PDA

Επιστροφή στο Forum : συμπληρώματα αύξησης ενδογενείς τεστοστερόνης?



nick_electro
06-08-12, 02:04
υπάρχουν συμπληρώματα που να αυξάνουν φυσικά την ενδογενή τεστοστερόνη η την αυξητικη ορμόνη με ασφαλή τρόπο?
(δεν μιλάω για φάρμακα).

aqua_bill
06-08-12, 04:21
Πολλα τι υπόσχονται αλλα δεν έχω βρει κάποιο που να το πραγματοποιεί. Πράγμα λογικό αν το σκεφτείς. Αν κοιμάσαι καλα λένε έρευνες κλπ αυξάνει η έκρηση αυξητικής. Το συμπληρώμα μου σου προσθερει βαθύ ύπνο άρα αυξάνει την τεστοστερονη. Με αλλα λόγια ο αστυνομικός είναι όργανο το μπουζούκι είναι όργανο άρα ο αστυνομικός είναι μπουζούκι. Εις ατοπον απαγωγή.

Mcstefan7
06-08-12, 23:09
Η αύξηση που προσφέρουν τα φυσικά συμπληρώματα είναι μικρή οπότε θα βοηθήσει πιο πολή στη λίπιντο παρα στα βάρη...Αλλα τουλ είναι ενα καλο μπουστ για την ψυχολογία μας ;)

chro
06-08-12, 23:48
υπάρχουν συμπληρώματα που να αυξάνουν φυσικά την ενδογενή τεστοστερόνη η την αυξητικη ορμόνη με ασφαλή τρόπο?
(δεν μιλάω για φάρμακα).
Αν θες με ασφαλή τρόπο για τη τεστοστερόνη θα πρέπει να καταφύγεις σε βότανα. Πχ να αγοράσεις τριβόλι και να το βράζεις.

amateur666
07-08-12, 15:33
gabba, DAA,

nick_electro
07-08-12, 22:28
gabba, DAA,

τι είναι αυτά?για στείλε κάνα link.

200sx
08-08-12, 10:20
*************
Test Force2 Είναι DAA με σαρκοσινη για να αποροφηθεί. Είναι το πιο δυνατό test booster.

****************
Activate Xtreme Αυτό έχει dinavil!! Πολύ δυνατό και ωραίο stack με TestForce2 κάνει.

****************
Triazole Μείωση οιστρογόνων που σαν αποτέλεσμα έχει αύξηση τεστοστερόνης. Καλό στακ καινει με τα παραπάνω.

Τα υπόλοιπα test boosters που υπάρχει είναι πατάτες!!!! :thumbup:

***Δεν επιτρέπονται λινκ πέραν των χορηγών του φόρουμ. Mods Team***

Andreas C.
08-08-12, 10:43
Φίλε δεν επιτρέπονται links εκτός τον χορηγών :thumbup:

Εγώ τώρα είμαι σε stack DAA + Triazole και φαίνεται να δουλεύει :unsure:

Mcstefan7
08-08-12, 12:00
Εγώ τώρα δοκιμάζω εράσε μαζί με DAA αλλα ακόμα δν βλέπω τπτ με κρεατίνη και τεστ ρχ και χτρεμε λεαν είχα πολύ καλύτερη αντοχή κ δύναμη..Βέβαια έχει αυξηθεί κ η ζέστη...Θα αφήσω να περάσουν καμια 10αρια μέρες για να έχω πιο σαφή εικόνα

GeoDask
08-08-12, 12:15
Εγώ τώρα δοκιμάζω εράσε μαζί με DAA αλλα ακόμα δν βλέπω τπτ με κρεατίνη και τεστ ρχ και χτρεμε λεαν είχα πολύ καλύτερη αντοχή κ δύναμη..Βέβαια έχει αυξηθεί κ η ζέστη...Θα αφήσω να περάσουν καμια 10αρια μέρες για να έχω πιο σαφή εικόνα

πόσο χρονών είσαι ;

Mcstefan7
08-08-12, 12:31
20 και παω στ 21 τν Σεπτέμβρη

Eddie
08-08-12, 14:14
Biotivia bioforge promax 2 μαζι με Thermolife T-BOL η με το E-BOL στακαρισμενα για 2 μηνες..δουλευει,αρκετα :clap:

nick_electro
09-08-12, 05:05
Biotivia bioforge promax 2 μαζι με Thermolife T-BOL η με το E-BOL στακαρισμενα για 2 μηνες..δουλευει,αρκετα :clap:

από παρενέργειες πως πάμε?να υποθέσω ότι αν τα κόψεις η τεστοστερόνη πέφτει και τα οιστρογόνα ανεβαίνουν?
by the way είμαι 20!

chro
09-08-12, 13:09
by the way είμαι 20!Τότε δε θα πάρεις τίποτα. Δε θα σου κάνουν κάτι, στην ηλικία που είσαι.

