PDA

Επιστροφή στο Forum : Πως να διαλύσετε καλύτερα την πρωτείνη σας



noob
03-08-12, 23:14
Επειδή έχω βαρεθεί να βλέπω κόσμο στο γυμναστήριο να διαλύει την πρωτείνη του τελευταία στιγμή και να πίνει αυτά τα μικρά κομάτια εμετού που επιπλέουν, έψαξα λίγο τα θέματα διαλυτότητας.

α) Μπορείτε να την ετοιμάσετε 12 ώρες πριν την προπόνηση
Εάν η πρωτείνη κάτσει στο shaker περισσότερη ώρα, διαλύεται καλύτερα. Δε νομίζω ότι το αμφισβητεί κανείς αυτό. Υπάρχει ένας μύθος που κυκλοφορεί ότι άπαξ και αναμειχθεί ο χρόνος μετρά ανάποδα. Αυτό ισχύει αλλά όπως με πληροφόρησαν από την ON και Gaspari και Nutrisport, το παράθυρο αυτό ειναι 12 ώρες, έως 24 στο ψυγείο.
Παραθέτω ένα από τα email:

Hello,

Thanks for choosing Optimum. It is ok to leave it sit but make sure it is the fridge tightly sealed (like in a shaker bottle). Don’t let it go over 24hrs. People say 48 but in my years of research and such I wouldn’t go over 24hrs.

Hope this helps!

β) Διαλύστε το σε παγωμένο νερό
Παρατήρησα ότι όπως και το ριζάλευρο και το σαλέπι, η σκόνη εάν αναμειχθεί σε ζεστό νερό σβολιάζει και δεν διαλύεται. Δοκιμάστε και εσείς νερό βρύσης (καλοκαιριού) και νερό ψυγείου. Η διαφορά ειναι μεγάλη. Ακόμη και σε σβολιασμένο όμως ρόφημα, εάν ρίξετε μέσα παγάκια και το χτυπήσετε, θα τα διαλύσει. Αφ' ενός λόγω της σύγκρουσης, αφ' ετέρου (πιο σημαντικά) λόγω του κρύου.

Τα πειράματά μου τα έκανα με 3 σκουπ πρωτείνης ON που διέλυσα άριστα σε 150ml νερό (μισό νεροπότηρο) με παγάκια. Βγήκε πηχτό προφανώς, αλλά δεν είχε κανένα σβόλο.

Είναι κρίμα που δε μπορώ να πιώ πρωτείνες. Μου φέρνουν ανακατωσούρα και τελικά εμετό :P.

deluxe
04-08-12, 02:20
Να ετοιμασουμε το σεϊκερ 12 ωρες πριν; Εχεις μυρισει μισοτελειωμενο σεϊκερ 12 ωρες πριν; Ειναι οτι πιο σιχαμερο εχω μυρισει ποτε μου, και πολλες φορες μου ηρθε να κανω εμετο! Ανεξαρτητως πρωτεϊνης. Αληθεια, γιατι μυριζουν τοσο ασχημα μετα απο καποιες ωρες; Χαλανε;

Αναφερομαι για πρωτεϊνη με νερο, το γαλα λογικο ειναι να χαλαει εξω απο το ψυγειο.

Ακομα και το σεϊκερ να πλυνεις καμποσες φορες, παντα θα μυριζει καπως μετα απο λιγες ωρες, αφοτου στεγνωσει.

vagg
04-08-12, 02:42
γιατι αναπτυσετε ζωη εκει μεσα

noob
04-08-12, 03:30
Ούτε χαλάνε ούτε αναπτύσεται ζωή. Υποτίθεται ότι έχουν υφή milkshake και αρχίζει να παίρνει την τελική υφή της η ζελατίνη. Είναι σχεδιασμένα να γίνονται έτσι. Αυτό ήθελε ο κατασκευαστής.

Vagg δεν αναπτύσεται ζωή. Μάλιστα δεν αποτελεί καν καλή συνθήκη για ανάπτυξη ζωής. Δεν ειναι καλή τροφή για μικρόβια. Πρέπει να σπάσει πρώτα απο μύκητες (να σαπίσει μετά τις 48 ώρες) και μετά ίσως αναπτυχθεί ζωή.

