PDA

Επιστροφή στο Forum : Συμπληρώματα για Εxtreme sports & bodybuilding



Jumaru
11-07-12, 10:35
Είναι ένα θέμα που με έχει απασχολήσει αρκετά. Βασικά το αν υπάρχει κάποιο συμπλήρωμα που θα βοηθούσε στα επίπονα για το σώμα 3ωρα 4ωρα που λιώνεις στο kitesurf η στο snowboard. Κάτι να δίνει στον οργανισμό τα απαραίτητα και σταδιακά, γιατί ειδικά τώρα το καλοκαίρι, τρώω 3 το μεσημέρι και μετά 9 το βράδυ πράγμα που προσπαθώ να αποφύγω γιατί ήδη έχω χάσει 4 κιλά χωρίς να το προσπαθήσω και παίρνω κιλά δύσκολα (σε σχέση με το πως χάνω).
Γυμναστήριο 3 φορές την εβδομάδα πλέον και σε ένταση που έχει μειωθεί φυσικά λόγω ζέστης. Με 3 φορές την εβδομάδα γυμναστήριο και άλλες 3 κάποιο έντονο σπόρ τι θεωρείτε απαραίτητο κατα τη γνώμη σας ώς συμπλήρωμα. Παρήγγειλα αυτό (http://www.bodybuilding.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=bodybuilding_flypage.tpl&product_id=91&category_id=34&keyword=reflex&option=com_virtuemart&Itemid=15)το μείγμα του τεμπέλη "όλα σε ένα" και θα ήθελα να ακούσω γνώμες.

beefmeup
11-07-12, 11:08
ριξε κ μια ματια εδω..

Ληψη σιβιριανου ginseng(Eleuthero),κ επιπτωση σε αθλουμενους. (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?21240-%CE%9B%CE%B7%CF%88%CE%B7-%CF%83%CE%B9%CE%B2%CE%B9%CF%81%CE%B9%CE%B1%CE%BD%CE%BF%CF%85-ginseng%28Eleuthero%29-%CE%BA-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%80%CF%84%CF%89%CF%83%CE%B7-%CF%83%CE%B5-%CE%B1%CE%B8%CE%BB%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%BF%CF%85%CF%82.)

Jumaru
11-07-12, 13:30
Ωραίος, θα το δοκιμάσω. Να δω πόσο και ΑΝ θα το έχει σε φαρμακείο :???:

beefmeup
11-07-12, 13:37
φτηνο ειναι,αλλα δεν ξερω αν θα βρεις σε φαρμακειο..

Jumaru
11-07-12, 13:39
Σε σάιτ Ελλάδα δεν το βρήκα ως τώρα. Της now foods πολύ καλή τιμή αλλά το βιάζομαι :p

Lao
11-07-12, 14:02
Jumaru, μπορείς να περιγράψεις λίγο πιο αναλυτικά τις ανάγκες σου;

Jumaru
11-07-12, 14:15
Καλά που ρώτησες γιατί αναρωτιόμουν αν το πέτυχα στην περιγραφή.
Οι ανάγκες μου είναι να έχω συνέχεια (η όσο γίνεται το δυνατό περισσότερο) τον οργανισμό μου εφοδιασμένο σωστά τόσο για τους μυς όσο και για αντοχή. Θέλω ενέργεια αλλά θέλω να αποφύγω επίσης να χάσω κιλά. πχ Αν μπορούσα με ένα 5λεπτο διάλειμμα να πάρω χωρίς να φουσκώσω κάτι να με καλύψει σε αυτά.. Πολλά ζητάω ε;

Lao
11-07-12, 14:52
Καλά που ρώτησες γιατί αναρωτιόμουν αν το πέτυχα στην περιγραφή.
Οι ανάγκες μου είναι να έχω συνέχεια (η όσο γίνεται το δυνατό περισσότερο) τον οργανισμό μου εφοδιασμένο σωστά τόσο για τους μυς όσο και για αντοχή. Θέλω ενέργεια αλλά θέλω να αποφύγω επίσης να χάσω κιλά. πχ Αν μπορούσα με ένα 5λεπτο διάλειμμα να πάρω χωρίς να φουσκώσω κάτι να με καλύψει σε αυτά.. Πολλά ζητάω ε;

Γιατί δεν παίρνεις ένα Vitargo και μια multi;

Αυτά, σε συνδιασμό με μια καθαρή πρωτεϊνη, λογικά θα σε καλύψουν.

COBRA_STYLE
11-07-12, 15:05
γρηγορους υ/ες θες.

Lao
11-07-12, 15:54
γρηγορους υ/ες θες.

Κάπως έτσι το σκέφτηκα και εγώ. ;)

COBRA_STYLE
11-07-12, 15:59
ααα και ενα carb loading την προηγουμενη μερα/μερες θα βοηθουσε.

vaggan
11-07-12, 16:51
Καλά που ρώτησες γιατί αναρωτιόμουν αν το πέτυχα στην περιγραφή.
Οι ανάγκες μου είναι να έχω συνέχεια (η όσο γίνεται το δυνατό περισσότερο) τον οργανισμό μου εφοδιασμένο σωστά τόσο για τους μυς όσο και για αντοχή. Θέλω ενέργεια αλλά θέλω να αποφύγω επίσης να χάσω κιλά. πχ Αν μπορούσα με ένα 5λεπτο διάλειμμα να πάρω χωρίς να φουσκώσω κάτι να με καλύψει σε αυτά.. Πολλά ζητάω ε;αμα δε θες να χασεις κιλα να τρως περισσοτερο..και ποιος ο λογος να κανεις τετραωρα kite?

Jumaru
12-07-12, 08:55
αμα δε θες να χασεις κιλα να τρως περισσοτερο..και ποιος ο λογος να κανεις τετραωρα kite?

Ρητορική ερώτηση; Αν όχι, επειδή αν δεν έπεφτε ο ήλιος η η ενέργεια θα έκανα ασταμάτητα :P
Το σκεύασμα που πήρα δηλαδή μάπα; Δεν θα βοηθήσει; Να το συνδυάσω και με μια μούλτι;

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις COBRA_STYLE / Lao

vaggan
12-07-12, 09:48
τρως στις τρεις και στις εννια βαλε και ενα γερο πρωινο να εισαι κομπλε..πρωτεινη και κρεατινη..αυτα.

Jumaru
12-07-12, 10:13
Βασικά τρώω καλό πρωινό στις 7, στις 10 φρούτο και κανένα παξιμάδι, και στις 1 τόστ γαλοπούλα κτλ+ γιαούρτι, , 2μιση πάω γυμναστήριο, μια πρωτείνη μετά την προπόνηση και καπάκι φεύγω για κάιτ μέχρι βράδυ.

COBRA_STYLE
12-07-12, 13:34
και stims μπορεις να βαλεις...κατι θα σου δωσουν...caffeine,dmaa,yohimbine...κανα 45λεπτο πριν το kite.