PDA

Επιστροφή στο Forum : συνεχομενες θλασεις



kakavia
25-07-12, 18:14
γεια σας παιδια.ασχολουμαι με ποδοσφαιρο εδω και χρονια και τον τελευταιο καιρο με το γυμναστηριο.απλα τον χρονο που μας περασε ειχα σοβαρο προβλημα με τις θλασεις και απλα το αναφερω αν καποιος μπορει να μου πει την γνωμη του η να μου προτεινει τιποτα.συνολικα μεσα στην χρονια επαθα 4 θλασεις(2 σε καθε ποδι) και τωρα λιγο καιρο πριν ξεκινησω προαιτοιμασια τα ποδια μου δεν τα νιωθω καλα. χρησιμοποιουσα καθ ολη την διαρκεια της χρονιας πρωτεινη της ON και ενα νιτρικο της MET-RX μονο στην προαιτοιμασια.απλα ο λογος που μου ειπαν πολλοι για το προβλημα μου ειναι οτι περσι στην αρχη δεν καναμε γυμναστηριο και βαρη γενικα στα ποδια(ηταν η πρωτη μου χρονια που δεν εκανα καθολου γυμναστηριο στην προαιτοιμασια και εξισου με μενα επαθαν ακριβως το ιδιο αλλα 3 ατομα απ την ομαδα).η ερωτησεις μου ειναι οι εξης:1)επειδη περσι εκανα αιματολογικες στην αρχη και μου εβγαλαν πολυ υψηλες τιμες απο χολεριθρινη και αμυλαση ορου πριν αρχισω να χρησιμοποιω νιτρικο και πρωτεινη.εχω ακουσει οτι τετοια προιοντα ειναι να τα παιρνεις απολυτως υγιης και με καθαρες αιματολογικες γιατι αλλιως μπορει να σου βγαλουν προβληματα.ισχυει κατι τετοιο;
2)γρωριζει κανενας αν οντως ειναι καλο να παιρνει καποιος πρωτεινη οταν αντιμετωπιζει μυικο προβλημα;(γενικα αφου βοηθαει τους μυες ισως να βοηθαει και στην αποκατασταση τους)
ευχαριστω πολυ!