DimitrisT
04-08-12, 10:21
Εδω πολλοι δεν προλαβαινουν να ετοιμασουν ολα τα γευματα σε ταπερ απο την προηγουμενη μερα για την επομενη, θα ετοιμαζουν και ενα ροφημα που θελει το πολυ 10 δευτερολεπτα για να το πιουν; :unsure:

noob
04-08-12, 12:37
Εδω πολλοι δεν προλαβαινουν να ετοιμασουν ολα τα γευματα σε ταπερ απο την προηγουμενη μερα για την επομενη, θα ετοιμαζουν και ενα ροφημα που θελει το πολυ 10 δευτερολεπτα για να το πιουν; :unsure:
Το λες σοβαρά αυτό ή τους σαρκάζεσαι;

Στην τελική μπορεί κάποιος να το κάνει φεύγοντας για το γυμναστήριο, να μείνει στην τσάντα 1-2 ώρες να διαλυθεί και να το πιεί στο τέλος.

BlooDdeaD_MefiSt
04-08-12, 13:44
Εγω θα συμφωνησω με τον deluxe..Παντα φτιαχνω το σεικ στο γυμναστηριο μετα την προπονηση και πολλες φορες μενει μιση γουλια μεσα. Το κλεινω και παω σπιτι και αν το ξεχασω για καμια ωρα μετα μολις παω να το πλυνω και το ανοιγω....:puke::puke::puke: Οποτε ουτε λογος για 12 ωρες αν γινεται ετσι σε 1....τωρα για το νερο να ειναι παγωμενο θα συμφωνησω γιατι και πιο ωραια γευση εχει και καλυτερα διαλυεται.

kokolakis
05-08-12, 18:57
αν το σεικερ εχει δικτακι ή το σπιραλ μεσα διαλυει τα παντα.... δε θα παθουμε και τπτ αν το κουνησουμε και μισο λεπτο παραπανω....

cuntface
05-08-12, 19:51
εγω ειχα ξεχαση απλιτο shaker 1μισι βδομαδα και οταν το ξεθαψα ειχε μεσα σκουλικια :turtle::turtle::turtle:

deluxe
06-08-12, 00:30
εγω ειχα ξεχαση απλιτο shaker 1μισι βδομαδα και οταν το ξεθαψα ειχε μεσα σκουλικια :turtle::turtle::turtle:Λογικα κανεις πλακα, αλλα εγω μια φορα το ειχα ξεχασει πανω απο 2 ημερες, και οταν το μυρισα πηγα να κανω εμετο. Πρωτη φορα στη ζωη μου τετοιο πραμα. Γευση νομιζω φραουλα της syntrax.

Το παραξενο ειναι ομως οτι μερικες πρωτεϊνες δεν εχουν τετοια δυσαρεστη οσμη μετα απο ωρες. Πχ η βανιλια της dymatize δε μυριζει τοσο αθλια. Ουτε η cookies απο syntha. Τι παιζει ρε αλανια; Τι πινουμε;

noob
06-08-12, 03:16
εγω ειχα ξεχαση απλιτο shaker 1μισι βδομαδα και οταν το ξεθαψα ειχε μεσα σκουλικια :turtle::turtle::turtle:
σκοτώστε το με φωτιά :rifle::rifle::rifle:

noob
06-08-12, 03:17
αν το σεικερ εχει δικτακι ή το σπιραλ μεσα διαλυει τα παντα.... δε θα παθουμε και τπτ αν το κουνησουμε και μισο λεπτο παραπανω....
Κάποιες πρωτείνες, ειδικά οι φθηνότερες, δεν διαλύονται τόσο εύκολα.

noob
06-08-12, 03:20
Το παραξενο ειναι ομως οτι μερικες πρωτεϊνες δεν εχουν τετοια δυσαρεστη οσμη μετα απο ωρες. Πχ η βανιλια της dymatize δε μυριζει τοσο αθλια. Ουτε η cookies απο syntha. Τι παιζει ρε αλανια; Τι πινουμε;
Παιδιά ειναι και στην πρωτείνη. Ο λόγος που έγραψα ότι έγραψα ειναι γιατί κάποιες διαλύονται εύκολα και κάποιες όχι. Ειδικά η nutrisport και μια mutant που έκανα πειράματα, ούτε στο blender δεν έστρωναν.