Eddie
09-08-12, 15:22
από παρενέργειες πως πάμε?να υποθέσω ότι αν τα κόψεις η τεστοστερόνη πέφτει και τα οιστρογόνα ανεβαίνουν?
by the way είμαι 20!

Τι παρενεργειες?Δε μιλαμε για φαρμακα..τα οιστρογονα δεν ανεβαινουν ετσι απλα.Βασικα πρεπει ολοι να καταλαβετε οτι τα συμπληρωματα αυξησης τεστο (ενα παραπανω σε τετοια ηλικια) δεν εχουν τρελο εφεκτ..απλα σου δινουν κατι παραπανω.Εμενα προσωπικα μου δωσαν μια μετρια σκληραδα,μια ορεξη για προπονηση,καλυτερη αποκατασταση και εκει που ειδα εμφανη διαφορα ηταν στη δυναμη και στη λιμπιντο.Οταν τα εκοψα απλα επεσα σε δυναμη (ημουν λιγο πανω σε σχεση με πριν τον κυκλο) και στη λιμπιντο που επανηλθε στα κανονικα.

Κι εγω 22 ημουν και μια χαρα δουλεψε..απλα ΔΕΝ συμφερουν,ειναι πολλα τα λεφτα..τωρα δε ξερω αν εχουν πεσει καθολου αλλα τοτε αν θυμαμαι καλα μου ειχε βγει γυρω στα 200-220.

nick_electro
09-08-12, 20:55
Τι παρενεργειες?Δε μιλαμε για φαρμακα..τα οιστρογονα δεν ανεβαινουν ετσι απλα.Βασικα πρεπει ολοι να καταλαβετε οτι τα συμπληρωματα αυξησης τεστο (ενα παραπανω σε τετοια ηλικια) δεν εχουν τρελο εφεκτ..απλα σου δινουν κατι παραπανω.Εμενα προσωπικα μου δωσαν μια μετρια σκληραδα,μια ορεξη για προπονηση,καλυτερη αποκατασταση και εκει που ειδα εμφανη διαφορα ηταν στη δυναμη και στη λιμπιντο.Οταν τα εκοψα απλα επεσα σε δυναμη (ημουν λιγο πανω σε σχεση με πριν τον κυκλο) και στη λιμπιντο που επανηλθε στα κανονικα.

Κι εγω 22 ημουν και μια χαρα δουλεψε..απλα ΔΕΝ συμφερουν,ειναι πολλα τα λεφτα..τωρα δε ξερω αν εχουν πεσει καθολου αλλα τοτε αν θυμαμαι καλα μου ειχε βγει γυρω στα 200-220.



ρωτάω επειδή είμαι σχετικά "αχαριος".πρέπει να τα πάρω όλα μαζί η το Thermolife T-BOL από μονο του μπορεί να κάνει δουλειά??




με αυτό εδώ τι παίζει?ξέρεις τίποτα?


http://xtr.gr/eidika_proionta/509/HEMOTROPIN_90tabs_(Nutrabolics).htm

Mcstefan7
09-08-12, 21:27
Την ΔΑΑ εγώ την κόβω...Το μόνο π μ κάνει είναι να μ πηδάει το στομάχι κ να μν μπορώ να φάω...

Eddie
10-08-12, 02:36
ρωτάω επειδή είμαι σχετικά "αχαριος".πρέπει να τα πάρω όλα μαζί η το Thermolife T-BOL από μονο του μπορεί να κάνει δουλειά??


με αυτό εδώ τι παίζει?ξέρεις τίποτα?


http://xtr.gr/eidika_proionta/509/HEMOTROPIN_90tabs_(Nutrabolics).htm

M αυτο δε ξερω τι παιζει..ειναι καλη εταιρια,αλλα πολυ ακριβο το βρισκω.


