PDA

Επιστροφή στο Forum : Μια βοηθεια για ενα καλυτερο ξεκινημα



Ramatasss
11-07-12, 02:08
Παιδια καλησπερα ! Μετά από 5 μήνες σωστής διατροφής και έξυπνης αλλα και δυνατής άσκησις έχω φτάσει σε ικανοποιητικό σημείο να είμαι στα 80 κιλά σφιχτός αλλα όχι στεγνός και καθαρός (έτσι με βλέπω πάντως) αυτήν την στιγμή είμαι διακοπές κάνω μια ανάπαυση ενός μηνός όχι για κάποιον λόγο απλά μου φαίνεται σωστό στο ένα 5μηνo να κάνω και έναν μηνα χαλάρωσης και επίσης το χρειαζόμουνα για κάθε λόγο :) E τέλος πάντων αυτές τις μέρες που δεν κάνω τίποτα απόλυτος σκέφτομαι για το Welcome back το gym πως θα σκάσω και τι να κάνω ! Τελικά αποφάσισα να ξαναμπώ στην γράμμωση και στο χάσιμο βάρους επειδή θέλω να φτάσω 75 και να κατεβω "κιαλο" ποσοστό λιπούς και να στεγνώσω όσο τον δυνατόν μπορώ δηλαδή και να πω μετά ωπ εδώ είμαστε έτοιμη για να μπούμε στο όγκο πιστεύω πως με καταλαβαίνετε! Διατροφή έχω και μου φαίνεται και πολύ κομπλέ ! με τα όλα τις απλά εγώ θέλω να μπω τον σεπτέμβριο με κάτι επιπλέον αλλα δεν ξέρω τι θα ήτανε αυτό μήπως κάποια προτείνει με λίγους έως καθόλου υδατάνθρακες σύνθετους πάντα η καμια καρνιτινι από μαγαζιά με συμπληρώματα όπου βλέπω ότι έχουν και 1-2 πράγματα παραπάνω μέσα που βοηθάνε στην καύση του λοιπούς να προσθέσω μήπως κάποια πολυβιταμίνη θα βοηθούσε ? τι λέτε και εσείς προτείνεται μου κάτι σε αυτό που θέλω να κάνω από σεπτεμβιο Γιατί μου φαίνεται ότι προσπαθώ πολύ και χωρίς τα κατάλληλα και θα βαριόμουν πολύ να μπω ξανά στα ίδια από σεπτέμβριο χωρίς κάτι επιπλέον ! Ευχαριστώ εκ τον προτερων και αν είμαι κάπου λάθος(εκτος από την ορθογραφία μου ) διορθώστε με :)

Ramatasss
14-07-12, 14:06
Δεν εχετε να μου προτεινετε τιποτα?
:(

Lao
14-07-12, 14:14
Μια καθαρή πρωτεϊνη, μια πολυβιταμίνη, ένα Ω3 και είσαι μια χαρούλα.

TheWorst
14-07-12, 14:33
Μετα απο αυτα που εγιναν και με τις πρωτεινες δεν ειναι να εμπιστευεσαι καμια εταιρια απολυτως...

Doctor7
14-07-12, 14:59
τι έγινε δηλαδή???

TheWorst
14-07-12, 15:52
Τι μπορει να γινει.Μαζικα ολες κοροιδευουν τον κοσμο για την περιεκτηκοτητα πρωτεινης στις σκονες τους.....

Ramatasss
14-07-12, 19:00
Μια καθαρή πρωτεϊνη, μια πολυβιταμίνη, ένα Ω3 και είσαι μια χαρούλα.
ω3 γιατι ? και απο θεμα πρωτεϊνης πια λες? με η χορις υδατανθρακες ?
ευχαριστω για τον χρονο σου :)

Ramatasss
14-07-12, 19:05
Τι μπορει να γινει.Μαζικα ολες κοροιδευουν τον κοσμο για την περιεκτηκοτητα πρωτεινης στις σκονες τους.....

τι εννοεις? : Οτι δεν εχουν οσα γραμμαρια γραφουν οτι εχουν ?
:unsure:

TheWorst
14-07-12, 20:49
Ναι αυτο εννοω.. Οταν ο Λαο σε ειπε για καθαρη πρωτεινη σημαινει τετοια που δεν εχει υ/ες , δηλαδη whey , isolate κτλ .

Bodybuilder_44
14-07-12, 20:49
Μια καθαρή πρωτεϊνη, μια πολυβιταμίνη, ένα Ω3 και είσαι μια χαρούλα.

:clap: σωστος.δεν θελεις τπτ παραπανω ...για μενα και αμινοξεα να περνες δεν ειναι τπτ το τραγικο που θα πεις περνω πολλα...





Τι μπορει να γινει.Μαζικα ολες κοροιδευουν τον κοσμο για την περιεκτηκοτητα πρωτεινης στις σκονες τους.....

Τοτε γιατι εγκρινονται απο την Ε.Ο.Φ?

TheWorst
14-07-12, 20:58
Ιδεα δεν εχω γιατι εγκρινονται απο την ΕΟΦ και αν καν εγκρινονται , παντως αυτα λεει το αποτελεσμα σε παρα πολλες πρωτεινες..Λιγες ηταν που ηταν κοντα σε αυτα που γραφουν

Ramatasss
15-07-12, 03:08
Ιδεα δεν εχω γιατι εγκρινονται απο την ΕΟΦ και αν καν εγκρινονται , παντως αυτα λεει το αποτελεσμα σε παρα πολλες πρωτεινες..Λιγες ηταν που ηταν κοντα σε αυτα που γραφουν

Παντα ειναι ετσι ! και το redbull γραφει οτι δινει φτερα :-)

cuntface
20-07-12, 16:10
Ιδεα δεν εχω γιατι εγκρινονται απο την ΕΟΦ και αν καν εγκρινονται , παντως αυτα λεει το αποτελεσμα σε παρα πολλες πρωτεινες..Λιγες ηταν που ηταν κοντα σε αυτα που γραφουν

κατα αρχας δεν εγκρινονται και σε ολα τα κουτια συμπληρωματον που εχω γραφη με την γνωστοποίηση του ΕΟΦ αλλο εγκρινο αλλο γνωστοποιω μου ειχε πει ενα παλικαρι οτι οσα λενε με τιν εγκριση του ΕΟΦ ειναι μαπα το κολησανε τα καταστηματα αφτο

Lao
21-07-12, 03:00
Ο ΕΟΦ δεν ελέγχει και δεν εγκρίνει καμιά Whey.

Μην το μπερδεύετε με τις γνωστοποιήσεις.

deluxe
21-07-12, 03:54
Εαν εχουν εγκρισεις απο την Αμερικη και την Αγγλια τι μας ενδιαφερει τι κανει ο ΕΟΦ; Πραγματικα δε μπορω να το καταλαβω.. Λετε να μας δινουν ληγμενα; Αν και παντα υπαρχει ατυχη περιπτωση να πεσεις σε σκαρτο πραγμα. Εδω στην κινα πεθαναν βρεφη απο μολυσμενο γαλα. Τι να λεμε τωρα..