Συνήθως αυτό που χαλάει την οσμή ειναι η ζέστη. Τυπικά περιέχουν ζελατίνη, ώστε η σκόνη πρωτείνης να μην κάθεται στον πάτο αλλά να αιωρείται ομοιόμορφα στο υγρό (εναιρώρημα) και μαζί με τα αρωματικά και τη ζέστη γίνονται :puke: . ΕΑΝ ΟΜΩΣ αυτό το πράγμα το ξαναβάλεις στο ψυγείο, όλα επιστρέφουν στο φυσιολογικό.
Δοκίμασέ το!

BODYMPAL
06-08-12, 09:11
αυτο σχετικά με το τη πίνουμε είναι ενα μεγάλο ερώτημα....οταν με κράζουν οι γονείς μου βλέποντας τα συμπληρώματα μου προσπαθώ να μπω στο μυαλό τους και να τους δικαιολογήσω.
Το αστείο είναι πως και εγω αν έβλεπα το παιδί μου να παίρνει ενα κάρο κουτιά αμφιβόλου ποιότητος και προέλευσης θα αναχωνόμουν..;)

πιστεύω τα βλέπουμε κάθε μέρα οτι κατι δεν παει καλά με τα συμπληρώματα ολοι μας λιγο πολυ ,αλλα εθελοτυφλούμε και συνεχίζουμε να τα παίρνουμε.

βλέποντας όμως ολα αυτα που παρατηρεί ο καθένας μας και τα βαλεις κατω βλεπεις οτι μαζεύονται πολλα...

μουφα παρτίδες

βρωμερή μυρωδιά

διαφορετική γεύση

ανοιγμένα κουτιά .....και πολλά άλλα που δεν μου έρχονται τώρα αλλα όλοι πιστεύω έχουμε να πούμε και μια ιστορία απο ενα συμπλήρωμα σκάρτο...

(θα ήταν ωραίο να ανοίγαμε ενα θεμα αν δεν υπάρχει κατι σχετικό να γράψουμε ο καθένας την εμπειρία του πάνω σε αυτό το θέμα!)

cuntface
08-08-12, 22:57
Λογικα κανεις πλακα, αλλα εγω μια φορα το ειχα ξεχασει πανω απο 2 ημερες, και οταν το μυρισα πηγα να κανω εμετο. Πρωτη φορα στη ζωη μου τετοιο πραμα. Γευση νομιζω φραουλα της syntrax.

Το παραξενο ειναι ομως οτι μερικες πρωτεϊνες δεν εχουν τετοια δυσαρεστη οσμη μετα απο ωρες. Πχ η βανιλια της dymatize δε μυριζει τοσο αθλια. Ουτε η cookies απο syntha. Τι παιζει ρε αλανια; Τι πινουμε;

οχι δν κανω πλακα ειχε σκουλικια μεσα ντελυξ :green::green::green:

deluxe
09-08-12, 02:13
Πως γινεται απο το πουθενα; Εκτος και εαν το ειχες ανοιχτο και μπηκαν μεσα.

cuntface
09-08-12, 16:14
Πως γινεται απο το πουθενα; Εκτος και εαν το ειχες ανοιχτο και μπηκαν μεσα.

ητανε κλειστο ρε φιλε δν ξερω απλα το ανοιξα και ειχε μεσα καφε σκουλικια nitrotech της muscletech ητανε γευση σοκολατα

deluxe
11-08-12, 01:44
Ακομα και τα σκουληκια και οι ψειρες γεννιουνται, δε δημιουργουνται απο το τιποτα! off topic βεβαια!

lila_1
11-08-12, 01:55
εγω ειχα ξεχαση απλιτο shaker 1μισι βδομαδα και οταν το ξεθαψα ειχε μεσα σκουλικια :turtle::turtle::turtle:

Σιγά... έχω ξεχάσει σέικερ 15 μέρες κλειστό....όταν το άνοιξα είχε εσάνς από μπλου τσιζ :green:

tolis93
11-08-12, 16:45
η πρωτεινη καλυτερα διαλυεται με χυμο παντως ακομα κ απο οτι διαλυεται με νερο.βεβαια μονο σε μια το δοκιμασα αυτο γιατι ειχε και αναλογη γευση φρουτων.(ασχετα π δε πινοταν βλακεια ηταν:green:) αλλα και σε νερο π τη δοκιμασα ετσι δε διαλυοταν. εχω δει παντως σε γυμναστηριο να εχουν και φραπεδιερα μαζι.αυτο το μικρο με τις μπαταριες. εγω επειδη τις περισσοτερες φορες κανω γυμναστικη σπιτι το χτυπαω στο μιξερ κ τελειωνει εκει ουτε σβολους ουτε τπτ.αλλα ενα τετοιο μιξερακι μαζι δεν ειναι κακη ιδεα.

οσο για τα σκουλικια.ειναι προνυμφες νομιζω και δημιουργουνται απο βακτηριδια.αν βρασεις ενα αυγο κ το αφησεις για καμποσες μερες εκτος ψυγειου κ σε ζεστο περιβαλλον κ το ανοιξεις εχει τετοια ομορφα μεσα:green:

BlooDdeaD_MefiSt
12-08-12, 18:03
αν το σεικερ εχει δικτακι ή το σπιραλ μεσα διαλυει τα παντα.... δε θα παθουμε και τπτ αν το κουνησουμε και μισο λεπτο παραπανω....

Σωστος :thumbup: Εγω την gold standard ουτε 10 δευτερολεπτα δεν την κουναω και διαλυεται εντελως..

angus young
12-08-12, 20:29
Ειμαι ο μονος που πιστευει οτι αυτο το τοπικ δεν εχει κανενα νοημα??:P

Giannistzn
12-08-12, 21:11
^ Eισαι απαραδεκτος.. Εδω αποδειχθηκε οτι ναι ειναι δυνατον απο το 0 να δημιουργηθει ζωη (βλεπε σκουλικια) και εσυ δεν βλεπεις το νοημα? Δες την βαθυτερη εικονα του γενεσιουργου σεικερ ή whey δεν ξερω ποιο απο τα 2 εκανε το θαυμα :green:

andrikos3kala
12-08-12, 21:22
Παντως αυτό το κακό με τη μπόχα της πρωτείνης του σέικερ μόλις το ανοίξεις μετά απο μέρες δεν παλεύεται και το θέμα είναι πως δεν συμβαίνει με μόνο μία συγκεκριμένη πρωτείνη αλλά με πολλές :puke:

koukoutsaki
12-08-12, 22:03
Θέλει παρα πολυ καλο πλύσιμο το σεικερ για να μη ζεχνει .....

dorita
12-08-12, 22:06
εγω δεν την χτυπαω σε κανενα σεικερ...σε μπουκαλακι νερου κ μετα πεταμα!!!....

τοσα αδεια μπουκαλακια ...γιατι να πανε χαμενα....

TRIANTAFYLLOU
12-08-12, 22:16
κατ αρχήν σκουλίκια και μικροοργανισμοί δεν σημαίνει ότι το προιόν είναι σκάρτο , απλα δημιουργούνται , η πρωτείνη δημιουργεί σκουλίκια , ειδικα στην ζέστη χαλάει πιο εύκολα απο ότι οι υδατάνθρακες και ο συνδιασμός ζέστη με υγρασία είναι ότι χειρότερο

στο θέμα της διάλυσης στο σέικερ σιγα μην το αναγάγουμε και σε επιστήμη , απλα βάζεις την σκόνη στο σεικερ μετα το νερό κρύο , όχι ζεστο γιατι δημιουργεί σβόλους και αν είναι κανείς μυγιάγκιχτος τον ενοχλούν στο λαιμό , το χτυπάμε όπως χτυπάμε τον φραπέ (μην πάει το μυαλό στο πονηρό:P) κι αυτο είναι όλο το έργο .

ακόμα και με το κουτάλι να την φάει κανείς δεν υπάρχει πρόβλημα , μερικούς τούς αρέσει σαν κρέμα , άλλωστε οι εταιρίες έχουν βγάλει σκευάσματα πρωτείνης που είναι σαν πουτίγκα την τρώς με το κουτάλι .