Καλυτερα να στακαρεις προιοντα..απο μονο του προφανως και θα δουλεψει,αλλα θα ειναι μικροτερη η αποδοση..ισως μηδαμινη,γι αυτο και δε συνηθιζεται να βαζεις μονο ενα προιον.

nick_electro
11-08-12, 06:52
M αυτο δε ξερω τι παιζει..ειναι καλη εταιρια,αλλα πολυ ακριβο το βρισκω.


Καλυτερα να στακαρεις προιοντα..απο μονο του προφανως και θα δουλεψει,αλλα θα ειναι μικροτερη η αποδοση..ισως μηδαμινη,γι αυτο και δε συνηθιζεται να βαζεις μονο ενα προιον.

είμαι σχετικά αχαριος 1 χρόνο έχω που κάνω γυμναστήριο και μέχρι τώρα έχω παίξει με πρωτεΐνες-κρεάτινες-amino. για ένα άτομο σαν εμενα είναι safe να πάρω το stack που προτείνεις η μήπως είναι λίγο too much for me?

sorry αν σε έχω κούραση με τις ερώτησης μου!

Mcstefan7
11-08-12, 08:08
Δν τα χρειάζεσαι...Είσαι νέος ακόμα...Στο πρώτο χρόνο απλά μαθαίνεις τις ασκήσεις...Διάβασε για διατροφές κ θα δείς μεγάληγ διαφορά...Εγω απο όταν άρχισα διατροφή είδα διαφορα +300% τουλ. μεγάλη διαφορά! Αφού οταν πήγα φέτος στην Κόρινθο κ ξεκίνησα τζιμ γ καλοκαίρι μ κάνουν πως άλλαξες έτσι φούσκοσες άνοιξες καμία σχέση. Και πρν πήγαινα 2.5 χρόνια κάτω. Βέβαια τν 1.5 πήγαινα για τν πλάκα μ, δν μ πολυάρεσε το άθλημα κ απλα πήγαινα γτ είχα κίφωση...Αλλα έμαθα τις ασκήσεις και μετά κόλησα. :P Το παν διατροφη κ καθαρές τροφες!!!

Eddie
11-08-12, 17:21
είμαι σχετικά αχαριος 1 χρόνο έχω που κάνω γυμναστήριο και μέχρι τώρα έχω παίξει με πρωτεΐνες-κρεάτινες-amino. για ένα άτομο σαν εμενα είναι safe να πάρω το stack που προτείνεις η μήπως είναι λίγο too much for me?

sorry αν σε έχω κούραση με τις ερώτησης μου!

Τοτε καλυτερα να το αφησεις για μερικα χρονακια..το σωμα σου "παιρνει" πολυ ευκολα τωρα,ειναι σαν σφουγγαρι που τραβαει μυες..οταν αργοτερα αρχισουν τα επιπεδα στασιμοτητας μπορεις να τα βαλεις για ξεκολλημα,προυποθετωντας παντα καλη διατροφη καλη προπονηση και ξεκουραση γιατι αλλιως ειναι ολα αχρηστα.

nick_electro
12-08-12, 02:32
Δν τα χρειάζεσαι...Είσαι νέος ακόμα...Στο πρώτο χρόνο απλά μαθαίνεις τις ασκήσεις...Διάβασε για διατροφές κ θα δείς μεγάληγ διαφορά...Εγω απο όταν άρχισα διατροφή είδα διαφορα +300% τουλ. μεγάλη διαφορά! Αφού οταν πήγα φέτος στην Κόρινθο κ ξεκίνησα τζιμ γ καλοκαίρι μ κάνουν πως άλλαξες έτσι φούσκοσες άνοιξες καμία σχέση. Και πρν πήγαινα 2.5 χρόνια κάτω. Βέβαια τν 1.5 πήγαινα για τν πλάκα μ, δν μ πολυάρεσε το άθλημα κ απλα πήγαινα γτ είχα κίφωση...Αλλα έμαθα τις ασκήσεις και μετά κόλησα. :P Το παν διατροφη κ καθαρές τροφες!!!

εε ναι όταν λέω 1 χρόνο εννοώ συνεχόμενα κανονικά με διατροφή και τα αλλα που προανέφερα. πήγαινα και παλιότερα κατά διαστήματα αλλα με παύσης, δηλαδή μπορεί να πήγαινα για 1 εξάμηνο μετά να σταματούσα για άλλους 6 μήνες και μετά να ξανάρχιζα για 3.
δεν έκανα σοβαρή γυμναστική ούτε διατροφή καλή!