι μήπως πάρω λίπος, επειδή δεν κάνω αερόβια άσκηση εντατικά (1 φορά την βδομάδα κι αν....).έχω 1.82ύψος και είμαι 80 κιλά... Ενώ θα ήθελα να χάσω και λίγο λίπος στην περιοχή της κοιλίας.........;) Λέτε να πάρω λίπος με το συγκεκριμένο συμπλήρωμα.????

Με αφορμή το ότι αυτό που έκανες το κάνουν και άλλοι, έχω μια απορία: γιατί πρώτα πήρες κάτι και μετά μπήκες στην διαδικασία να ρωτήσεις;

alex94gr
10-07-12, 17:37
Με αφορμή το ότι αυτό που έκανες το κάνουν και άλλοι, έχω μια απορία: γιατί πρώτα πήρες κάτι και μετά μπήκες στην διαδικασία να ρωτήσεις;

Το συγκεκριμένο συμπλήρωμα το πήρε ο αδερφός μου, ο οποίος και θέλει να πάρει κιλά διότι είναι αρκετά αδύνατος και κάνει πολλές ώρες αερόβια άσκηση...Απλά από οικονομικής κυρίως άποψη είπα μήπως χρησιμοποιήσω την ίδια φόρμουλα. Αλλά επειδή φοβάμαι μήπως αυτή η φόρμουλα με 80% υδατάνθρακες με γεμίσει λίπος, εφόσον δεν κάνω αερόβια άσκηση συχνά.;) Για αυτό και ρωτάω