επίσης μια άλλη λεπτομέρεια είναι μόλις γίνει μίξη πρωτείνης με νερό να αναμηγνύετε κατευθείαν , αν μείνει και νοτίσει η σκόνη τότε σβωλιάζει ότι και να κάνουμε πετρώνει και όσο και να το χτυπάμε τζάμα καίει η λάμπα , απλα ανακατεύουμε τους σβώλους

TRIANTAFYLLOU
12-08-12, 22:19
εγω δεν την χτυπαω σε κανενα σεικερ...σε μπουκαλακι νερου κ μετα πεταμα!!!....

τοσα αδεια μπουκαλακια ...γιατι να πανε χαμενα....

αυτο θα πεί θυληκό μυαλό που γεννάει ιδέες:P και πρίν πετάξουμε τα άδεια μπουκάλια τα κάνουμε και κάτι χρήσιμο γλυτώνουμε και το πλύσιμο του σέικερ :toast:

dorita
12-08-12, 22:23
αυτο θα πεί θυληκό μυαλό που γεννάει ιδέες:P και πρίν πετάξουμε τα άδεια μπουκάλια τα κάνουμε και κάτι χρήσιμο γλυτώνουμε και το πλύσιμο του σέικερ :toast:

ακριβως κ.Ηλια μου....χαιρομαι που συμφωνειτε!!!;):green:

sTeLaKoS
12-08-12, 22:23
εγω δεν την χτυπαω σε κανενα σεικερ...σε μπουκαλακι νερου κ μετα πεταμα!!!....

τοσα αδεια μπουκαλακια ...γιατι να πανε χαμενα....


Με χωνί βάζεις τη σκόνη μέσα στο μπουκάλι;;; :P

Ξέρεις τι γίνεται; Δεν έχουν όλες οι σκόνες άψογη διαλυτότητα οπότε το μπουκάλι δε κάνει για όλες τις περιπτώσεις. Τα σέικερ που συζητάνε πιο πάνω τα παιδιά δεν είναι τα κλασικά του καφέ αλλά με δυχτάκι μέσα ή συρμάτινη σφαίρα για να σπάει τους σβόλους. :)

http://www.custom-product.com/upload/1869/1877uij1/shaker-bottle-power-shaker-950.jpg

http://www.jayrobb.com/images/sp-shakerBottle_250.jpg

dorita
12-08-12, 22:27
στελακιε....πολυ ωραιο το σεικ σου....αλλα κανω τοσο ωραιο χτυπημα που ουτε συρματα,ουτε τιποτα δεν χρειαζονται....:green:

κ να σου φυγει η απορια πως βαζω την σκονη.....μες το μπουκαλακι...θα σου πω το εξης...βαζω 1χαρτι κουζινας βαζω πανω την σκονη...κ μετα ποιανεις τις 2ακρες κ γινεται ωραιοτατο χωνι......:P:P:P
ετσι για να μην αμφιβαλει κανεις....αλλα βεβαια ολα αυτα θελουν κ λιγο δεξιοτεχνια κ εφευρητικοτητα....:P:P:P;)

sTeLaKoS
12-08-12, 22:31
Old school καταστάσεις :1laugh: :P

Βρε πάρε ένα σέικερ της προκοπής να μη παιδεύεσαι!!

TRIANTAFYLLOU
12-08-12, 22:33
στελακιε....πολυ ωραιο το σεικ σου....αλλα κανω τοσο ωραιο χτυπημα που ουτε συρματα,ουτε τιποτα δεν χρειαζονται....:green:

κ να σου φυγει η απορια πως βαζω την σκονη.....μες το μπουκαλακι...θα σου πω το εξης...βαζω 1χαρτι κουζινας βαζω πανω την σκονη...κ μετα ποιανεις τις 2ακρες κ γινεται ωραιοτατο χωνι......:P:P:P
ετσι για να μην αμφιβαλει κανεις....αλλα βεβαια ολα αυτα θελουν κ λιγο δεξιοτεχνια κ εφευρητικοτητα....:P:P:P;)

γειά σου ρε ντορίτα ναι το χτύπημα θέλει μαεστρία για να έχει σωστο αποτέλεσμα,όπως και ο τρόπος, εδω βλέπω είσαι ο πολυμήχανος οδυσσέας σε γυναικεία έκδοση , μην πω μαγκάιβερ και ξενερώσω εφόσον έχουμε έλληνα πολυμήχανο .
εδω γίνετε σεισμός και μπορεί να μην ανοίξει ρουθούνι και μπορεί να τα διαλύσει όλα αν έχει τον παλμό και δόνηση :P:P:P

dorita
12-08-12, 22:34
Old school καταστάσεις :1laugh: :P

τι να κανουμε..ειμαι της παλιας σχολης εγω....στελακιε...

αν ηταν ετσι...δεν θα μας χωραγε μια κουζινα με πραγματα....λιγα κ καλα!!!!:P:P

με εχουν καταβολεψει τα μπουκαλακια...τοση που παιρνω κ οταν την παιρνω εγω μια χαρα μου ειναι...απο το να βλεπω το σεικερ στην κουζινα κ να θελει πλυσιμο καθε τοσο..

sTeLaKoS
12-08-12, 22:34
Δες εδώ τι υπάρχει να ψαρώσεις :P


http://www.youtube.com/watch?v=AgqJR6lAvdc


http://www.youtube.com/watch?v=RY4C_NKHdxo&feature=related

TRIANTAFYLLOU
12-08-12, 22:39
επίσης όλα αυτα τα πολύπλοκα σεικερ οι παπαρούνες τα λέω εγω χαριτολογώντας , επειδη έχουν πτυχές και εξαρτήματα καθαρίζονται δύσκολα γιατι μαζεύουν στις πτυχές υπολείματα και είναι μεγάλη πίκρα στο καθάρισμα, βέβαια εγω μιλάω για μένα που στα οικοκυρικά δεν ήμουν ποτε καλός και στη λάντζα , απο το στρατο έχω πληγές με το θέμα
μ αρέσουν τα απλα λεία σέικερ που καθαρίζονται εύκολα και αν έχει και κανένα σβωλαδάκι δεν θα πάθουμε και τίποτε

dorita
12-08-12, 22:39
γειά σου ρε ντορίτα ναι το χτύπημα θέλει μαεστρία για να έχει σωστο αποτέλεσμα,όπως και ο τρόπος, εδω βλέπω είσαι ο πολυμήχανος οδυσσέας σε γυναικεία έκδοση , μην πω μαγκάιβερ και ξενερώσω εφόσον έχουμε έλληνα πολυμήχανο .
εδω γίνετε σεισμός και μπορεί να μην ανοίξει ρουθούνι και μπορεί να τα διαλύσει όλα αν έχει τον παλμό και δόνηση :P:P:P

:rolf::rolf:
πηγε να μου συμβει μια φορα αυτο αλλα το προλαβα......:P:P
δεν χυθηκε τιποτα κατω....:green:

dorita
12-08-12, 22:41
στελακιε ....ευχαριστω για το info..
εισαι καλος πωλητης...δεν μπορω να πω...:P:P
αλλα δεν με επεισες!!!:green::green::rolf:

TRIANTAFYLLOU
12-08-12, 22:57
:rolf::rolf:πηγε να μου συμβει μια φορα αυτο αλλα το προλαβα......:P:Pδεν χυθηκε τιποτα κατω....:green: Μεγαλη υπόθεση αυτο να μην τα κανεις όλα χάλια. Άλλωστε γι αυτο λένε η καθαριότητα είναι μισή αρχοντιά

deluxe
13-08-12, 16:44
εγω δεν την χτυπαω σε κανενα σεικερ...σε μπουκαλακι νερου κ μετα πεταμα!!!....

τοσα αδεια μπουκαλακια ...γιατι να πανε χαμενα....Και εγω αυτο κανω το βραδυ που βαζω μονο πρωτεϊνη. Με χωνι σε μικρο μπουκαλακι νερο. Το καλο ειναι οτι μπορεις να το κουνησεις με οση δυναμη θελεις, χωρις να χυθει ουτε σταγονα. Ενω στο σεϊκερ εχεις μια αμφιβολια.

Polyneikos
13-08-12, 17:03
52436

angus young
13-08-12, 20:32
52436

Τελικα δεν ειμαι ο μονος που πιστευει οτι αυτο το τοπικ δεν εχει κανενα απολυτως νοημα!!!:turtle:

ChRiSbB
14-08-12, 02:26
Την πρωτεΐνη την φτιάχνω πριν πάω στο gym, μετά την προπόνηση πίνεται σαν νερό και είναι και γευστικότερη μιας και έχει διαλυθεί τελείως. :turtle:

TRIANTAFYLLOU
14-08-12, 18:22
στο τέλος θα ανοίξουμε και κανα τόπικ αν τα μακαρόνια τα τρώμε με το πιρούνι η με το κουτάλι , καθόμαστε τωρα και ψάχνουμε γωνίες στο εικοσάρικο , άλλος την ρίχνει μια μες την βρώμη το πρωί και την ανακατεύει με το γάλα και την τρώει με το κουτάλι , σιγα το πράμα , άλλος μπορεί να γουστάρει να την ρίξει και μεσα στη φασολάδα , γι αυτο λέμε περι ορέξεως κολοκυθόπιτα :P:P

noob
14-08-12, 18:52
Την πρωτεΐνη την φτιάχνω πριν πάω στο gym, μετά την προπόνηση πίνεται σαν νερό και είναι και γευστικότερη μιας και έχει διαλυθεί τελείως. :turtle:

Πες τα ρε άνθρωπε. Βλέπω τον κοσμο να πίνει αυτή τη λάσπη με κομματάκια σαν εμετός με αχώνευτα φαγητά και ανατριχιάζω. Αφήστε τη σκόνη να διαλυθεί ρε!

panakos
14-08-12, 19:53
ρε παιδια τι να σας πω!ισως φταινε οι επιλογες στην πρωτεινη!οι δικες μου πρωτεινες οσες εχω παρει διαλυονται σε 20 δευτερα πληρως!!:unsure:

Mcstefan7
14-08-12, 22:08
Σέικερ με διχτάκι κ είσαι μάγκας!! Εγώ και σε απλό σέικερ το βάζω...Και να φας και κανα σβολο δν παθαίνεις τπτ :P

loufas
23-08-12, 01:23
με την μηχανη φραπε γινεται καλη δουλεια οπως με το σεικερ.στην δικη μου προτεινη μιλαω τωρα.δε κανει σβολους αλλα κανει λιγο αφρο.ο αφρος ειναι καλο?η δεν εχει σημασια?

loufas
23-08-12, 01:27
ειναι σοβαρο θεμα τελικα αν διαλειεται καλα η προτεινη η σπερνουμε αλατι?
παντως κατι αλλο με 2-3 παγακια μεσα βοηθανε σαν μπαλακια μεσα.

noob
25-08-12, 18:29
Κλειδώστε το thread. Ζητώ ταπεινά συγνώμη, κλειδώστε το γιατί αλλιώς θα πάω στην κόλαση ή θα μετεμψυχωθώ σε σκουλήκι.

magavaTOUT
25-08-12, 19:24
http://www.youtube.com/watch?v=tJ5fGXd_rCw

Τσεκαρετε και το καναλι της για να δειτε και αποτελεσματα :P

noob
18-11-12, 21:02
Θεε μου, τσεκάρω έπειτα από καιρο και το thread έχει εξελιχθεί σε ένα τέρας. Τύφλα να χει ο Κθούλου ο θεός χταπόδι.

Ζητώ ταπεινά συγνώμη. Μπανάρετέ με και κλειδώστε αυτό το thread πριν μολύνει και τα διπλανά.

beefmeup
20-11-12, 11:08
φιλε δεν υπαρχει σωτηρια για σενα..θα καεις στο πυρ το εσωτερο..

http://www.thebadword.com/wp-content/uploads/2011/08/great-cthulhu.jpg

Turbolifter
20-11-12, 16:03
http://www.youtube.com/watch?v=tJ5fGXd_rCw

Τσεκαρετε και το καναλι της για να δειτε και αποτελεσματα :P

LOL :thumbup:

Ειναι προσον να εχει τοσο δυνατους σιελογονους αδενες μια γυναικα! Βοηθαει σε πολλα!